Autor Tema: Skala boli  (Posjeta: 33833 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #18 : Studeni 09, 2016, 18:10:59 poslijepodne »
Ja sam zaspem ko telac od toga 8),dobro prvo se smijem nekih 20min.i gotovo čao đaci rolete dolje,eto meni je ok.kad je panika 8).
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #19 : Studeni 09, 2016, 19:28:14 poslijepodne »
A dobro,netreba pretjerivat ni u tome.Ja sam pravio doze čisto da malo utrnu noge i ako treba za neka 4 sata opet jednu laganu.Zujanje u glavi je samo nuspojava. :D
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #20 : Studeni 09, 2016, 20:18:29 poslijepodne »
pozdrav ddario! neš vjerovat al kako me danas zabolio želudac od ovih tableta, razmišljao sam o alternativnom pristupu mojim problemima i malo guglao o iskustvima...iskreno nisam ljubitelj alternative, niti je prakticiram, al opet si mislim, ako pomaže tebi (a i drugima) možda pomogne i meni  ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: Skala boli
« Odgovori #20 : Studeni 09, 2016, 20:18:29 poslijepodne »

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #21 : Studeni 09, 2016, 20:37:22 poslijepodne »
To i je najveći problem kod tableta.To su sve jake tablete koje utječu i na probavu i na središnji živčani sustav,znači mozak.Nisam neki pobornik totalne revolucije,ali zna se ako legalitiraju THC da će pol farmacije propast jer neće morat više proizvodit toliko lijekova.I ovo što su uveli THC u kapsulama je samo populistički jer da bi dobio odobrenje moraš bit na samrti.Bukvalno rečeno.Ja iskreno i otvoreno pričam o tome.Kao što sam rekao,svi doktori su me podržavali iako sam ilegalno morao nabavljat.Ali daleko smo mi od toga,jer kako kažu da sit gladnom nevjeruje tako je i s nama.Zdrav bolesnom nevjeruje.Ali nezamislivo  mi je da je morfij legalan iako stvara veliku ovisnost,kroničnu nesanicu i promjene u ponašanju,a THC je ilegalan.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #22 : Studeni 09, 2016, 21:07:33 poslijepodne »
Ehhh...i ja sam par puta i to probala. Pomogne jako...zna Henry ;) nemaš izbora
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #23 : Studeni 10, 2016, 07:02:57 prijepodne »
Ima i THC svoja ograničenja, jer ovisi o kojoj se vrsti radi, kakva je koncentracija i kvaliteta. Imao sam nuspojava i od toga, a i nije bilo 100% učinkovito. Uglavnom, pomoglo bi da ne boli kičma i da se opuste mišići, znatno više nego neki drugi lijek, ali bol u nozi bi i dalje ostala. Nuspojave su bile vrtoglavica, smušenost, pospanost i upiškio sam se u gaće, a da to uopće nisam bio svjestan. Za razliku od morfija ne izaziva halucinacije pa je to dobro. Nije posve točno da ne izaziva ovisnost. Naime, ljudi izloženi stresu skloni su čestoj konzumaciji radi smirivanja, pa im se poveća prag tolerancije i jednostavno ne mogu bez marihuane. Jedina je razlika što su funkcionalniji u odnosu na ostale droge. Što se tiče legalizacije ja sam svakako za, kao i da se proširi na nas kičmoboljce, ali s obzirom da će se morati dodavati i drugi preparati radi smanjenja nuspojava lijek neće biti tako jeftin kao što se vjeruje.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #24 : Studeni 10, 2016, 08:54:23 prijepodne »
Da,neke osobe nepodnose baš THC ali i s tim netreba pretjerivati.To sam koristio večinom nakon pulsne terapije kortikostereoidima jer sam imao strašne nuspojave dva dana nakon terapije.Neizdržive grčeve u mišićima i jake bolove na mjestu gdje prolaz živci u obje noge.Zlo mi ja samo kad se sjetim toga...
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #25 : Studeni 10, 2016, 10:33:16 prijepodne »
Tak je Henrik sve je u kvaliteti ali i u dozi...E to priznat ču i ja sam se zgražala i govorila nema šanse niste normalni.dok nisam došla do komentara da i ljekovi imaju ko zna kakve kemikalije i nuspojave,i da se netreba pretjerivat...ali ja bila tvrdoglava kao i uvjek što se tiće alternative,jednom popustim i probam malo se nasmijem,i dobila takvu potrebu za spavanjem,prespavala cijelu noć što nisam mjesecima prije toga.Drugi dan niti mamurluk niti zujanje u ušima ništa.Veće sam nuspojave imala od one Vražije Dorete.Zato kažem bitna je kolićina i kvaliteta.I moram razočarat neke nije bilo ni malih-zelenih ni ostalih čudnovatih stvorenja iz bajki ??? A baš sam htjela upoznat Malu sirenu ;D ;D
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #26 : Studeni 10, 2016, 10:58:23 prijepodne »
Meni se čini da to pukne ljude koji su zdravi i nemaju nikakvih poremećaja, a hoće biti high i mozak bye bye. Meni je prvi puta izazvalo malo euforije kao da sam pijan, ali kasnije je bilo u mozgu sasvim ok. Upravo to što kaže Dario, jako mi je pomoglo za opuštanje mišića, puno više nego bilo kakvi sedativi i uspio sam se naspavati. Prije nego što sam to probao jako me bilo strah halucinacija, osim toga, pušenje marihuane je mom bratu bio trigger za shizofreniju tako da sam imao strah da se meni ne desi isto. Ali, niti je bilo malih zelenih niti halucinacija. Samo dobar san i to u komadu i opuštanje koje se ne postiže ni sa 50 mg normabela. Za bolove više manje, ali moguće da je problem i u tome što sam pušio, a možda je trebalo koristiti ono ulje. Znam jednu ženu koja je išla samnom na fizikalne jer je pala s prvog kata i slomila kičmu. Njoj je sin nabavio za skupe pare (mislim da je 10 ml oko 1000 eur) ulje od THC-a i ona si na zubno meso utrlja kap veličine polovice rižinog zrna ujutro i nema bolove cijeli dan. Ta je "droga" zabranjena i stigmatizirana zato što je znatno djelotvornija od većine lijekova koje pijemo i - pomaže. Farmaceutskoj industriji ne ide na ruku da ljudi budu do kraja dobro, jer u tom slučaju pada u vodu liječenje manje učinkovitim, a skupim sredstvima. Zarada je njima ipak najbitnija, a to kaj mi krepavamo od bolova to je naša stvar.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #27 : Studeni 10, 2016, 11:49:51 prijepodne »
Upravo tako!Sve si rekao.Vjerujem da epileptični napad koji sam imao početkom godine kads sam bio 4 dana u komi na JIL-u nije došao ssm od sebe.Nakon toliko godina trovalja svakojakim opoidnim lijekovima se moralo nešto dogodit.Trenutno uz brufen bi trebao koristiti i Zaldijar,ali prestao sam.Jednostavno nemogu zaspat iako su to male količine tramadola a neželim se opet navuč na tablete za spavanje,jedva sam ih se riješio.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #28 : Studeni 10, 2016, 12:15:02 poslijepodne »
Meni je dr. u Ambulanti za bol rekla na pitanje o ovisnosti o tramadolu da uopće za to ne brinem jer ionako nikad neću moći prestati piti te lijekove. Tak da ja slobodno mogu biti ovisnik. Propisana doza mi je do 200 mg tramadola dnevno, s time da mogu uzeti duplu dozu ako mi je baš koma. Uz to ide odvratna Katena koja jako drogira, ali uspije suzbiti bolove u nogama. No, jednostavno, s time se ne može funkcionirati. Nema što nema kakvih sam se sve lijekova napio, a najradije bih sve riješio jednom dozom dobrog starog THC-a. Samo je i to kombinacija jer se moraš petljati sa raznim krimosima da nabaviš, a ne bih si još navlačio i policiju na vrat.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #29 : Siječanj 06, 2017, 23:18:16 poslijepodne »
...dragi forumaši. Imam dosta jake  bolove mišića koji su nastali radi pretjerivanja rada fizikalne terapije sa gumenom trakom.  Kako su doktori rekli radi se o upali mišića, spazmu , prenapregnutosti i svaki mi telefonski savjetuje svoj način liječenja. Tri različita doktora  - 3 različite kombinacije lijekova.
Najviše mi i nalogičnije je da rješenje potražim u ambulanti za bol, što mi je i savjetovala dr. iz Varaždinskih toplica . Zna li ko, koja je ambulanta  u Zagrebu najbolja , da mi pomogne pravim savjetom i terapijom. Jer ovako, sam se liječim tramalima , lekadolima i apaurinima, i  ne vidim neka veća poboljšanja i to traje već 17 dana.
Uz te lijekove inače uzimam i lijekove za srce, i povremeno za želudac, tak da mi ne pašu baš sve kombinacije lijekova. A lijekove za kralježnicu uzimam nakon druge operacije  i  to L5/S-1 , o čemu san već pisao u drugim postovima.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #30 : Siječanj 07, 2017, 00:33:45 prijepodne »
Ja sam osobno bila na jordanovcu u ambulanti za bol.... E sad svaka bolnica ima ambulantu za bol a ti vidi koja ti je najbolja....

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #31 : Siječanj 08, 2017, 06:23:45 prijepodne »
Meni na žalost Marica nije pomogla za bolove, ali mi jest pomogla oko neuroloških napada i smanjila mi je napetost mišića. Normabel nema ni približni utjecaj kao što ima marihuana, ali mi bolovi nisu bili znatno manji. Što se tiče psihološkog efekta, tu nije zapravo bilo ništa posebno. Čini mi se da kod posve zdravih ljudi bez fizičkih tegova dominira utjecaj na kogniciju i svijest, ali kod bolesti je fokus ipak na liječenju boli ili ukočenosti tako da ja nisam doživio nikakva prosvjetljenja, imao halove ni valove, ali za razliku od Daria, nisam uspio s time liječiti bol. Zadnji pokušaji su bili sa boli od 8-9, neposredno prije operacije, ali utoliko da se ne hitim s balkona ili ne popijem sve tablete kraj kreveta jer je to naprosto užasna bol. Kad sam operiran nije se više javljala bol viša od 7, koristio sam maricu još par puta za opuštanje i to je bilo to.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mar47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #32 : Siječanj 13, 2017, 23:55:08 poslijepodne »
Nakon operacije koljena i kralježnice završila sam u ambulanti za bol. Trebala  bih ići na blokade po triger točkama (koljena i kralježnica). Zanima me da li je netko to radio ili čuo nešto o tome odnosno kakva su iskustva nakon toga?
St.post laminectomiam et foraminotomiam L3/L4 et decompresio caudae equinae con spondylolistesis transpedicilaris et posteiolat 21.05.2015.
St. post arthroscopiam et resect. partis lig. femoropatellaris lat. dex. et chondroab. defecti chondrale patellae  gr.III 21.10.2014.
Osteoarthrosis genus bilat.
Lumboischialgio lat.dex.
Retrolistehesis L3 gr I
Stenosis canalis neuralis bil. L3-L4
St. post ESI L3-L4 lat.sin.
Prolaps disci i.v. L3-L4
Protrusio disci i.v. L4-S1

IvanaD78

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
Odg: Skala boli
« Odgovori #33 : Ožujak 24, 2017, 15:58:06 poslijepodne »
E ljudi pa vi ste doktorirali sa svim time!
Ja pojem zaldiar ali on me omami ...neznam kako vas ostale i diziapam za opustanje.
Ali kad boli boli najgore je ono kad imas osjecaj da ti zile vadi van iz noge.  :-[
Lp

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #34 : Ožujak 24, 2017, 16:15:03 poslijepodne »
Bus  se navikla... Ja popijem 2 sada I omami me.... Treba dat tijelu vremena da se navikne...

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Skala boli
« Odgovori #35 : Ožujak 24, 2017, 18:09:35 poslijepodne »
mene nazalost ne bi omamio  :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Skala boli
« Odgovori #35 : Ožujak 24, 2017, 18:09:35 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com