Autor Tema: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja  (Posjeta: 48010 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« : Srpanj 16, 2010, 13:15:52 poslijepodne »
Lijepi pozdrav svima :)
molio bih, ako može mala pomoć oko nalaza MR-a i problema koji me more već duže vremena. Probati ću ukratko sažeti (kronološki) simptome:
- prije par god. počela je bol u nižem lumbalnom dijelu (kod ustajanja ili kihanja me znalo zakočiti), s vremenom me počelo boljeti između lopatica tijekom sjedenja, te me počela stezati i trnuti desna strana glave (lice i čelo). Kod sjedenja na tvrdom gotovo mi se znala ukočiti donja čeljust i lice (ne mogu kontrolirati, kao da mi se steže cijela desna strana).
S vremenom se počelo dešavati kad sjednem na nešto tvrdo i dignem se - cijelo tijelo, ruke i noge mi počnu "treperiti, titrati" i krene nekontrolirana uzbuđenost i nervoza (kao da nemam zraka).
No, u zadnje vrijeme počinje veselo:
- boli me grudni koš i iza lopatica (do granice podnošljivosti s tabletama)
boli me oko stražnjice, u preponama i lijevom dijelu abdomena, trnu mi obje ruke i noge. ne mogu sjediti uspravno ni na tvrdom, a kad legnem - trnu mi noge. imam problema s mokrenjem, stalno me tjera na mokrenje, ali nema mokraće.

RTG nalaz - na snimkama vratne kralježnice koštana struktura, mineralizacija su uredni. Naznačeno izravnanje fiz. cervik. lordoze s desnostranom skoliozom. Trupovi uredne visine i oblika, i.v. prostori primjereno široki. Parcijalno premoštenje sulkusa art. verteb. atalasa obostrano.
Na snimkama LS kralježnice izravnanja fiz. lumb. lordoze u kranijalnim seg. s desnostranom rotatornom skoliozom. formirana Schmorlova hernija uz gornju pokrovnu plohu trupa L2 kralješka. Početni ventralni spondilofiti u kranijalnim segmentima.

MR vratne kralježnice - nalaz:
tehnike snimanja: SE T1, FSE T2, GRET2*
- Trupovi kralježaka primjerene su visine. U trupu C7 hiperintenzitet u T2 mjerenoj slici - hemangiom?
Uredna širina iv prostora. Ne nalazi se znakova protruzije diska.

MR torakalne i L-S kralježnice - nalaz:
tehnike snimanja: SE T1, FSE T2

Kod MR torakalne kralježnice na ucinjenim transverzalnim i sagitalnim
presjecima primjenom razlicitih tehnika snimanja sa prikazom torako-lumbalnog segmenta trupovi kralježaka primjerene su visine, oštro ocrtanih kontura.

Schmorlove hernije. U razini Th7 - Th8 dorzomedijalna protruzija diska sa širenjem desno uz redukciju prednjeg subarahnoidalnog prostora. U razini Th10 - Th11 dorzolateralna protruzija desno.
Medula je centralno smjestena, fizioloskog intenziteta signala. Ne nalazi se znakova postojanja intra ili ekstraduralnog tumora.

Kod MR L-S kralježnice na učinjenim transverzalnim i sagitalnim presjecima primjenom različitih tehnika snimanja trupovi kralježaka primjerene su visine, oštro ocrtanih kontura.
LUMBALIZIRAN S1
uredna širina iv prostora u prikazanim segmentima bez znakova protruzije ili prolapsa diska.ne nalazi se znakova intra ili ekstraduralnog tumora.

Kako više ne mogu sjediti, voziti auto, a ni spavati - dok čekam na red za pregled kod neurologa (načekat ću se), može li kakvo mišljenje? :) hvala

lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #1 : Srpanj 20, 2010, 21:38:00 poslijepodne »
eto, kako su krenuli godišnji odmori - nikako stići do neurologa.
Bol iza lopatica je sve jača, a kad ispravim leđa počne me nešto žariti usred grudnog koša. Sjedenje je gotovo nemoguća misija, već me pomalo i brine gutanje hrpe tableta protiv bolova. Četveronoški pozdrav (pardonchek na virtualnom olakšanju bolova :)
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #2 : Srpanj 29, 2010, 18:15:41 poslijepodne »
Probaj s vježbama u Reaktivi, pokaži im MR nalaz.

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #2 : Srpanj 29, 2010, 18:15:41 poslijepodne »

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #3 : Srpanj 30, 2010, 14:12:32 poslijepodne »
Eto malih pomaka - pred kraj prošlog tjedna bio sam na pregledu/konzultacijama kod neurokirurga (KBC Rebro).
Trojica su pregledala MR slike,razgovarali smo i problematika je u torakalnoj kralježnici.
Nažalost, rečeno mi je da je u slučaju operacije cost-benefit omjer izrazito nepovoljan. Baš nitko nije oduševljen s operativnim zahvatom na tom dijelu.
Uglavnom, do 9 mj. moram obaviti EMNG, SSEP, fizikalne terapije., pa ukoliko se stanje ne popravi ili ublaži - javljam se ponovo.

Madagaskar - hvala na preporuci.
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #4 : Srpanj 30, 2010, 16:51:11 poslijepodne »
 Operirana sam na Rebru (vratna kralježnica) ali bih ti preporučila da se javiš u Vinogradsku po još jedno mišljenje, možeš kod našeg forumskog neura
« Zadnja izmjena: Srpanj 30, 2010, 16:53:19 poslijepodne madagaskar »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #5 : Srpanj 30, 2010, 21:54:22 poslijepodne »
Nisam nikakav strucnjak a prema tvojim tegobama bogami ja ne vidim kako to moze proci bez operacije i ja bih uradila ovo sto ti je preporucila madagaskar.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #6 : Kolovoz 04, 2010, 23:02:08 poslijepodne »
I ja imam slicne tegobe ko i ti...tako da znam kako ti je...meni "pomogne" toplo i nesto za opustanje misica,ali sve je to kratkorocno...nazalost...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #7 : Kolovoz 06, 2010, 12:52:58 poslijepodne »
Ponovni pomak problematike - prije par dana me nakon naglog dizanja s pilates lopte (sjedeći) počela boljeti lijeva ruka i rame, te kao da mi je preskakalo srce. nikako doći do zraka.
Već sam bio u panici da je predinfarktno stanje. Odveli me na hitnu - zaključak: EKG-ski (ekg sinus ritam frekv 58/min), laboratorijski i klinički isključeno je koronarno zbivanje.
Neurolog je pregledao nalaze od MR-a, te se na kraju (prema njegovoj teoriji) ispostavilo da protruzije diskova na razinama T7-T8, T10-T11, ne pritišću toliko na leđnu moždinu (blago utiskuje subarahnoidalni prostor), već je pritisak na okolne korjenove živaca.
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #8 : Kolovoz 06, 2010, 20:06:00 poslijepodne »
vidim ja, ti imas iste simptome ko i ja. ja imam problema sa lijevom lopaticom,ramenom i rukom. konstantno osjecam neko zatezanje ispod lopatica do lijevog ramena i nakraju u ruci...neugodan osjecaj. i meni pise da reduciraju subarahnoidalni prostor da nije konkretno veliki pritisak direkt na mozdinu. PITANJE: Dali tebe u nekom polozaju,tipa kad glavu sagnes jako prema dole ili kad torzo okrenes naglo,dali te zna probost ispred u prsnom kosu? kao da bol ide od ledja prema napred?? Evo vidim ja nasao nekog ko ima simptome isto ko i ja :) pobijedit cemo mi to nekako :)
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #9 : Kolovoz 06, 2010, 22:17:05 poslijepodne »
Meni je problem sto me nakon sjedenja na TVRDOJ povrsini uzasno pocne boljeti iza lopatica, a nakon toga me (kad se uspravim kako bi inače trebalo biti normalno držanje) strahovito iritira svaki pokret lijevom rukom ili ako jace udahnem. Kao neka neobjasnjiva, nicim psihickim (uredno mirno radim svoj posao na kompu) uzrokovana neugodna iritacija.
Najbolje je kad se nagnem glavom prema dolje, dok sam cijeli "spigan" prema naprijed. No, čim se dignem ili uspravim - počinje show. Upravo danas mi se ponovo desilo na me kod naglog dizanja kao presjeklo u grudnom košu i opet isti problemi - boli rame, ruka i vrat prema uhu. Čak sam primjetio da mi "titra" lijeva strana grudnog koša.
Najgore od svega je što imam osjećaj propadanja i ostajem bez zraka, a ne mogu više sjediti 5 minuta u komadu, čak sam se oprostio i od novog bijelog auta (s vraški tvrdim sjedalima).
« Zadnja izmjena: Kolovoz 06, 2010, 22:18:54 poslijepodne NoNick »
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #10 : Kolovoz 07, 2010, 00:31:41 prijepodne »
ovako,prvo su mislili da sam lud i da izmisljam,pa su rekli da nije to nis strasno, ali sada vidim da su tvoji simptomi doslovce identicni mojima. dakle...boli dok sjedim,lijeva ruka mi je mrtva i kad jace udahnem isto dobrahno probode,em odiza em odispred. ti si se odrekao auta, a ja sam izlazaka(sa svoje hebene 24 god)drustva i jos stosta toga...ovo jednostavno covjeka dokrajci psihicki...ajd valjda cemo i mi naci neko rjesenje...hm..hm...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #11 : Kolovoz 07, 2010, 14:07:31 poslijepodne »
Je, tako su i meni od 2005-e govorili da nije ništa, te da ne vide nijedan fizički uzrok boli u leđima i trncima u ruci. Napravio sam bezbroj EEG-a, CT-a mozga, pregleda neurologa, vađenja krvi, RTG-a... najbliži domet bio je sumnja na kompresiju subclavie između ključne kosti i rebra, ali i to se na kraju ispostavilo netočnim (RTG-toraxa čist ko suza, nema prekobrojnog rebra). Čak su mi prepisali neke tablete za epilepsiju (mada u životu nisam imao epi napad niti ikakve simptome) - tek toliko da "probamo" kako će biti s tim tabletama. Na ovo sam doslovce "iskipio" i otišao privatno kod neurologa i MR vratne, torakalne i LS kralježnice. Sad sam tu di jesam, odokativno na čardaku ni na nebu ni na zemlji :))
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #12 : Kolovoz 07, 2010, 20:42:28 poslijepodne »
a reci mi sta je to kompresija subclavie između ključne kosti i rebra,koji je za to pregled?
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

NoNick

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 20
    • Profil
    • Email
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #13 : Kolovoz 09, 2010, 12:35:47 poslijepodne »
arteria subclavia oliti žila zadužena za opskrbu krvlju glave i ruku (grana se lijevo i desno: sinistra/dextra). Meni su prvo radili oscilografiju gdje se smanjivao puls na lijevoj ruci prilikom podizanja ruke, zatim RTG toraksa. No, nisu nigdje našli nikakve kompresije.

Uglavnom danas dobih rezultate hormona štitnjače (za koje pretpostavljam da su ok):
T3 - nema reagensa (interval 1,3 do 3,1)
T4 - 139 (ref. interval 59 do 154)
TSH - 2,400 (ref. interval 0,27 do 4,2)
ostale nalaze čekam, dok bolovi u lijevoj ruci i oko rebara ne jenjavaju. Još mi samo fali recidiv herpes zostera :)
lumbaliziran S1
kompresija živčanog korijena i pleksusa
Hernia disci i.v. Th7-Th8 et Th10-Th11

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #14 : Kolovoz 10, 2010, 01:36:56 prijepodne »
ma iskreno mislim da drugi nalazi ti nisu potrebni..to je sve od kicme i kompresije zivaca...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #15 : Kolovoz 10, 2010, 09:45:50 prijepodne »
evo pratim malo vase postove i slazem se da je to sve od kraljeznice i mislim da to treba operirati.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #16 : Kolovoz 10, 2010, 19:15:31 poslijepodne »
slazem se...samo glavi problem je da se torakalni dio niko ne usudi dirati...pa ti i dalje trpi...:(
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #17 : Kolovoz 10, 2010, 20:09:25 poslijepodne »
klasicno operirati ne jer rizici su veliki. endoskopski rizici operacije su minimalni. javite se na pregled.

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolovi u torakalnom i lumbalnom dijelu, MR molim mišljenja
« Odgovori #17 : Kolovoz 10, 2010, 20:09:25 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com