Autor Tema: Krepana regulacija tjelesne temperature  (Posjeta: 10593 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Krepana regulacija tjelesne temperature
« : Siječanj 21, 2017, 03:32:44 prijepodne »
Dragi moji, kod mene je stanje takvo da samo mogu otvarati nove teme u raznim podforumima.  ::)
Nakon konzultacija sa liječnicima više struka, došlo se do radne dijagnoze da mi je krepala regulacija tjelesne temperature jer imam ekstremne reakcije na izlaganje čak i manjoj hladnoći - počnem se jako tresti, cvokoću mi zubi, obično se ljudi oko mene tome smiju, ali se ja tresem kao šiba na vjetru unatoč tome što nosim nekoliko slojeva odjeće. Spavam pored radijatora, a svejedno mi se ohlade i ruke i noge kao da sam mrtvac.
Uglavnom, rezlog su kronične radikularne lezije u razinama od C6-Th1 gdje je došlo do oštećenja kičmene moždine i autonomni sustav više ne može normalno regulirati tjelesnu temperaturu. Ja sam do sada to rješavao vrućim tušem i nazivao "odleđivanjem", no par puta nakon takvog tretmana mi je bilo loše sa srcem. Kvaka je u tome, naime, da se tjelesna temperatura znatno snizi i znatno poraste kod izlaganja minimalnim fluktuacijama temperature u okolini i obje situacije su opasne po život. Hipertermija (povećanje tj. temperature) može izazvati infarkt, a hipotermija (smanjenje tj. temperature) višestruka oštećenja organskih sustava, prestanak rada bubrega i jetre, prestanak disanja i zastoj srca. Pa sad nek si biram koja opcija mi više paše, ali ako mi npr. crkne grijanje usred noći dok spavam, a zima je, mogu krepati bez problema. Iako, kod hipotermije me se može oživjeti i nekoliko sati nakon što padnem u komu. Slična stvar se dogodila prije skoro mjesec dana kad se u stanu ugasilo ujutro grijanje, sve se ohladilo i ja se cijeli ukočio plus što se nisam mogao niti uopće probuditi da probam ustati iz kreveta i odem pod tuš.

Ne znam da li bi bilo rješenje operirati vratnu kralježnicu, ona je meni dobro reagirala na fizikalnu terapiju i većinom nemam bolove, ali ovo sa temperaturom je koma. Sad mi je i jasno zašto sam čitav život imao tzv. "temperature nejasne etiologije", svaki put bih završio u zaraznoj bolnici i nikad nisu znali uzrok, jednom sam zbog uobičajene upale bubrega bio 3 tjedna gotovo na samrti u zaraznoj i nikada nisu našli uzrok zašto sam imao tako visoku temperaturu.

Ovdje na forumu ima par ljudi koji se isto mora "odleđivati" pa upozoravam na oprez, jer očito i to ne smije biti sa vrućom vodom. Nagla promjena tjelesne temperature nas može srediti, iako, najiskrenije meni je već sasvim postalo svejedno hoću li krepati ili neću jer ovo više nije samo jedan problem nego niz problema i zapravo sindrom, a ne jedno zdravstveno stanje i samo se stvaraju novi problemi, bolovi i muke, bez vidljivih rješenja!  :'(
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Krepana regulacija tjelesne temperature
« Odgovori #1 : Siječanj 21, 2017, 09:17:00 prijepodne »
Henrik, ti stvarno trebaš paziti na sebe.
Najbolje bi bilo da se preseliš u neke krajeve sa blagom cjelogodišnjim klimom, pa da je manji rizik pothlađivanju i pregrijavanju.
Ovak fakat možeš stradati ako nestane grijanja kroz noc.
Ovo sa oštećenjima živaca je fakat facinantno kako je organizam izgrađen, prvo otkazuju vanjski duzi zivci - bolovi i trnci u ekstremitetima, pa onda počinje otkazivanje kontrola mišića, atrofiranje, a na kraju automatske funcije koje su dublje u živčanim vlaknima.
Čuvaj se!
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Krepana regulacija tjelesne temperature
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2017, 15:34:16 poslijepodne »
Henrik dragi....prestrašno. :'( Pazi jako na sebe.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Krepana regulacija tjelesne temperature
« Odgovori #2 : Siječanj 21, 2017, 15:34:16 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Krepana regulacija tjelesne temperature
« Odgovori #3 : Siječanj 21, 2017, 19:24:25 poslijepodne »
Eto, danas sam cijeli dan zabundan u krevetu, pored radijatora, desnu ruku grijem, a lijeva je hladna i blijeda. Još sam živ, zasad! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Krepana regulacija tjelesne temperature
« Odgovori #3 : Siječanj 21, 2017, 19:24:25 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com