Autor Tema: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice  (Posjeta: 15597 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

jaca1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« : Siječanj 30, 2018, 13:39:06 poslijepodne »

Dobar dan, imam 44 godine. Zbog osjećaja utrnulosti u licu napravljen je bio MR cervikalne kralježnice koji je ukazao na protruzije diska u više nivoa i ostefofit i nakon pregleda kod neurokirurga sam krenula na DNS terapiju.Nakon drugog dana DNS terapije (trigger točke i malo vježbi) javilo mi se pečenje i žarenje u područje ThVII-ThIX. Napravila sam i MR torakalne i lumbalne kralježnice i torakalna je uredna, osim spondilotskih promjena ( u privitku). Nalazi krvi su uredni (KKS, CRP, SE, jetrene probe, alkalna fosfataza). To pečenje i žarenje koje se javilo prije 3 tjedna stalno je prisutno s manjim ili većim intenzitetom, naročito pri sjedenju i ležanju. Bila sam i na UZV abdomena, uredan nalaz. Ne znam više kome se obratiti. Molim Vas da mi odgovorite da li je moguć neki rak kostiju ili slično koji bi mi uzrokovao pečenje i žarenje u kralježnici, a da je MR uredan..?
Što bi moglo uzrokovati te smetnje?

Za desetak dana idem k neurologu u Ambulantu za bol.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #1 : Siječanj 30, 2018, 18:02:09 poslijepodne »
Pozdrav Jaca !
Ja više i ne znam šta bi napisala kad je ta kralježnica jako zeznuta "stvar" . Nije ništa čudno što osjećate pečenje i žarenje , kod svakog je bol drukčija...samo ne spominjete nikakvi rak  :P  Mene je isto znalo peči i žarati i svašta, još uvijek me zna tako boljeti.
Prošle zime me opako bolio torakalni dio,ali sam baš u to vrijeme hodala na fizikalne i na kontroli mi je fizijatrica produljila terapije i dala neku struju za gornji dio. To mi je tad pomoglo i bol se više tu nije javila.
Možda vam fizikalne sad malo pomognu,a moguće da je to sad i neka reakcija na fizikalne.
Budu sigurno otkrli što vam točno stvara problem. Sretno
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

jaca1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #2 : Siječanj 30, 2018, 18:35:23 poslijepodne »
Hvala na odgovoru!
Što je kod Vas tada uzrokovalo bol u torakalnom dijelu?
Koji dio kralježnice vam je najzeznutiji?
Znači mislite da ne brinem o raku...ako je nalaz MR uredan?

pozz

Kraljeznica.com forum

Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #2 : Siječanj 30, 2018, 18:35:23 poslijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #3 : Siječanj 31, 2018, 06:37:06 prijepodne »
Ja sam tad već bila dva puta na operaciji lumbalnog dijela, pa sam vjerojatno štedjela taj dio pa se bol  pojavila na torakalnom, ali velim jedna fizikalna i dalje je ok.

Velite da je MR pokazala protruzije diska ,pa onda i nalaz nije skroz uredan. Nije očito za operativni zahvat pa se nadajmo da će fizikalne ublažiti bolove, a ne bi bilo loše da probate sa plivanjem.

Naveli ste grčenje lica , da li se zna od čega je ili idete sad prvi put kod neurologa ?
 
« Zadnja izmjena: Siječanj 31, 2018, 06:43:29 prijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

jaca1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #4 : Siječanj 31, 2018, 08:54:05 prijepodne »
Cervikalna kralježnica je u banani, nešto malo lumbalna, a torakalna je kakti u redu, iako imam skoliozu i spondilotske promjene.
Evo nalaza:
MR vratne kralježnice: Uredna je visina i intenzitet signala trupova kralježaka. Izravnanje fiziološke lordoze. U segmentu C3/C4 vidi se dorzolateralna lijevostrana protruzija iv diska koja komprimira lijevi lateralni recesus i izlazište korijena spinalnog živca C4. U segmentu c4/5 vidi se dorzomeidjalna i dorzolateralna desnostrana protruzija iv diska koja komprimira duralnu vreću bez neuralnog impingementa. U segmentima C5/6/7 vidi se dorzolateralna desnostrana dijelom formainalna protruzija iv diskova koje komprimiraju duralne vreće, desne lateralne recesusue i izlazeći korijen C6. Medula spinalis je uredne veličine i homogena intenziteta signala, nema fokalnih lezija niti hidrosiringomijelije. Uredan kraniocervkalni prijelaz. Zaključak: Multisegmentarne protruzije iv diskova i radikularne konflikte C4 lijevo i C6 desno.
MR torakalne i lumbalne kralježnice.
Na serijama multiplanarnih presjeka kroz torakalnu kralježnicu nalazi se spondilotske promjene prsnih kralježaka koji su normalnog oblika, veličina i strukture.Stražnja interkorporalna linija je kontinuirana. Spinalni kanal je normalne širine.Medula u torakalnom dijelu prikazuje primjerenu debljinu i homogenu strukturu.Nema znakova intraspinalnog ekspanzivnog procesa. U razini c6-c7 nalazi se degeneracija intervertebralnog diska s protruzijom mediolateralno desno uz reduciran premedularni prostor i diskretno potisnuće medule s desne strane. Također se vidi degeneracija diska c5-c6 uz diskretno izbočenje disk-spondilofit kompleksa u cijeloj cirkumferenciji. Diskovi u torakalnoj kralježnici su bez znakova hernijacije.
Na serijama multiplanarnih presjeka kroz torakalnu kralježnicu nalazi se spondilotske promjene slabinskih kralježaka koji su normalnog oblika i visine s kontinuiranom stražnjom interkorporalnom linijom i primjerenom širinom spinalnog kanala. Medularni konus i kauda ekvina su u fiziološkim granicama.Nema znakova intraspinalnog ekspanzivnog procesa. nalaze se znaci degenerativnih osteoartritičkih promjena interveretebralnih zglobova.Ne nalazi se znakova hernijacije intervertebralnih diskova. Vidi se početna desikacija diskova L4-L5 i L5-S1.

Vezano za osjećaj utrnulosti u licu, zaključak je da je od vratne kralježnice.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #5 : Siječanj 31, 2018, 14:45:48 poslijepodne »
Da...vratna je u banani.
Kolko sam skužila neurokirurg vas je poslao fizijatru,ali se iskreno nadam da je rekao da se vidite nakon fizikalnih.

Ja se i baš ne razumijem u vratni dio,ali je sigurno isto kad disk izleti iz ležišta kao i kod lumbalne i pritišće korjenove živaca eee i to je onda
jako bolno.
Šta pijete od lijekova ? Dal smanje bar bolove ? Šta je neurokirurg rekao ?
« Zadnja izmjena: Siječanj 31, 2018, 17:42:02 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

jaca1012

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
    • Email
Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #6 : Veljača 05, 2018, 09:22:20 prijepodne »
Neurokirurg me uputio na DNS vježbe stabilizacije i iste sam obavila u istoj Poliklinici.
Kod fizijatra nisam ni bila. Ići cu idući tjedan u Ambulantu za bol na Rebro kod neurologice.
Bol, pečenje i žarenje ne popušta, samo je jedan dan bolje, drug dan lošije..
Popijem samo Normabel 5mg za opuštanje, ali bez nekog učinka..osim kaj se manje nerviram.

Već sam sluđena, to sad traje 4 tjedna

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #7 : Veljača 09, 2018, 13:12:20 poslijepodne »
Nemojte se brinuti, nikakav rak da vam nije bio na pameti (osim toga, vidio bi se na MR). To su simptomi koji su uobičajeni s obzirom na situaciju, imate problema sa degenerativnim promjenama plus sušenjem diskova, to bude od "svega po malo", ali ipak nije jako strašno. Ne bi bilo loše da porazgovarate s liječnikom o liječenju protuupalnim lijekovima (nesteroidni antireumatici) plus o dobroj individualnoj fizikalnoj terapiji (pa makar to morali privatno napraviti) da vam se ne pogorša. Pitanje je da li je ova DNS terapija bila dobra kada su vam se javili ti simptomi, tu treba ipak nešto što nije za svakoga pa niti za nikoga od nas s Foruma. Pod "individualno" se podrazumijeva nešto što samo vama odgovara. Poštedite se nošenja tereta, teških fizičkih poslova, dugotrajnog sjedenja i stajanja. S obzirom na nalaz uvijek možete tražiti i mišljenje neurokirurga, koji će sam pregledati snimke (nekad se mogu razlikovati mišljenja neurokirurga i radiologa) i vidjeti ima li nešto što bi upućivalo na potrebu za operacijskim liječenjem, no ovako laički meni to izgleda još u redu i da se može pokušati ciljanom fizikalnom terapijom i obavezno protuupalnim liječenjem. Premladi ste ipak za ove degenerativne promjene koje se spominju u nalazu.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Pečenje i žarenje u torakalno - slabinskom dijelu kralježnice
« Odgovori #7 : Veljača 09, 2018, 13:12:20 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com