Autor Tema: Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?  (Posjeta: 27200 )

0 Članova i 33 Gostiju pregledava ovu temu.

boksac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?
« : Veljača 09, 2010, 23:48:54 poslijepodne »
Dakle moja povijest bolesti traje od 24te godine(sada imam 31). Cijeli zivot sam bio aktivni sportas,a 4-5g prije nastanka bolova boksac.Zapravo nema sporta koji nisam trenirao,forma je bila fantasticna. Iako su bolovi u ledima moja obiteljska prica nisam mislio da ce to i mene pogoditi. Dakle u 24oj sam poceo osjecati bolove u donjem dijelu leda tako da mi je to onemogucavalo daljnje treninge.Nparavio sam pauzu od 3-4mj i otisao na skijanje. Tada se dogodio kaos,prilikom spustanja sa brda po najblazoj mogucoj strmini odjednom me uhvatilo tako da sam trebao pomoc da dodem do apartmana....kao aktivni sportas navikao na ucestale bolove nisam previse obracao paznju na to jer sam mislio da ce proci. Medutim situacija je bila bitno drugacija,dovelo je do toga da sam mogao sjediti max5min i morao sam ustati jer je bol postala nepodnosljiva a strujanej kroz noge uzasno. Tada sam odlucio krenuti k lijecniku. Sa uputnicom sam poslan na salatu na struju,magnet i fizikalnu terapiju...jel trebam reci da nije dalo bas nikakvih rezultata?
Tada sam od nekog prijatelja cuo za Stanislava Peharca u Puli. Otisao sam kod njega sa svim nalazima(rtg i magnetska) te mi je on rekao da imam l4-l5,l5-l6,l6-s1 zeznute diskove na nacin koji i on rijetko viđa(tada sam imao 25g!!)   Salje me nekom svom pomocniku koji mi pokazuje vjezbe koje su bazirane na trbusnjacima,primarno bocnim(kaze da oni najvise drze) Nakon 2tjedna vjezbanja moram reci da sam dozivio cudo!! Bol je u potpunosti nestala,apsolutno nista nisam osjecao i naginjanje,saginjanje prema naprijed sto mi je predstavljalo neopisivi problem sada je bila najobicnija radnja.
Jedina stvar je bila sto sam morao trenirati 2x dnevno po skoro pola sata
Da skratim,cim je prestalo boljeti,ja sam prestao sa tim i vratio se starom rezimu treninga koji je vratio stvari na staro mjesto uz nesto manju bol.
Buduci da sam htio stvar rijesiti da me vise ne muci,dugo sam razmisljao o operaciji ali slusajuci ljude shvatio kako je to zadnja opcija. Zatim sam cuo za cudotvorca iz Bosanske,za dr Grgica...bio par puta kod njega ali rezultata nigdje
Dakle zanima me dali je netko od vas imao kakvih iskustava sa njim

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?
« Odgovori #1 : Veljača 10, 2010, 00:38:49 prijepodne »
Boksać dobrodošao.
Eto žalosno je čuti da te tako pogodi nešto iznenada još uz to što si bio i aktivni sportaš.Eto bolest ne pita.Što se tiće anvedenog doktora neznam to bi ti mogli dat komentar drugi članovi.Eto mene zanima kakve su sad tvoje tegobe nakon toliko godina čekanja i da li ih uopće imaš.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?
« Odgovori #2 : Veljača 10, 2010, 07:37:02 prijepodne »
Ja bi ti dao jedna savjet.....dokle god možeš držati tegobe pod kontrolom uz pomoć vježbanja samo se drži toga jer je čakija zadnja opcija.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?
« Odgovori #3 : Veljača 19, 2010, 19:01:42 poslijepodne »
Davor ti je dao jako dobar savjet. A zašto ne odeš ponovno Peharcu u Pulu, neki forumaši imaju odlična iskustva s njim, a i ako ti je jednom pomogao opet će, mislim da kad se jednom operiraš nema više svrhe ići k njemu, zato idi sada. SRETNO

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?
« Odgovori #4 : Veljača 19, 2010, 22:58:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
mislim da kad se jednom operiraš nema više svrhe ići k njemu.

Ne bih rekao. Fizikalnu terapiju i vježbanje trebaš i nakon operacije (ljudi npr. idu u toplice).

A opet, s druge strane, možda ne treba uopće ići. Magnet i struju imaš u svakom domu zdravlja, topli bazen i masaža se nadje u kakvom wellnesu, a vjezbe (u bazenu i na suhom) su općepoznate.
I sad, ako je netko toliko discipliniran da sve to svaki dan samoinicijativno radi, niti ne mora ići kod Peharca ;-)

GSM

  • Gost
Odg: Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?
« Odgovori #5 : Veljača 20, 2010, 03:08:19 prijepodne »
fizikalna terapija ≠ toplice

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Iskustva s dr. Grgicem iz Bosanske?
« Odgovori #6 : Ožujak 02, 2010, 22:56:19 poslijepodne »
Ja sam bila kod dr. Grgića.
Odlučila sam se otići do njega jer sam do tada čula same pohvale, a prije mene je bila i moja prijateljica kojoj je pomogao.
Svidjelo mi se što je dosta temeljit, pogledao mi je prvo sve nalaze i slike, popričao sa mnom, detaljno me pregledao, a onda smo opet pričali i rekao mi je svoje mišljenje. Sve mi je detaljno objasnio i potakao da pitam ako mi još nešto nije jasno.
Odmah mi je dao do znanja da mi je situacija ozbiljna, da mi ne garantira uspjeh, ali da se isplati pokušat.
Nakon toga mi je napravio zahvat i rekao da dođem za 3 tjedna.
Upozorio me da će me idućih par dana malo više boljeti i da popijem nešto protiv bolova. Tako je i bilo i nakon par dana se bol postupno smirila i bila sam ok.
Kad sam došla na drugi tretman, opet me pregledao i rekao da mali napredak postoji, ali da je još prerano za davanje prognoze. Rekao je da će mi nešto više moći reći tek nakon cca 5 tretmana kada vidi kako reagiram na terapiju. I opet mi je napravio zahvat.

Poučena iskustvom od prvog puta opet sam popila nešto za bolove očekujući da će se postupno smiriti, međutim nakon dva dana su mi se bolovi jako pojačali, tablete više nisu pomagale , završila sam na hitnu na injekcije i utrnuo mi je dio stopala. Nakon toga sam nazvala njega da ga pitam nije li to malo prevelika reakcija na terapiju (inače, dao mi je i broj mobitela da ga mogu nazvati u slučaju potrebe) i on mi je rekao da moj problem još nije riješen i da budem par dana na injekcijama.
Ja sam tada opet napravila EMNG i MR koji su pokazali veliko pogoršanje u odnosu na prethodne nalaze pa sam odlučila  da idem na operaciju i odustanem od daljnih tretmana kod njega.
Eto, meni nije pomogao. Dapače, stanje mi se i pogoršalo. Čula da u 90% slučajeva pomaže, a eto, ja upala u ovih drugih 10%

 

Nagradne igre