Autor Tema: Depresija  (Posjeta: 37976 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Depresija
« : Ožujak 28, 2010, 00:15:45 prijepodne »
Mislim da bi bilo korisno da u ovaj forum idu stvari povezane s depresijom. Vjerujem da je puno ljudi ponekad u depresivnom stanju i na ovaj nacin bi se moglo vidjeti koliko je to veliki problem i kako ga rijesavati.
Premjestio sam dvije ranije poruke u ovaj podforum.
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2010, 00:18:49 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: THC aka cannabis, marihuana, indijska konoplja, trava,...
« Odgovori #1 : Ožujak 28, 2010, 00:43:47 prijepodne »
Bojane pametna tema,korisna svima :)

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: THC aka cannabis, marihuana, indijska konoplja, trava,...
« Odgovori #2 : Ožujak 28, 2010, 11:23:24 prijepodne »
Bol koju čovjek trpi duže vrijeme utječe sigurno na njegovu psihu, što sam se i sama uvjerila prošle godine, nije mi bilo ni do čega i konstantno sam imala namršteni izraz lica, samu sebe nisam mogla prepoznati...
Nisam bila u klasičnoj depresiji jer nisam bila tužna već više nesretna, nisam pila antidepresive iz istog razloga zbog kojih nisam uzimala ni opijate, da se ne bih "uspavala" i postala ovisna, kljukala sam se analgeticima i pušila kao smuk, nije bilo baš pametno ali što sam pametnije mogla raditi svih onih noći kad nisam oka sklopila...
Mislim da se u tim slučajevima ne treba liječiti psiha nego bol, čim bol počne posustajati vraća nam se dobro raspoloženje, iako se vjerojatno većina liječnika ne bi složila sa mnom jer su skloni davati u kombinaciji s analgeticima i antidepresive...
Ja zato samo navodim moje iskustvo...
L5/S1 ekstruzija

Kraljeznica.com forum

Odg: THC aka cannabis, marihuana, indijska konoplja, trava,...
« Odgovori #2 : Ožujak 28, 2010, 11:23:24 prijepodne »

GSM

  • Gost
Odg: THC aka cannabis, marihuana, indijska konoplja, trava,...
« Odgovori #3 : Ožujak 28, 2010, 11:32:42 prijepodne »
Potpisujem, slicno je bilo i kod moje mame...

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #4 : Ožujak 28, 2010, 23:59:03 poslijepodne »
Mislim da se nikada psihički lošije nisam osjećala kao prošle godine dok sam proživljavala svoju borbu s kralježnicom. Imala sam 27 godina,bila puna života,konačno počela raditi dugo željeni posao i istinski uživala u njemu, voljela izlaske, druženja...a onda...BOL! Zapravo dok je bol bila intenzivna nisam bila ni svijesna promjena u mome životu, željela sam samo da bol prestane. Odlaske na posao zamijenila sam odlascima kod fizijatra,neurokirurga, kiropraktičara a izlaske sam zamjenila cjelonoćnim grčenjem u krevetu. No sve se riješilo, operirana sam, više nije bilo bolova i tek tada kada sam stigla u toplice na rehabilitaciju pojavila se ona druga vrsta boli-psihička! Mislim da je zapravo tek tada sjelo sve ono potiskivano i nedorečeno u mislima-više nisam bila u bolovima ali još nisam bila spremna za normalan život. To su bila 3 najgora tjedna u mome životu-suočavanje same sa sobom da to tako mora biti! vikendima kada bi dolazila kući imala sam prave male slomove živaca-plakanje po tri sata u komadu,izbjegavanje posjeta prijatelja..željela sam nestati! strah koji se javio za moju budućnost-što ću i kako dalje, hoću li moći raditi, normalno živjeti ledio mi je krv u žilama. Ali prošlo je, i danas se bojim i osluškujem svoje tijelo kao nikada prije ali ona 3 tjedna u životu više ne želim ponoviti.

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #5 : Ožujak 29, 2010, 20:50:36 poslijepodne »
Slažem se s tim da smo svi mi ponekad u maloj depresiji, zbog kojekakvih razloga.
I mene zna ponekad malo uloviti, bolovi su definitivno jako dobar uzrok. Ali ja se sama sredim , smirim i nastavim dalje bez lječenja i stručne pomoći.

Ali vjerujte mi o tom znam malo više. To što mi prolazimo su sitnice.
14 godina živim s osobom koja je jako često u depresiji, ali to vam izgleda malo drugačije.
Kad konstantno 3 mjeseca ne spava, samo leži, ne jede, ne priča, ne želi nikog vidjeti, ne želi komunicirati ni s vlastitim djetetom, samo tupo gleda ispred sebe i odbija ama baš sve.
neželi ni ljekove, a vi to morate gledati a svjesni ste da nažalost nemožete pomoći. Nego vas život nauči kroz godine kako živjeti s tim, s tom bolešću i s takvom osobom, i kako najlakše preživjeti, vjerujte mi to baš i nije lako.

Pričate s doktorima, psiholozima, psihijatrima i neznam s kim ne, ali ne pomaže. I onda jednog dana počne se malo oporavljati...
S tim da razne krize i krizice dolaze iz čista mira, jednim glupim vijestima na TV, nekom sasvim glupom rečenicom, sitnicom... :( :( :( i opet smo na dnu.
To vam je depresija, i ne dao Bog da itko od vas zapadne u nju. Iz takve nažalost ne možete izaći sami i bez stručne pomoći a ni ljekova. A svima u blizini takve osobe život također postane noćna mora.
          Al  usprkos tome morate živjeti, ići na posao, brinuti se o djeci, roditeljima....i biti "normalni"  ???
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Depresija
« Odgovori #6 : Ožujak 29, 2010, 22:32:20 poslijepodne »
Da e bas me utjesi melice hvala ti  :D :D. Svakom svom problem najveci, mimislima sto nas boli pa smo depresivni al ima i gore kad je depresija stvarno bolest, to je onda jos gore. Ma eto zivjeti se mora, ja sam to shvatila pa do kad ovako samo bog zna. Zvimo sa spoznajm da ce jednog dana mozda biti bolje a mozda i gore, a uvijek moze biti gore zato treba hrabro naprijed pa kako god.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #7 : Ožujak 29, 2010, 22:40:44 poslijepodne »
Melica svaka ti čast hrabra si ti žena u potpunosti te kužim kako ti je,i sama znaš da ta osoba nebi to sve radila da to nije jače od nje,ujedno niko tu nemože popraviti stanje niti jedan doktor,niti sa bilo kakvim tabletama.Znaš nismo svi isti neko nemože to prihvatiti da mu se događa a neko to lječi na druge načine,osobno ja idem na ribe,volim uvjek nešto raditi,jel mi se terapija laganim radom i zanimacijom pokazala najefikasnijom,da mi je još moći više fizički raditi da se ispušem baš bi se preporodio.
Eto TV i politika su za mene nepoznanice kao i glupe serije i pojedini filmovi ,tako da se baziram na muziku i sve što mi stvara mir,mada je teško pobječi od svega.Ujedno da sampredsjednik donio bi zakon da se takvim osobama koje se skrbu za nekog dodjeli jedna vrsta invalidnosti,jer kao što si i sama rekla treba sve to izdržati ,a teško je pobjeći od nekog koga se voli,a ujedno isto tako teško je i onom  ko ima problem biti takav i praviti probleme drugoj osobi jer to sve radi nesvjesno  bez obzira koliko voli tu osobu ,sve je to naša psiha i jako teško se sa tim boriti,ma koliko to neko vjerovao ili ne,al kralješnica je za to mačiji kašalj :'(

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #8 : Travanj 01, 2010, 20:53:18 poslijepodne »
Hvala što me pokušavate razumjeti i zato još jednom
          HRABRO NAPRIJED i čim manje osvrtanja na ono iza nas...

Svakom je njegova bol i problem najveći - istina. Doživjela sam stvarno puno toga i preživjela na sreću.
Da mi je netko to rekao unaprijed tvrdila bi da ja to nebi mogla izdržati, ( s obzirom na to da mi se stalno servira pod nos da sam u djetinjstvu bila kao princeza, pa priznajem bilo mi je lijepo i bila sam sretna u jednoj maloj, skromnoj ali sretnoj obitelji ) ali odrastajući naišla sam na svašta i vjerujte mi čovjek je jači od konja.
I nitko od nas nezna koliko možemo izdržati dok nas sila ne natjera na to - a kad isprobamo pitamo se otkud nam snaga za prebroditi sve to što nas pogodi.

Moj otac je znao reći da ni jedna bolest nije tako teška ma koliko boljela, kao ona kad čovjek izgubi vezu sa stvarnošću - izgubi se - i počne raditi i sebi i drugima na štetu tj. izgubi razum. Slažem se s tim.

Znam ja da sve vas boli pa zato i jesam na ovom forumu jer trenutno mi je prva preokupacija kralježnica ali isto tako znam da se moram nekako izvući i iz toga kao što sam se i prije iz svih onih poteškoća.

U svakom slučaju drago mi je da sam vas sasvim slučajno pronašla,  :D :D a u svem tome pronašla još više nove snage i volje da se borim i idem unaprijed.

Tako želim i vama puno snage i volje da uspijete pobijediti sve te boli i ići dalje unaprijed u životu.
Jer što je život nego jedna velika bitka, samo neki iz nje izađu pobijeđeni a neki kao pobjednici, a mi sami i netko odozgora najviše odlučujemo o tom.

Zato pustimo onu pravu dapresiju u stranu i mislite na lijepe trenutke one koji vas opuštaju, kad dođete pred zid stanite, oslušnite nešto pozitivno, pa tek onda nastavite dalje.        Pozdrav svima ::)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #9 : Travanj 01, 2010, 21:08:08 poslijepodne »
Lijepo rečeno.
Melice svaka čast.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #10 : Travanj 01, 2010, 21:38:21 poslijepodne »
 :D :D :D

Hvala, Hvala...

Nadam se samo  da ću ovim svojim dugačkim razmišljanjima nekome i pomoći da se osjeća bolje.
Da smogne snage da nastavi kao i svi mi.......... ;)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #11 : Travanj 01, 2010, 22:52:41 poslijepodne »
Eto zato ja godinama pišem preduge postove u kojima podjelim svoju trenutnu nemoć sa vama ,te  dobijem pozitivnu energiju od svih vas od vas da mogu dalje nastaviti u daljnjoj borbi sa svojim zdravstveim problemo.,Također želim isto tako svojim čitanjem i predugim pisanjem pomoći također i svima drugima kojima je taj tren potrebno ;)

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #12 : Travanj 02, 2010, 19:21:59 poslijepodne »
Lijepo je kad u ovom današnjem svijetu usprkos svemu i svim teškoćama koje nas prate
možete naletiti na čovjeka - ljudsko biće puno razumijevanja koje želi pomoći drugima,
pa makar i ovim putem.

Na poslu imam jednu prijateljicu koja me svakodnevno pita gdje su nestali ljudi oko nas?
Ali ja znam da ih još uvijek ima, samo treba malo oslušnuti oko sebe. I oni su tu.

Ne treba uvijek misliti na one loše i iskvarene, oni neka se sami brinu za sebe,
a ja osobno i dalje želim biti prvenstveno samo čovjek - vrijedan življenja.

Ako mogu pomoći nekom - zato sam tu. A ako to nije u mojoj moći - sigurno mu neću ni odmoći.
      :D Veliki pozdrav i Sretne i Blagoslovljene Blagdane, naravno budite mi zdravi i veseli.
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #13 : Travanj 02, 2010, 21:42:13 poslijepodne »
Melica reci frendici na poslu da su ljudi nestali al da ih još ima samo ih triba pronači tu su negdje oko nas tako blizu al tako daleko ;)

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #14 : Kolovoz 24, 2010, 13:31:09 poslijepodne »
Danas sam malo lošije volje zbog povratka bolova pa sam razmišljao i o ovom, depresivnom djelu života ljudi s kroničnim bolovima.
Ponukalo me to što me je već nekoliko ljudi u zadnje vrijeme pitalo što mi je - u smislu da nisam dobre volje, da sam jako smršavio i sl.
I onda sam shvatio da me u stvari ništa ne veseli - oni kratki periodi bez boli nisu dovoljni da se vratim u normalan tijek života (kojeg se već i slabo sjećam) a bolni periodi me dovode do toga da jedva izdržim radni dan i jedva čekam da dođem doma i legnem se.
Lijekovi kao što i sami znate, ponekad pomažu, ponekad ne, blokade isto drže neko vrijeme pa popuste.. Dakle na bol se treba priviknuti - samo ne znam kako. Stalno je prisutna, tupa, ponekad jača, ponekad slabija, ali uvijek je tu, dekoncentrira me i smeta. Nemam volje ni za što. Osim za cigarete.
Stvarno mislim da ću na kraju završiti na nekakvim antidepresivima.
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #15 : Kolovoz 24, 2010, 13:59:16 poslijepodne »
Dugavski, u potpunosti te razumijem jer se i ja vrlo slicno osjecam. i sama sam primjetila da sam se promijenila.. cesto puta se pitam kad ce se vratiti moj zivot od prije 2 godine.. nebrojeno puta sam se ulovila da se svi oko mene vesele, smiju, a ja ozbiljna, zamisljena i zatvorena u svom svijetu, također ponekad unatoc tim svim ljudima oko sebe osjecam da sam potpuno sama jer nitko od njih ne razumije kako je zapravo meni.. Neki dan cekam u bolnici i vidim plakat na zidu ..Kad ste se zadnji put nasmijali? ..ja ono..nemam pojma  :( isto tako kad me netko zove u drustvo, odmah razmišljam joj kak cu izdrzati sjedenje, ma bolje da nikud ne idem i sl. to su vjerojatno situacije u kojima se mnogi ovdje na forumu nalaze svakodnevno.. onda nekad odem pa ono trudim se biti ona stara, a u biti osjecam da boli i samo bi otisla kuci leci. I tak mogla bi sad nabrajati sve i svasta, ali da - svakodnevni zivot mi se promijenio, dosta stvari ne mogu raditi (primjerice tenis koji sam voljela igrati, tulumarenja, ma sve sto vole mladi :D), moram sve nekako prilagoditi svome stanju, a da ne pricam kak moji bliznji funkcioniraju u svemu tome..no ne dam se, uvijek se nekako zasad uspijevam drzati iznad vode, izbjegavam piti i tablete protiv bolova, a antidepresivi mi ne padaju na pamet. Da, treba se naviknuti na zivot s boli, ali opet s druge strane citajuci price uspjesno operiranih postoji i nada da ta bol ipak nije zauvijek.. ;)
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #16 : Kolovoz 24, 2010, 15:37:38 poslijepodne »
Na žalost ja bez tableta protiv bolova ne mogu funkcionirati.. bez antidepresiva ipak mogu - bar za sada :)
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

arby

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #17 : Kolovoz 24, 2010, 16:24:48 poslijepodne »
    j
« Zadnja izmjena: Kolovoz 24, 2010, 23:45:07 poslijepodne arby »
16.6.2010 Interlaminectomia L5S1,extirpatio disci i.v.

Kraljeznica.com forum

Odg: Depresija
« Odgovori #17 : Kolovoz 24, 2010, 16:24:48 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com