Autor Tema: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )  (Posjeta: 20028 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kardo

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« : Prosinac 19, 2011, 11:38:45 prijepodne »
worf  je napisa:

Za zaštitu želuca od razornog djelovanja medikamenata preporučam pijenje Tibetanske iliti kefir gljive,od nje se dobiva prirodni kefir bogat probioticima i mnogim ostalim blagotvornim i ljekovitim sastojcima,ali oprez na netu,pogotovo na našim stranicama ćeš nači puno dezinformacija o toj gljivi,a dobiveni kefir od gljive nema nikakve veze s industrijskim kefirom
Ako ima zainteresiranih za tu temu,o tome mogu pisat u temi alternativa.btv ja taj kefir konzumiram već jako dugo,tako da mogu direktno svjedočit o blagotvornosti te gljive

evo ja san zainteresiran, pa san otvorija temu općenito za zaštitu želuca, s naglaskom na tibetansku iliti kefir gljivu.
na netu san pronaša puno toga i pripreman se za njeno korištenje tamo u veljači kad se vratin iz toplica.
nabavija san je smrznutu u osmi misec i kao taku je još čuvan.
rekli bi mi nije nan priša, ali evo lipo te molin da nas uputiš u način njenog korištenja.
INTERLAMINECTOMIA  L5 – S1   L. DEX. ABLATIO DISCI  I.V.  L5 – S1
SPLIT studeni 2011

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #1 : Prosinac 19, 2011, 13:28:39 poslijepodne »
Koliko znam probiotici pa tako i kefir su dobri za crijevnu floru a za želudac? ? ?

Unositi obroke  manje  količinom a  češće i raznovrsno, izbjegavati zaprške obavezno.

Ma najbolje imati u džepu -Gastal u rezervi, kada se pogorša ujutro-Ultop. provjereno dobro djeluje.

Kažu da se kiselina želudca može ublažiti i slađom hranom, nešto kao što holanđani rade, namažu pekmez po šnicli.

Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #2 : Prosinac 19, 2011, 15:00:39 poslijepodne »
Kardo ako vladaš engleskim,evo ti jedan super link o kefir gljivi

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Evo i jedne dobre stranice na naški

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

I još jedna na naški

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

i još jedna dobra na ingliš ;D

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Nisam se htio pravit pametan s cp znanjem,pa sam vam stavio najbolje linkove iz kefir tematike ;D
Na netu čete naletit na tvrdnje da je to čudotvorna gljiva koja liječi sve živo-neistina,kefir kao produkt  te gljive,koja zapravo i nije gljiva već simbioza nekoliko vrsta bakterija,blagotvorno djeluje na želudac i dobar je kao preventiva za mnoge bolesti.
Kefir dobiven s "gljivom" nema veze s industrijskim kefirom,industrijski kefir se dobiva dodavanjem hmelja u mlijeko tokom vrenja,a o vrijednosti laboratorijskih probiotika i ovih prirodnih,ne treba trošiti riječi ;D
Kefir gljiva se ne smije jesti-to je još jedna nebuloza s neta,ja je osobno svaki dan malo žvačem,u biti sama gljiva je mala tvornica probiotika.
Kefir gljivu ne smijete bacit u kanalizaciju-još jedna nebuloza s neta,ako je ne želite,a nemate je kome dati,slobodno je bacite,jeste da je grijeh baciti jedan takav izvor zdravlja,ali neće se niš desit u kanalizacijskim cijevima :D
Od želučanih tegoba ja sam znao tu i tamo imat napad kiseline,ali od kad konzumiram kefir,mislim da sam samo jednom posegnuo za gastalom,ali u početku konzumacije ili bolje rečeno adaptacije na kefir znao sam imati jake vjetrove (prdio sam ko slon :D ),a znalo me i napuhat,a par puta sam dobio i trčkalicu (sračku) ;D ali taj period je kratko trajao,želudac se brzo privikne na boljitak ::)
Ako imat e još kakvih nadoumica,slobodno pitajte.
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Kraljeznica.com forum

Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #2 : Prosinac 19, 2011, 15:00:39 poslijepodne »

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #3 : Prosinac 19, 2011, 20:41:34 poslijepodne »
i meni je WORF napisao o toj gljivi,na netu se nađe dosta,preko njuškala kao i đabe za prvi put,opet kažem kao drogu,ali evo moje iskustvo.Tramale,brufene,normabele,poslije tramala je došo najjači lumidol i sada umjesto toga oxykotin i amyzol,b komplekse i magnezij u tabletama pijem sad skoro 3 godine.Napočetku sam malo imo problema sa želucem,ali sad više ne.Koristim b aktiv jer svaka crijevna bakterija je DOBRA bakterija,svaki dan uz barem 2 obroka koristim LJUTU PAPRIKU kao stimulans,jer ljuta paprika regulira želučanu kiselinu i odličan izvor C vitamina,povremeno jedem med i zasada je sve u apsolutnom redu.Istina da ovisi od osobe do osobe,ali ja sam godinu dana imao svaka 2 mjeseca strašne grčeve u želucu,svaki mjesec preko zime virozu i svaku godinu gripu.Otkad koristim LJUTU PAPRIKU više nemam nikakve probleme,moje 2 kćerke skroz imaju neku virozu anakon njih i žena,a mene sve stid,meni ništa.Vjerujem u ljekovitost te gljive ali hoću reć da je teško do nje doći.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #4 : Prosinac 20, 2011, 09:48:07 prijepodne »
Ddario imaš samo 28 godina i normalno da ti želudac podnosi jako puno toga,ali nemoj se zavaravati da će još dugo nakon svakodnevnog ubijanja želučane flore šakom tableta,a o taloženju teških metala u jetri i masnom tkivu da i ne govorimo ???
Npr i med može oštetit želučanu stijenku,zato se i preporuča da se med lagano topi u ustima,a ne naglo proguta,ama opasnost vreba sa svih strana,a tablete treba smanjit na nužno zlo ???
Na ovom linku si možeš skinuti knjigu koja obrađuje želučanu i crijevnu tematiku,a ne pričat priče Babe Jage o crvenoj paprici,pa za jedno 10-tak godina biti aktivan na forumu o hemeroidima ;D

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

A možeš pogledat i ovaj video gdje ludi slavonac jede najljuču papriku na svijetu,ima da se nasmiješ do suza :D

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #5 : Prosinac 20, 2011, 11:47:35 prijepodne »
Kako smo već se čuli,u 9. mj. sam bio 3 tjedna u Lipiku i stanje mi se duplo poboljšalo,duplo manje tableta sam pio i bio sam presretan,da bi prošlo mjesec dana i opet sve po starom,s tim da su tablete jače,al isti klinac.Najveći problem je što imam dvoje djece koja neznaju šta je to konstantna bol,kad su gladni i žedni moraš im dat jest i pit,a ja 80% ležim u krevetu i kad hodam,hodam sa štakom.Uzadnje vrijeme svaki tjedan na očigled propadam,sve manje mogu i to malo radit po kući.Imam kroničnu upali 6 koriijena živaca i upalu glavnog duralnog živca tako da sad primam pola litre fiziološke,pola litre analgina i 2 inekcije apaurina,tako 3 puta.90% izgleda da imam multiplu sklerozu i da sva ta bol dolazi zbog toga,imam još jedno snimanje od 3 sata pa če se nači uzrok boli.Još jednom hvala na savjetima i na linkovima,sad ću ih baš pogledatPOZDRAV!!!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #6 : Prosinac 20, 2011, 12:09:08 poslijepodne »
Meni ta gljiva nije baš legla.

Kad imam problem s gastritisom, sameljem sjemenke lana i stavljam ih ili u jogurt ili u vodu (da malo nabubre). To se dosad pokazalo najučinkovitije.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

Kraljeznica.com forum

Odg: preporuke za zaštitu želuca ( tibetanska iliti kefir gljiva )
« Odgovori #6 : Prosinac 20, 2011, 12:09:08 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com