Autor Tema: Depresija  (Posjeta: 38279 )

0 Članova i 65 Gostiju pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #18 : Kolovoz 25, 2010, 07:59:35 prijepodne »
Normalno je da svaka kronična bol za sobom povlači psihičku bol.

A izbor svakog pojedinca je na koji će se način nositi s tom psihičkom boli, zna li i može li se uopće nositi

Na žalost okolina nema razumijevanja za kronično bolna stanja a katkada čak ni naši bližnji

melica

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #19 : Rujan 12, 2010, 18:43:51 poslijepodne »
Teško je onima oko nas - razumjeti nas - ponekad,
i zato o tom i ne razmišljam,
ali mi smo ti koji unatoč svoj toj boli moramo pronaći neki svjetli trenutak koji će nam dati nadu u ipak bolje sutra.

I ja sam prošli tjedan imala loše trenutke-bolovi za poludit, ali ne od kralježnice i došlo mi je da iste sekunde odem pod nož, ali ne ide to tako... ( S obzirom da sam istu stvar operirala i prije 16 godina- a opet nemam mira od iste ) no kad malo popusti nađem nešto što me veseli neka sitnica, napravim neki mini poslić ili neki mini ručni rad  i već se osjećam bolje. Tablete izbjegavam ali kad sam stjerana pred zid i čupam kosu od muke- naravno da isprobavam koja će mi najbolje sjesti- ponekad nijedna ne pomogne, a ponekad mi ipak olakšaju.

Moram priznati da i u najgoroj fazi boli kralježnice kad nisam mogla hodati, sama sam sebe prisiljavala da ležeći napravim neku heklanu figuricu, životinjicu, i boljelo je i nisam se mogla micati ali u želji da mi što prije prođe dan uvijek sam napravila neku sitnicu koja mi je davala nadu da još uvijek nešto mogu kad hoću. I to me tjeralo dalje.

Znam da vam nije lako, ali držite se.
Pronađite neku mini zanimaciju koja vam bar na kratko može odvratiti misli od BOLI... :)
30.08.2007. stvaranje Schmorlove hernije donje pokrovne plohe trupa L5 kralješka, uz diskretno reduciran i.v.prostor L5 S1, masivniji poprečni nastavak na L5 kralješku desno uz suspektno stvaranje pseudoartroze
MR 11.02.2010 diskopatija i dorzomedijalna protruzija i.v.diska L4-L5, L5-S1 ekstruzija i.v.diska prema spinalnom kanalu, u visini kralješka S1 perineuralna Tarlowljeva cista.

Vragec_1

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #20 : Rujan 17, 2010, 20:42:31 poslijepodne »
Za sve one koji muku muće sa Depresijom koja je prouzrokovana dugotrajnim bolivima,kao i oni koji imaju neuropatsku bol predlažem jedan novi ljek.Sve o istom pročitajte  možda kome bude od koristi.Isi ljek se zove Cymbalta sastoji se od Duloxsetinuma detaljnije na linku
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Naravno isti se ne konzumira na svoju ruku te o istom upitati svog ljećnika primarne medicine


worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #21 : Studeni 14, 2011, 18:22:03 poslijepodne »
Evo jedne zanimljive dizertacije o depresiji i tjelesnim oštečenjima,mislim da se to tiče večine s ovog foruma,priznali mi to ili ne ipak smo mi podosta oštečeni ;D

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #22 : Studeni 14, 2011, 19:14:57 poslijepodne »
još samo da nam je znat je li depresija posljedica ili uzrok bolnog sindroma   ;D

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #23 : Studeni 15, 2011, 11:54:43 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
još samo da nam je znat je li depresija posljedica ili uzrok bolnog sindroma   ;D

Uzrok narafski,kad si depresivan si sav skvrčen i automatski pucaju i iskaču diskovi + ostale kolateralne štete ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Depresija
« Odgovori #24 : Studeni 27, 2011, 15:21:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
još samo da nam je znat je li depresija posljedica ili uzrok bolnog sindroma   ;D

Uzrok narafski,kad si depresivan si sav skvrčen i automatski pucaju i iskaču diskovi + ostale kolateralne štete ;D

Istina. Nakon godine lezanja meni su pomogli antidepresivi. Digli su me na noge. Zoloft rules  ;D
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #25 : Studeni 27, 2011, 17:59:22 poslijepodne »
Ja nekad uz lumidol retard od 200 mg i normabel od 5 mg popijem antidepresiv misar od 1 mg i bude malo manje bolno,ali svejedno još malo idem kod psihića jer sam nakon 2 godine ležanja i monotonije poludio,a svejedno moram kod njega zbog papira za invalidsku mirovinu pa ću spojit ugodno s korisnim.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #26 : Siječanj 12, 2012, 22:57:47 poslijepodne »
jel psihijatri/psiholozi pomazu sta za kronicnu bol u ledjima. mislim neznam sta bi mi on trebao reci da mi olaksa. kako imam kronicnu bol i neshvacanje okoline,polako mi se razvio sindrom asocijalnosti tj socijalna fobija. kad me pocme ubijat,zastutim i djelujem si ko ludjak.od boli blokiram do kraja,svi se zahebavaju smiju itd,ja zelim samo nestat.
dal psihici ikao pomazu sta u tome? hvala
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #27 : Siječanj 13, 2012, 00:31:02 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
jel psihijatri/psiholozi pomazu sta za kronicnu bol u ledjima. mislim neznam sta bi mi on trebao reci da mi olaksa. kako imam kronicnu bol i neshvacanje okoline,polako mi se razvio sindrom asocijalnosti tj socijalna fobija. kad me pocme ubijat,zastutim i djelujem si ko ludjak.od boli blokiram do kraja,svi se zahebavaju smiju itd,ja zelim samo nestat.
dal psihici ikao pomazu sta u tome? hvala

da, razumijem te potpuno .. to je jedna od cijene koju plaćamo mi svi koji patimo od kronične boli..mijenja se naše ponašanje, ali i emocije, ali mijenja se ponašanje i emocije i naših bliskih i okoline.. jednostavnije je povući se u sebe i biti sam sa tom boli nego se neprestano opravdavati nekome, objašnjavati da ne možeš sad ovo ili ono, da ti je teško, da nemaš volje nikud ići i sl.,sve to s vremenom i nakon svakodnevnog ponavljanja postanu samo prazne riječi koje govorimo a nitko nas ne doživljava ni čuje..no to se očito dogodi i okolini koja nakon nekog vremena više isto ne zna kako nam pomoći i onda se i oni povuku, ne zbog toga što nam ne žele pomoći nego ne znaju kako..
mi sami sebi moramo prije od svih pomoći- pokušati promijeniti život, prestati gledati na ono kakvi smo bili i što smo sve mogli prije boli  i na ovo kakvi smo i što možemo ili ne možemo sad..treba prihvatiti da je bol tu i da možda nikad ni neće nestati i organizirati/prilagoditi život na drugačiji način..
da sve je to lijepo govoriti, svjesna sam ja svega što i kako bi trebalo,  to bi sigurna sam rekli i psiholozi da im se obratimo, no kako to zaista i napraviti? E to i mene samu zanima- kako prihvatiti tu bol i ograničenja, a ujedno biti sretan, veseo, mentalno i emotivno stabilan i odrađivati sve aktivnosti kao da ti ništa nije?!

p.s. pročitaj knjigu Mayo clinic O Kroničnoj boli.. tu je tako nešto objašnjeno kao kako bi trebali naučiti upravljati kroničnom boli.. e sad, sretno nam bilo!
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2012, 00:36:54 prijepodne Veronika »
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #28 : Siječanj 13, 2012, 07:58:12 prijepodne »
Svojevremeno mi je neurokirurg prepisao između ostalih lijekova i antidepresive,a ja sam ga onako blagoteleće pogledao s velikim ? na čelu ???
A on mi je pokušao objasnit djelovanje antidepresiva na neuropatsku bol,nisam ga baš najbolje skužio a i moj obiteljski liječnik je potvrdio njegovo stajalište ???
Danas sam pročitao brošuru "KAD BOL ZAHVATI ŽIVAC" i u potpunosti shvačam dvostruko djelovanje antidepresiva,tj djeluju na depresivno stanje koje zahvača svakog tko duže vrijeme podnosi neuropatske bolove i tu nema iznimke,a drugo djelovanje će vam bolje objasnit citat iz brošure ;D
Antidepresivi, namijenjeni za liječenje depresije, danas su široko prihvaćeni
kao terapija za neuropatsku bol. Njihovo blagotvorno djelovanje
ublažavanja boli poznato je već godinama. Izrazito su učinkoviti u
liječenju dugotrajne, žareće boli. U bolesnika liječenje će često započeti
tricikličkim antidepresivima. Još se ispituje učinak ublažavanja boli novih antidepresiva?
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Depresija
« Odgovori #29 : Siječanj 13, 2012, 08:28:09 prijepodne »
Bok,želim napisati svoje iskustvo,moja bol je konstantna ali nije uvijek iste jačine i nikad me ne boli samo jadan dio tijela.Već peta g.da je tako,uzumala sam jedno vrijeme Eglonil u manjim dozama i nisam osjetila nikakvu razliku samo mi je pojačao apetit,napuhao me i usporavao,i ja sam ga samoinicijativno prestala piti ,bez problema jer nisam ni padala u neke depresije.Oni koji su upoznati s mojim stanjem znaju da ja svoje vrijeme provodim u krevetu uz sat vremena dnevno u kolicima ,budući da se ne mogu koristiti sa štakama više ne izlazim iz kuće,jadino s hitnom kad moram u bolnicu,i opet nisam u nikakvoj depresiji.Što želim reči ,ovisi o vašoj osobnosti ,ja svoj dan imam maksimalno ispunjen ,sama sam sebi rekla NE GLEDAM ONO ŠTO VIŠE NE MOGU NAPRAViTI NEGO KAKO ISKORISTITI MAKSIMALNO ONO ŠTO MOGU.Mislim da je to jako bitno ,pronaći ono što voliš da ti ispuni dan i da jednostavno zaboraviš na tu stalnu bol koja te svakodnevno pritiska.Stalno sam u kontaktu s ljudima ,oni meni dolaze,ne gledaju me kao pačenicu,bolesnicu jer ja dušom i dalje isijavam pozitivom,mi se smijemo i zato mi svi rado dođu.Tako je i s obitelji,ako si stalno ne raspoložen,depresivan zatvaraš se u sebe,to odbija ljude i oni te počnu žaliti i svakim danom ćeš imati manje pomoći,manje radosti i samo možeš tonuti sve više i ta bol će te pojesti.Evo dok sve ovo pišem iako pišem o boli ja sam u ovim trenucima zaboravila na nju i to je to.Želim vam svima da naučite sami rješavati svoje probleme tako da će te upoznati svoju nutrinu i pomoći sami sabi.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #30 : Siječanj 14, 2012, 09:08:23 prijepodne »
Dijana69 svaka čast,tako treba,ali,uvijek postoji neki ALI ;D  ti vjerovatno imaš materijalno sređenu situaciju,tj ne manjka tvojoj porodici niš ako si ti na bolovanju ???
Stavi se u kožu većine nas ili mene ;D Dok me nije ulovila kičma,ja sam materijalno bio obezbeđen,radio sam na poslu + fuš i nije manjkalo ni meni ni mojoj obitelji,sve funkcioniralo za 5.ALI dođu problemi s kičmom i to naglo,odjednom,ne kužiš šta se dešava,a naletiš na govno od neurokirurga (doktor M u Pulskoj bolnici) koji ti ne želi niš objasnit,samo kaže da to treba hitno operirat i da je on svoje stajalište napisao u nalazu,ma ko u srednjem vijeku,ti si nula,a on je božanstvo.Zatim potrošiš bogatstvo na na kiropraktičare,na privatne ordinacije,pa Biograd na moru... Sve to ne daje rezultata,konačno se odlučiš za operaciju kod pravog neurokirurga,ali do tad si bankrotirao,a djeca traže svoje tj obitelj ovisi o tebi i tvojim primanjima,pa se malo zadužiš u banci (kredit),pa to nekako premostiš.operacija uspješna i pokušaš opet po staru,tj radit na poslu i u fušu ;D Ali jao,gle opet opet lovi kićma i povjest se ponavlja,ali ovaj put si naučio lekciju,pa ne trošiš lovu /jer je više ni nemaš) na neka alternativna riješenja,odlaziš na drugu operaciju,kod istog doktora,ali ovaj put je oporavak dug i mukotrpan,dižeš i drugi kredit da premostiš nepodnošljivo financijsko stanje ??? Potrošiš i taj kredit,a još si na bolovanju,a djecu treba školovat,škola  svakodnevno vrše pritisak,jer stalno nešto treba,nešto bez čega djeca ne mogu ??? a ti jednostavno NEMAŠ!?!
Dakle osim tebe treba i cijela obitelj promjenit način života i naviknut se na neimaštinu,danas mi jedno dijete studira zahvaljujuči stipendiji,a drugo dijete će dogodine na studij ako dobije stipendiju,jer danas živim samo od plaće,a i plaća mi je umanjena jer sam svojevremeno dobio lakši posao,dakalo i manje plačen,a da mi se to isto desilo danas,dobio bih knjižicu i doživotno bih bio na birou i antidepresivi bi mi bili doživotni prijatelji ;D
Ali i ja danas nalazim ljepotu života u prirodi i nekim prirodnim ljekovima,jer osim križobolje imam još nekih zdravstvenih tegoba,ali otom potom ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #31 : Siječanj 14, 2012, 19:12:27 poslijepodne »
Sve ste pametno rekli pa nemam što nadodati   ;D

Osim što ću reći da nisam imala blagog pojma što je to prava depresija dok nisam zadobila te dvije hernije diska u saobraćajci.
Naravno imam samo jednu želju a to je život bez bola, sve ostalo je sporedno
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2012, 19:14:02 poslijepodne madagaskar »

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Depresija
« Odgovori #32 : Siječanj 15, 2012, 10:12:31 prijepodne »
Moj Worf ,sve što si naveo i ja sam prošla ,imala sam super primanja,obolila,dobila zamjenski posao sa upola smanjenom plaćom,radila na tom poslu 2 mj. i ponovo pogoršanje,operacija.Jedina ,razlika je što je tvoja operacija uspjela ,a moja nije,ja sad moram prilagoditi prostor u kojem živim da mogu s kolicima prolaziti,komplet banju izmijenit jer se ne mogu sama ni okupati.I ja imam kćer koja je bila 5.0 sve godine školovanja,ali zbog mog stanja odlučila je studirati u nas u gradu,jer ona uz to radi i sve kućne poslove,naučila je i kuhati,naravno uz pomoć muža i sina.I ja sam morala dići 2 kredita koji se sad moraju vraćati ,sad sam predala nadam se po zadnji put papire za mirovinu.Samo dragi Bog zna kolika će biti.Živim s dvije minimalne plaće i otplaćujem 2 kredita pa ti vidi.Ali to ti ne treba biti razlog za depresiju,sve je stanje duha i ljudu koji su oko tebe.Za sve postoji rješenje,mi smo zaboravili živjeti u skromnosti,djecu smo naučili na robu od marke i sad se jadamo.Treba živjeti svjesno u svakom trenutku i za sve se može naći rješenje.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Depresija
« Odgovori #33 : Siječanj 15, 2012, 20:41:32 poslijepodne »
Najgora stvar koju mozete reci depresivnoj osobi je 'Trgni se, nije to nista" jer...


... to je bolest koja utječe na cijeli organizam, no primarno pogađa raspoloženje tako što ga duboko snižava. Raspoloženje je iznimno bitna funkcija ljudskog organizma, jer služi održavanju želje za životom. A sniženo raspoloženje duševna je bol, koju oni koji kronično boluju od depresije teško podnose i gube volju za životom. Već je blaga depresija neugodna, a teška je prava agonija, koja bez agresivna liječenja može trajati u nedogled, ili do smrti od vlastite ruke. Zbog patnje koju nanosi, depresija je bolest koja uzrokuje najveći broj samoubojstava - dvije trećine, a po nekim istraživanjima i više.
Raspoloženje ne možemo regulirati sami, vlastitom odlukom i snagom volje. Ono ovisi o radu živčanih stanica u mozgu te o kemijskim tvarima i električnoj struji koji preko receptora (prijemnika) podražuju živčane stanice i tako aktiviraju moždane centre.
operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Depresija
« Odgovori #34 : Siječanj 16, 2012, 09:20:28 prijepodne »
Dijana i ti imaš velike razloge za upadanje u depresivna stanja,nisi upala,ma svaka čast jer spadaš u 1:1000000 ;D
Besana pametno zbori,depresija je bolest duha,tijela i uma,neki lakše upadnu u nju,a neki teže,a također imamo lakše i teže oblike depresije,a neki moraju i doživotno koristit snažne antidepresive,jer drukčije ne mogu funkcionirat ???
Depresija upravo pandemijski zahvača Hrvatsku i lagano se širi po cijeloj Europi ;D iako smo je uvezli iz EU,ipak se sad vrača u drugom i snažnijem valu,a zahvača i cijeli balkan ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

sanjacilic

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Depresija
« Odgovori #35 : Svibanj 22, 2013, 13:47:42 poslijepodne »
Sutra ponovo za zg.10 mjesec borbe...7 operacija. Onaj tko kaze da nije imao losih trenutaka laže. Isplačem se...skupim snage i guram dalje. Jebeno je mnogima. Mrzim ljude koji cvile. Treba biti jak i hrabar! Glavu gore. Smijite se...nekad i silom. Dužni smo to ljudima oko nas..

 

Nagradne igre