Autor Tema: Bolovi između lopatica i pritisak  (Posjeta: 47882 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mony66

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Bolovi između lopatica i pritisak
« : Ožujak 30, 2010, 11:10:45 prijepodne »
Već duže vrijeme imam problema sa vratnom kralježnicom. Sada su se bolovi spustili niže, između lopatica i naprijed u prsima, u ramena i ruke. Ponekad imam osjećaj pritiska u prsima i teže dišem, često mi je i ubrzan rad srca,  Moja dr. kaže da je sve od kralježnice i krivog držanja. UZV srca je uredan, EKG je pokazao sinus tahikardiju. Da li netko ima zbog kralježnice problema sa disanjem i radom srca, da li uopće kralježnica može utjecati na to? Molim za savjet, pomoć, iskustvo - već sam luda od brige, užasno me to opterećuje. :'(

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #1 : Ožujak 30, 2010, 14:02:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Već duže vrijeme imam problema sa vratnom kralježnicom. Sada su se bolovi spustili niže, između lopatica i naprijed u prsima, u ramena i ruke. Ponekad imam osjećaj pritiska u prsima i teže dišem, često mi je i ubrzan rad srca,  Moja dr. kaže da je sve od kralježnice i krivog držanja. UZV srca je uredan, EKG je pokazao sinus tahikardiju. Da li netko ima zbog kralježnice problema sa disanjem i radom srca, da li uopće kralježnica može utjecati na to? Molim za savjet, pomoć, iskustvo - već sam luda od brige, užasno me to opterećuje. :'(

Ja imam tahikardiju, često ubrzan rad srca i teško dišem, u zadnje vrijeme i povišen tlak. Slijedeći tjedan idem po holter na 24 sata i onda po mišljenje kardiologa. Ali vjerojatno nema veze sa kralježnicom (ja imam problema sa lumbalnom) već zbog toga jer su mi oboje roditelja srčani bolesnici - barem je za sada takvo početno mišljenje doktora.
2006. interlaminectomia L4-L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #2 : Travanj 05, 2010, 18:31:20 poslijepodne »
mony simptome koje si opisala doista izaziva vratna kralježnica i s vremenom su sve jači, kod mene je nakon 6 godina došlo do jakog gušenja pa sam se zato i odlučila na operaciju. Antidepresivi ti mogu ublažiti probleme s disanjem. Kako štitnjača izaziva iste simptome bilo bi pametno da napraviš ultrazvuk štitnjače i izvadiš hormone štitnjače (tsh, t3 i t4)

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #2 : Travanj 05, 2010, 18:31:20 poslijepodne »

mony66

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #3 : Travanj 05, 2010, 18:37:42 poslijepodne »
Ma vadila sam hormone štitnjače i nalaz je u redu. Već me toliko nerviraju ti bolovi, gušenje, teško disanje, užasno sam s tim opterećena stalno mjerim puls. Svi me uvjeravaju da je to od kralježnice ali ja stalno mislim o srcu.Malo mi je lakše kad vidim da ima i drugim sa takvim simptomima.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #4 : Travanj 05, 2010, 19:24:37 poslijepodne »
Ne brini, ako si provjerila i radila sve pretrage u vezi srca i štitnjače onda nema biti što drugo nego kralježnica. I stvarno može doći do nezamislivog gušenja, ja to nisam mogla zamisliti dok nisam završila na hitnoj prije mjesec dana. Antidepresiv xanax mi pomaže ovih mjesec dana ali inače mrzim takvu vrstu lijekova

mony66

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #5 : Travanj 10, 2010, 11:51:38 prijepodne »
Ja ću stvarno više izludit, moja dr. me uvjerava da je sve zbog kralježnice. Imam bolove točno u sredini prsa i na lijevoj strani,između lopatica, boli me lijevo rame, u prsima kao da me netko bode iglicama. I kad popijem lijek protiv bolova baš ne pomaže puno. Ne znam više šta da radim.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #6 : Travanj 10, 2010, 21:05:45 poslijepodne »
Mony infarktno stanje nije to se nemoraš bojati,eto i mene je malo počelo baš po sredini prsne koši malo žicati,al sam sebi reko ako me uvati nešto gore valjda će me spasit :D
Čuj znam da ti to ide na živce al vjerujem doktorici da ti je to od vratne kralješnice,da li si odradila kakve nove preglede

mony66

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #7 : Travanj 11, 2010, 09:40:01 prijepodne »
A napravila sam dava puta ekg i uzv srca i to je ok. Ekg je zabilježio sinus tahikardiju. A valjda će se sve to smirit, možda kad prestanem paničarit previše. :)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #8 : Travanj 11, 2010, 12:12:03 poslijepodne »
Samo se opusti i nemoj o tome razmišljati.Također je i meni bilo lupanje srca prije par godina i naravno ut trasikor tablete mi je stalo,njih sam jako malo jedno vrijeme koristio.Mislim da tu psiha ima veliki utjecaj ,zato se primiri i neboj od toga ti se neće ništa dogoditi..Evo primjer kad ništa ne radim ,te kad sam smiren sve mi je u redu sa štitnjačom,dok sam jučer primjetio kao me guši Razmišljajući od čega bi mi se moglo pospješiti gušenje ,sjetio sam se da sam radio sa lak bojama i razređivačom,koji utječu na nervni sistem,i vjerujm da je od toga,jel sat vremena poslije kad sam se nadiso svježeg zraka gušenja nije bilo.Što se događa u ljudskom mozgu i zašto on tako reagira na pojedine stvari,to ni sam Bog nezna,kakve on to signale šalje na pojedine djelove tjela i zbog čega,ko če ga znati.Iskreno da odem kod doktorice i da to isprićam mislim da mi nebi dala detaljniji odgovor,osim da prestanem raditi sa bojama :D :D,a pošto sam ja jako tvrdoglav što se tiče posla,mislim da ću ubuduće stavljati zaštitnu masku ;)

mony66

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #9 : Travanj 11, 2010, 12:29:58 poslijepodne »
Hvala ti na podršci, ma ja pokušavam sama sebe uvjeravat da nije niš strašno , ali znaš kad me stisne u prsima i počne gušenje panika napravi svoje.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #10 : Travanj 11, 2010, 13:25:53 poslijepodne »
Znaš kako je meni jedan doktor rekao kad mi dođe do panike,da u tom momentu svoje misli preusmjerim na nešto drugo,naravno nije to lako al probaj kad ti se tako dogodi preusmjerit pogled prema nečem drugom i misli će ti skrenuti sa tog puta na pozitivan put.Ako je panika veća moj savjet probaj onda popit normabel jer će te opustiti,a ujedno je dobar i za opuštanje mišića .Meni osobno najviše pomaže rad kreativno jer nemislim o tim nekim svakodnevnim tegobicama koje me živciraju,al opet moram voditi računa da se ne isforsiram radi kralješnice.teško je sve to uskladiti u pojedinim trenucima al živjeti s dalje mora tako da to postaje stvar navike te počmeš živjeti sa tim novim navikama koje ti ublažavaju tegobe.I dan danas se dižem na bok a da bi nešto dohvatio idem u čučanj a ne sa pregibom kralješnice,i sve što radim radim u stavu da mi kralješnica bude ispravna,naravno koliko se to može,jer nekad je jako teško nešto popravljati a da mi kralješnica bude ispravna ,ali uvjek se nađe neki položaj koji mi odgovara da bi što manje kralješnicu opteretio.

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi između lopatica i pritisak
« Odgovori #10 : Travanj 11, 2010, 13:25:53 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com