Problemi s kralježnicom: Postavite pitanje, a ako niste sigurni gdje napisite poruku pod "Ostalo" > Grudna (torakalna) kralježnica

simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk

<< < (4/4)

Henrik VIII:
To ti je sve draga Ana sasvim uobičajeno.   :( No, moraš se držati i nastojati živjeti bez strahova, jer je inače život bezveze. U svim slučajevima sa time se živi, može se dogoditi i nepokretnost i svašta, ali ne živi se "normalno" ako nema nikakve prilagodbe. Ali, ako uspiješ prilagoditi život tako da udovoljavaš zahtjevima svoje bolesti može se postići nešto ipak zadovoljavajuće da Ti je kvaliteta života bolja. I zbilja moraš puno raditi na sebi, jer ako se pustiš i padneš u krevet bit će samo gore. Super da su bolovi manji, to je dobar početak za neke bolje životne opcije. ;)

ana55:
treniram 3x tj pilates i super mi dode..jacam misice,ljeti plivam ledno sto vise..spasi me.al eto kad dodu promjene vremena hladnoca pocme me sve bolit..3nivoa neznas gdje je gore hahaha
.procitala sam da je i u tebe isti problem??
odkada ti imas hernije i kako zivis sa tim? :-[

sneky123:
 d se napokon i ja javim nije me bilo bila u toplica i jasno nista samo se pogorsalo sve, jel zna ko koji kirurg je u zg dobar za taj prsni dio a i da je odma za operirat dobar jasno ,ja to vise necu moc ovak resiti izgleda  :( :( :( :( :( :( >:(

Henrik VIII:
Ja nisam još došao do faze kirurgije iako sam zamolio fizijatricu u veljači na kontroli da me uputi neurokirurgu pa makar na konzultativni pregled, jer mi je još nekako i održivo u vratnom i torakalnom dijelu, ali me lumbalni dio, zdjelica i noge stvarno bole životinjski i nema života bez tramadola. No, nije to tak jednostavno jer prvo treba napraviti MRI, a to košta, pa je HZZO-u lakše platiti mjesečno tramadol (cca 10 kn po kutiji) i moram proći još jedn seriju fizikalne terapije strujama, magnetima i lampom (a pored toga svaki dan vježbam i plivam). Ugl. ne znam da li imam hernije diska ili kronični upalni proces s obzirom da je cijela kralježnica degenerirana. Injekcije kortikosterioida su jako pomogle; uzeo sam ih iako se liječnica OM protivila uz obrazloženje da bih pojeo i drek samo da taj užas prođe, jer od količine i jačine bolova imam i psihičkih poteškoća i ne mogu funkcionirati. To da su kortići pomogli upućuje da bi mogla biti upala, ali tko će znati. Jedino što je sigurno je užasna muka, a ostalo je sve tak neizvjesno. I da, promjene vremena i hladnoća dovode do ludila; obračun za plin mi je došao na 3.500 kn jer sam se morao jače grijati cijelu zimu. Inače sam ukočen kao mrtvac.

sneky123:
 :) :) :) :) :) :) :) :)vidimm nije me bilo dve god ovdje ,,a jojj,,150 kirurga prosla i jos uvek sa  bolovima i nece rezat ,,kod privatnika sto jednog ,ak koga zanima napisite pa se javim zbrbljat sta je i kako i sto pomoglo a sto ne :( ;D :D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju