Autor Tema: Alternativna medicina  (Posjeta: 48003 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Alternativna medicina
« : Svibanj 04, 2009, 13:46:48 poslijepodne »
Volio bi čuti iskustva forumaša o alternativnoj medicini.

Ja sam pored nebrojenih pokušaja da si pomognem konvencionalnim metodama puno puta pokušao sa raznim narodnim lijekovima bez nekih većih rezultata.
 Jedino što mi je pomoglo je bioenergija, to je bilo kada je prijateljev poznanik koji bavi bioenergijom dolazio na godišnji iz Švicarske i sa mnom odradio par tretmana. Da li je to bilo psihološki (jer mi se čovjek stvarno posvetio) neznam, ali je činjenica da mi je jedno vrijeme bilo stvarno bolje. Pitam se, bi li mi bilo bolje i kada bi me neki doktor samo pažljivo saslušao, (što mi se u ovoliko godina nije dogodilo).
Bilo mi je nekako bolje i kada sam vidio da je Kokolina pažljivo pročitala moj post i odgovorila mi na njega.
Znači po mom mišljenju sama spoznaja da je neko odvojio malo vremena za tebe već ima neki rezultat, i to graniči sa alternativnom medicinom.
Kako čovjeku može pomoći doktor kod koga čekaš na pregled mjesec dana, a on te i ne pogleda, nego napiše uputnicu za nekog drugog i da ti eventualno voltaren i idi kući.
Interesuju me iskustva i sa akupunkturom ako je neko bio.

Rimiserk raspali.  :)
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #1 : Svibanj 04, 2009, 14:18:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Bilo mi je nekako bolje i kada sam vidio da je Kokolina pažljivo pročitala moj post i odgovorila mi na njega.
Znači po mom mišljenju sama spoznaja da je neko odvojio malo vremena za tebe već ima neki rezultat, i to graniči sa alternativnom medicinom.
Kako čovjeku može pomoći doktor kod koga čekaš na pregled mjesec dana, a on te i ne pogleda, nego napiše uputnicu za nekog drugog i da ti eventualno voltaren i idi kući.

Ovo potpuno razumijem jer sam se i sama tako osjećala, odnosno tek sam se osjećala kao čovjek kod svog neurokirurga. O alternativnoj medicini ne znam puno, ali je sve više istražujem. Između ostalog, probat ću ovu shiatzu masažu Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se najviše zbog toga što vjerujem osobi koja to radi. Inače je psiholog po struci i znam da nije nekakva šarlatanka. Akupunktura i mene zanima zbog glavobolje.

Sada vidim da ovaj link baš i ne funkcionira, pa je najbolje u google upisati shiatzu masaža...ima dosta toga koga zanima...
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2009, 14:23:29 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

GSM

  • Gost
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #2 : Svibanj 04, 2009, 14:43:14 poslijepodne »
Akupunktura kod lijecenja bolesti kraljeznice (bol u krizima, hernija, degenerativne bolesti diska) prema SpineUniverse.com:

"Acupuncture: This ancient Chinese practice is rooted in the belief that everyone has an energy force called the Chi (sometimes spelled Qi, but both are pronounced "chee"). When the Chi is blocked or unbalanced, your body may respond with pain and illness. Traditional acupuncturists aim to free up Chi channels, known as meridians, by inserting extremely thin needles into specific points in your body's meridians.

Based on your specific diagnosis, the practitioner will likely insert multiple needles that are left in for about 20-40 minutes.

It has also been suggested that acupuncture triggers the release of endorphins into the blood stream. Simply put, endorphins are your body's natural pain relievers. As such, their release decreases your perception of pain.

Similarly, the Gate Control Theory may play a role in acupuncture's effectiveness at reducing pain. This theory asserts that pain signals travel slowly from the area of injury to the spinal cord into the brain because the nerves can only handle a limited number of signals at once. Acupuncture is thought to generate faster signals to crowd out the slow-moving pain signals, thus blocking out the pain."

Kraljeznica.com forum

Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #2 : Svibanj 04, 2009, 14:43:14 poslijepodne »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #3 : Svibanj 04, 2009, 16:16:21 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Akupunktura kod lijecenja bolesti kraljeznice (bol u krizima, hernija, degenerativne bolesti diska) prema SpineUniverse.com:

"Acupuncture: This ancient Chinese practice is rooted in the belief that everyone has an energy force called the Chi (sometimes spelled Qi, but both are pronounced "chee"). When the Chi is blocked or unbalanced, your body may respond with pain and illness. Traditional acupuncturists aim to free up Chi channels, known as meridians, by inserting extremely thin needles into specific points in your body's meridians.

Based on your specific diagnosis, the practitioner will likely insert multiple needles that are left in for about 20-40 minutes.

It has also been suggested that acupuncture triggers the release of endorphins into the blood stream. Simply put, endorphins are your body's natural pain relievers. As such, their release decreases your perception of pain.

Similarly, the Gate Control Theory may play a role in acupuncture's effectiveness at reducing pain. This theory asserts that pain signals travel slowly from the area of injury to the spinal cord into the brain because the nerves can only handle a limited number of signals at once. Acupuncture is thought to generate faster signals to crowd out the slow-moving pain signals, thus blocking out the pain."

Google prijevod kaze:
"Akupunktura: Ova drevne kineske praksa ukorijenjena u uvjerenju da svatko ima snagu energije nazivaju Chi (ponekad napisane Qi, ali oba su proglašena" chee "). Kada je Chi je blokiran ili neuravnotežen, svibanj vaše tijelo reagira s boli i bolesti. Tradicionalni acupuncturists za cilj osloboditi Chi kanala, poznat i kao meridijana, po umetanju iznimno tanke igle u specifične točke u vašem tjelesnih meridijana.

Temeljem Vašeg specifične dijagnoze, liječnik će se vjerojatno više umetanje igle koje su lijevo u oko 20-40 minuta.

On je također sugerirao da akupunktura aktivira oslobadjanje endorphins u krvi stream. Jednostavno rečeno, endorphins su vaše tijelo prirodno relievers bol. Kao takve, njihov release smanjuje Vašu percepciju boli.

Isto tako, Gate Control Theory moze igrati ulogu u učinkovitosti akupunkture je u smanjenju boli. Ova teorija tvrdi da je bol signali putuju polako iz područja ozljede na kičmena moždina u mozgu, jer živci mogu rukovati samo ograničen broj signala odjednom. Akupunktura je mislio da se stvaraju brže signale van vreve sporo pokreće bol signala, čime se blokiranje boli.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #4 : Svibanj 04, 2009, 16:57:05 poslijepodne »
Ja sam više puta u posljednjih sedam godina bila na tretmanu akupunkturom kad god su me malo stegla križa, ne zato jer sam sama to odabrala već što između ostalog to radi fizioterapeutica kojoj mogu zahvaliti da sam svo to vrijeme normalno živjela i funkcionirala, i bila sam više nego zadovoljna...i znam puno ljudi kojima je pomoglo, kao i u slučaju migrena...
Dakle, svakom preporučam, naravno kod nekog tko doista zna taj posao...
L5/S1 ekstruzija

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #5 : Svibanj 04, 2009, 17:22:13 poslijepodne »
Ja sam najprije izprobala alternativnu medicinu, i nista...bilo mi jedino toplo u ruke al to je sve...izprobala sam njih nekoliko... 4 bioenergetika, koji su neki sad u Hrvatskoj, a i u SLO su. Kad je jedan od njih ocjenio da smo "dobro obuceni - pa onda udri po siromaku sa racunima" onda je obavio tretman, promasio je sve u vezi zdravlja, al je pokuso izvuci iz mene gdje me boli. Da ne bi sad svakog pojedinacno opisivala, ja nisam od tog ozdravila al uvjek bi prije izabrala prirodno nego neprirodno, a posto su i tablete od neke biljke prepravljene...na istom sam.
Kiroprakticara nisam izabrala, jer mi je jedan ortoped savjetovo, da radije ne, da sam delikatan primjer, koji je vec operisan i da ne bi bilo pametno.
Tajske masaze su super, super, samo ako je puno razboljen ishiadicni nerv, to mjesto (zadnjica) je jako bolno i sama obrada na tom mjestu bila bi mi bolna.
Akunpuktura daje dobre rezultate, al ne svakom, i moras to ponavljati; znaci odvisno je i o fin. stanju...

Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

bbernard

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Osteopatija - islustva?
« Odgovori #6 : Svibanj 05, 2009, 14:04:49 poslijepodne »
Da li ste bili kod osteopata?
Kojim povodom i kakva su iskustva, kako izgleda terapija...

I naravno, najvažnije, da li vam je pomoglo?

Pozdrav

BB
 
 :)

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #7 : Svibanj 05, 2009, 14:22:26 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam više puta u posljednjih sedam godina bila na tretmanu akupunkturom kad god su me malo stegla križa, ne zato jer sam sama to odabrala već što između ostalog to radi fizioterapeutica kojoj mogu zahvaliti da sam svo to vrijeme normalno živjela i funkcionirala, i bila sam više nego zadovoljna...i znam puno ljudi kojima je pomoglo, kao i u slučaju migrena...
Dakle, svakom preporučam, naravno kod nekog tko doista zna taj posao...

Meni akupunktura nije pomogla. Zanima me nakon koliko tretmana si osjetila poboljšanje?

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #8 : Svibanj 05, 2009, 16:01:03 poslijepodne »
Mile,
moja fizioterapeutica kojoj mogu zahvaliti što posljednjih sedam godina nisam završila na operaciji se ovisno o situaciji nekoliko puta odlučila za tretman akupunkturom, jer kad bih bila dobro onda sam išla mjesečno kod nje jednom na masažu, a ako bi me ulovila križa (jednom do dvaput godišnje) onda bi mi nekad sama masaža pomogla ili bi mi stavila struju u kombinaciji s masažom, a nekoliko puta sam prošla tretman akupunkturom u kombinaciji s masažom...tada mi je radila akupunkturu triput tjedno i to otprilike 2-3 tjedna i stvarno mi je svaki put popustilo...
Ovog puta kad me u prosincu malo steglo mislila sam da će se povući kao i dosad i doista sam se zabrinula kad sam vidjela da mi baš nije puno bolje, pa smo obje zaključila da bi mi dobro došlo malo bazena i vježbica s obzirom da nisam ni približno imala neke jake bolove...i tako sam otišla na fizikalnu u Lovransku bolnicu, stanje bilo isto do tog nesretnog poskliznuća kad sam dobila nesnosne bolove...
Sad sam opet vratila stvar u podnošljivu fazu i opet idem kod nje na masažu jednom tjedno, a ne znam hoće li mi još kasnije probati sa strujom ili akupunkturom.
Uglavnom, jako puno ima uspjeha i kod vratne i lumbalne kralježnice, a i kod migrena, prijateljice koje su bile svega 4-5 puta nikad više nisu imale tako česte nesnosne glavobolje i ne više u onom intenzitetu...
L5/S1 ekstruzija

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #9 : Svibanj 05, 2009, 17:59:17 poslijepodne »
I moja prijateljica je isla na akunpunkturu (na Bledu, tamo je radila) zaradi migrene. Na pocetku je kazalo da ce biti bolje, al nije joj bas nesto pomoglo...narucivali su je non stop, ona placala i nista. Ma sve je odvisno i koliko si otvoren za takve stvari...
Mislim da je kombinacija obojeg najbolja i daje najbolje rezultate...to mi je nekako primamljivije nego price o cudeznom izljecenju..ima i tog naravno, al cuda nisu za svakog. 
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #10 : Svibanj 07, 2009, 13:00:57 poslijepodne »
Nema mnogo dobrih akupunkturista. Naime, akupunkturom se kod nas mogu baviti samo liječnici, te oni odi na neke tečajeve i seminare te se nauče koje točke bosti za određen problem. Malo njih se posveti kineskoj medicini, već ih više zanima tehnika bockanja. Poanta kineske medicine je dobra dijagnostika. Kineska medicina prepoznaje 12 meridijana. Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se ili upišite u google kineska medicina
 Čovjek može imati eksces ili deficit energije pojedinog meridijana, i još podijeljeno na yin ili yang. Tako da nije svejedno da li je problem npr bubrega uzrokovan ekscesom yina ili deficitom yina, ekscesom yanga ili deficitom yanga, što znači da bubreg može stvarati previše vode i hladnoće ili premalo. Nije svejedno da li se bodu točke koje pojačavaju yin ili koje ga smanjuju. Zato masa ljudi ne osjeti promjene pri akupunkturi jer im nisu pravilno dijagnosticirali problem.

Osteopatija je vrsta manualne medicine razvijena u Americi krajem 19., poč. 20 stoljeća, a korijeni datiraju u tradicionalne medicine stare više tisuća godina. NA početku su osteopati na dosta tvrd način namještali kosti, ali su vremenom shvatili da djeluju i mekše manipulacije. Najveća razlika između medicine i nove osteopatije je u tome što  osteopatija smatra da lubanjske suture (šavovi) nisu dokraja zarasli, a medicina to ne prizna. Iz klasične osteopatije se razvila kranio sakralna osteopatija, a poslije toga kranio sakralna terapija. Po mojim iskustvima osteopatija je mnogo bezopasnija i učinkovitija od kiropraktike, a najdublje djeluje kranio sakralna osteopatija. Kao i kod fizikalne terapije, potrebno je nekoliko tretmana za ozdravljenje. Poboljšanje se osjeti već pri prvome.

preporučam i jedno i drugo + promjena prehrane po ayurvedi. Siguran put do zdravijeg života, bez nepotrebnih liječnika.

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #11 : Svibanj 07, 2009, 14:38:55 poslijepodne »
Dodatak da me ne bi krivo shvatili. Ne smatram liječnike nepotrebnima, nego smatram nepotrebno uzaludno "liječenje" hrpom nepotrebnih i krivih lijekova. Dakako da sam za liječnike u hitnim slučajevima, operacijama koje spašavaju život i slično, ali ne višegodišnje uzaludne posjete pri neuspješnom pokušavanju liječenja kroničnih, autoimunih i sličnih bolesti.
Pozdrav

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #12 : Svibanj 07, 2009, 15:46:32 poslijepodne »
Što predlažeš u liječenju autoimunih bolesti'

FilipJ72

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #13 : Listopad 22, 2009, 00:21:29 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
uzaludno "liječenje" hrpom nepotrebnih i krivih lijekova.

farmaceutska industrija je najprofitabilnija industrija na svijetu. ;)

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #14 : Siječanj 15, 2010, 14:53:46 poslijepodne »
Iz vlastitog iskustva svakako bih preporučila akupunkturu.  :)
Nakon ozbiljnih problema sa vratnom kralježnicom (nešto manje lumbalnom) i ekstremitetima, narušenom statikom, liječničkim pogreškama, hrpama nalaza i neuspješnih terapija koje su pogoršavale stanje te posljedičnom depresijom - akupunktura je jedina koja mi je pomogla, a njome rješavam i većinu stvari koje se pojave "u hodu".
Bitno je ići kod pravog stručnjaka, a ne dr koji "znanje" zahvaljuju vikend seminaru.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #15 : Siječanj 15, 2010, 16:03:55 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Iz vlastitog iskustva svakako bih preporučila akupunkturu.  :)
Nakon ozbiljnih problema sa vratnom kralježnicom (nešto manje lumbalnom) i ekstremitetima, narušenom statikom, liječničkim pogreškama, hrpama nalaza i neuspješnih terapija koje su pogoršavale stanje te posljedičnom depresijom - akupunktura je jedina koja mi je pomogla, a njome rješavam i većinu stvari koje se pojave "u hodu".
Bitno je ići kod pravog stručnjaka, a ne dr koji "znanje" zahvaljuju vikend seminaru.

Ja sam bila na akupunkturi. Prvi tretman je bio pravi pogodak - prva dva dana sam imala reakciju i slijedećih 8 dana ništa od bolova, osim trnjenja u nozi, a drugi tretman - NIŠTA. Opet bolovi i sve po starom. Drugi tjedan idem na treći - valjda.

Inače, Kleopatra dobrodošla. Preporučam predstavljanje u za to predviđenoj rubrici.  :)
2006. interlaminectomia L4-L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #16 : Siječanj 15, 2010, 17:42:10 poslijepodne »
Kleopatra kakvu si dijagnozu imala za vratnu kralježnicu i je li ti dijagnoza postavljena na temelju rengena ili CT-a i MR-a

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #17 : Veljača 04, 2010, 08:19:46 prijepodne »
Zahvaljujem na dobrodošlici, čim uhvatim malo više vremena "odradit" ću i predstavljanje  :)
Cervikobrahijalni sindrom, degeneracija C3-C7, C5-C6 protruzija diska. Potvrdjeno MR-om.

Kraljeznica.com forum

Odg: Alternativna medicina
« Odgovori #17 : Veljača 04, 2010, 08:19:46 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com