Autor Tema: Zračenje  (Posjeta: 11894 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Zračenje
« : Svibanj 23, 2010, 14:19:04 poslijepodne »
Pozdrav svima.Evo kao što i sam naslov govori mene zanima kolika je zapravo štetenost slikanja na aparatima poput RTG,CT ili MR.
Ja imam 17 godina i već sam tri puta u zivotu bio na rtg-u,jednom na ct-u i jednom na magnetskoj.Jel ovo sad već rizična razina ? Hoće li sada sve to nekako utjecati na mene ,npr strah me ako bi jednog dana imao djete da ovo sranje sad ne utječe na to pa da mi djetene bude neki četveroglavac k vragu.Otkako su poceli moji problemi i obavio sva ta slikanja cesto razmisljam o tome zbog nekog straha.Kolko su se sad povećale šanse da dobijem rak u mlađim godinama ? Ili ipak jos nemam razloga za brigu te vrste ? Šta možete reći o tome ?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Zračenje
« Odgovori #1 : Svibanj 23, 2010, 16:26:13 poslijepodne »
rtg i ct zrače......mri ne....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Zračenje
« Odgovori #2 : Svibanj 23, 2010, 18:12:14 poslijepodne »
to znam,ali jel bi se sad opasno moglo odraziti na moj zivot to sto sam tri puta bio na rtgu i jednom na ct-u ?

Kraljeznica.com forum

Odg: Zračenje
« Odgovori #2 : Svibanj 23, 2010, 18:12:14 poslijepodne »

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Zračenje
« Odgovori #3 : Svibanj 23, 2010, 21:02:03 poslijepodne »
bili smo mi svi izloženi znaš kakvom zračenju dok se ti nisi ni rodio...možeš ostat neplodan, dobit tumor testisa, leukemiju, izraste ti treće jaje i slično...
ma hajde šalim se. Neće ti niš bit, to ti je stvarno zadnja briga

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Zračenje
« Odgovori #4 : Svibanj 24, 2010, 20:44:57 poslijepodne »
CT je vrlo velika količina zračenja i za narednih 10 godina nemoj ići ako ne moraš. Koliko li samo onkološki bolesnici puta moraju raditi kontrolne CT?! Pitam se što ih prvo ubije,osnovna bolest ili invazivna radiodijagnostika. Ili netko samo sprema doktorat?!

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Zračenje
« Odgovori #5 : Svibanj 24, 2010, 21:59:13 poslijepodne »
Da to znam.Ali samo se nadam da mi ta tri rengen snimanja i jedno CT snimanje nece mnogo utjecat na zivot i eventualno dobivanje raka ili nečeg takvog u ranijoj zivotnoj dobi.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Zračenje
« Odgovori #6 : Svibanj 25, 2010, 14:59:02 poslijepodne »
Pitajte prof. Hebranga :-\

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Zračenje
« Odgovori #7 : Svibanj 25, 2010, 15:45:32 poslijepodne »
negdje sam onomad bio našao da je jedan CT sken u prosjeku ekvivalent zračenju 800 RTG-a !!

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: Zračenje
« Odgovori #8 : Svibanj 25, 2010, 17:06:45 poslijepodne »
To bi trebalo značit da sam u banani ?  ??? joj fakat mi to nije trebalo,ali za to je kriva ta da ne kazem kakva fizijatrica koja me tamo poslala.A problem je bio u tome što je to bilo na početku mojih tegoba prošle godine negdje početkom ljeta.I naravno ja onda jos sam znao sta je to MR ,da je CT baš tolko štetan itd itd i naravno pristao sam na CT ,i kaj sam zapravo riješio ?? NIŠTA,jer im taj CT poslije nije bio "dovoljno pouzdan" pa su me poslali na MR...

fakat mi to nije trebalo,ali za to treba krivit doktore,prije svega tu fizijatricu ,a od tih fizijatra sam na kraju imao najmanju korist,rijesili su me se nakon terapija i nisam ih vidio vec valjda 9 mjeseci...samo se nadam da necu trpiti neke probleme u zivotu zbog tog CT-a ,kao što je neko ranije dobivanje raka negdje ili nešto takvo.

Kraljeznica.com forum

Odg: Zračenje
« Odgovori #8 : Svibanj 25, 2010, 17:06:45 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com