Autor Tema: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk  (Posjeta: 19332 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« : Siječanj 13, 2015, 15:54:19 poslijepodne »
ja imam problem u prsnom dijelu od th7 do th12 te u lumanom dijelu isto jedan,dva su  po 3mm  jedan je 2-3mm  i 5mm,,bolujem vec 9mj,za sada da pitam jel ima ko da mu se misici koce i da ga boli kod srca ???

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #1 : Siječanj 14, 2015, 22:08:36 poslijepodne »
pa sto niko ne boluje na to sam ja  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #2 : Siječanj 17, 2015, 10:34:36 prijepodne »
Da, boli u predjelu srca, refleksno od torakalne kralježnice. Mene je tako bolilo i u vrat, srce i želudac. Za svaki slučaj, naravno napravi EKG i pregled srca da nije nekakav problem sa srcem, ali bol se širi od kralježnice. Ja sa bio na hitnoj misleći da imam infarkt, a kad ono ipak samo kičma. Meni je cijela kralježnica koma. Od vratne kralježnice grčili su mi se mišići na vratu, no sad tijekom fizikalne se to ne događa. Imao sam i grčeve u nogama, ali su i oni prošli tijekom vježbanja. A bolujem već 20 godina, s time da je sada (imam 32) već poprilična koma, ali se držim i srećom i dalje bez kirurgije.
Na kakvu Ti terapiju ideš?
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #2 : Siječanj 17, 2015, 10:34:36 prijepodne »

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #3 : Siječanj 19, 2015, 13:02:37 poslijepodne »
bok bok,,ma ja ti bolujem na to isto nekih 20g,,i mene je ist kirurg pito  gdi me boli ja kazem sve cela ,on kaze nemre biti, a to se zivci po kicmi rasire al kaj kao on drek zna,a nece rec il se dela lud, :D,znaci od 4mj krecu bolovi  i prije 3mj stali ti jaki, bila na inekcija ketonala ,dexstametazon i normabela,,malo mi falilo do opijuma,al trpela,i tako stalo to sve priej 3mj,jer mi je zelucana opna strdadala od inekcija,znaci bol je sama od sebe i mirovanje popustila,s tim  da nisam isla na terpaje do sad nekih mj,dana unazad i isla na razvalacenje kraljeska u nado centar zg,tada sam osetila malo snage i zivce natrag u nogama,i sad idem na tens ult i to je to,samo za bol,naravno samo malo smanji i opet isto sranje,da sto se tice prema srcu da radili mi nalaze i kazu svi nalazi ok srca ,,mada sam imala aritmiju prije toga svega s kicmom, te mislili i da imam multipluskerozu jer ja se samo u 4mj,srusila ko kruska samo me pokosilo  u koljena i u glavi mi nasli lezije 2 al na vrh glave ,al kazu da nije to ta bolest,nek je kicma,sad dok pisem  bas  me boli glava,iza uha imam neku krvgu netacenu zlijezdu i kazem da mi je to bolovi al niko nista dok ne poludim i odem u pm tuzit bolnicu i sve :( :( :( :(

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #4 : Siječanj 20, 2015, 15:52:56 poslijepodne »
Ma ne možeš ikog tužiti kad je to jedostavno tako.  :P Meni nije bilo pomoći bez 6 istih injekcija koje si i ti dobila, plus što sam i na opijatima, jer nema šanse da se izdrži. (Isto je i multipla bila suspektna dijagnoza). Najteže se ustati iz kreveta, a ima i drugih zanimljivosti kod kretanja. Koristim doma TENS uređaj, dok radim, a onda idem na vježbanje i plivanje cca 3 sata dnevno. Kralježnica itekako može boliti cijela, a što zna ocijeniti fizijatar pregledom; tako npr. ja imam bolni sindrom sva tri segmenta kralježnice. Kad se to "udruži", to je da poludiš. Prošao sam terapije magnetom, strujom, laserom i lampom, ali od toga svega samog po sebi nema koristi ako nije popraćeno vježbama. U torakalnom dijelu me sada samo rijetko boli refleksno prema srcu, više osjećam sada samo oštru bol kod lijeve lopatice, ali nakon opijata, struje, vježbe i plivanja bude malo OK. No, mora se tako svaki dan. I to sve radim samo da se spasim od kirurgije, jer se bojim da će od toga biti samo gora opcija.
Bolna i natečena kvrga na glavi, iza uha, ne upućuje na kičmu nego na limfni čvor, za to bi trebana izvaditi krv i da te dr. uputi specijalistu ovisno o tome na što se sumnja da je uzrok (najčešće je infekcija uzrok).
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #5 : Siječanj 21, 2015, 21:45:38 poslijepodne »
da vidim ti na opijatima onda znam kolko bol trpis jaku,boze dragi pa onda bolje odi na operaciiju pa ima puno kaj je ljudima pomoglo ak za 1 god neka bar da ne trpis bolove ,ja kaj imam 4 sam problem bi da sama iscupam vise taj pritisak van,jer ga godinu dana vec trpim dan i noc,a jesi iso na ratezanje tamo u zg u dano centar ja da i tamo sam stala na noge i malo rasteracenja je bilo ,a ovo sa terapijom nista to je samo za bol to izeciti ne moze,,a i cula sam da dosta ljud koji su bili u toplicama da su puno bolje i da hodaju ,a za tamo nemamo pravo jer idu samo operirani,i sranje,a da i ja mislim da je infekcija a kaj kad ovi doktori danas su zivcani i kad mu reces kaj je on sasvim deseto sere i onda ga j ;),bas moras bit sam doktor i reci  aj ti mene posalji sta ja trazim i bok,a kad bi mu to reko onda si ga ubo u srce ,kao kaj mu pamet solis ,a ja kao pacijent neznam kaj mi je,a vidim sama da neki vrag dobro ne dela ,zast su flekovi po grlo koji prije kicme nisu bili zast je kvrga veca  i zna se upalit jako i bolet  i glava sa tim,to kao nikome nist, >:( >:( >:( >:( >:( uzas,,a  ti hodas ja nemogu vise od 100m moram stat neide dalje,,nije mi jasno kak ti onda hodas malo mi cudno

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #6 : Siječanj 23, 2015, 15:19:03 poslijepodne »
Nije to sa operacijom baš jednostavno, već je ona meni nuđena kao opcija. Ali je meni cijela kralježnica zahvaćena i jedna ne bi bila dosta. Rizici su jako veliki, oporavak traje dugo, a nemam mogućnost da se za mene netko brine i moram raditi. Posao je takav da ovisi o meni i nema me tko zamijeniti, a ako ostanem bez posla onda je još veća koma.

Hodam jer redovito radim vježbe i plivam, inače mi je korak bio 10 cm maksimalno, jedva sam hodao 3 mjeseca zbog upale živca. Imao sam i gadne neurološke poremećaje koji su prošli s vježbama (kao npr. vrtoglavice, nesvjestice, grčenje mišića na vratu). Jedino kada me ne boli je kad sam u bazenu i kad se ti mišići razmrdaju, ugrije se oko kralježnice, počne vraćati cirkulacija, ali kada se to sve ohladi opet počnu bolovi. I lošije je hladnim mjesecima u godini. Nisam išao na rastezanje jer mi je kralježnica nezgodno iskrivljena, postoji i spiralna torzija kralježaka i bojim se da mi rastezanje ne izazove protruziju diska (jer su svi kralješci još i u raspadu), jer onda će doći oštri bolovi da se ne može disati. Sada boli jako, ali tupo i dosadno, ali kad još živac direktno bude zahvaćen onda je stvarno koma. Tako da razumijem kad kažeš da bi to najradije sama iščupala...

Imam 32 godine i dosta mi se teško s time svime pomiriti. Jučer mi je prijateljica doktorirala, imali smo tulum, plesao sam. I posljedica je danas da me tako užasno bole noge da bih se najradije objesio. A ne mogu ići plivati jer sam u sauni gdje sam grijao kralježnicu zaradio nekakvu infekciju kože, pa dok to mažem nema bazena.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #7 : Siječanj 24, 2015, 14:49:34 poslijepodne »
a ti na to sve i hodas ,,cek ako nisi moao prije hodat onda si imao hernia disk il sad imas,sa degeneretski ko i ja i meni je zakrenuta,isto pa isla al su rastezali dolje na krizima lumbalni dio ne gore ,a kao da je poteglo i gore i nakon atoga kazem stala na noge bila, izgleda daa kod tebe kosti problem a to je onda treba kalcija il koga vraga,da su trosi tak jako kosti kod tebemi cudno jer si mlad nebi smijelo bit tak,kaj ne vade srz da vide od kostiju mozda je srz , a ja neznam kaj bum  :) ova bol mi se usaldila u mozak al bas zasadila,nema druge nek se snac kak u toplice i onda videt sta cu dalje

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #8 : Siječanj 25, 2015, 00:34:22 prijepodne »
Nije bila hernia diska, nego nešto kratkoročnije, tj. trajalo je 3 mjeseca. Ali me i sad bole noge, samo više ne oštro. Hodam dok ide, ne kao prije, sad mi je od Kvatrića do Trga koma živa ako moram hodati ili natrag tako, jer onda opet počne boliti živac. Noge me bole i dok ležim, zajedno sa kičmom, ali što ću, nema mi druge. Trpiti i čekati da se desi neko čudo. :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #9 : Siječanj 25, 2015, 21:43:16 poslijepodne »
ne kuzim te koji zivac te boli di  :) :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #10 : Siječanj 26, 2015, 01:29:24 prijepodne »
Ishijadički, koji se proteže iz lumbalne kralježnice kroz obje noge. E sad, vjerojatno boli i ovako ista stvar, samo ima faza kada boli oštro i nema šanse za hodanje bez injekcija i apaurina.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #11 : Siječanj 27, 2015, 15:20:32 poslijepodne »
kolko ja znam isijas je posle hernie bolest a ne prije ili samo moze bit da zasteka zivac bas u bedru  a da se ne poveze sa kicmom nema druge tj,,diskovima ostecenima,ja samo prohodam 100m i dalje neide jer me rusi kicma neda tj,zivac pritisne zivce i padas  :) ja vec tak 9mj,i jos nist ,samo mi bilo na rastezanju kicme dobro  sve drugo terapija ko voda nista

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #12 : Siječanj 27, 2015, 16:36:39 poslijepodne »
Može se to upaliti i bez hernije diska. Imaju ljudi išijas pa su danima doma i u komi, a da nema hernije. Samo tko zna, možda je kod mene i ima samo se još ne zna. :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #13 : Siječanj 28, 2015, 17:35:42 poslijepodne »
men je tak bilo ko tebi   slicno samo sam se pocela zatvarat u sebe  nije mi se dalo ic nikud i samo najednom bum a ono hernia meni se bila noga kocila  i hodala tak ko da imam stake a ne noge i da su od gume ,slikaj ti to dok nije kasno a nisi mri

ana55

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #14 : Travanj 01, 2015, 17:46:39 poslijepodne »
Dobar dan..evo nova sam ovdje ;)
Neznam u koju grupu bi se svrstala..znaci imam 23god i 3diskus hernije na sva 3nivoa..unazad 3god sam dizala teret i ostala pokocena l4 l5 dorzomedijalna protruzija diska 5mm lijevo i 5desno..4mj tableta tensa toplica..bolova u obe noge..operirala sam se pldd metodom u zagrebu kod prof rotima.sada mi na dane. boli me al puno manje.i tada sam preopteretila vratni i torokalni dio jer sam bila prakticki nepokretna...tu mi je izletio c 6 c7 i th 11..na dane imam osjecaj da mogu sve na dane me boli probada u lijevu stranu grudi i srca..jednostavno me strah da li se s ovim moze normalno koliko toliko zivjeti ili mozes ostat ne pokretan?strah me trudnoce zivota i posla opcenito a tek mi je 23...molim vas ako tko ima kakva iskustva da podjeli .hvala puno
pozz

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #15 : Travanj 01, 2015, 20:42:05 poslijepodne »
To ti je sve draga Ana sasvim uobičajeno.   :( No, moraš se držati i nastojati živjeti bez strahova, jer je inače život bezveze. U svim slučajevima sa time se živi, može se dogoditi i nepokretnost i svašta, ali ne živi se "normalno" ako nema nikakve prilagodbe. Ali, ako uspiješ prilagoditi život tako da udovoljavaš zahtjevima svoje bolesti može se postići nešto ipak zadovoljavajuće da Ti je kvaliteta života bolja. I zbilja moraš puno raditi na sebi, jer ako se pustiš i padneš u krevet bit će samo gore. Super da su bolovi manji, to je dobar početak za neke bolje životne opcije. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ana55

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #16 : Travanj 02, 2015, 00:03:45 prijepodne »
treniram 3x tj pilates i super mi dode..jacam misice,ljeti plivam ledno sto vise..spasi me.al eto kad dodu promjene vremena hladnoca pocme me sve bolit..3nivoa neznas gdje je gore hahaha
.procitala sam da je i u tebe isti problem??
odkada ti imas hernije i kako zivis sa tim? :-[

sneky123

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
    • Email
Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #17 : Travanj 14, 2015, 12:25:31 poslijepodne »
 d se napokon i ja javim nije me bilo bila u toplica i jasno nista samo se pogorsalo sve, jel zna ko koji kirurg je u zg dobar za taj prsni dio a i da je odma za operirat dobar jasno ,ja to vise necu moc ovak resiti izgleda  :( :( :( :( :( :( >:(

Kraljeznica.com forum

Odg: simptomi za thorocalnu krljeznicu ili hernia disk
« Odgovori #17 : Travanj 14, 2015, 12:25:31 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com