Autor Tema: Skala boli  (Posjeta: 33809 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Skala boli
« : Listopad 03, 2016, 17:04:11 poslijepodne »
Dragi moji forumaši/ce, kako se stalno žalimo da nas nešto boli i sigurni smo da je to najjača moguća bol, preveo sam medicinsku skalu boli koja se koristi u kliničke svrhe na hrvatski, kako bismo otprilike znali gdje medicina gleda na našu bol. Najjača bol koju sam ikad osjetio bila je prva 24 sata nakon operacije, a poslije se počela smanjivati i djelovati na lijekove. Tada sam mislio da je to 10, ali nije, bilo je ipak 9. Možda nam skala svima pomogne utoliko da percipiramo da nam još nije došlo najlošije stanje, ali i zato da znamo da je možda užasnije nego prije i ne odgađamo liječenje boli i odlazak na hitnu. U mojem slučaju, unutar sada već dvije godine ni najviše doze lijekova nisu djelovale pet puta, a na hitnoj sam bio sveukupno šest puta jer mi jedna budala nije vjerovala da me boli i proglasila me ovisnikom. O tome je priča znana u drugim postovima, a mi idemo na skalu boli.

Primjetit ćete da se bol u leđima u opisu prema usporedbi tjelesnih stanja pojavljuje kao blaga bol u leđima tek kod 5. stupnja. To znači da su bolovi u leđima općenito srednje teški do teški. Vidjet ćete i da bol utječe na naše psihološko stanje. Meni je kronična bol zadnje dvije godine prisutna cijelo vrijeme, bez liječenja od 5 do 7. Kad uzmem lijekove, ako se ne krećem i samo mirujem mogu biti sretan da imam osjećaj kao da nema boli, ali to je samo „kao“, ona je zapravo 3, bol koja se može tolerirati. Takva tolerirajuća bol je kod mene trajala 20 godina. Sa ovom boli od 5 pa nadalje, doživio sam depresiju, anksioznost, nagle promjene raspoloženja, nedostatak tolerancije prema drugima, agresivnost i različite promjene osobnosti, koje traju onoliko koliko traje bol. Zato je liječenje boli standardno kombinirano sedativima (najčešće benzodiazepini kao Normabel ili Apaurin), a mogu se davati i drugi lijekovi kao antidepresivi i anksiolitici, jer smirivanje i ublažavanje psihičkih smetnji pomaže općenito u sanaciji posljedica kronične umjerene do teške boli.

0 – nema boli, osjećaj da je sve sasvim u redu

Blaga bol – Ne utječe na većinu aktivnosti. Moguća psihološka prilagodba na bol uz primjenu blažih analgetika ili drugih načina liječenja boli.

1 – Vrlo blaga bol – Vrlo lagana, jedva primjetljiva bol, kao ubod komarca ili ubod na trn. Većinu vremena osoba niti ne misli na bol.
2 – Nelagodna bol – Blaga bol, kao štipanje prstima ili grebanje noktima. Ljudi različito reagiraju na ovaj način samotestiranja boli.
3 – Bol koja se može tolerirati – Lako primjetljiva bol, kao kod slučajne porezotine, udarac u nos koji izaziva krvarenje ili bolnost kor primanja injekcije. Bol nije toliko jaka da se osoba ne može priviknuti. Zapravo, većinu vremena se niti ne primjećuje zato što se na nju navikne.

Srednje jaka bol – Utječe na mnoge aktivnosti. Zahtjeva promjene načina života, ali pacijent ostaje neovisan o drugima. Nemogućnost privikavanja na bol.

4 – Uznemiravajuća bol – Jaka, duboka bol, kao prosječna zubobolja, početna bol kod uboda ose, ili manja trauma dijela tijela, kao jak udarac nogom. Toliko jaka da osoba može primijetiti bol cijelo vrijeme i ne može se posve prilagoditi. Takva bol može se prouzročiti jakim štipanjem noktima.
5 – Vrlo uznemiravajuća bol – Jaka, duboka, probadajuća bol, kao kod uganuća bolova ili blažih bolova kralježnice. Ne samo da se može osjetiti cijelo vrijeme, nego je osoba toliko preokupirana liječenjem boli da to utječe na njezin stil života. Učestali su kratki poremećaji osobnosti.
6 – Intenzivna bol – Jaka, duboka, probadajuća bol koja je toliko jaka da osoba ima osjećaj kako bol dominira svim osjetima, uzrokuje poremećaj mišljenja. Na toj razini osoba ima poteškoća u održavanju radnog mjesta ili održavanja uobičajenih socijalnih kontakata. Usporediva je sa jakom ne-migrenskom glavoboljom kombiniranom sa nekoliko uboda pčele ili jakom boli u leđima.

Jaka bol – Nemogućnost izvođenja normalnih aktivnosti. Pacijent ima invaliditet i ne može funkcionirati neovisno o drugima.

7 – Vrlo intenzivna bol – Isto kao i pod 6, s time da sada bol potpuno dominira svim osjetilima, onemogućava ispravno razmišljanje pola vremena. U toj situaciji osoba ima invaliditet i često ne može živjeti sama. Usporedivo sa srednjom migrenskom boli.
8 – Prilično užasna bol – Bol je tako intenzivna da osoba više ne može jasno razmišljati uopće i često ima tako ozbiljne promjene ličnosti kao da je bol bila prisutna cijelo vrijeme. Česta su razmišljanja o suicidu i kadkad pokušana. Usporedivo stanje sa porođajem ili zbilja teškom migrenskom boli.
9 – Nepodnošljiva bol – Bol je tako intenzivna da se ne može tolerirati i zahtjeva uzimanje jakih analgetika ili operaciju, bez obzira kakve su nuspojave ili rizici. Ako to ne uspije, suicid je čest zato što osoba uopće više nema nikakav užitak u životu. Bol je usporediva sa boli kod raka grla.
10 – Nezamisliva bol – Bol je toliko intenzivna da će osoba uskoro ostati bez svijesti. Većina ljudi nikada ne osjeti ovu vrstu  boli. Osobe koje su preživjele teške nesreće, kao što su zdrobljene ruke i izgubile svijest radi boli, a ne zbog gubitka krvi, su iskusile razinu 10.

11 – Nema boli – Sada je isto kao i 0, s time da osoba ne osjeća ništa drugo, leži nepomična, blijeda, ne diše i nema drugih vitalnih funkcija. Stanje je usporedivo sa smrti. A to nije navedeno u priručniku nego je moje iznenađenje za kraj! :P





St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #1 : Listopad 03, 2016, 19:33:47 poslijepodne »
Ovo je Henrik odlično napisano i objašnjeno.
Ja sam danas na 2,ali mene i to smeta,cijelo jutro me bacalo u depru i na kraju sam odlučila popiti Doretu,a ta tableta me sad užasno zdrogira jer popijem možda dvije,tri tjedno. Sad sam na kraju krajeva od one silne ljekarne koju sam imala doma spala na 3 vrste i to jedne jače od druge. Sutra moram doktoricu zamoliti da napiše nešto slabije.
Dakle...najviše sam došla do 8,mislim da dalje nije išlo i onda sam u ambulanti za bol dobila onu luđačku kombinacijullijekova koja je dnevno bila 18 -19 raznih tabletica,tu je onda bila i Pragiola iliti Lycra  :-[
Ja se divim sama sebi kako sam to uopće preživjela :-[ a danas ne mogu od jedne doretice nekoliko sati doći k sebi.
Koja sam odvratna stanja prošla ove godine,a i vi isto :'( bolje da se ne sjetim,a vrhunac je bila ona alergijska reakcija na željezo. To da nekome pričam tko to nije doživio,bi rekao da lažem.

I hvala Vam puno što ste kroz sve to bili uz mene  :-*































A baš mi je zanimljivo da se 8 uspoređuje s porodom,a to sad ne mogu usporediti jer sam imala carski.
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2016, 20:28:54 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #2 : Listopad 03, 2016, 20:03:46 poslijepodne »
Henrik jako mi se sviđa post,i već vidim da ću ga ćesto čitati.I ja sam rekla da ono govno od Dorete neću više piti pa sam svejedno na dvije.sve skupa 12 tableta kroz dan,jer sam uspjela pokupit i  gnojnu anginu u petak temp.40-39, pa drži nedaj i odem u jutro jedva kod LOM pa mi dala neke na bazi pencilina 3x kroz 10 dana.sad dok mi ovo prođe baš ću si pratit svaki dan bol i zaposivat.eto ćisto me zanima dali ju mogu držat pod kontrolom s određenom kolićinom ljekova ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: Skala boli
« Odgovori #2 : Listopad 03, 2016, 20:03:46 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #3 : Listopad 03, 2016, 20:15:48 poslijepodne »
Drago mi je da vam to nešto znači! Ja sam neko vrijeme nakon operacije vodio skalu boli u Excelu, ali sam shvatio da to nikad nije ispod 3, pa sam odustao. Jedino što sam sad izgubljen sa liječenjem boli i moram nešto srediti u Ambulanti za bol da je dugoročno OK i nije otrovno, a opet da se povećanjem doze do maksimuma može riješiti kratkoročno akutno pogoršanje.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #4 : Listopad 03, 2016, 20:45:54 poslijepodne »
ja sam bio na 7, a sad sam na 4. naravno sve uz pain killere. težim i želim čistu nulu  ;D

a to da je porod 8 ne znam, ja sam bio na 2 i nije mi se činilo ni blizu tome  ;)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #5 : Listopad 03, 2016, 23:22:49 poslijepodne »
Sa 3 bi se pomirila  :) :) :), kada se naviknes postane ti svejedno....
Odlican post :) :) :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #6 : Listopad 04, 2016, 04:44:33 prijepodne »
U ovom priručniku o skali boli to nije pisalo, ali znam iz drugih izvora. Velika je razlika da li je bol kronična ili akutna. I čak ako je kronična, a 3 je, dosadna je i iscrpljujuća i to znam isto iz iskustva. No, ipak, iako me takva bol mučila 20 godina, a najviše noću, dalo se živjeti. Dakle, bila je tolerabilna, ali sam imao dojam kao da bih mogao jako dugo spavati i kao da sam stalno umoran. Svima nam je cilj da dođemo do nule, ali to nije realno, kad se kopa po kičmi.

Meni je sad radna dijagnoza, kako oni to lijepo latinski napišu "in observatio", tzv. Scheurmannova bolest, koja se javlja u ranoj mladosti, popraćena je brzim rastom, bolovima, najčešće se dijagnosticira od 13-16 godine (meni je skolioza dijagnosticirana sa 13), izaziva najčešće kifozu, ali i skoliozu u do 30% slučajeva, a liječi se na iste meni do sada poznate načine, tj. kičmu pod šarafe i to cijelu. To je u osnovi osteohondroza kralježnice, koja je kod mene prvi puta viđena 2014. na RTG. Sutra će se vidjeti kako to izgleda sada, zajedno sa zdjelicom. I to je isto uzrok bolova. To što se zove tako divno po svojem nalazniku ne znači ništa po pitanju liječenja jer se upravo liječi na ovaj način koji se ja liječim. Ono, misliš kad dobiješ novu dijagnozu da sad ima nekih pilula koje sprječavaju tu degenerativnu bolest, ali ne. Juhu! lol
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #7 : Listopad 10, 2016, 13:46:34 poslijepodne »
Dragi moji, eto update sa mojom borbom u vezi bolova. Dakle, stanje u vezi operiranog dijela je super da kucnem u drvo od svojel glave. No, problem je što kraljeđci od L2 pa na dolje nose sad težinu cijelog tijela, tam je i dalje prisutna skolioza i ne bole mišići nego cijeli taj dio kičme. Srećom ne boli živac, ali ostajem na drogama do daljnjega, plus kaj sam dobio nekakvu Aclexu i Neurontin. Morfij sam odbio jer su nuspojave užasne, a učinak osrednji. Zasad je tramal s produljenim djelovanjem najpametnija opcija, Vozio se busem amo i tamo, krepalina sam. Prognoza je da ili će se gđa kičma izravnati sama ili bu bla nova operacija od L2 do S1.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #8 : Listopad 11, 2016, 13:55:04 poslijepodne »
Henrik, baš sam se obradovala kad si objavio ovu temu i htjela sam odmah odgovoriti, no onda sam odlučila pričekati još malo, pratiti stanje i napisati kako je kod mene.
S obzirom da je prošlo 3 mj. od operacije moje ekstruzije L5-S1, a vrijeme je sve hladnije, stanje je slijedeće:
3-bol koja se može tolerirati.
Ovo stanje je kronično svaki dan i to do nekih 3 sata aktivnosti (sjedenja, hodanja, nošenja umjerenog tereta 2-3 kg, rad po kući bez pretjeranog sagibanja) i bez uzimanja ikakvih tableta. Zatim se stanje pogoršava do 4. I dalje ne uzimam tablete, već se prebacim u ležeći položaj. Za sad je još to sve podnošljivo.
S obzirom da ja imam i mjesečna akutna stanja koja me inače izbace iz takta i ne prođu bez uzimanja analgetika, uz ovo postoperativno stanje + hladnoću, ljestvica varira tijekom 48 sati 6-8, al' mi se nakon ta 2-3 dana 'smiluje' pa padne na 5, a onda konstanta 3.
Rodila sam 3 x. Tada je stanje bilo 8-9 (naročito kad su dodali drip). Tako je otprilike bilo i nakon operacije.


8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #9 : Listopad 11, 2016, 14:19:44 poslijepodne »
mali updejt, ja sam trenutno na 3-4, kako kad uz konstantno uzimanje lijekova i mirovanje....ovo traje već 4-5 dana tako da sam čak i zadovoljan, jer je bilo oscilacija  ;)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #10 : Listopad 11, 2016, 14:56:50 poslijepodne »
Ja sam jučer u apoteci imao show. Naime, Neuropentina nema uopće na tržištu pa sa sam dobio Katenu koja je zamjena. Generički sastav je isti, ali ima samo 50 komada u kutiji, dok meni trba 60 jer je doktorica napisala 2x300 mg. Ali dobro, neću je uzimati preko dana jer mi je dosta da mi spasi odvratnu noć. Onda nije bilo Aclexe nego ju je trebalo naručiti. Nije bilo na tržištu niti Controloca od 20 mg pa je LOMača napisala jednu kutiju od 40 mg, kaj nije isto dosta za 30 dana, a Controloc se ne može prepoloviti jer ima zaštitnu foliju. Ona je tak glupa da je to nevjerovatno, kao da nije položila ispit iz farmakologije na medicini!  :o Naručio sam Aclexu za danas, uzeo tablete koje su imali i domeka.
I onda u 20:00 sati idem napraviti hocus pocus, popijem Tramal od 100, Katenu od 300, Brufenček od 600, Normabelček od 5 i Controloc od 40 mg jer imam nešto viška. Čekam pola sata i sve me strah nuspojava, sjećajući se grozne Lyrice. Nakon sat vremena, eto navale veselja i euforije, a bol se sa 5 spustila na 2-3. Na kraju sam uspio sjediti na stolcu 7 sati, ali sam bio dosta fiju i euforičan i bez bolova. Nakon 7 sati su se javili bolovi pa sam popio još jedan tramal i evo prve noći i prvog jutra i dana bez bolova. Kad ležim nepomično onda je 0, kod kretanja je 1-2 i još drži. Jedino mi se strašno spava, ali kaj me briga!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #11 : Listopad 11, 2016, 15:46:15 poslijepodne »
Ja variram od 4-6.a zima dolazi ljudi kao što više puta naglasih ko preživi pričat če 8)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #12 : Listopad 11, 2016, 18:40:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja variram od 4-6.a zima dolazi ljudi kao što više puta naglasih ko preživi pričat če 8)

a ne može to tako, moras doc do 0-2, ako bude zdravlja i sreče ubrzo ćemo u tvoje krajeve  ;D

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #13 : Listopad 11, 2016, 22:23:18 poslijepodne »
Ajde spremajte kofere jedva čekam 8),doći će to i na 2 treba vremena ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #14 : Studeni 01, 2016, 14:32:21 poslijepodne »
Ovo bablje ljeto mi ide u prilog. Ako ne računam protruziju i utrnutost desne strane, s lijevom i križima sam 0-2, ovisno o obvezama tijekom dana.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #15 : Studeni 01, 2016, 21:55:02 poslijepodne »
Dosta je zima, ali nema vlage, meni je do 3 zadnjih par dana, ali i dalje radi opreza popijem tablete, samo duplo manje. :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #16 : Studeni 09, 2016, 17:51:07 poslijepodne »
E sad neznam jel primjereno pisati o tome,ali kad mi ni kombinacija brufena,lioresala,normabela i oksycotina nije mogla pomoć ja sam koristio marihuanu.Nakon jednok đoksa više nije bilo nikakvih bolova.S tim da sam o tome pričao i sa dr opće prakse,neurokirurgom i u amb za liječenje boli.Nitko nije imao protiv,svi su rekli ako pomaže,nema problema.A stvarno je pomagalo
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #17 : Studeni 09, 2016, 18:04:24 poslijepodne »
Mislim da kad boli nista nije neprimjereno..... Cula sam od dosta ljudi da pomaze.... Ali onda svi haj cijelo vrijeme, mislim dok to traje....

Kraljeznica.com forum

Odg: Skala boli
« Odgovori #17 : Studeni 09, 2016, 18:04:24 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com