Autor Tema: Tablete protiv bolova  (Posjeta: 304440 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #54 : Kolovoz 31, 2010, 10:10:42 prijepodne »
Trenutno isprobavam s Brufenom 600mg u granulama.. dosta mi je težak za želudac.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #55 : Kolovoz 31, 2010, 12:02:03 poslijepodne »
ja sam prije uzimala Brufen 800 no bilo mi je muka u želucu, pa sam se vratila na 600 no to uzmem ponekad..dok sam rekla doktorici da mi je već muka od tableta -doslovno, prepisala mi je Zaracet (tramadol + paracetamol)..no recept i dalje stoji doma jer dok sam pročitala sve žive nuspojave mislim da se ne bi mogla dignuti iz kreveta od tih tableta..ali možda ne bi bolilo  :D
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #56 : Kolovoz 31, 2010, 12:59:40 poslijepodne »
Tramadoli i sl. me samo ošamute ali bol ostaje.
Danas sam uzeo Movalis 15 mg i pomaže.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #56 : Kolovoz 31, 2010, 12:59:40 poslijepodne »

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #57 : Rujan 01, 2010, 19:24:37 poslijepodne »
Samo mali update - Movalis pomaže ali ne uklanja mi bol potpuno i ne drži cijeli dan..
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Janna

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #58 : Rujan 01, 2010, 22:42:05 poslijepodne »
Ja sam "trošila" Movalis u vrijeme kada mi ni injekcije nisu pomagale pa moja ocjena tog lijeka nije objektivna. Iako, mislim da on i nema duljeg i djelotvornijeg učinka kada se uzima sam, ja sam ga dobila uz Erazon i Diazepam pa kombinirala prema uputi liječnice. Na netu sam pronašla nekoliko mišljenja gdje je Movalis ocjenjen kao kvalitetan i učinkovit lijek kojeg neće svaki liječnik prepisati jer je i skuplji. Ali, svi smo individualni.

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #59 : Rujan 16, 2010, 09:29:22 prijepodne »
Čitam danas da su u Danskoj napravili studiju utjecaja nesteroidinih protuupalnih lijekova na pojavu moždanog udara.
Rezultati su zastrašujući - upotreba tih lijekova povečava šansu za moždani udar preko 80%.
Koliko treba vjerovati tim studijama? I kako izbjeći voltarene, brufen i sl. kad jedino oni pomažu?

U ovom linku se piše samo o Voltarenu ali na nekim drugim mjestima u problem je uključena cijela skupina nesteroidinih protuupalnih lijekova...

link: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Rujan 16, 2010, 10:11:39 prijepodne dugavski »
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #60 : Rujan 16, 2010, 12:21:28 poslijepodne »
Nemam pojma da li i u kojoj mjeri vjerovati tim studijama no znam da, iako radim u farmaceutskoj firmi, tablete nisu rješenje i barem ih ja izbjegavam kako god..
mislim da će sada malo više ljudi ipak prestati odgađati operacije (ako su indicirane)  :D, a ne zavaravanje tabletama..Naravno, ima dijagnoza kada su tablete nužne, daleko od toga..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #61 : Siječanj 14, 2011, 23:50:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

ovo vam je prava i jaka stvar koja ce sigurno rijesiti bolove vecini,nema nekih neuspojava i gotovo nikako ne steti na zeludac,jedino sto covjeka baca u san,javlja se umor od nje,ali odlicna stvar.

Na recept se moze dobiti

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #62 : Siječanj 15, 2011, 13:13:03 poslijepodne »
Ma vraga ce pomoc Zaldiar kad pošteno zaboli, tad nebi ni cijela kutija pomogla.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #63 : Siječanj 15, 2011, 15:20:14 poslijepodne »
E ja ne znam kakve ti to bolove onda trpiš,mozda meni pomaze pošto sam laksi slucaj ne znam.Ja jednog popijem prije spavanja i nema problema opce.Al dobro ja nemam bas tako sjebane probleme,mogu normalno hodat i ne umirem doslovno od bolova samo je neugodno naravno.Cesto mi te iglice idu do pete,sagnut se ne mogu ni do koljena cesto,a nogu lijevu ne mogu ispruziti  i isto tako i u kuku osjecam te bolove i ukočenost.Međutim kazem nista od cega bi umirao doslovno.Ja imam bulging diska L4-L5 ,L5-S1 ,a ostalo sa kicmom mi je ok...a kazu sam po sebi taj bulging probleme ne bi smio uzrukovat pogotovo kod ljudi koji nemaju uski spinalni kanal,a po nalazima ja ga ocito nemam ,a svejedno eto imam probleme vec 2 godine.

Moj savjet je Zaldiar,ja popijem samo jednu tabletu i dobar sam,samo kazem onda mi se spava i zna se pojaviti mala vrtoglavica,ali ostale neuspojave baš i nema.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #64 : Siječanj 15, 2011, 18:23:39 poslijepodne »
A rekao si -tabletu ni za živu glavu.

Kapitulirao si isto 3 rajh 1945 godine.

Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #65 : Siječanj 15, 2011, 18:28:58 poslijepodne »
Ja sam tu tabletu dobio prije 4 dana,i da tocno je ja nikada nisam pio tablete,pogotovo ne ove za leda jer jos nisam imao takve potrebe.Ovu sam dobio od doktora da probam i da vidim kako cu reagirati na to i bilo je dobro,ali ja nemam u planu da nastavim sa njima osim u slucaju da mi se desi neka ekstremna bol,a ovako kao sad mogu da se guram.Ja sam samo htio dati savjet ljudima koji imaju tegobe da pokusaju sa ovom tabletom pošto joj neuspojave nisu baš velike i ne šteti mnogo na želudac,a učinak barem kod mene koji sam ju jednom probao je bio jako dobar.Ende.

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #66 : Rujan 10, 2011, 23:41:47 poslijepodne »
u akutnoj fazi dobivala injekcije ketonal,dexam.apaurin. traje oko 8sati onda možeš lajati na mjesec.Bolje je smanjiti dozu i uzimati više puta na dan.Imala sam dobar želudac pa sam pila ibuprofen granule 600 i normabel od 5 mg dva puta na dan.Kad sam prešla na dozu od 4x na dan shvatila sam da je to bombonn koji više ne djeluje.Moji bolovi u ramenu a sada u vratu su pre jaki tako da sam prešla na Zaldiar .Uzmem svako 5 sati ,i 2 normabela .Bol se stalno osjeća .Odspavam od 24-07.To je uspjeh jer sam se prije budila svako 3 sata.Čekam op.umjetnog diska pa se nadam da neću vječno biti na tabletama.Probala sam izdržati 9 sati bez tableta to je ravno samoubojstvu.Neznam kakve će biti posljedice tableta .Sad sam vadila krv nakon 3 mj tableta nalazi su idealni.Bez tableta bol bi  mi uništila živce a tko bi to izlječio.Treba vidjeti koliko vas boli.Koliki vam je prag boli.Nikad nisam dobila injekciju u zubara,rodila dva puta bez ikakvih sredstava za bolave .Ali kad boli iscuren disk koji udara u živac to je malo viši prag boli.
ekstruzija c6-c7

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #67 : Listopad 13, 2011, 09:53:33 prijepodne »
Da ne otvaram novu temu . Da li je tko probao liječenje svjetlom ?
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #68 : Listopad 13, 2011, 16:07:12 poslijepodne »
He, he ovo mi je zgodno da cice rastu za dva do tri broja,muški čuvajte se...
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #69 : Listopad 14, 2011, 18:30:37 poslijepodne »
Nakon ibuprofena 600 4x dnevno prešla sam na Zaldiar.Pijem ga 4 x dnevno,kombiniram sa dva normabela od 5.Manje od toga ne mogu .Čekam zamjenu diska c6-c7 a bolovi su neizdrživi od 12.o6.Nalazi krvi su mi super,boli me i uz Zaldiar ali upola manje.Mogu spavati 7 sati ,čitam.Pokušala smanjiti dozu ,ravno samoubojstvu.Nadam se ,u stvari ne ne nadam se ničemu,svaki tjedan mislim da je to zadnja kutija Zaldiara,a oni na Rebru uvijek  me otkažu.Do ove boli nisam popila tabletu za bol nikad u životu.Čitam knjige to me najviše opušta.Kad se otkloni uzrok problema trebala bi nestati bol,bar se nadam.Pozdrav.
ekstruzija c6-c7

vlado

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 43
  • doktore pomagaj boooli a deda reko da ne boli...
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #70 : Listopad 18, 2011, 19:55:21 poslijepodne »
prije operacije samo koristio zaldiar,diklorapid i normabel za opuštanje napetih živaca,a nakon operacije nisam popio nijednu tabletu do prije dva mjeseca i sada pijem ibuprofen,dikloduo,diklorapid,zaldiar,normabel,voltaren naravno ne sve zajedno nego kombiniram jedan dan jednu vsrtu drugi dan drugu i naravno peptoran za želudac jer mi je već u komi od tableta...bio sam na hitnoj dva puta i dobio sam inekciju ketonala i ništa se nije desilo ali nije me ni taklo tako da ležim doma u bolovima i čekam da mi neko iz samilosti odreže nogu pa da me više ne boli jer ću riknut a magnet imam tek za cca mjesec dana ko živ ko mrtav do tada...
operiran 8.2. sad lagano sljedi oporavak pa...

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #71 : Travanj 26, 2012, 20:44:12 poslijepodne »
kod prevencije bolova i ublaživanja istih pio sam/pijem: tramadol f/r retard 100mg, zaracet 100mg, ketonal forte, voltaren čepiće, tramadol čepiće, flastere protiv bolova itd. Kod jačeg napadaja bola u sredini leđa dobivao sam injekciju lumidola intramuskularno + 3 injekcije ketonala.
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

Kraljeznica.com forum

Odg: Tablete protiv bolova
« Odgovori #71 : Travanj 26, 2012, 20:44:12 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com