Autor Tema: Tablete protiv bolova  (Posjeta: 305597 )

0 Članova i 64 Gostiju pregledava ovu temu.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #18 : Studeni 05, 2009, 23:09:45 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kad sam bila u najvećim bolovima svi su mi prepisivali Zaldiar, ali sam izbjegavala lijekove s opijatima, popila sam ga samo jednom i totalno me ošamutio a bol nije prestala.
E tu genetika ima ulogu, u različitom odgovoru na različite lijekove.

I meni se indentično desilo kada sam prvi put uzimao Zaldiar, ali kasnije nisam imao taj osječaj ošamućenosti a djeluje na bol. 

Dosta je mala doza tramadola 37,56 mg. a paracetamol 325 mg. djeluje protuupalno.
Kod nas u Bosni ga nema pa mi prijatelj donese iz  Hrvatske.

Ja jutros nasla na netu da paracetamol pomaze protivupalni i za bolove, i otisla trazila paracetamol u apoteci i oni mi dali 500 mg. Ti mi sad kazes to nema u bosni (jer sam iz sarajeva), je li ih onda dzaba pijem? I dali mi neki naklofan u apoteci (ovo sve u apoteci jer mi doktori nista nisu dali tj. ono sto su mi dali nista nije pomoglo).
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #19 : Studeni 05, 2009, 23:38:14 poslijepodne »
Senainter pretpostavljam da je mislio kako Zaldiara nema u bosni.Zaldiar je kombinacija paracetamola i tramala

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #20 : Studeni 06, 2009, 15:57:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kad sam bila u najvećim bolovima svi su mi prepisivali Zaldiar, ali sam izbjegavala lijekove s opijatima, popila sam ga samo jednom i totalno me ošamutio a bol nije prestala.
E tu genetika ima ulogu, u različitom odgovoru na različite lijekove.

I meni se indentično desilo kada sam prvi put uzimao Zaldiar, ali kasnije nisam imao taj osječaj ošamućenosti a djeluje na bol. 

Dosta je mala doza tramadola 37,56 mg. a paracetamol 325 mg. djeluje protuupalno.
Kod nas u Bosni ga nema pa mi prijatelj donese iz  Hrvatske.

Ja jutros nasla na netu da paracetamol pomaze protivupalni i za bolove, i otisla trazila paracetamol u apoteci i oni mi dali 500 mg. Ti mi sad kazes to nema u bosni (jer sam iz sarajeva), je li ih onda dzaba pijem? I dali mi neki naklofan u apoteci (ovo sve u apoteci jer mi doktori nista nisu dali tj. ono sto su mi dali nista nije pomoglo).

Eh kada bi sve u medicini bilo tako jednostavno, popiješ paracetamol i nema upale, nema bolova.

2 i 2 nisu 4 u medicini.

Ajde kviz, čija je to izvorna rečenica na ovom forumu.

Pažljivije čitaj postove. Rekao sam da Zaldiara nema kupiti u Bosni , a ne Paracetamola.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #21 : Studeni 06, 2009, 18:51:55 poslijepodne »
OK, prenijelo me sorry  ;D Pa znam voljela bih i ja cudotvorni lijek al ga nema pa nema  ::)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #22 : Studeni 26, 2009, 15:27:14 poslijepodne »
Evo našao sam topic a sad mene zanima sljedeće.Ujedno onaj topic brišem
--------------------------------------------------------------------------------
Evo draga ekipo volio bih znati vaše mišljenje koji su po vama  naj učinkovitiji ljekovi protiv bolova:Ovih zadnjih dana me starhovito boli  ,bolovi nastupaju kopanjem u leđima u predjelu  lumbalnog dijela,naravno naj većii su mi trenutno u predjelu g.... tj gdje je taj živac ,kao i cjelom stopalu i vanjskoj dužini desnog lista.Inače sam znao primati injekciju volteren -dexsatmetazona koja bi mi znala pomagati,danas mi dr opće medicine nije dala već mi prepisala Movalis 15 mg jednu dnevo pa se sad pitam ako me boli i ujutro a još jače noću kako to regulirati jer se smije popiti samo jedna tableta.Kakva vi imate sikustva sa pojedinim tabletama za bol ,što mislite koje su po vama najbolje ,te koje imaju naj manje nus pojava. 

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #23 : Siječanj 11, 2010, 12:07:57 poslijepodne »
Mislim da je najbolje da se operises ako vec nisi.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #24 : Siječanj 11, 2010, 12:11:50 poslijepodne »
Sena već je to doktor sredio sad je punih mjesec dana od operacije,a eto niti tablete mi trenutno nisu bile potrebene i nadam se da će tako ostat,jer i kad zaboli nisu toliki bolovi da bi ih popio,inače izbjegavam piti tablete dok nije strašna bol :)

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #25 : Siječanj 11, 2010, 14:12:15 poslijepodne »
Voltaren cepici i apaurin, pa naklofen i apaurin, etol forte i apaurin, kako god apaurin u kombinaciji sa necim protiv bolova, i eto, pomogne, osim kad me totalno ukoci, onda je tu tramal, trodon ...i naravno apaurin  :)
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #26 : Siječanj 11, 2010, 16:48:00 poslijepodne »
Apaurin opušta mišiće i naravno smiruje, dobar je u kombinaciji sa analgeticima samo je uvijek problem tanke granice između lijeka koji pomaže i ovisnosti koja nije

jednostavna ni sa nikotinom a kamoli sa sedativima i opijatima.

Moj je zaključak da nama lijekovi protiv bolova pomažu samo kratkotrajno, a dugotrajno farmaceutskoj industriji, he he.

Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #27 : Svibanj 22, 2010, 05:04:14 prijepodne »
oVAKO LJUDI,poslušajte vi svog atletu,lijepo se vi koji trpite bolove potopite sa jedno 10-15 čašica domaće šljivovice pa da vidiš dal ćeš osjećat bolove il ćeš bit na 4x4 ,kod mene je eto prodjelovalo.Ako ne uspije ova metoda,vraćam vam vaš novac  :)

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #28 : Svibanj 22, 2010, 08:46:04 prijepodne »
svakako bolje od lijekova. Po mom iskustvu lijekovi protiv bolova su potpuno neučinkoviti osim u kombinaciji s alkoholom...zato se valjda i ne preporuča

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #29 : Svibanj 22, 2010, 12:25:38 poslijepodne »
Ja sam jučer dobila neki novi lijek za bolove Doreta. Kako piše to je kombinacija Tramala i Paracetamola. Popila sam ih ravno 8, koliko se dnevno najviše smije popiti. Svejedno sam se budila zbog bolova i uopće više ne znam što da radim. Navodno vrhunski ortoped kod kojeg sam bila preporučio je fizikalnu terapiju u ovakvoj akutnoj fazi. Da čovjek ne povjeruje...ne znam više što bih rekla i napravila...
Operacija L4/L5 2007. godine

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #30 : Svibanj 22, 2010, 13:12:01 poslijepodne »
ma to je isto ko i onaj Zaldiar kojeg možeš mačku o rep objesiti - bez barem 2 pive nema baš nikakvog efekta  ;D

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #31 : Svibanj 22, 2010, 15:03:28 poslijepodne »
Ja hvala bogu nemam takve bolove da bi mi trebale tablete,tj ja nemam problema sa normalnim obavljanjem zivotnih funkcija,tu i tamo npr 1 tjedno mi noga zna malo zujit,ali nista specijalno.Ja imam bolove samo kad bih se npr pokusao sagnut ili u odredenim pozama ispruzit lijevu nogu.Ali i da imam ne znam kakve bolove,da ono umirem nema šanse da bi ja pristao na tablete pogotovo takve za kičmu itd...sve su otrovi koji ti mozda na ovo privremeno pomazu,a s druge strane na nesto drugo rade 100 puta veću štetu...ne znam ,ali jednostavno otrovi mi se gade.Ako gledaš neke zakone prirode i evoluciju čovjeka lijekovi kakve danas koristimo jednostavo nisu prirodni.To naprosto nije prirodno unašati sve te stvari u organizam.Pa ili mršaviš,ili pak imaš tablete od kojih se debljaš,pa ti želudac nadrapa,pa ti i zubi nadrapaju ili žute ili počnu biti skloniji oboljevanju pa ovo pa ono,a pitaj boga kak tablete sve mogu utjecat na čovjeka i organizam to u potpunosti ziher nikad nećemo znat,komplicirano je čovjek biće.Ja čak ni one za glavu ne pijem ,naprosto ne vjerujem ja tome i bojim se da se od tableta u čovjeku nakon nekoliko godina moze npr razvit neka boleština a da mi to ni ne znamo.Ko će to znat.Tako da kad čujem za one ljude koji na dan piju ono do 20 tableta sav se naježim...ja bi njima rađe savjetovao da oni uzmu jedan cijanid i skratu si muke jer to će im ionako i ovako debelo skratiti taj ionako uništen život,tu dakle mislim na ljude sa takvim dijagnozama bolesti koje zahtjevaju toliko veliko konzumiranje tableta.Tako da je moja preporuka u svakom slučaju ,ostavite vi te tablete i rađe se napij fine i kvalitetne rakije i bit će ti bolje i živjet ćeš duže.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #32 : Svibanj 22, 2010, 22:49:00 poslijepodne »
Treba sve ljekarne pretvoriti u bircuze  ;)
frenk

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #33 : Svibanj 25, 2010, 21:15:11 poslijepodne »
Kad zaboli onako pošteno-nema te tablete koja pomaže.

u najgoroj fazi bolova kad se nisam mogla dignuti- ni injekcije mi nisu bile ništa-ko vodica.

Nakon par dana strogog mirovanja, uz zaldiare -postepeno se smirivalo ali jako polako- spavala sam od njih stalno, čim legnem -zaspim. Nakon tjedan dana vidjela sam da to tako neće ići, pa sam ih postepeno izbjegavala. Trebalo mi je oko tjedan dana da ponovno naučim spavati bez njih- osjećaj da ti fale. No nisam se htjela navući na njih.

Od Brufena bolovi se nisu smanjivali- ali su mi zato jajnici htjeli eksplodirati, neznam kakve to ima veze ali boljelo je ko ...

Tramali su mi nešto malo malo umanjili bol ali samo kratko oko 4 sata.

Trenutno ne uzimam ništa, nego trpim, jer imam grozne probleme sa želucem.
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #34 : Svibanj 26, 2010, 11:39:14 prijepodne »
Eto živi dokaz da si u fazi raspadanja,tj mozda jos ne,ali kad bi pila te tablete ti si polu-mrtvac koji se raspada i trune iznutra...

Zato tablete treba izbjegavati,to nisu prirodne stvari a ovo u vezi zeluca,jajnika i pitaj boga cega jos sto ni ne znas ti dovoljno govori.

To su čisti otrovi koji nam i skraćuju život a i zdravlje jer kao sto sam reko,na jednu stvar mozda samo privremeno mogu djelovat tako da smanjuju bolove,ali na druge stvari potpuno štete...

A i poznato je da mnoge tablete osobu psihički mogu promijeniti jer utjecaju lošu na psihu i pitaj boga šta još.

A meni je onaj doktor saftić u ZG reko nek se javim u ambulantu za bol i da liječim ove probleme koje imam tabletama.Odem ja u VZ u ambulantu za bol i veli mi jedan stari deda koji je kao neki doktor da bi moja terapija tabletama trajala godinu dana,da bi morao uzimat masovan broj tableta na dan,da mi ne garantira uspijeh a da bi me to kostalo oko 3500-4000 kuna u tih godinu dana.

Reko mršššš bem ti...truj sebe i one naivčine koje ti na takvu terapiju pristaju.Pa da mi HZZO sve te tablete besplatno plati,ja na to ne bi pristao.Skratio bih si zivot vjerovatno poprilicno,ili bi pomršavio ili se izdebljao,dakle fizički bi praktički propadao od svih tih masovnih tableta ,zubi mi mi pozutili ko kamenac i vjerovatno bi prešli u fazu raspadanja i svih zivih bolestina i pitaj boga šta još...reko samo ti PIJ te tablete i doviđenja.
« Zadnja izmjena: Svibanj 26, 2010, 11:41:08 prijepodne Atleticar »

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #35 : Svibanj 26, 2010, 20:55:15 poslijepodne »
E vidiš.. mene zna tako boljeti da bi popio otrov a kamoli ne tabletu.

Bez tableta protiv bolova već godinama ne bi bio u stanju zarađivati za život npr. ili se pošteno naspavati...

Tako da te priče u stilu ne treba piti tablete jer su otrov u nekim slučajevima ne drže vodu.

DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre