Autor Tema: Osteopatija  (Posjeta: 23799 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Osteopatija
« : Srpanj 27, 2009, 16:17:33 poslijepodne »
Jel ima možda netko kakvih iskustava s osteopatijom? Operirala sam u 2mj. distruziju L5-s1 i 3 mj. je sve bilo super a onda se javila nekakva bol sa suprotne strane od operirane (desne), bol se javlja u predjelu ispod stražnjice a na donjem dijelu noge me bole mišići. Bol nije jaka ali je ponekad vrlo neugodna. S obzirom da je nalaz MR više nego dobar-nema priraslica,pomaka ostatka diska kao ni nečega što bi pritiskalo neki živac fizijatrica mi je savjetovala posjet osteopatu. Pa ako ima netko kakvih iskustava molila bih odgovor. Pozdrav

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #1 : Srpanj 27, 2009, 22:33:07 poslijepodne »

Magi pročitaj na ovoj stranici možda pronađeš što te zanima.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #2 : Srpanj 28, 2009, 13:51:59 poslijepodne »
Hvala ti puno goga, saznala sam većinu toga što me zanimalo.Pozdrav

Kraljeznica.com forum

Odg: Osteopatija
« Odgovori #2 : Srpanj 28, 2009, 13:51:59 poslijepodne »

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Osteopatija
« Odgovori #3 : Srpanj 28, 2009, 23:03:59 poslijepodne »
"Osteopatijom se ne liječe degenerativne, genetske i infektivne bolesti, rak, AIDS, multipla skleroza."

Ovu sam rečenicu izvadio iz teksta sa gore navedenog linka.   Svi mi ovdje imamo degenerativne promjene. Znači po tome osteopatija nije za nas.
Razmišljam i sjeti se kako me jedna kolegica nagovarala na osteopatski tretman. Nekako sam odbio, a razlog mi je bio -probao sam svašta, ne bi više eksperimentisao.     Sada bi joj pokazao ovaj tekst sa ovom rečenicom.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #4 : Srpanj 28, 2009, 23:38:10 poslijepodne »
A ja sam na stranicama o osteopatiji također pročitala da između ostalog pomaže u suzbijanju poslijeoperativnih bolova i muka. U biti je stvar u vraćanju normalnog protoka energije u tijelu te vraćanja izgubljenog balansa-što očito stvara problem meni. Bilo kako bilo za sutra sam naručena pa ćemo vidjeti, malo me je frka iako su mi rekli da je bezopasnije od masaže koja ako ćemo realno također može nama s degenerativnim bolestima biti opasna.Javim kako je bilo! Pozdrav

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #5 : Srpanj 29, 2009, 07:45:52 prijepodne »
Bila sam na 5 tretmana osteopatijom,jako ugodno dok traje,potpuno bezopasno ali i beskorisno.

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #6 : Srpanj 29, 2009, 09:36:08 prijepodne »

Neznam dal je to osteopatija ali na vratima gospođe kod koje sam ja krenul u ponedjeljak
piše aromaterapija i masaža.
Cijeli tretman ide ovak nekak.
4 tretmana propuštanja energije kroz tjelo.(besplatno)
Pa onda najmanje 10 tretmana kineske i tajlandske masaže (150kn svaki)

E sad zanimljiva stvar.
Ja sam SKEPTIK kaj se takvih stvari tiče ali,
poslje prvog tretmana ništ novog. I dalje ukočen teško se saginjem i svi znate kakve sve teškoće imamo,
ali jučer poslje drugog tog tretmana propuštanja energije digel sam se sa stola bez bolova i ostal u čudu.
I tak cjeli dan. Nisam mogel vjerovat, pa sam se sel na motor i otišel svojoj ekipi na nogomet i nakon godinu
dana probal loptu udarit, i opet da ne povjeruješ mogel sam a da me nije ništ zapeklo ili zaboljelo.

Tak da mi je sve to malo čudno, s jedne strane i blesavo a  i malo jezivo.
Da neko tak može popravit na taj način ono kaj medicina nemože.

Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #7 : Srpanj 29, 2009, 16:21:46 poslijepodne »
Bio sam na 4-5 terapija kod poznatog osteopata iz Zaprešića. Bolje sam se osjećao neposredno nakon tretmana ali su se stari problemi vrlo brzo vratili.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #8 : Kolovoz 02, 2009, 23:36:16 poslijepodne »
Pozdrav svima, evo bila sam na 2 tretmana kod osteopata-dojmovi-ugodno dok traje ali nije riješilo moje probleme. Navodno je bio problem u balansu kukova i ravnoteži koje je on kako kaže ispravio međutim ja ne osjećam nikakvu promjenu a bol u desnom dijelu stražnjice i dalje je prisutna ali ne odustajem probat ću s nešto drugo.U 9 mj. idem po mišljenje kod neurokirurga a onda ćemo dalje vidjeti. Bol je prisutna samo kod opterećenja tj. dužeg hodanja i ono što sam shvatila je to da mi niti jedna vrsta obuće ne odgovara (niti povišeno ,niti ravno) osim nike shox tenisica  koje ublažavaju udarce tako da sam ovo ljeto osuđena na život u tenisicama.pozdrav

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #9 : Kolovoz 03, 2009, 07:07:18 prijepodne »
magi narući se ti i kod ortopeda da ti pregleda stopala i kukove.Nakon operacije si se mjesecima oslanjala na drugu stranu tijela i preopteretila lijevi kuk.A dok čekaš na pregled maži nogu svakodnevno gelovima protiv bolova koji hlade,pa ako su u pitanju samo preopterečeni mišići možda i gel pomogne.Sretno

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #10 : Kolovoz 03, 2009, 13:34:15 poslijepodne »
hvala madagaskar, upravo je to dijagnoza na koju cijelo vrijeme sumnjam iako fizijatrica misli da mi nije potreban ortoped ali ja mislim da je upravo u tome problem.pozdrav

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Osteopatija
« Odgovori #11 : Kolovoz 03, 2009, 14:42:36 poslijepodne »
magi slušaj ti svoju intuiciju a ne fizijatricu,ti najbolje poznaš svoje tijelo

Kraljeznica.com forum

Odg: Osteopatija
« Odgovori #11 : Kolovoz 03, 2009, 14:42:36 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com