Autor Tema: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome  (Posjeta: 50188 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #18 : Srpanj 20, 2009, 00:01:08 prijepodne »
To znaci da je onome kome si poslao email spremin pun, i nema mjesta za nove poruke (ako se uopce radi o emailu).

Sretno s pregledima

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #19 : Srpanj 20, 2009, 00:02:15 prijepodne »
Ovakvu sam terapiju trebao dobiti u pocetku,ali nase zdravstvo i nezna za taj tretman.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #20 : Srpanj 20, 2009, 00:04:48 prijepodne »
Ako se kod nas takve stvari ne radi, a ti imas mogucnosti ici van to rijesiti, ne znam sto cekas?

Kraljeznica.com forum

Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #20 : Srpanj 20, 2009, 00:04:48 prijepodne »

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #21 : Srpanj 20, 2009, 00:34:29 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ako se kod nas takve stvari ne radi, a ti imas mogucnosti ici van to rijesiti, ne znam sto cekas?

Mnogo je stvari.Pa recimo da je tesko otic u nepoznato.Volio bi da ne moram.Sad se stabiliziralo ,ne boli me previse jer mirujem,ne pijem ljekove ali kraljeznica pati jer hoce stabilnu muskulaturu.Nisam nisam znao sto mi je do prije koji mjesec kad sam nasao ovo na netu i rekao to je to.
Volio bi tu prvo dobiti pismeno dijagnozu i snimku i onda otici.
Zao mi je otici s posla jer je ovo jedini koji mogu raditi.Na poslu radim sam i imam fotelju te mogu rasteretit leda,netrebam sjedit.
Na jesen tek mogu otic na godisnji i bolovanje jer mi kolega moze pokrit obje smjene kad je dan kratak.Radimo samo danju.

Nisam jos ni nasao gdje cu otici.Nisam skupio volje da na engleskom napisem problem i saljem emailom na te klinike.Dosta sam u depresiji i treba mi par dana da nesto obavim.
A i bojim se operacija,lako dode do komplikacija,moze se prekinuti zivac i onda si invalid.Nije to odlazak zubaru.

A izmorilo me ovo u pocetku,toliko sam lijecnika obasao,fizioterapeuta,pretraga napravio jako sam se razocarao kako su postupali sa mnom.Pogotovo lose prema mladoj osobi jer sam tad imao 20g,diskriminacija teska.Oni su sumnjicavi prema svakom ili misle da zelis se izvuci iz vojske ili neko bolovanje ili invalidninu izvuci.Mnogo je prevaranata i onda oni stvarno bolesni stradaju.Privatnici su uglavnom orijentirani na lovu i imaju malo znanja,dok drzavni imaju znanja ali nezele i nemaju vremena da ti pomognu.Nezele ti dati ni MRI sve dok mozes hodati.Imaju valjda pritisak s vrha da ne daju MRI olako.

Skupljam duhovnu snagu da se pokrenem,sam se nadam da bude vrijeme na mojoj strani pa da mi se ne desi da zavrsim na hitnoj pa u neku lokalnu bolnicu u Dalmaciji pa me fino unakaze.
Vjerujem u sudbinu,sto bude bilo bi ionako.Valjda ce bit bolje
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #22 : Srpanj 22, 2009, 22:23:19 poslijepodne »
jbg... ako ti Eng. stvara problem, posalji pa ti ja prevedem.

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #23 : Srpanj 22, 2009, 22:25:17 poslijepodne »
Dosta sam razgovarao s radiologom,Ti ligamenti se vide ali samo ako su pukli i dosta su sitni tako da se nemoze sve vidjet .Uglavnom opet razocaran,najgore kad te nesto smeta a nemas tocnu dijagnozu.
Evo sto pise


C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #24 : Srpanj 25, 2009, 14:21:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
jbg... ako ti Eng. stvara problem, posalji pa ti ja prevedem.
Stvar jeu tome sto nemam dijagnozu.Dugo sam razgovarao s radijologom i oni te ligamente vide ali su presitni pa se vidu samo u slucajevim veceg puknuca ili krvarenja.Da sam isao odmah prije 8g na magnetsku dok je valjda to bila svjeza rana onda bi vjerovatno vidili ovako je sad tesko vizualizirati.
Samo prije nije bilo MRI privatno a i nisam imao love a i izgubio sam zdravstvenu zastitu jer sam se zaboravio prijavit u roku 2 mjeseca nakon skolovanja.Teska vremena.
Sad oni kazu a nema boje pretrage od MRI a cini mi se da im nije ni los MRI,neznam ima li tko bolji koji bi dao vise detalja.
Sad sam cuo za jednog neurokirurga koji radi privatno te injekcije pa idem na konzultacije pa cu vidjeti
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #25 : Srpanj 25, 2009, 17:07:58 poslijepodne »
Nadam se da ti MR nije manje jačine od 1,5 tesla,inače se ne vidi dovoljno dobro.U poliklinici Neuron (Šalata) imaš najjači MR u Hrvatskoj od 3 tesle.Ali možda ta pretraga nije dovoljna,možda uz MR postoji još neka pretraga koja može pokazati u kakvom su ti stanju danas ligamenti.A kad to jednom saznaš,kao što kaže GSM,svakako odi svoj problem riješiti u inozemstvo jer u Hrvatskoj očito nema potrebnih instrumenata za to

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #26 : Srpanj 25, 2009, 17:36:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nadam se da ti MR nije manje jačine od 1,5 tesla,inače se ne vidi dovoljno dobro.U poliklinici Neuron (Šalata) imaš najjači MR u Hrvatskoj od 3 tesle.Ali možda ta pretraga nije dovoljna,možda uz MR postoji još neka pretraga koja može pokazati u kakvom su ti stanju danas ligamenti.A kad to jednom saznaš,kao što kaže GSM,svakako odi svoj problem riješiti u inozemstvo jer u Hrvatskoj očito nema potrebnih instrumenata za to
MRI im je od 1.5 T a imas pravo rekli su mi da u nas torakalnu ne rade neg jedino u slucajevima paralize.Mislim da se torakalna operira kod velikih skolioza kad se ugraduje šipka i to je iskustvom i vjestinom najbolji bio dr Kovač
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #27 : Srpanj 25, 2009, 17:44:33 poslijepodne »
Očito ti je trzaj torakalnim dijelom napravio veću štetu na ligamentima nego samo izazvao upalu zglobova,što se odavno smirilo,a ako tu kod nas nemaju instrumente da bi to riješili,možda nemaju niti čime dijagnosticirati pravi uzrok problema

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #28 : Srpanj 25, 2009, 17:58:04 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Očito ti je trzaj torakalnim dijelom napravio veću štetu na ligamentima nego samo izazvao upalu zglobova,što se odavno smirilo,a ako tu kod nas nemaju instrumente da bi to riješili,možda nemaju niti čime dijagnosticirati pravi uzrok problema
Naravno da nemaju jer se to ne dogada bas cesto.Meni se desilo jer sam bio kifozu na tom djelu pa mi je muskulatura bila jako tvrda i napeta.Imao sam nepravilan pregib jer bi se savijao s tim dijelom kraljeznice umjesto lumbalnim.Ta ozljeda se zato rijetko desi kod normalnih osoba koje nemaju skoliozu iili kifozu.A one koji imaju se ne bave bas naprezanjem .Ja sam se dosta prije bavio sportom i fizickim radom a sad sam kao invalid .Velik hendikep

Znam da mi je par mjeseci poslije tog pocela brujati crijeva sa prednje strane nasuprot ozljede.Jeli to povezano s tim pojma nemam.Mozda su to samo iritabilna crijeva.Osim ako nije stradao neki sitni zivac koji vodi do crijeva,mozda je on ostecen i zadaje bol.Nikad izgleda necu to saznati.

Mislim da je ovo slicna ozljeda PO BOLI kao kad iscasis rame,sve boli nemozes se pomaknuti ramenom.Onda se operira.Sad mene boli slicno i vjerovatno bi ja isto iscasio rame da nisam imao skoliozu i kifozu.Tada bi sve rjesio preko ortopeda.

Nema gore kad te boli a nemas dijagnozu,jako je frustrirajuce

C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #29 : Rujan 13, 2011, 08:02:40 prijepodne »
Da se javim na topic koji sam otvorio prije 2 godine.
Nemam se cim pohvaliti uglavnom sam bio fizicki neaktivan ,mirovao i nisam nigdje bio ni riješio ništa.
Taman kad sam otvarao topic mi poceli problemi sa vratnom kraljeznicom, bili veci problemi ovo ljeto ,snimio i srecom samo bulging.Uglavnom atrofirao sam skroz,toliko da sam uzeo 2 bučice od 2kg u ruke i vježbao bicepse da bi me sutradan se upalili mišici.Onda sam  se trgnuo i plivao koliko mogu i malo sam ojacao,vrat je dobro sad.Ali sam unazad 5g imao finu vratnu lordozu sad mi je ravan od nepravilnog držanja.

Nego vratimo se na ovaj problem u uvodnom postu.Mislio sam da se radi o spoju rebra i kralješka i onda po tome da je teško za lijeciti jer nije lako doc do tog mjesta.
Ali sad sam 90% uvjeren da se radi o fasetnom zglobu koj je pak lakše dostupan odmah ispod kože.
Mislim da nije rebro jer onda bi imao problem kod disanja i malo sam rukom pritiskao u rebra i nema boli.
I pokret koji sam izvodio prilikom ozljede aktivira mišice koji nisu vezani direktno za rebro nego kralježnicu.Zato mislim da je došlo do pomicanja jednog kralješka u stranu dok je drugi mirovao i došlo do stradanja fasetnog zgloba na nacin da je njegov medialni živac uklješten i izaziva bol.

E sad rekonstrukcija,pogledajte video Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

U ovakvom vucenju tereta sam dobio ozljedu s tim da nisam sjedio ali nema veze mišici koji se aktiviraju su isti jer je položaj ruku isti.
Pogledajte u 20oj sekundi video gdje se vidi koji su mišici aktivni na leđima.Vidi se najaci misic crvene boje latisimus dorsi i zeleni romboidni.
Ali što je to bitno? šesti torakalni kralježak je bez ikakvog suporta u vidu mišica on je izmedu latisimus dorsi(7th-l5 i romboidnog
(th2-th5).I naravno dovoljno je da se jednom rukom povuce malo jace i latisimus dorsi povuce od 5 torakalnog kralježka na stranu i 6 kralježak ostane na mjestu i dolazi do velike torzije i strada fasetni sklop koji je navikao u torakalnom dijelu na kretnje savijanja i uvijanja a ne i ovu kretnju.Još je potpomoglo ozljedi što sam imao skoliozu i kralješci su tu bili napeti.

Ako može ova tema da ide u rubriku torakalne kralježnice jer ako sad neki nesretni 19 godišnjak sa ovim problemom luta bez uspjeha po bolnicama i terapijama a nema niti dijagnozu ako dođe na ovaj forum prvo ce ici na rubriku torakalne kraljeznice
Hvala.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #30 : Rujan 19, 2011, 15:15:24 poslijepodne »
evo da se i ja javim...imam i ja VELIKIH problema sa gornjim dijelom kraljeznice. Tocnije dio medju lopaticama,lokalna UZASNA tupa bol koja ne jenjava ni nakon skoro 3 god(+ misicno zatezanje oko lijeve lopatice,i sveg ostalog na lijevoj strani,bol mi je nekad u ramenu,nekad mi ide u lijevu ruku pa imam filing da mi je lijeva ruka kao "mrtva",nekad mi ide u vrat...sve u svemu koma. Ali najgora mi je ta tupa lokalna bol,nekad je toliko jaka da bi si rukama pocupao to van!!! Probao sam i ja sve zivo i nezivo, ali bez rezultata.
Ovom prilikom bi se javno zahvalio Robertu,clanu naseg divnog foruma,koji mi uveliko pomaze u svemu. Ne kaze se uzalud,svakom prema zasluzi..tako da tnx frende :)))
Moja odluka je pala,a to je da idem u njemacku u jednu kliniku na dodatne dijagnosticke pretrage. Nije da manje cijenim nase doktore,medjutim kod nas se ne bave toliko torakalnom kraljeznicom posto je "stabilna".
Jos jedna zahvala dr. Safticu,sta mi je dijagnosticirao 10-o godisnju bol u lumbalnom dijelu. Hvala i vama!!!

P.S. evo ti jedan video na kojima se pokazuju blokovi u te costovertebralne zglobove:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
P.P.S ...nadam se da se rasprava nastavlja ovdje na forumu...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #31 : Rujan 19, 2011, 17:46:15 poslijepodne »
Meni bol nije tupa nego oštra,kao žilet i nastala je direktno prilikom ozljede povlacenja tereta.I ne ide nigdje nego stoji u kraljeznici.
Imam nevezano uz nju i herniju u torakalnom dijelu ,ta bol je tupa,i ne smeta mi mnogo,i ponekad osjecam trnce uzduž rebra do abdomena.

Ako ti je ruka u pitanju može biti i segment C7/T1 ,provjeri dali ga je magnetska obuhvatila.Ako sumnjaš na rebro legni na bok i neka ti netko dlanom pritiska(ali ne jako nego polagano) rebra prema kralježnici i dali onda boli.
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2011, 01:54:53 prijepodne colateral »
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #32 : Rujan 19, 2011, 22:12:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni bol nije tupa nego oštra,kao žilet i nastala je direktno prilikom ozljede povlacenja tereta.I ne ide nigdje nego stoji u kraljeznici.
Imam nevezano uz nju i herniju u torakalnom dijelu ,ta bol je tupa,i ne smeta mi mnogo,i ponekad osjecam trnce uzduž rebra do abdomena.

Ako ti je ruka u pitanju može biti i segment C7/T1 ,provjeri dali ga je magnetska obuhvatila.Ako sumnjaš na rebro legni na bok i neka ti netko dlanom pritika rebra prema kralježnici i dali onda boli.
sta je tebi veci problem...tj opisi malo bolove kakve imas? ja nemam malu tupu bol,vec toliku da kad hodam sjedim nakon nekog vremena dodje mi da vristim...ko da me unutra nesto zdere...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #33 : Rujan 20, 2011, 00:13:25 prijepodne »
Opisao bi ovako kao da je neki oštar predmet pritisnut uz živac,za razliku od diskus hernie gdje je tekučina pritisnuta uz živac i onda je osjecaj tupe boli.
Samo kod discus hernie   pritisnuti živac vodi u neki organ ili ekstremitete koji tada klonu kod mene je bol u jednoj tocki u kralježnici,a klonu mi mišici koji
prolaze u toj točki.Ali ne klonu na nacin da se izgubi osjet ili se sušu kao što je to slucaj kod diskus hernie nego više kao da im slabi kontrakcija,kao da npr stiskaš biceps ruke i osjecas da je misic zgrcen i slabiji.Samo kod bicepsa jer iskace puno bi se to vizualno primjecivalo dok kod lednih mišica nije tako.Zato mislim da je taj živac što mi je uklješten medijalni živac u fasetnom zglobu koji je malen a djeluje na okolne mišice sporedno,tj nije glavni zbog kojih ce mišici ostati paralizirani nego ce ih lokalno zgrciti i oslabiti.Mislim da mišici koji pate su donji desni trapezoid,gornji desni dio latissimus dorsi i spina erector mišici desni.
I što je za posljedicu to stanje imalo ,zbog slabije desne muskulature kralježnica se iskrivila na tom mjestu prema lijevo.Prije sam imao skoliozu u slovu S tako da je statika u ravnoteži a sad je taj torakalni dio što je bio iskrivljen u desno otišao u lijevo i sad imam skoliozu u slovu C i statika je loša.Iako je skolioza blaga samo 10 stupnjeva. I još kao posljedicu svega toga sam dobio sve ove hernie u potpisu.
I tako negdje prije 5g izgubio više volju i prestao vježbati jer bi mi jacala samo jedna strana i da ironija bude veca od mirovanja kako ne bi iriitirao taj bolni živac dobio sam bolju desnu muskulaturu i ujednacene je snage sa lijevom.
Sad se opet vracam vježbanju ali sam proucio anatomiju mišica i izvodit cu vježbe koje nece direktno dirati bolno mjesto.
Radim trenutno vježbu gdje povlacim teret vertikalno od stropa i tako jacam donji dio latisimus dorsi .
Rastezem  ekstenzor da su mi ruke u visini ramena tako da jacam samo srednji i gornji trapezoid a ne i donji koji je kod bolnog mjesta .
Iako bicepi ruku ne pomažu puno kralježnici poželio sam za života da jednom ojacam te mišice ali izgleda da necu moci ici dalje od 5kg u svakoj ruci pri ovakvoj kraljeznici i lumbalne hernie pa što se da napraviti sa 5kg vidjecemo.Trenutno sam na 3kg ;D

I kao što se vidi u potpisu imam iskustva sa bolima od diskus hernie u sva 3 segmenta kralježnice i po ocjeni mojoj najgore je kad boli vratna jer je vrat najpokretniji i teško ga stavit u stanje mirovanja i teško namjestiti vrat za zaspat.Onda skroz nisi za ništa i bojiš se mrdnuti vratom.A čuo sam da je vrat najlakši za operirat ,stavi se umjetni disk i brzo traje oporavak.

Ako te zanima kako boli kod torakalne diskus hernia tu bol je tupa u kralježnici(u tocki) i onda baca do prednjeg djela rebra abdomena(isto u tocki),tu onda osjecam bol kao neko lagano grcenje ili štipanje i onda imam strah da ne otkaže neki organ koji se tu nalazi.

Ali sve su to tupe boli od diskus hernie ovo što mene primarno muci u fasetnom zglobu je jako oštro.
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2011, 01:48:36 prijepodne colateral »
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #34 : Rujan 20, 2011, 01:34:50 prijepodne »
Još što ti mogu savjetovat je dok sam tražio po netu uzroke svojih problema našao sam nešto što bi moglo tebi biti.
Zove se rib subluxation i tu se desi da zbog slabosti ligamenata jedno rebro ispade iz ležišta ili na podrucju sternuma ili uz kralježnicu i ovisno tome gdje ispade razliciti su simptomi.
Znaci to se ne dešava zbog ozljede nego što oslabu ligamenti a kako ti nisu imao ozljedu moglo bi biti to.
Potraži malo o tome na netu.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #35 : Rujan 20, 2011, 10:45:06 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Još što ti mogu savjetovat je dok sam tražio po netu uzroke svojih problema našao sam nešto što bi moglo tebi biti.
Zove se rib subluxation i tu se desi da zbog slabosti ligamenata jedno rebro ispade iz ležišta ili na podrucju sternuma ili uz kralježnicu i ovisno tome gdje ispade razliciti su simptomi.
Znaci to se ne dešava zbog ozljede nego što oslabu ligamenti a kako ti nisu imao ozljedu moglo bi biti to.
Potraži malo o tome na netu.
Ja na podrucju sternuma iliti prsne kosti i imam to. Tocnije, drugo rebro na lijevoj strani,doktor mi rekao da je hrskavica,tj neki mali zglob,neznam. Odkada mi je dao injekciju puno mi je bolje(pricam za prsni dio),dok mi je iza koma. Da bi bar netko postojao u hrvatskoj ko bi davao injekcije u taj dio IZA di se rebra spajaju na kicmu....
A za tebe neznam,gledao sam malo tvoje simptome,ali imas vise hernija od mene,tako da nisam siguran ali pretpostavljam da ti je od diskova...samo nagadjam. To jedino diskografija moze potvrditi.
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Kraljeznica.com forum

Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #35 : Rujan 20, 2011, 10:45:06 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com