Autor Tema: Kiropraktika - iskustva?  (Posjeta: 41024 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dr_House

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Kiropraktika - iskustva?
« : Prosinac 09, 2010, 11:02:45 prijepodne »
Razmišljam o posjeti kiropraktičaru, obzirom da mi mi više ništa od isprobanih metoda ne pomaže s bolovima (fizikalna, akupunktura, led+gel, oralni painkilleri, bioenergija).

Kakva su vaša iskustva - imate li preporuke za nekoga u sarajevu ko me neće još više unesrećiti, već pomoći?

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #1 : Prosinac 10, 2010, 00:05:58 prijepodne »
Meni je za vratnu kralježnicu kiropraktika samo pogoršala stanje

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #2 : Prosinac 10, 2010, 09:11:01 prijepodne »
Ljudi....ajde molim vas da se okanemo tih rukopolagača u džep jednom za sva vremena......

Pa te famozne manipulacije što oni rade i naplaćuju 200 kuna, napravim ja sam sebi u nekoliko poteza.....tako da......
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Kraljeznica.com forum

Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #2 : Prosinac 10, 2010, 09:11:01 prijepodne »

Ogy

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
  • Flllllleeemh!
    • Profil
Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #3 : Prosinac 10, 2010, 15:11:09 poslijepodne »
Potpisujem ovo, bio sam kod dvojice i osjetio poboljšanje, ali kratkotrajno i onda opet po starom. Ozbiljan kiropraktičar te sa dijagnozom koju imaš ne bi smio ni pogledati, uostalom kao ni većinu nas ovdje, koji smo im se u neznanju dali u ruke... 
početak ozbiljnijih tegoba 11.2009
09.2010 Dg. ekstruzija L5-S1
terapije, bolje, op. odgođena do daljnjega

lipo mi je

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #4 : Ožujak 21, 2011, 08:52:59 prijepodne »
Evo čitam vas često,ali slabo pišem  ::) !!
Bio sam prije jedno 2 mjeseca kod kiropraktičara,moram prizat da sam i kao puno vas bio skeptik,dok su me drugi razuvjeravali.Samo jedno-ja sam drugi čovjek,nemam dijagnozu MR kod sebe,ali znam da mi je disk izletio vani 15*7,4 mm,te da skroz naslonio na duralmu vreću,doduše nisam imao neke prestrašne bolove,ali Ibrufene sam trošio redovito,bolovi u lijevoj nozi su trajali godinu dana.
Ne kažem da će ovako i ostati,ali biti bez boli 2 mjeseca uz tretman od pola sata mislim da je savršeno,doktor je iz Rijeke,te redovito posjećuje druge gradove,svaka mu čast !!

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #5 : Ožujak 22, 2011, 08:22:05 prijepodne »
Moram priznati da je istina ovo što si napisao, riječ je o Vjekoslavu Boljkovcu i u prvoj akutnoj fazi bio sam kod njega. Zdrobio me onako pošteno i jedno mjesec dana sam bio doslovno OK, samo što se sve vratilo nakon toga, nažalost, ali ono što želim reći jest da je njegova njemačka škola kiropraktike u najmanju ruku učinkovitija od one američke koja je ali stvarno, mlaćenje prazne slame. Bio sam i kod dr. Stacey i kod dr. Šanteka pa znam šta pričam.

Oni rade klasične manipulacije koje, ponavljam, ja napravim sam sebi ujutro i navečer kada legnem na pod i zarotiram se, i to mogu napraviti i za lumbalni, torakalni i vratni dio kralježnice. To si ja napravim doslovno u minuti, a tamo bi za to dao 200 kuna.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

lipo mi je

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #6 : Ožujak 22, 2011, 12:09:39 poslijepodne »
Nije Davore,ovaj je dr. Stošić,vjeruj mi dobar je,izgleda onako malo ludasto,ali kapa do poda.Jedno samo mora biti jasno,da nisam kakav sam nekad bio,znači moram pazit što radim,nema više "oranja ko stoka",reklo bi se: stani na balun !!
Najvažnije je da nema boli

gocco

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #7 : Lipanj 15, 2014, 20:01:22 poslijepodne »
Pozdrav....
Bio sam podjelio svoja iskustva o izokinetici (vrlo pozitivna)
Naime, kao i svi vi vučem probleme od prije (2009.), l4/l5/s1, neoperaciji, vježbanje, prehrana, tralalala
Stanje se pogoršava unazad mjesec dana, pokušavam sa izokinetikom ali neide , prevelika upala, odlazim u Daruvar, uplaćujem si 10 dana sportskog aranžmana, ali neide...."inter x", kao nešto novo kod nas mi ne pomaže (4 terapije u 2 dana), vježbanje neide , u biti lagani očaj....pa hebemu miša dosad ovako nije bilo,,(btw, snimam i magnet koji ne pokazuje daljnje pogoršanje, ali upala je jaka)
I onda, ko iz vedra neba, splet okolnosti ili "act of God"....upoznajem gosp.Marinka Smolčića koji je na jedan dan došao obići svoje kolege iz rukometne repke invalida (gluhih), čovjek me prima, sjedam na stolicu,govori mi koje radnje da radim, on odrađuje kiro/fizijatriju/kiro/nešto sa prstima...i objašnjava mi da će vratiti diskove nazad..
Nakon 20 min , ustajem, on mi savjetuje odlazak iz Daruvara, ne križati noge 7 dana i mazati voltaren gelom...nevjerujem, zbunjen, vođen adrenalinom, poslušam ga...
Danas je 8 dan....ne mogu vam opisati kakav je divan osjećaj biti 80 % bolje.
Ipak u međuvremenu odlazim dr. Egiću (privatno), da dobijem potvrdu stanja, i da, i on sam mi govori, citiram "imali ste operaciju, ali bez noža"....sve ti je to sad ok (doduše to bi jedino MR službeno dokazao), sad na more, plivaj i najesen u teretanu.
Do tad vježbe za stabilizaciju kralježnice.
Marinko, gdje god da si, ni kune mi uzeo nisi, pamtit ću te do kraja života, kao i moja obitelj....
« Zadnja izmjena: Lipanj 15, 2014, 22:05:31 poslijepodne gocco »

Kraljeznica.com forum

Odg: Kiropraktika - iskustva?
« Odgovori #7 : Lipanj 15, 2014, 20:01:22 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com