Problemi s kralježnicom: Postavite pitanje, a ako niste sigurni gdje napisite poruku pod "Ostalo" > Grudna (torakalna) kralježnica

Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice

<< < (2/2)

ladyanita:
Da...vratna je u banani.
Kolko sam skužila neurokirurg vas je poslao fizijatru,ali se iskreno nadam da je rekao da se vidite nakon fizikalnih.

Ja se i baš ne razumijem u vratni dio,ali je sigurno isto kad disk izleti iz ležišta kao i kod lumbalne i pritišće korjenove živaca eee i to je onda
jako bolno.
Šta pijete od lijekova ? Dal smanje bar bolove ? Šta je neurokirurg rekao ?

jaca1012:
Neurokirurg me uputio na DNS vježbe stabilizacije i iste sam obavila u istoj Poliklinici.
Kod fizijatra nisam ni bila. Ići cu idući tjedan u Ambulantu za bol na Rebro kod neurologice.
Bol, pečenje i žarenje ne popušta, samo je jedan dan bolje, drug dan lošije..
Popijem samo Normabel 5mg za opuštanje, ali bez nekog učinka..osim kaj se manje nerviram.

Već sam sluđena, to sad traje 4 tjedna

Henrik VIII:
Nemojte se brinuti, nikakav rak da vam nije bio na pameti (osim toga, vidio bi se na MR). To su simptomi koji su uobičajeni s obzirom na situaciju, imate problema sa degenerativnim promjenama plus sušenjem diskova, to bude od "svega po malo", ali ipak nije jako strašno. Ne bi bilo loše da porazgovarate s liječnikom o liječenju protuupalnim lijekovima (nesteroidni antireumatici) plus o dobroj individualnoj fizikalnoj terapiji (pa makar to morali privatno napraviti) da vam se ne pogorša. Pitanje je da li je ova DNS terapija bila dobra kada su vam se javili ti simptomi, tu treba ipak nešto što nije za svakoga pa niti za nikoga od nas s Foruma. Pod "individualno" se podrazumijeva nešto što samo vama odgovara. Poštedite se nošenja tereta, teških fizičkih poslova, dugotrajnog sjedenja i stajanja. S obzirom na nalaz uvijek možete tražiti i mišljenje neurokirurga, koji će sam pregledati snimke (nekad se mogu razlikovati mišljenja neurokirurga i radiologa) i vidjeti ima li nešto što bi upućivalo na potrebu za operacijskim liječenjem, no ovako laički meni to izgleda još u redu i da se može pokušati ciljanom fizikalnom terapijom i obavezno protuupalnim liječenjem. Premladi ste ipak za ove degenerativne promjene koje se spominju u nalazu.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju