Autor Tema: FIBROMIALGIJA  (Posjeta: 52165 )

0 Članova i 51 Gostiju pregledava ovu temu.

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
FIBROMIALGIJA
« : Travanj 06, 2010, 10:01:53 prijepodne »
Gotovo mi je nestvarno da ovdje nema nijednog posta na temu fibromialgija.
Koga zanima nek mi se javi, čini me se da sam jedini u Hrvatskoj koji je bio u Švicarskoh liječnika zbog toga problema....

A pola stvari koje opisuju neki prilično sliče na FMS

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #1 : Travanj 07, 2010, 00:28:47 prijepodne »
ako se dobro sjećam netko reče da je Lyrica dobar lijek za fibromijalgiju..eto da ne kažeš da nije ni jedan

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #2 : Travanj 07, 2010, 07:54:33 prijepodne »
Evropska komisija je idala mišljenje u kojem se navodi kako nije dokazano da LYRICYa na bilo koji način utječe na FMS.
MIslim da bi se velika većina ljudi na ovom forumu prema onome što sam pročitao- a sve se svodi na tzv. fantomske bolove ili bolove bez jasnog fizičkog uzroka, mogli dijagnosicvirati kao fms pacijenti....
kod nas liječnici ne znaju ništa o tome, a ni pacijenti nisu organizirani nimalo.. u Sloveniji barem nešto pokušavaju....
U Italiji , Njemačkoj, sve više Francuskoj postoje čitavi pokreti fibromialgičara, u skandinavskim zemljama se može čak i otići u invalidsku penziju zbog toga.
kod nas smo još daleko od toga da FMS dobije svoju šifru..... a svi su generalno daleko od toga da se suvislo liječi...
O uzrocima, koji su nepoznati, a kreću se od čistog nedostatka serotinina, preko imunološke bolest, do poremećaja u radu bubrega(?)..., neću ni govoriti.
A sprega fizio i farama lobija također postoji... FMS JE JAKO POGODNO TLO za to

Ja osobno sam pomoć ( život mi se počeo ozbiljno raspadati zbog FMS-A) potražio u Švicarskoj kod prof. Bauera, koji je osmislio metodu koja naravno nije priznata od njegovih kolega.... ali napravi oko 90 operacija mjesečno...i tako već od 1990, a od 2000 intezivnije....., još uvijek očekujem rezultate..
Jedini sam s ovih područja ex YU područja, plus Češka, Slovačka ... koji je bio tamo....

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #3 : Travanj 07, 2010, 12:51:55 poslijepodne »
Citat:
MIslim da bi se velika većina ljudi na ovom forumu prema onome što sam pročitao- a sve se svodi na tzv. fantomske bolove ili bolove bez jasnog fizičkog uzroka, mogli dijagnosicvirati kao fms pacijenti....

..ovdje nitko nema amputiranu nogu (zasad), bolovi su uglavnom neuropatski i diskogenog uzroka...eto kad se već bavimo dijagnozama

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #4 : Travanj 08, 2010, 10:41:53 prijepodne »
nije nažalost tako jednostavno.... možda sam prenaglio u nekakvim procjenama( nije mi bila namjera išta dijagnosticirati) ali ... izgleda da ni ovdje ne postoji nitko tko bi nešto više znao o FMS-u
tražim dalje

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #5 : Travanj 08, 2010, 11:06:33 prijepodne »
žao mi je što ti ne mogu više pomoći. Nisam još čuo da muški obolijevaju od toga. Znam par žena i kažu da se osjećaju kao prebijena mačka po cijele dane..kao gripa bez temperature...stvarno grozno, ALI svima je Lyrica ublažila tegobe

GSM

  • Gost
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #6 : Travanj 08, 2010, 12:51:03 poslijepodne »
Spine Universe si pretpostavljam pregledao?

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #7 : Travanj 08, 2010, 13:21:11 poslijepodne »
Bez skromne lažnosti(op.)
:)
al mislim da sam momentalno prvi čovjek u hrvata po saznanjima o tome.....
što naravno nije teško jer nitko ništa nezna....
da sad ne objašnjavam nadugo i široko....
al poanta da tijelo iz nekog razloga "izmišlja bol"
naime bol postoji, al ne postoji stvarni razlog za to.. fizički, mehanički....
dakle greška je u komunikacijskom kanalu izgleda
a zašto, kako?
tu sad nasraje problem....
uglavnom.. kao što je dr. House rekao nekidan... bolest bez uzroka i bez lijeka

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #8 : Travanj 08, 2010, 13:30:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
žao mi je što ti ne mogu više pomoći. Nisam još čuo da muški obolijevaju od toga. Znam par žena i kažu da se osjećaju kao prebijena mačka po cijele dane..kao gripa bez temperature...stvarno grozno, ALI svima je Lyrica ublažila tegobe
Muški itekako oboljevaju od toga.. većinom žene, negdje oko 65 posto, i to starije.. međutim i mladi ljudi muškarci najčešće između 20 i 30-te,
kvaliteta života padne drastično.. ne umiru, neki upadnu u krug operacija, neki promjene život,
a našoi doktori samo šalju na fizioterapije ili kod psihijatra ( na kraju krajeva stvarno trebaš psihološku pomoć) kad budem imao vremena linkat ću par stranica zanimljivh

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #9 : Travanj 08, 2010, 13:33:03 poslijepodne »
a što se tu zapravo operira?

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #10 : Travanj 08, 2010, 13:40:26 poslijepodne »
Dobro pitanje..... prema zvaničnoj i ničim potvrđenoj teoriji pomanjkanja serotonina u mogzu.....terapija kombinirane psihomarmacima i fizioterapije... NIŠTA.....

Al jedan Švabo ima svoju teoriju.... On operira.....Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #11 : Travanj 08, 2010, 14:03:10 poslijepodne »
i to s uspjehom od 90% za bolest koju nitko ne zna izliječiti..vrlo zanimljivo

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #12 : Travanj 08, 2010, 14:32:42 poslijepodne »
Nije baš 90%, treba te postotke malko razbiti. na one kojima je 100% pomoglo , na one kojima je znatno, i na one koiji ipak imaju neki pomak.....
Ja zasad čekam... prošlo je 5 mjeseci....

GSM

  • Gost
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #13 : Travanj 08, 2010, 14:37:12 poslijepodne »
A kad je receno da se vide rezultati zahvata?

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #14 : Travanj 08, 2010, 14:40:40 poslijepodne »
MOgu se vidjeti nakon par tjedana, a neki su čekali i godinu dana..... a neki se išli i na drugu operaciju ( da sad ne ulazim u detelje i da ne zamaram.... - zamaranje samo ako to neko želi)
čovjek operira 80-tak ljudi na mjesec

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #15 : Travanj 08, 2010, 15:16:06 poslijepodne »
meni je najzanimljivije što te, recimo alternativne metode, uvijek izliječe baš nekog drugog..a i o tome uvijek čujemo od nekog drugog...Ipak, nadam se da ćete i Vi upast u te.. :)

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #16 : Travanj 08, 2010, 15:38:24 poslijepodne »
Da ovo o nekom drugom" se slažem.. s tim da ovo nije alternativno u smislu BAJAJ ĆIRIBU"
Metoda je vrlo hmm.... kako se kaže.. konvencionalna....
ideja jeste malko više nekovencionalna.... al opet samo djelomično dokaziva

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #17 : Travanj 08, 2010, 20:31:04 poslijepodne »
Ako ja smijem da pitam kakve simptome ti imas uopste, da li su stvarno toliko teski da se mora raditi neka eksperimentalna operacija. Nabasala sam na tu bolest na netu kad sam trazila sebi dijagnozu, i koliko sam vidjela to su bolovi po cijelom tijelu, kojeg su oni intenziteta kod tebe i sta si morao promijeniti u zivotu radi toga. Vjeruj mi da sam ja jedno virjeme cak mislila upisati medicinu da sebi trazim lijeka, a mogu misliti kako je tebi za bolest za koju nema lijeka a boli uf gadno, eto opisi simptome ako ti nije mrsko,
all the best
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre