Autor Tema: Oporavak poslije fuzije Th11-L2  (Posjeta: 20186 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« : Lipanj 07, 2016, 22:40:52 poslijepodne »
Otvaram ovdje temu jer je moja osnovna dg zapravo skolioza, sve ostalo je sekundarno i zeznuto radi toga. Ima Vas par tko je preživio fuziju. Meni se oporavak čini jako dugo, a nije ni mj. dana prošlo. Svi kažu da to ne ide kao čarobnim štapićem, ali čim mi je bolje ja živnem, a nakon što živnem onda se pak pogorša da crknem. Tako crkavam zadnja 4 dana u krevetu. Kakve su općenito preporuke što nakon post. op. ? Što nakon 6 tjedana od operacije? Kakve vježbe ili hodanje ili da se samo bacim u Savu? Ne znam više. Kad mi je dobro mislim da je op. uspjela 100% kad mi je loše mislim da nije uspjela niš i da ću na kraju proći 35 operacija kao Frida Kahlo i ubiti se lijekovima.  :o :'(
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #1 : Lipanj 08, 2016, 14:07:16 poslijepodne »
Ti bi stvarno htjel nekakvo čudo i mislim da se malo previše igraš. Znači prošlo je mjesec dana od operacije...4 tjedna. Ja sam nakon hernije diska išla u toplice nakon šest tjedana i do onda sam takoreći mirovala,ajde nakon 4 tjedna sam tek počela šetati izvan kuće,a vježbala sam u krevetu nekakve bezvezne vježbe koje su pokazali fizioterapeuti u bolnici.
A tek su u toplicama krenule malo jače vježbe,šetnje i plivanje.
Neuro ti je preporučio toplice nakon tri mjeseca. Znači do obda je najvažniji oporavak,odmor,lagane šetnje i to je to,a u toplicama budeš krenuo sa svim ostalim.
Daj si već jednom utuvi u glavu da si imao tešku operaciju kralježnice i da to sve mora sjesti na svoje mjesto,a za to je potrebno vrijeme.
Nemoj raditi gluposti,nego odi dva puta dnevno u šetnju i to ti je dosta. A ako ne možeš izdržati onda odi u toplice. Kolko sam izračunala Castenea je išla nakin mjesec i pol od operacije u toplice,a do onda je samo šetala...s time da nije imala bolove kao ti sada.
Ako se želiš dobro oporaviti i osposobiti za normalan život onda malo uspori sa aktivnostima...evo molim te lijepo :-*
Nedaj bože da si nešto zmrdaš pa da moraš opet pod nož,ja ti to nikako ne želim.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #2 : Lipanj 08, 2016, 16:25:17 poslijepodne »
Danas je bolje, iako je jučer bila strava.  :o Nisam se kretao danima osim malo po kući. Popravljen je lift u zgradi, sutra idem kod fizijata da mi on odredi kaj da radim. Bioritam mi je isto koma, pa moram i kod psihijatra, lol!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #2 : Lipanj 08, 2016, 16:25:17 poslijepodne »

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #3 : Lipanj 08, 2016, 16:32:49 poslijepodne »
Kada ides kod psihijatra naruci i mene jer spremna sam

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #4 : Lipanj 08, 2016, 20:14:03 poslijepodne »
Idemo onda čoporativno  :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #5 : Lipanj 09, 2016, 00:03:16 prijepodne »
Za nas treba posebna mentalna institucija!  ;D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #6 : Lipanj 10, 2016, 08:10:56 prijepodne »
I Henrik kaj je bilo kod fizijatra?
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #7 : Lipanj 10, 2016, 11:04:42 prijepodne »
Dakle, ne može da ne bude neka drama.  ::)

Kod fizijatra je bilo OK, on je oduševljen da je operacija za to čudovište tako uspjela i da se netko s time htio baviti. Prognoza bez operacije je zbilja bila loša. Pitao me da li sam sanitetom došao do bolnice jer mi je bo potpuno ugašen lijevi RAT, dakle, sve je vuklo da ću ostati paraliziran, a i ne samo to.. Bilo bi i RIP kada bi se to sve raspalo. Sad je lijevi RAT samo malo oslabljen, ostalo je sve OK; dao mi je upute, ali bi sad on htio da ja naravno te vježbe i terapiju i bla nastavim kod njega, što ja nemam za dati novce.

I ništa idem ja nadobudno nazvati prvo svoju dr. fizio da vdim da li se vratila s bolovanja. Nije. Nazovem fizikalnu th. u njenoj smjeni i samo sam spomenuo da sam otišao privatno, a kad ova na mene digne viku, fizioterapeutkinja: "Sad kad ste išli kod privatnika možete se slikati i kod njega nastavite!" Poludio sam, ona se na mene derala, a ja sam samo ponavljao kako može biti tako bezobrazna prema pacijentima i kako se ona derala kao životinja onda sam spustil slušalicu. Naravno, tlak je skočil, bolovi se pogoršali odmah i kaj sad?!?!? Ništa idem ja doći do dr. na bolovanju, ali to nije jednostavno, jer naša zajednička prijateljica je u Lisabonu. A opet, mučiti bolesnu dr. nije neka fora. I ništa, bolesna dr. na kraju kaže nek nazovem sestru iz njene smjene koja to bude sredila, ali dr. od doma ne zna da li sestra dolazi ili ne na posao, tak da ja zovem, nitko se ne javlja. Ili dolazi na posao, ali je zauzeto samo kad ona s nekim laje na trošak Doma zdravlja, ali kad zoveš nema šanse da se javi. I ništa od toga svega, 0 bodova.

No, kak se ja nedam, napišem pritužbu protiv fizikalne ravnatelju DZ i kažem da će sve što je dr. fizio koja je vrhunska napravila s mojim mišićima za 2 mjeseca propasti, da nisam niti stigao reći da mi samo treba pokazati vježbe netko od njih u bilo kojoj smjeni i dalje ću ja sve sam da se mišići održe to vrijeme do stacionarne rehabilitacije, u skladu sa situacijom koja je nastala nakon operativnog zahvata. Naravno, prijetim ravnatelju i poduzimanjem pravnih koraka, fino, diplomatski. Eto od ravnatelja odgovora da se dogovorimo za sastanak sl. tjedan putem tajnice, a ja šaljem med. dokumentaciju jer mi sad ne treba nagodba nego mi treba da mi pokažu proklete vježbe! I sad čekam, ako ne bu odgovora nekog do popodne, onda idem na net i naći te vježbe i sam ih provoditi.

I što je najbolje, oni drže moju D1 uputnicu tako da ja sad ne mogu kod nekog drugog. A oni mogu bilo kada, bez mojeg znanja, napisati da su pružili terapiju koju nisu i to naplatiti HZZO-u. ;) Ja to ne mogu nikako provjeriti, osim da pošaljem HZZO-ovu kontrolu i zeznem svoju dr. fizio. Tako da se u RH zdr. sustavu čovjek može samo s povjerenjem obratiti psihijatriji.

St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #8 : Lipanj 10, 2016, 16:52:50 poslijepodne »
I onda se veliko čudo dok neko dojde s kalašnjikovim i radi pizdarije. Pa od toga svega normalan ostati je umjetnost.

Ja sam isto sad rekla Lom da nek mi piše novu uputnicu za tu stolicu(mada je ona rekla da to možemo nakon operacije provjeriti) jer nedaj bože da se pojavim bez tog nalaza kod anesteziologa. Vidim sad po susjedi kako su nju sredili,tak da mi je bolje da i to obavim.

A dok pa se samo sjetim fizikalnih i onoga šaltera i one babuskare....mrak mi pada na oči. :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #9 : Lipanj 10, 2016, 21:59:09 poslijepodne »
Dakle, ja sam doslovce na internetu našao statičke vježbe, odradio ih, sve ostalo po uputama fizijatra, aktivnost cijeli dan malo ovo malo ono, malo mirovanje i najmanje krevet i eto učinka - bol je centrirana na mjesto intervencije i to točno kod prijelaza sa Th u L kralježnicu gdje je bilo kritično. Hodao sam po stepenicama i gore i dolje po jedan kat. I bez hodalice dosta. Kod obje stvari je OK dok se držim, kad hodam lakše, ali po stepenicama me uhvati strah i moram se primiti. Čisto psihički efekt. Napravio sam te statičke vježbe bez problema, ali ipak x10 umjesto x15 radi drugih aktivnosti; prije operacije to nisam uspio napraviti.

Iz DZ su se dva puta ispričali. Kažu da će po Pravilniku o unutarnjem radu nju kazniti; to čisto sumnjam. Ali meni sada tvrde da ima nekoliko fizijatara koji odmah mogu krenuti s rehabilitacijom. Bit će da je ravnatelja iz nekog razloga to ipak zdrmalo, ali idemo vidjeti sl. tjedan. Ako mi on sredi drugog fizijatra i normalnu ekipu onda OK, ako ne, ja sam si našel rješenje. Mislim, plivao sam ko' riba petnaestak dana prije operacije, sav terapijski uspjeh doktorice fizijatrije bi trebao sada pasti u vodu jer si je tako zamislila neka fiziotetapeutkinja koja mi je otkad sam se vratio s operacije ili uzdisala ili pričala neka pričekam da se vrati doktorica ili da zovem sestru (koja se ne javlja), do ove bezobraznice koja se derala kao životinja, ali je bome i u meni probudila životinjske porive. Nisam joj rekao ništa u smislu "kravo, droljo", nego samo ponavljao da kako je nije sram da tako razgovara s pacijentima i na kraju joj poklopio slušalicu. Ona se derinjala: "gospodineeeee! gospodineeeeee! idite natrag svojem privatniku!", a kako sada imaju u DZ više fizijatara i više timova? Ma, bez borbe do krvi u RH nema spasa.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #10 : Lipanj 12, 2016, 19:58:10 poslijepodne »
Slažem se u potpunosti.
Ja sam u nekakvoj mirnoj fazi,bol je podnošljiva jer stvarno sam više u krevetu nego na nogama. Sad samo da dočekam Esi koja nebude pomogla i vađenje krvi za željezo....e onda krečem u boj,jer ne mislum ostatak života provoditi u krevetu.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #11 : Lipanj 13, 2016, 14:32:42 poslijepodne »
Kreni jer nema smisla biti u krevetu stalno.  >:( Mene nešto boli i s lijeve uz desnu stranu pa moram malo smanjiti kretanje, zapravo je bol najjača u krevetu!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #12 : Lipanj 13, 2016, 18:05:35 poslijepodne »
Samo da nadojavim da sam zbog bolova završio "ukopan" na pola puta. Bolilo i s lijeve i s desne strane nakon je... statičkih vježbi jer je x15 na dan ipak previše, a ja ne znam dozirati. Bolilo je jednu dobru 7-icu ako ne i 8. Donio partner kolica, donije 2 Zaldiara, sad sam to mrknuo i čekam. A neka intuicija mi je govorila ujutro (čitaj 13 h) da maznem Doretu. Zaboravio sam popiti noćnu dozu Tramala jer nije bila u ladici i eto sada muke. Iz fizikalne još nema nikakve obavijesti. Sutra zovem ponovno smjenu svoje fizio, a onda zovem i druge ili povlačim svoju uputnicu i molim hitan pregled bilo gdje drugdje. Danas sam kazneno prijavio doktoricu iz hitne u Vinogradskoj radi uskrate prava iz zdr. osiguranja što mi nije htjela dati onda lijekove, ali što, da sad prijavim za isto djelo i ove? Ili da prijavim cijeli sustav, što je nemoguće. Idem pisati opet ravnatelju!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #13 : Lipanj 13, 2016, 19:00:01 poslijepodne »
Henri ak si mrknul 2 zalidara to ti isto ko doreta..ako ne popusti kroz sat vremena popi još brufen 600 ako ga imaš i norbić..meni tak pomogne malo..i samo piši tužbe...možda da ne radiš te vježbe sa neta??,Eto tu je najveći problem nakon operacije...Fizijatri misle da se problem riješio operacijom,i njima je sve ok i baš ih boli briga...čast izuzetcima >:(
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #14 : Lipanj 13, 2016, 19:44:46 poslijepodne »
Bol je popustila. Dva Zaldiara jesu isto što i Doreta, ali Doreta ima neakve pomoćne tvari od kojih, bar meni, cure sline za vrijeme spavanja. :D Sad sam pisao LOM da mi napiše uputnicu za komisiju na HZZO za toplice i za ambulantu za bol. Ona obično odgovori sa "visi", što znači da visi u kuverti na vratima za mene. No, u poruci sam joj napisao da ako za amb. za bol ne bude visjelo da ću ja visjeti jer sad ne znam kako da liječim ovu vrstu post. op. boli i to rastezanje kičme. Neuro očekuje da se preostali krajevi skolioze sami poravnaju i to bu bolilo još neko vrijeme, a ja moram reći svojoj doktorici iz amb. za bol kakvi su to bolovi i da mi da nešto što je za svaki dan i nije ovisnički-otrovno i nešto ovisnički-otrovno samo kad su ovako jaki bolovi da je 7+. Mislim, 10 je kad se plačeš, ali danas nije bilo ridanje nego samo malo plakanja tek toliko, dakle to je 7 ili 8. Još sam joj rekel nek mi napiše doznake za penziju jer moram nešto iskombinirati do oporavka i emigracije u 2018.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #15 : Lipanj 14, 2016, 13:18:06 poslijepodne »
Samo ti njih tuži...sve na red. Ti bar to znaš.
Čudno da ti je doktorica to sve napisala...hahaha.
Ja čekam,samo stalno nešto čekam....

A danas budem otišla u šetnju,malo žešću....možda sutra krepam.
Ljiljana!!! jesi li nam ti spremna?
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #16 : Lipanj 14, 2016, 21:47:48 poslijepodne »
Meni je danas užasno loše. Vjerojatno još od vremena kakvo je gnjusno. Ne mogu odraditi ništa, a imam deadline za neki projekt. Ova kičma se opire implantatima, to je za poludjeti. Boli grdo, sav sam nadrogiran. Sutra idem kod fizijatra, pa onda po sve uputnice i da se prijavim za Ambulantu za bol.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #17 : Lipanj 14, 2016, 22:02:08 poslijepodne »
I neuro upravo reče da treba 6-12 mjeseci da se posloži stotinjak ligamenata i desetak mišića oko rane. Zato osjetim takav otpor.  :'(
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Oporavak poslije fuzije Th11-L2
« Odgovori #17 : Lipanj 14, 2016, 22:02:08 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com