Autor Tema: Oporavak poslije fuzije Th11-L2  (Posjeta: 20419 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #18 : Lipanj 15, 2016, 07:25:28 prijepodne »
Možda napokon skužiš da nije to tak jednostavno kako si ti zamislio. Mjesec dana prođe i možemo sve...aha malo morgen. Poslje klasične operacije hernije diska je oporavak 6 mjeseci,a kako je onda tek zagtjevni oporavak nakon tvoje operacije. Trebala bi ti ja moju prijateljicu poslati da te malo uplaši i našpota onda bi vidio svoje. Još mi dan danaa zna reći to ti je zato jer si počela prerano sjedeti i voziti auto.

Dobro sad nemoj opet pretjerivati s vježbama koje će ti pokazati.....joj već se bojim.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #19 : Lipanj 16, 2016, 01:43:34 prijepodne »
Ugl, primljen sam odmah na red po direktivi ravnatelja. Baba koja se derala je identificirana; otkucale je kolegice, ali je i sama ponosno priznala. Ona je voditeljica smjene i sva si je nafukativna. Doktorica mi je rekla da je dobila opomenu pred otkaz i nalog da mi se ispriča što danas nije napravila, ali meni svejedno, važno da sam ja došao do zdr. zaštite. Sada je na odjelu tišina, bar dok sam ja tamo, nisam čuo više nikakve deračine. Njuška joj je do poda. U ambulanti kod sestre si je jela jabuku i čitala nalog od ravnatelja pa rekla: "Ja tu radim prek 30 godina, kaj mi može, nije se nikad nitko žalio." Kad ljudi kod nas nemaju praksu da prijete. Na kraju sam dobio najbolju terapeutkinju koja je prije sa mnom radila, ali nikad ne znaš kome dopadneš. Imam struju, laser i neke jako lagane vježbe. Ono sa youtubea ne dolazi u obzir. Sad samo ne znam da li je ravnatelj reagirao jer se stvarno prepao ili je uguglao moje ime pa našao na netu CV. Da nije bilo reakcije, u petak bi sigurno išla kaznena prijava! A iz CV-a se vidi da sam dobivao predmete i pred Europskim sudom za ljudska prava, di neću za ovak nekaj. ;) No, kako god, ja sam kod divne terapeutkinje i još jedna je super. Svi su zadivljeni Štimčevom intervencijom. Moram piti Fe jer sam iscrpljen. Ladyanita, kaj ti piješ, sigurno neko govno? :D Nešto sam uspio odraditi, neku analizu napisati, 3 poglavlja, 2 sata, crko od bolova, ali ne bih smio iz kreveta raditi radi položaja kičme. Na pregledu kod fizijatra (btw., većinu je prepisala od privatnika) inklinacija i reklinacija gotovo nemoguće, RAT mi je utišan lijevo, ali bar nije zgašen. I sad 10 dana jahanja kod njih i čekanje za toplice, sutra idem predati doznake.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #20 : Lipanj 16, 2016, 09:04:54 prijepodne »
Ja se tebi divim,stvarno naklon do poda imaš od mene....hahaha kojega ne mogu napraviti. Ja niti ne bi znala kaj napisati da šaljem pritužbu,a možda i bi....jer dok ti voda dođe do grla onda znam i ja dobiti inspiraciju. Za Esi me ne zovu,ali to budem nazvala i samo pitala dal su zaboravili na mene.
A za Fe sam dobila nekakve tablete za žvakanje,okus je po čokoladi Ferrum Sandoz 100mg. I kakica ti bude crna,da se ne uplašiš.
Sad sam se opet počela bojati kakav bude nalaz jer mi je jučer rekla jedna teta da je njoj hemoglobin ok,a Fe nisko. Sad se bojim da nebude i meni tak.
A kaj se tiće tvojih vježbi znala sam da bude nešto lagano. Samo me zanima kako budeš hodal 10 dana na fizikalne,nadam se da ti nije predaleko.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #21 : Lipanj 16, 2016, 21:16:49 poslijepodne »
Hvala na naklonu kojeg ne možeš napraviti.  :P Kupil sam u nekoj apoteci željezo najjeftinije, sa Fe i C i B vitaminom koji je za trudnice i žene koje puno krvare kad imaju menstruaciju. Meni nitko nije prije rekel da mi trebao nekakvo željezo, iako jesam izgubio cca pol litre krvi kroz dren i nekaj putem operacije. Na fizikalnoj mi kažu da sam blijed i stalno se boje da ću se zrušiti u nesvjest. Sad sam počel i to piti. Ako niš drugo, boja dreka bu mi se promijenila.  ;D A fizikalne su oko 8 km od mjesta stanovanja. Nije za hodati, ali ima bus, koji je pak užasno drndav. A danas sam morao na HZZO srediti doznaku za Johnnya Walkera (hodalicu) i to me tak umorilo. S 1. kata na 4., onda na 3. pa u prizemlje... I onda je ispalo da je za ovo mogla doznaka, ali ne može za toplice jer moja dr. spada u HZZO direkciju na drugoj strani grada. Bum poslal nekog drugog, ali to ne bu ni poslano na liječničku komisiju prije nego prođe tjedan dana. I na kraju balade, u Amb. za bol me "hitno" naručili da dođem za mjesec dana!
« Zadnja izmjena: Lipanj 16, 2016, 21:21:35 poslijepodne Henrik VIII »
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #22 : Lipanj 17, 2016, 14:09:10 poslijepodne »
Eto mene opet. Odmah sam dobil odobrennje za toplice, sad mi samo Krapinske moraju javiti kada! Ja ću se s njima čuti, moliti i plakati da je što prije, jer su bolovi kod kičme strašni i ovi u fizikalnoj mi cijelo vrijeme kažu da bi prvo trebalo poslije kirurgije biti mj. dana mirovanja, onda liječenje u toplicama pa tek onda liječenje kod njih, a ne da su oni između. Mene užasno iscrpljuje hodanje do th i natrag i još i to, samo spavam, nisam za ništa. Sad si sve mislim kak bu u bolnici! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #23 : Lipanj 17, 2016, 15:00:48 poslijepodne »
Henrik drži se,zovi toplice ako treba svaki dan da te što prije uzmu,jer ovo klipsanje na fizikalne stvarno nema smisla,možda si činiš više štete nego koristi.ovi u ambulanti za bol su mi fascinantni,hitan termin za mjesec dana ili Anitino otkazivanje blokade.majke mi mile da ih ja nekužim uopče,nevidim njihovu funkciju kad moraš čekat mjesec dana da ti daju nešto za bol???U toplicama če ti bit lakše jer češ se posvetit sebi i oporavku,samo da ne dođeš u prevelikim bolovima
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #24 : Lipanj 17, 2016, 19:41:39 poslijepodne »
Ma, 11.7. je zato što ja hoću kontrolu kod svopje doktorice, a ona je na GO do 4.7. No nema veze, neuro je ionak napisal ogromnu količinu lijekova. Stvar je u tome da ih ja moram smanjivati, ali isto tako pod bolovima ne mogu niš vježbati. Danas je fizioterapeutkinja imala više vremena pa mi se posve posvetila i naučila me neke trik vježbe. Sad je problem i atrofija mišića koja se opet javila jer sam predugo bio na miru pa me bole međurebreni mišići, vezivno tkivo i kičma. Ali svi se kunu da bu prošlo. Ja samo hoću u topli bazen. :D Ova vožnja busom svaki dan mi je katastrofalis.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #25 : Lipanj 20, 2016, 09:58:08 prijepodne »
Ja sam od atrofije onda već morala biti na drugom svijetu. Kak dobiš atrofiju ako si stalno u pokretu. Iskreno da ti velim meni se uopće ne dopada to tvoje stalno brncanje okolo,pa vožnje u busu ili tramvaju,kako got. Po meni ta bol se morala već smanjiti na pol. Znam ja da je to bila užasna operacija i kaj se sve ugradilo unutra i da to mora sjesti na svoje mjesto. Ali mislim da se bol trebala smanjiti...smrdi mi nešto :-[
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #26 : Lipanj 20, 2016, 23:32:40 poslijepodne »
Danas nisam otišel kad je ujutro počelo s proljevom, ali sutra ponovo. Bol u kičmi se znatno smanjila, osim noću, ali jako me bole ti mišići i vezivno tkivo od vježbanja na suhom. I ove promjene vremena su preužasne, to jednostavno ne mogu podnijeti. Previše vlage, pa naglo hladno, ma fuj! Sve sam skloniji vjerovati u chemtrailsove i terorije zavjere jer se klima stvarno bitno promijenila samo u par godina. Sad kad mi treba vrućina od 30+ u hladu, eto ti rano proljeće. :( Sutra novi dan, nova nafaka. :D Ne javljaju mi se iz toplica, ne javlja se LOM... Sad je za čekati i patiti se. A ne usudim se sam otići na bazen (iako ima plitki za neplivače) jer je hladni.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #27 : Lipanj 25, 2016, 04:57:20 prijepodne »
Evo malo update!

Prije 2 dana počeo sam se sasvim normalno kretati bez hodalice, ravnoteža je uspostavljena, bolovi u nogama ne postoje, no znate mene... Čim je bolje, ja hop, jučer sam previše hodao i eto bolovi užasnjaci. U principu najviše boli okolno tkivo, na dodir jako međurebreni mišići sa lijeve strane. Preslaguje se kako kaže neuro. Osjećam okoštavanje, to je dobar znak, ali inklinacija i reklinacija više ne postoje. Bolovi tijekom noći su i dalje najjači, očito je upalni proces. Neuro je u kontrolnom nalazu napisao da nije indicirana operativna terapija, što znači da smo uspjeli! :)

Počeo sam se sprijateljavati sa LOM! :D No, nije da je prestala biti glupača. Umjesto da mi je dala Tramal s produljenim djelovanjem, dala mi je 2 kutije Tramala 50 običnog, a ordinirala 3x1. Kak joj je to palo na pamet ne znam, jer smo se dogovorili da probal dan izdržati samo sa Brufenom, a da noću kombiniram Brufen, Tramal i Normabel da mogu spavati. U svakom slučaju, Tramal 50 u kapsulama u jednoj kutiji ima 20, a ona je to propisala za mjesec dana x2 kutije. Kada bih pio po 3 tablete na dan pokrilo bi se oko 13 dana, a gdje je preostalih 17?  No dobro, preko dana mi je OK i bez Zaldiara. Bar mi je dala 2 kutije Normabela, ali od 5 mg, tako da ipak mogu kombinirati i imati nešto da me sruši ako bude lošije. Inače, imao bih zalihu Normabela da nisam dao 2 kutije x10 mg, dakle 60 tableta prijateljici koja je kao trebala samo kad ide na duga putovanja ili ima mengu i popila je to za cca mjesec dana! :O Očito se navukla, jer bi meni ti Normabeli trajali bar 2 mjeseca, ako ne i dulje. Sad joj nedam niš, a već prosi... Neuro mi je prepisao proteine za jačanje muskulature, fine od Nestlea, koje je tupava LOM propisala da dobijem samo dvije flašice. U apoteci je baba čudno gledala jučer ujutro, kakve su to fore, da bi se ispostavilo da se zeznula. Naime napisala je 2x, ali ne 2x30, dakle u ponedjeljak popodne trebam dobiti 60 flašica za mjesec dana.

Fizikalna terapija ima učinka, mislim da je najviše laser. Struja me fino opusti i nakon toga mi vježbe idu sasvim OK. Krapinske toplice su se javile, mogu očekivati primitak u drugoj polovici kolovoza.

E sad, ima nekih psihičkih posljedica ipak, no reče mi razni doktori da je poslije tak teške operacije to normalno. Pogledao sam neko istraživanje, da 20% pacijenata razvije PTSP. Iako se generalno osjećam dobro, imam ponekad osjećaj kao da to nije moje tijelo. Imam poremećaj bioritma spavanja, ali mogu spavati kad ne boli, što je u principu od jutra do popodne. :D LOM je rekla da se ne brinem, da će se bioritam namjestiti kad prođu bolovi i da ako mi se spava usred dana nek spavam. Socijalna pravila ne vrijede za vrijeme oporavka. Ona tvrdi da bi bilo koma da idem kod psihijatra sad liječiti nesanicu pa na ove opijate to bi u mozgu nastalo čudo!  :o

Uglavnom, kako ste mi Ljiljana i Ladyanita pomogle sa lijekovima sad imam svašta za birati. Onaj opaki Targinact nisam uzimao već 2 mjeseca. Ne pada mi teško skidanje s opijata, ali dobro je da imam cijelu paletu jer mogu prilagoditi kako je koji dan stanje. Onaj užas od Lyrice isto ne pijem. To je bilo stvarno za  :'( kakve je imalo nuspojave, a nije droga. Targinact nije imao ni pola tih nuspojava.

Moram pronalaziti inovativne metode kako da obučem čarape. Ali, još nisam odrezao nokte na nogama. Nude mi se ukućani, ali osim što me strah da me ne poreže tko, dosta mi je to neugodno. Skoro kao da molim da mi operu guzicu. Probat ću jedan dan s klještima pa kud puklo da puklo. Ne mogu više oprati zube kak spada pa to radim kad se tuširam i to tako da si nalijevam tušem vodu u usta. Sa čašom nema smisla jer se prema naprijed ne mogu pomaknuti da to ispljunem, pa je tuš super da se sve ispere. Sad to privikavanje na novo čudo od tijela treba vremena.

No, danas sam bio na Dolcu nakon skoro godine dana. Kupil sam lisičarke i bukovače, ali nisam mogao na kraju spremiti večeru do kraja. Napravio sam umak, a ukućani skuhali tortelline.

I tak, javim se sa update za par dana opet. :D

St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #28 : Lipanj 25, 2016, 14:24:50 poslijepodne »
Ohh.super da se napokon stanje poravlja,jako si lijepo sve napisao.
Meni je najlakše bilo nokte rezati u ležećem položaju,noge savineš u koljenu i onda jednu nogu na drugo koljeno i to je išli super sve dok nisam dobila kile,eh onda je bilo teže. Ti pa si visok pa bi isto moglo biti problema.
A kaj je to za proteine to mi nešto fino djeluje?
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #29 : Lipanj 26, 2016, 15:14:29 poslijepodne »
To je podosta ukusno, a ne moraš se mučiti da skuhaš ručak! :D Meni je pogodno za prije/poslije vježbanja i da me drži dodatno uz to što jedem, jer moram se sad osloniti u se i u svoje kljuse, a to kljuse su sad jedino mišići. Evo tu link pa vidi: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Btw. jučer sam se našao sa prijateljima pravnicima, nismo se vidjeli više od pola godine. Zacugali smo do 2 u noći, prespavao sam kod frendice na sofi, super mamurluk danas, ali kičma nije oprostila sofu tak da se danas održavam ipak Zaldiarem preko dana. :( Ali dobro, malo po malo ide na bolje, samo nema sofa i sl. stvari. Nakon toplica ću pokušati s plesom, možda odem na tečaj ponovo da me nauče sad plesati kad je poravnato! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #30 : Lipanj 26, 2016, 19:29:41 poslijepodne »
Ja sam si mislila kupiti opet proteine,a sad kad sam vidjela link pitat ču LOM dali mi to može prepisati..jer su proteini oni malo bolji užasno skupi,daj mi reci dali si to šta nadoplatio u ljekari? Ljepo se provodiš po sofama i ja ču ubrzo tako 8)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #31 : Lipanj 27, 2016, 03:55:48 prijepodne »
Sve sam ti već rekao što si pitala na FB :P, ali ću ovdje odgovoriti jer ima ljudi koji će možda čitati da nema nikakve nadoplate ako imaš dopunsko. Možeš birati tri okusa: kava, šumsko voće i marelica. Ja sam odabral šumsko voće i sutra mi stiže 60 flašica. Juhuhu, ne mogu spavati od uzbuđenja! Šalim se, ne mogu spavati jer me kičma noću i dalje zaje...
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #32 : Lipanj 27, 2016, 07:57:59 prijepodne »
Već točno znam tko to piše po forumu oko 3 po noći. :P

Sad je pitanje da li te proteine može pisati LOM ili treba preporuka neura?
To mi se čini super stvar pogotovo nakon operacije.
Ja sad idem nazvati na neurokururgiju da ih obavjestim da im budem sutra malo došla u posjetu,naravno sa papirima od anesteziologa....hahaha ako ih dobijem.
Još mi je ostalo nešto tabletica željeza pa još to imam za par dana da ne bi bilo opet nekakva luda situacija ako mi budu vadili krv,recimo u bolnici.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #33 : Lipanj 27, 2016, 09:07:10 prijepodne »
Evo čim je neuro čuo da ja zovem odmah je rekao sestri da uzmu mene. Pitam dal trebam uputnicu za pregled,veli sestra ne samo za bolničko liječenje. Sad sam van sebe jer kaj ako mi veli u srijedu u bolnicu,a ja rezervirala apartman na moru za vikend.Hehe...a do jučer sam ga mogla besplatno otkazati.
Budem se dogovorila s neurom za drugi tjedan.
Evo kako se kaže svi se budemo riješili,samo smo se stvarno mogli dogovoriti da idemo skupa u toplice. Ja budem isto dobila toplice sredinom ili pod kraj 8.mjeseca. Samo meni to odmah dogovore u bolnici.
Uhhhh.......nekako mi je lakše,a srce radi ko ludo :P
« Zadnja izmjena: Lipanj 27, 2016, 16:00:23 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #34 : Lipanj 27, 2016, 14:10:24 poslijepodne »
To sa uputnicom za bolničko liječenje je znak da ideš pod nožeka, osim ako ne misli tamo te držati na promatranju i da se gledate i raditi testirati liječenje boli, ali mislim da HZZO to baš ne plaća. I nemoj puno izigravati sreću sa vremenom operacije. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #35 : Lipanj 27, 2016, 15:55:36 poslijepodne »
Ma znam Henry....sve mi je jasno.

A čuj...mogla bi ja i doktora gledati 8) inače je zgodan ;)

Nego....kako ste danas?? Meni ova kišurina ne dozvoljava ni da se pomaknem u krevetu. Kičma i kukovi su u stanju raspadanja. Mislim da je ipak od promjene vremena,a ne od nervoze.
« Zadnja izmjena: Lipanj 27, 2016, 15:58:58 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

 

Nagradne igre