Autor Tema: EFT- tehnika emocionalne slobode  (Posjeta: 17575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
EFT- tehnika emocionalne slobode
« : Travanj 25, 2012, 08:49:43 prijepodne »
Moderna istraživanja potvrđuju, da više od 85% fizičkih i zdravstvenih problema prouzrokovano je na emocionalnoj razini. Svakodnevan stres, traume, negativna razmišljanja nakupljaju se u našem tijelu i stvaraju emocionalne blokade, što na kraju rezultira bolešću. 

EFT – tehnika emocionalne slobode (engl. - emotional freedom technique) polazi od toga, da je poremećaj protoka energije (energetske blokade) u organizmu – uzrok svih naših problema. Kada je poremećaj u energetskom sustavu uklonjen, nestaju i nepoželjna psihološka i emocionalna stanja, kao i bolest, koja je uz njih nastala.

Tehnika emocionalne slobode pojavila se na svijetu u ranim 90-im. Njezin osnivač, Gary Craig, američki inženjer, koji je diplomirao na Stanfordu, cijeli svoj život je tragao za tehnikom, koja bi pomogla ljudima u održavanju idealnog fizičkog i emocionalnog zdravlja.


Kako funkcionira EFT

Tehnika emocionalne slobode radi na takav način, da uspostavlja normalan protok energije u našem tijelu. EFT možemo opisati kao  tehniku „emocionalne akupresure“, gdje se točke meridijana na tijelu stimuliraju lupkanjem prstom, a istovremeno se izgovaraju afirmacije.

Negativne emocije i stres stvaraju blokade energije u organizmu. Kada se pravilno primjenjuje, EFT brzo uspostavlja normalan tok energije, zbog čega dolazi do emocionalnog i fizičkog ozdravljenja.

Emotional freedom technique često pomaže, kada ništa drugo ne pomaže. Metoda je jednostavna, besplatna i može se primjenjivati bilo gdje i bilo kada!

EFT je vrlo impresivna, kada je riječ o psihičkim problemima. Dugogodišnje fobije mogu se doslovce izliječiti u 30-ak minuta. Ali riječ nije samo o psihičkim tegobama. Otklanjanje emocionalne blokade dovest će i do uklanjanja fizičkih bolesti.

- metoda je besplatna i učinkovita
- daje brzi rezultat
- neinvazivna
- jednostavna
- možete ju koristiti bilo gdje i bilo kada





madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #1 : Travanj 25, 2012, 08:54:12 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Križoboljcima će video biti zanimljiv tek od 2:50 min.   
Najbolje od svega je što liječnici priznaju učinkovitost EFT-a, konačno su shvatili da trebaju liječiti i uzrok bolesti a ne samo posljedicu
« Zadnja izmjena: Travanj 25, 2012, 09:01:50 prijepodne madagaskar »

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #2 : Travanj 28, 2012, 22:51:48 poslijepodne »
Ja mislim da necega u ovomu ima,ali opet gledam realno. Dal zub boli od stresa? Vjerovatno ne,vec je pokvaren i treba ga popraviti.
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Kraljeznica.com forum

Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #2 : Travanj 28, 2012, 22:51:48 poslijepodne »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #3 : Travanj 30, 2012, 09:47:04 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja mislim da necega u ovomu ima,ali opet gledam realno. Dal zub boli od stresa? Vjerovatno ne,vec je pokvaren i treba ga popraviti.

Nažalost medicina mnogo toga ne može popraviti, osobito kada su u pitanju autoimune ili druge teške bolesti.

Jedna stvar je potreban popravak štete koju je neka bolest prouzrokovala a sasvim nešto drugo je raditi na uzroku i korjenu bolesti, medicina to ne može i ne zna i tu joj je potrebna velika pomoć.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #4 : Travanj 30, 2012, 11:05:11 prijepodne »
Glupo mi je kada netko poredi zub i kralježnicu, zub ja za mene organ sličniji noktu i kosi.

Pored kirurga traumatologa ostavio bi i stomatologe, ostalo od ove zapadne (-iscjeditelj novčanika )medicine bi sve ukinuo kao u konačnici nepotrebno tj. štetno.

Madagaskar, kompletan video izgleda kao reklama za zatupljene amere (kakvi ćemo i mi ubrzo postati) a spominje se kao besplatna metoda.
Surfajući nailazim malo, malo na nekakve tečajeve koji koštaju eura i eura. ???
Zašto se metoda reklamira kao besplatna?

Isto se govori kako je metoda jako jednostavna a u priručniku koji sam pronašao je sve tako iskomplikovano da će većina pomisliti kako je jednostavnije potražiti nekog stručnjaka za ovo.
Ukratko , izgleda mi kao -ispiranje mozga.

Evo ovdje ima priručnik samo je potrebna registracija:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

 
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2012, 11:14:39 prijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #5 : Travanj 30, 2012, 16:26:05 poslijepodne »
Jopan imam tu knjigu, postoji i hrvatski prijevod.
I sama sam dobila isti osjećaj kao i ti, da se od nečeg vrlo jednostavnog napravio dobar biznis.

No to ne znači da je sama metoda loša, naprotiv, može biti vrlo dobar alat za samopomoć jer se lupkanjem po akupresurnim točkama oslobađa zablokirana energija u čovjeku
koja onda potiče samoiscjeljenje, točnije, oslobađaju se potisnute emocije i traume.
Danas je vrlo teško u alternativi odvojiti žito od kukolja jer je novac i tu postao zvijezda vodilja kao što je u farmaciji odavno.

Tehnika je dobra, treba biti uporan, no ako se naiđe na nepremostiv dio (blokadu) tek onda treba potražiti pomoć i to ne nužno dalje u ovoj tehnici,
postoje mnogobrojne tehnike iscjeljivanja a ona koja nam treba u određenom trenutku će nam i "doći"
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2012, 16:29:48 poslijepodne madagaskar »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #6 : Svibanj 01, 2012, 07:38:35 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

U drugom videu je skraćena verzija tapkanja

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Svibanj 01, 2012, 07:41:31 prijepodne madagaskar »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #7 : Svibanj 04, 2012, 08:05:21 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2012, 15:23:27 poslijepodne madagaskar »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #8 : Studeni 09, 2012, 15:25:32 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #9 : Studeni 26, 2012, 23:49:39 poslijepodne »
Moj prijatelj i EFT terapeut iz Zagreba je postigao dosta uspjeha u radu s ovom tehnikom kada su kronični bolovi u kralježnici u pitanju.
Koga zanima više ovdje je link na njegov blog

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2012, 23:51:10 poslijepodne madagaskar »

Kraljeznica.com forum

Odg: EFT- tehnika emocionalne slobode
« Odgovori #9 : Studeni 26, 2012, 23:49:39 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com