Autor Tema: FIBROMIALGIJA  (Posjeta: 51844 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #18 : Travanj 08, 2010, 21:55:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Citat:
MIslim da bi se velika većina ljudi na ovom forumu prema onome što sam pročitao- a sve se svodi na tzv. fantomske bolove ili bolove bez jasnog fizičkog uzroka, mogli dijagnosicvirati kao fms pacijenti....

..ovdje nitko nema amputiranu nogu (zasad), bolovi su uglavnom neuropatski i diskogenog uzroka...eto kad se već bavimo dijagnozama
Z nači da su mi odsjekli stopalo,što sam tražio ali mi nitko nije mogao niti htio odobriti , sada bih imao FMS tj. ništa time ne bih dobio osim umjetnog stopala  :'(
frenk

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #19 : Travanj 08, 2010, 22:16:42 poslijepodne »
kao pisac morat ću izgleda reći što sam htio reći: bol kojoj se ne zna uzrok se zove idiopatska bol, a fantomska je pak ona bol od udova kojih nema (amputirani)

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #20 : Travanj 08, 2010, 23:35:15 poslijepodne »
Fibromyalgia je bolest gdje se dijagnoza postavlja iskljucivanjem poznatih uzroka bola. Naprosto nije istina da nitko u Hrvatskoj o tome ne zna nista. Osobno sam lijecio dvije pacijentice od sindroma koji bi najvise odgovarao fibromialgickom spektru. Cinjenica je da izlijecenja nema. Razlicitim metodama moze se umanjiti kronicni bolni sindrom no on se uvijek i ponovo vraca. A sto se tice spektakularnih rezultata dr. Bauera o tome ne mogu nista naci pa ne znam sta on operira. U svakom slucaju ovakva vrsta bolesti nema jedan lijek stoga sto vjerojatno ne postoji niti jedan uzrok fibromialgije. LIjecenje fibromialgije radi se u nekoliko koraka, kao prvo lijecenje akutne boli, kao drugo farmakoterapija i kao trece kombinacija kiropraktike, fizikalne medicine i akupunkture.....

Kraljeznica.com forum

Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #20 : Travanj 08, 2010, 23:35:15 poslijepodne »

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #21 : Travanj 08, 2010, 23:45:20 poslijepodne »
jel bi se to moglo liječiti neurostimulatorom? Nisam vidio da to spominju igdje, ali onako čisto teoretski,,,

sergej

  • Newbie
  • *
  • Postova: 10
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #22 : Travanj 09, 2010, 08:17:53 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Fibromyalgia je bolest gdje se dijagnoza postavlja iskljucivanjem poznatih uzroka bola. Naprosto nije istina da nitko u Hrvatskoj o tome ne zna nista. Osobno sam lijecio dvije pacijentice od sindroma koji bi najvise odgovarao fibromialgickom spektru. Cinjenica je da izlijecenja nema. Razlicitim metodama moze se umanjiti kronicni bolni sindrom no on se uvijek i ponovo vraca. A sto se tice spektakularnih rezultata dr. Bauera o tome ne mogu nista naci pa ne znam sta on operira. U svakom slucaju ovakva vrsta bolesti nema jedan lijek stoga sto vjerojatno ne postoji niti jedan uzrok fibromialgije. LIjecenje fibromialgije radi se u nekoliko koraka, kao prvo lijecenje akutne boli, kao drugo farmakoterapija i kao trece kombinacija kiropraktike, fizikalne medicine i akupunkture.....

Poštovani,
naravno da nije baš tako da nitko ne zna ništa....  U udžbeniku za studente medicine čak se i proširilo poglavlje o fibromialgiji za 3 retka.....
Ne želim biti ironičan, ali činjenica je da u RH fms nije priznata kao bolest... pa tako doktori upravo nastupaju s tog gledišđta, i ja ih ( opet radim usporedbu sa svojom strukom) u potpunosti razumijem. A u šumi hrvatskog zdravstva (  teško se snaći).. uz svo moje poštovanje prema liječnicima općenito...
O liječenju fibromialgije... liječenje FMS-a je u biti ništa drugo do pokušaj smanjenja bola ... poboljšanje stanja pacijenta je cilj, uzrok je službeno nepoznat. Kao što sam rekao nagađa se o " kemiji mozga" kao najizglednijem mogućem uzroku ...ili o posljedici nekog virusa cit." koji je poprirodi nasličniji virusu hiv-a (NEW YORk times, rujan 2009)
Još jednom.. problem je uopće doći do takve dijagnoze .... ljudi često odu i na nepotrbne operacije.....vrte se u krug... posjećuju specijalističke ambulante.. a odgovor od sviju je .. kod mene nemate ništa zabrinjavajuće.. zdravi se....
E sad pacijent upada u stupicu za hipohondre.... pritom ima niz socijalnih ( poslovnih i privatnih) problema.. ( jer, bože moj izgledaš odlično ništa ti nije) ..
Koliko pacijenata uopće ima sličnu dijagnozu???Nakon koliko vremena su je dobili???

Nabrojali ste postupak u liječenju sindroma sličnog FMS-u()... a niste spomenuli antidepresive koji se spominju u svim mogućim svjetskim recentnim člancima ( bilo kao farmako zavjera ili ne..svejedno).

Dakle, ono što želim reći da u RH iz ovog ili onog razloga nije stupio u kontakt s nekim tko je pokušao ozbiljnije osvjestiti problem, pokušao pobrojati tu brojnu populaciju koja bezuspješno kruži ambulantama ( najčešće su to srednovječne žene što automatski smanjuje njihovu početnu poziciju za ispravne dijagnozu).
Razlog tome: pa bolest je nepoznatog uzroka (službeno), nije smrtonosna ( da se živit s njom), i sasvim uspješno podmazuje uhodanu fizio-farmako praksu.
Kažem, još jednom, ja potpuno razumijem liječnike....
E sad....
u tom slučaju prepušten si sam sebi .. pa pokušavaš.. istražuješ.. uz sve moguće zamke internet prostora.... i onda nabasaš na nekog prof. Ananda iz USA ... pa vdiš da to nije to... i onda na nekog Prof. Bauera...
E sad napraviš sva m0oguća savjetovanje, kontakte s prije operiranima odeš u Italiju, u Hrvtaskoj dilaš matrijale, tražiš pomoć, savjet...
I onda pokušaš.... Jer on tvrdi da je uzrok "sasvim organski"
I čekaš.
Ukoliko Vas zanima mogu Vam pokazati sve, a i na netu je puno toga (FMS Bauer), a i ja bih htio upoznati se i s vašim iskustvima
(Jesam li spomenu da sam naravno više puta prošao sve ove korake koje ste nabrojali u liječenju fms-A)
Za

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #23 : Lipanj 01, 2011, 12:20:13 poslijepodne »
koje vi simptome imate vezano uz fibromijalgiju?
vidim da se pise kao gripa bez temperature...jer se tako i ja osjecam...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #24 : Lipanj 01, 2011, 12:25:59 poslijepodne »
meni je tako stalno, vec par godina.
bol u misicima nogu, ko kod gripe.
napetost u ledjima i ramenima.
stalni umor, spavam po 9 sati a budim se umorna kao da danima nisam spavala.
razdrazljiva sam i za nista.

sve te svoje tegobe sam nasla pod sindromom kronicnog umora a fibriomialgija tu prednjaci.



senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #25 : Lipanj 01, 2011, 12:57:20 poslijepodne »
Kicmenac bolan ti imas problem s kicmom a ne fib.. nesto  ;D
Mijenjala bi se ponekad cini mi se i za gore samo da me ne boli sta me boli   :)
Bronx ti si jednostavno iscrpljena  a posebno otkako ti se muz raebolio   ;)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #26 : Lipanj 01, 2011, 13:05:21 poslijepodne »
fkt je zivot tezak ::) ::)....ja ima ove simptome,tako sam umorna,noge bole,stalno prehladjena,a kad ustanem u jutro budem umorna vise nego da sam cijelu noc sjedila...
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #27 : Lipanj 01, 2011, 14:46:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kicmenac bolan ti imas problem s kicmom a ne fib.. nesto  ;D
Mijenjala bi se ponekad cini mi se i za gore samo da me ne boli sta me boli   :)
Bronx ti si jednostavno iscrpljena  a posebno otkako ti se muz raebolio   ;)
pa niko mi 100% nije rekao da je bol povezana sa kicmom iako ja cvrsto vjerujem u to...jer me tako stezu i bole misici oko lopatica da nije normalno...e sad...treba vidjet zasto je to...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #28 : Lipanj 01, 2011, 15:26:30 poslijepodne »
senainter, meni to traje vec par godina.
dobro mi je samo kad se krecem i nesto radim.
cim sam u kuci misici bole za pop.....
bas ko kod gripe.
vec sam navikla zivjeti s tim.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #29 : Lipanj 01, 2011, 15:54:46 poslijepodne »
Znači kad ne misliš na to i kad si nečim zaokupljena, onda si ok.... Pa sad malo skontaj, da bi tako moglo biti možda i inače... :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #30 : Lipanj 01, 2011, 16:05:00 poslijepodne »
Kicmenac ja vjerujm iako kazem pojma nemam o medicini da ti je to sve od kicme a znam zato sto ja imam skoliozu na t4 t5 tu se prelama ta krivina inace iskrivljen mi je taj torakalni dio i tacno me probode nekad kod lopatice na lijevoj strani. Inace mi je vrat zakocen tj. ne mogu gz rotirati nalijevo boli me lijeva ruka rame mi je ukoceno i bolno al srecom to sve meni nestaje s plivanjem. A u lumbalnom dijelu isto nije veselo i to me boli 100 gore nego gornji dio. Mislim opet ne znam nistz o medicini al zar znaju i doktori sve Ta milione nerava izlazi iz kicme ko to sve moze znati.
Ova bolest je bez poznatog uzroka i ne bih rekla da se ocituje na mri-ju.
Bronx budi sretna sto nemzd sta mi imamo :D
Pozdrav
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #31 : Lipanj 01, 2011, 20:13:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kicmenac ja vjerujm iako kazem pojma nemam o medicini da ti je to sve od kicme a znam zato sto ja imam skoliozu na t4 t5 tu se prelama ta krivina inace iskrivljen mi je taj torakalni dio i tacno me probode nekad kod lopatice na lijevoj strani. Inace mi je vrat zakocen tj. ne mogu gz rotirati nalijevo boli me lijeva ruka rame mi je ukoceno i bolno al srecom to sve meni nestaje s plivanjem. A u lumbalnom dijelu isto nije veselo i to me boli 100 gore nego gornji dio. Mislim opet ne znam nistz o medicini al zar znaju i doktori sve Ta milione nerava izlazi iz kicme ko to sve moze znati.
Ova bolest je bez poznatog uzroka i ne bih rekla da se ocituje na mri-ju.
Bronx budi sretna sto nemzd sta mi imamo :D
Pozdrav
kriza te vise bole?
znam da si bila na operaciji...i kako je sada u odnosu na prije???
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #32 : Lipanj 01, 2011, 22:17:03 poslijepodne »
znam ja da je puno toga u glavi ali bol u misicima je tako stvarna i luda.

 senainter, sretna sam sto me kraljeznica ne zeza ali zato je moj muz tu :)


teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #33 : Lipanj 01, 2011, 22:29:31 poslijepodne »
Bit će on na kraju bolje od tebe :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #34 : Lipanj 02, 2011, 11:20:37 prijepodne »
haha nek bude bolje.
bas sam mu rekla da bi meni trebale vise toplice nek njemu :)))))))

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #35 : Lipanj 30, 2011, 23:28:36 poslijepodne »
sve se vise i vise osvrcem na ovu dijagnozu...citam kako uzrokuje bol medju lopaticama,bol u prsima,jutarnju ukocenost i osjecaj da uopce nisi spavao...sve te simptome prepisujem sebi...
e sad da bi znao da se neko bavi time u hrvatskoj,rado bi se njemu obratio...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Kraljeznica.com forum

Odg: FIBROMIALGIJA
« Odgovori #35 : Lipanj 30, 2011, 23:28:36 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com