Autor Tema: Problem sa torakalnom kraljeznicom  (Posjeta: 9457 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Problem sa torakalnom kraljeznicom
« : Ožujak 26, 2016, 15:36:34 poslijepodne »
Pozdrav,

Imam problema za kraljeznicom unazad godinu dana. Trnjenje ruku i nogu, zakacenost ledja, lagane vrtoglavice, ruku mi se oduzme na nekoliko sekundi kada spavam, itd. Do sada napravio 25 terapija sto privatno sto preko zdravstva. Laganih pomaka na bolje jedva da ima.

EMNG nalaz:
Blaža neuralna lezija u misicima stopala (vise lijevog), te u misicima lista, te lijevoj nadlaktici. Miopatkog uzorka se ne nalazi. Brzina motorne i osjetne provodljivosti, kao i amplitude M i neuralnih potencijala urednih parametara, nema naznaka perifirnih lezija. EMNG odgovara blazoj radikulopatiji (L5) S1 obostrano, više lijevo te C6 (C5) lijevo.
Nalaz ne objasnjava odstupanja u neuroloskom statusu.
Klinicki: facilitirani MTR, oba PAT u prosirene r. zone, desno Ahilov subklonus, lijevo Ahilov klonus.

MR C kraljzenice:
Na seriji sagitalnih i transverzalnih MR presjeka kroz podrucje cervikalno spinalnog kanala, vidi se uredna visina, oblik i struktura prikazanih trupova kraljzeka. Izravnanje fizioloske lordoze. Prikazana cervikalna medula fizioloskog je intenziteta signala. Odnosi u kraniocervikalnom prijelazu su fizioloski. Ne vidi se znakova kompromitacije sirine cervikalnog spinalnog kanala (hernije diska, odnosno spodilofitoze).

MR Th kraljeznice
Kostani vertebralni kanal je primjerene sirine. Vidljiva je S skolioza: sinistrokonveskna u podrucju cervikotorakalnog prijelaza, a dekstrokonveksa u donjem dijelu. Medula spinalis je prikazana od razine TH 1 kraljeska, urednih je osobina.Svi prikazani i.v prostori su primjerne sirine, fizoloskog signala i.v diska. U razinama Th1-Th2. Th2-Th3, te Th3-.Th4 vide se plici dozokonveskni bulginzi i.v. diskova uz diskretnu redukciju prednjeg subarahnoidalnog protora, ali bez znakova kompresije intraspinalnih sturkura. U razini Th6- Th7 kraljeska prikaze se plica lijevostrana mediolaterlna protruzija i.v. diska sa redukcijom lijevog laterlanog recesusa, uz naznacen kontakt sa lijevom stranom ventralne medularne konture, te vjerojatno u manjoj mjeri i sa radiksima lijevo. Dostupne kostane i paravertebralne strukture su bez patomorfoloskih promjena.
« Zadnja izmjena: Ožujak 26, 2016, 21:53:31 poslijepodne debelman »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Problem sa torakalnom kraljznicom
« Odgovori #1 : Ožujak 26, 2016, 21:25:05 poslijepodne »
Dragi Debelman! Čitam tvoje nalaze već drugi put danas i ne mogu naći nešto jako strašno,ali tako je i kod mene. Nalaz od MR-e nije kao nešto strašno,ali užasno boli.
Ne sjećam se da li si ti bio na pregledu kod neurokirurga?!
Pa ako nisi,onda svakako odi!!
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Problem sa torakalnom kraljznicom
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2016, 21:48:31 poslijepodne »
Daleko sam ja od neurokirurga, ja povremno zaigram nogemet, normalno hodam, ali imam odredjene smetnje. Nije to neka prevelika bol (dosad nijednu tabletu nisam za bolove nisam popio). Volio bi biti opet onaj stari iako je to tesko ocekivat. Meni se cini da jednio ovaj th6-th7 radi problema jer tu najveću zakocenost osjecam.

Kraljeznica.com forum

Odg: Problem sa torakalnom kraljznicom
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2016, 21:48:31 poslijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Problem sa torakalnom kraljeznicom
« Odgovori #3 : Ožujak 26, 2016, 21:59:08 poslijepodne »
Očito da.
Onda samo jačaj mišiće i povremeno fizikalne i sretno  :)
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Problem sa torakalnom kraljeznicom
« Odgovori #4 : Ožujak 27, 2016, 11:20:48 prijepodne »
Nije tak strašno, ali ima potencijal da bude strašnije od Th1-Th5, a za ovu pliću ekstruziju možda ne bi bilo loše vidjeti neurokirurga. Inače, MR može pokazati bolje stanje nego što ono izgleda kad nas se "otvori", tako mi reče neuro da je imao pacijenta sa sasvim normalnom MR, a da je iznutra zapravo bila katastrofa. Ako jako boli, ne boli bezveze.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

debelman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Problem sa torakalnom kraljeznicom
« Odgovori #5 : Ožujak 27, 2016, 14:28:30 poslijepodne »
Ma nije plica ekstruzija nego protruzija, ocito vas dvoje ste jedini koji ste dezurni na ovom forumu. Inace Sretan Uskrs

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Problem sa torakalnom kraljeznicom
« Odgovori #6 : Ožujak 27, 2016, 20:11:20 poslijepodne »
Da dežurni jer prolazimo kroz užasne probleme s kralježnicom,a tu spadaju i užasni bolovi...nekak mi sarkastično zvučiš  :-\

I nismo doktori već savjetujemo jedni druge i što je najvažnije da ohrabrujemo jedni druge.
Lijep pozdrav  ;)
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Problem sa torakalnom kraljeznicom
« Odgovori #7 : Ožujak 27, 2016, 20:31:28 poslijepodne »
@debelman, ne bi bili dežurni da nismo koma.  :P Sva sreća da je manje ljudi u tome, pa neću reći kamo sreće da nas je više. ;) Mada, epidemiološki, bolesti lokomotornog sustava su druge po redu u epidemiologiji masovnih nezaraznih bolesti. 8)
Inače, prutruzija diska isto može izazivati probleme kao ekstruzija i dovesti do potrebe za kirurškom terapijom. Bulging diskovi također. Za više v.: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mi nikako ne dajemo medicinski savjet, ovdje se zapravo samo govori o iskustvima pacijenata i iz toga netko zna više netko manje, najviše o svojem stanju. Zato se i autor foruma ogradio od toga u pravilima, a pretpostavljam da se i ljudi tu registriraju sa namjerom dobivanja iskustvenih informacija.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Problem sa torakalnom kraljeznicom
« Odgovori #7 : Ožujak 27, 2016, 20:31:28 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com