Autor Tema: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome  (Posjeta: 50169 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #36 : Rujan 20, 2011, 12:02:13 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja na podrucju sternuma iliti prsne kosti i imam to. Tocnije, drugo rebro na lijevoj strani,doktor mi rekao da je hrskavica,tj neki mali zglob,neznam. Odkada mi je dao injekciju puno mi je bolje(pricam za prsni dio),dok mi je iza koma. Da bi bar netko postojao u hrvatskoj ko bi davao injekcije u taj dio IZA di se rebra spajaju na kicmu....
A za tebe neznam,gledao sam malo tvoje simptome,ali imas vise hernija od mene,tako da nisam siguran ali pretpostavljam da ti je od diskova...samo nagadjam. To jedino diskografija moze potvrditi.

ne znam, vjerojatno si bio i tamo budući da se dugo s tim boriš..no pitam ne rade to nešto u poliklinici Lumbago možda? Budući da i mene taj grudni dio iza boli, jednom sam bila tamo pa je spominjao doktor da nek prvo riješim donji dio kičme, a ako će i dalje boljeti u tom grudnom dijelu da dođem da napravi terapijsko-dijagnostičke injekcije baš u te neke zglobove pa ak će prestati boljeti znači da je taj neki zglob problem..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #37 : Rujan 20, 2011, 12:09:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja na podrucju sternuma iliti prsne kosti i imam to. Tocnije, drugo rebro na lijevoj strani,doktor mi rekao da je hrskavica,tj neki mali zglob,neznam. Odkada mi je dao injekciju puno mi je bolje(pricam za prsni dio),dok mi je iza koma. Da bi bar netko postojao u hrvatskoj ko bi davao injekcije u taj dio IZA di se rebra spajaju na kicmu....
A za tebe neznam,gledao sam malo tvoje simptome,ali imas vise hernija od mene,tako da nisam siguran ali pretpostavljam da ti je od diskova...samo nagadjam. To jedino diskografija moze potvrditi.

ne znam, vjerojatno si bio i tamo budući da se dugo s tim boriš..no pitam ne rade to nešto u poliklinici Lumbago možda? Budući da i mene taj grudni dio iza boli, jednom sam bila tamo pa je spominjao doktor da nek prvo riješim donji dio kičme, a ako će i dalje boljeti u tom grudnom dijelu da dođem da napravi terapijsko-dijagnostičke injekcije baš u te neke zglobove pa ak će prestati boljeti znači da je taj neki zglob problem..
ja sam radio u puli blokade u facetne zglobove,ali bez pomoci. iako mislim da to nije isto,ne razumijem se toliko,nisam doktor...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #38 : Rujan 20, 2011, 13:54:46 poslijepodne »
Nije mi od diskova jer sam prije 10g nakon ozljede radio magnetsku i nisam imao hernija a tada me 3 puta jace boljelo.Da su mi dali te injekcije možda bi danas bio zdrav.Ali svi su me ignorirali kao ništa to nije jer normalno bih udahnuo i izdahnuo.Iako sam tada bio u 4 ortopeda a nikad u neurokirurga kojeg nema u blizini.Iako i sam ja sam krivo gledao na problem jer nisam imao mnogo znanja o kralježnici i mislio sam da je kralježnica samo ono što opipaš na leđima tj spinous process pa sam uvijek mislio da je problem u nekom mišicu do kralježnice i tako bi objašnjavao problem.I fizioterapeuti su me razocarali ne ovi državni jer oni rade sve ko po traci nego privatnici jer ako si kod njih 2 tjedna i rade na tebi samostalno red je i da imaju neko znanje o kralježnici i leđima i pomognu ti dijagnosticirati problem.
I eto posljedica svega su te hernije u potpisu koje su došle poslije jer mi leđna muskulatura došla kao paucina.

Pitanje je i dali se prije 10g moglo dobiti te injekcije u fasetne zglobove jer za to treba rendgenski navodit injekciju,a takvu opremu sumnjam da su imali u državnim bolnicama.Za ove privatne minimalno invazivne klinike koje to imaju sam saznao tek 2009 neznam kad su pocele sa radom.
A koliko citam nije ni injekcija rješenje nego RF rizotomija ali i ona traje od 6mjeseci do 2g.
Iako mi sad 3 put bolje nego u pocetku jer nakon što zaboli uz mirovanje na leđima i ibuprofen mi brže popusti nego u pocetku.Sad i to nije jedini problem jer ko zna što ce bit od ovih hernija u potpisu.

Malo sam psihicki iscrpljen ovih godina i ne ide mi se nigdje .

C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

Kraljeznica.com forum

Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #38 : Rujan 20, 2011, 13:54:46 poslijepodne »

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #39 : Rujan 20, 2011, 14:23:27 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nije mi od diskova jer sam prije 10g nakon ozljede radio magnetsku i nisam imao hernija a tada me 3 puta jace boljelo.Da su mi dali te injekcije možda bi danas bio zdrav.Ali svi su me ignorirali kao ništa to nije jer normalno bih udahnuo i izdahnuo.Iako sam tada bio u 4 ortopeda a nikad u neurokirurga kojeg nema u blizini.Iako i sam ja sam krivo gledao na problem jer nisam imao mnogo znanja o kralježnici i mislio sam da je kralježnica samo ono što opipaš na leđima tj spinous process pa sam uvijek mislio da je problem u nekom mišicu do kralježnice i tako bi objašnjavao problem.I fizioterapeuti su me razocarali ne ovi državni jer oni rade sve ko po traci nego privatnici jer ako si kod njih 2 tjedna i rade na tebi samostalno red je i da imaju neko znanje o kralježnici i leđima i pomognu ti dijagnosticirati problem.
I eto posljedica svega su te hernije u potpisu koje su došle poslije jer mi leđna muskulatura došla kao paucina.

Pitanje je i dali se prije 10g moglo dobiti te injekcije u fasetne zglobove jer za to treba rendgenski navodit injekciju,a takvu opremu sumnjam da su imali u državnim bolnicama.Za ove privatne minimalno invazivne klinike koje to imaju sam saznao tek 2009 neznam kad su pocele sa radom.
A koliko citam nije ni injekcija rješenje nego RF rizotomija ali i ona traje od 6mjeseci do 2g.
Iako mi sad 3 put bolje nego u pocetku jer nakon što zaboli uz mirovanje na leđima i ibuprofen mi brže popusti nego u pocetku.Sad i to nije jedini problem jer ko zna što ce bit od ovih hernija u potpisu.

Malo sam psihicki iscrpljen ovih godina i ne ide mi se nigdje .


haha pricaj mi o psihickoj iscrpljenosti. kod mene je cudno da NITI jedna tableta za bol mi ne makne taj tupi duboki osjecaj...pitaj boga sto se to unutra desava...kraljeznica je jedna velika mmisterija...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #40 : Rujan 20, 2011, 14:48:46 poslijepodne »
Da kad si spomenuo da nitko u RH ne daje injekcije u taj spoj rebra i kicme to sam znao u trenutku otvaranja ovog topica 2009 ali sam tada bio uvjeren
da ja imam oštecen taj spoj i zato nisam išao nigdje. Sad sam malo bolje istraživao i 90% sam siguran da se ne radi kod mene o tom spoju nego o fasetnom zglobu kralješka koji je lako dostupan straga stoga cu pokušati u narednim mjesecima s injekcijom.
Mada cim pomislim da moram putovati u ZG i tamo ici još po klinici uhvati me umor i san.

A neznam kod tebe ako nije bilo ozljede znaci ligamenti nisu ošteceni nisi ništa vukao ni gurao ni imao prometnu nego su oslabili pa bi tu trebalo nekako ih ojacati.Jedino ako nije neka upala ili istrošenost hrskavica .Ako ih treba ojacati onda se raspitaj koje vježbe idu.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #41 : Rujan 20, 2011, 17:22:42 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da kad si spomenuo da nitko u RH ne daje injekcije u taj spoj rebra i kicme to sam znao u trenutku otvaranja ovog topica 2009 ali sam tada bio uvjeren
da ja imam oštecen taj spoj i zato nisam išao nigdje. Sad sam malo bolje istraživao i 90% sam siguran da se ne radi kod mene o tom spoju nego o fasetnom zglobu kralješka koji je lako dostupan straga stoga cu pokušati u narednim mjesecima s injekcijom.
Mada cim pomislim da moram putovati u ZG i tamo ici još po klinici uhvati me umor i san.

A neznam kod tebe ako nije bilo ozljede znaci ligamenti nisu ošteceni nisi ništa vukao ni gurao ni imao prometnu nego su oslabili pa bi tu trebalo nekako ih ojacati.Jedino ako nije neka upala ili istrošenost hrskavica .Ako ih treba ojacati onda se raspitaj koje vježbe idu.
a neznam sta je bilo...uglavnom mislim da sam pretjerao u teretani i eto ti zla...jedno jutro sam se probudio stim i dan danas mi je tako...neznam...zato i idem u daljnje istrazivanje. a odakle si kad kazes da ti se neda u zagreb???
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #42 : Rujan 20, 2011, 20:00:49 poslijepodne »
Blizu Zadra.Citao sam tvoje postove i po meni si zeznuo rebro.Imaš li vece tegobe kod guranja nego kad vuces jer onda je aktivan mišic serratus anterior koji spaja rebra i lopaticu.
Može biti to i na suprotnoj strani gdje si locirao bol u sternumu,znaci kažeš drugo rebro to onda vodi do th2 mislim.I još MRI ,ja imam na slici i ono kicmu kao uzdužno snimku i onda imam one poprecne presjeke na kojima se vidi i ta 2 spoja rebra s kralješkom.Međutim nemam za sve kralješke te poprecne snimke.Pa koliko sam skužio oni snime uzdužno prvo pa gdje vide herniju tu odrade i te poprecne snimke.Vjerovatno ti imaš te poprecne snimke oko th6/7 jer su ti tu locirali herniju. Ti bi sad mogao tražit da ti snime i te poprecne snimke oko th2 jer tu negdje bi mogao biti problematican spoj rebra i kicme.
I sigurno si u teretani dizao gadan teret kad si dobio protruziju u torakalnom dijelu  ???
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #43 : Rujan 20, 2011, 21:26:56 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Blizu Zadra.Citao sam tvoje postove i po meni si zeznuo rebro.Imaš li vece tegobe kod guranja nego kad vuces jer onda je aktivan mišic serratus anterior koji spaja rebra i lopaticu.
Može biti to i na suprotnoj strani gdje si locirao bol u sternumu,znaci kažeš drugo rebro to onda vodi do th2 mislim.I još MRI ,ja imam na slici i ono kicmu kao uzdužno snimku i onda imam one poprecne presjeke na kojima se vidi i ta 2 spoja rebra s kralješkom.Međutim nemam za sve kralješke te poprecne snimke.Pa koliko sam skužio oni snime uzdužno prvo pa gdje vide herniju tu odrade i te poprecne snimke.Vjerovatno ti imaš te poprecne snimke oko th6/7 jer su ti tu locirali herniju. Ti bi sad mogao tražit da ti snime i te poprecne snimke oko th2 jer tu negdje bi mogao biti problematican spoj rebra i kicme.
I sigurno si u teretani dizao gadan teret kad si dobio protruziju u torakalnom dijelu  ???
a cuj...jacao sam ledne misice...malo previse i eto ti....uglavnom bio sam slao vani slike i rekli su mi da me moze boljeti od tzv. annular teara u disku,odnosno po nasem receno,rascjep diska...tu se na slici to vidi kao 2 bijele tocke...pogledaj privitak....
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #44 : Rujan 20, 2011, 21:40:21 poslijepodne »
O slici desno govorim gdje se vidi spoj rebra i kralješka.Dobro bi bilo imati takve slike i za kralješke oko th2 da se vidi stanje tih spojeva,to je zapravo mala hrskavica.
Neznam baš za th6/7 jer mislim da bolovi inace  idu ispod podrucja gdje iskoci disk.Ako te zna i ruka bolit neznam dali postoji neki živac oko th6/7 koji vodi u ruku .Ali to je moje mišljenje nisam strucnjak.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #45 : Rujan 21, 2011, 02:26:17 prijepodne »
Evo malo wikipedie :) The intercostal nerves come from thoracic nerves T1-T11, and run between the ribs ("costae"). At T2 and T3, it further branches into the intercostobrachial nerve. Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Tu piše da kod T2 i T3 kralješka živci između rebra dodatno vode u ruku.Ja pretpostavljam da tebi to rebro nije uklještilo živac nego ga više isteže.Ja bi na tvom mjestu išao na najbolji MRI i izricito tražio da se orijentiraju na transverzalne snimke spoja rebra i kralješka oko T2 i T3 podrucja.Receš im od T1-T4.Ali to je samo moje mišljenje nisam strucnjak.

Na ovoj slici Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se se vidi kako živci od T6 vode u abdomen,baš kako ide živac tako ja osjecam tupu bol,kao grcenje i štipanje do abdomena.To mi je od hernija.

A oštru bol od fasetnog zgloba ,vidiš na ovoj slici gdje piše posterior division Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se ,baš tu je fasetni zglob i vjerovatno iritira te živce koji idu prema koži i mišicima .Ta bol mi je najgora i onemogucava mi pravilno vježbanje.

« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2011, 02:42:03 prijepodne colateral »
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #46 : Rujan 21, 2011, 12:40:48 poslijepodne »
Al pazi, prema svoj literaturi koji sam ja vidio, HIZ znak nema 2 tocke nego jednu, pa mislim da je realna mogucnost da kod tebe to nije annular tear nego neka druga neobjasnjena anomalija....
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #47 : Rujan 21, 2011, 23:39:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Al pazi, prema svoj literaturi koji sam ja vidio, HIZ znak nema 2 tocke nego jednu, pa mislim da je realna mogucnost da kod tebe to nije annular tear nego neka druga neobjasnjena anomalija....
a neznam...vijdet cemo sta ce diskografija reci...sve manje i manje mislim da mi je od diska...a opet citam da navode tu tupu dugotrajnu bol zbog torakalnog DDD-a...
EDIT: kada sam bio slao wooridol bolnici,oni su naveli nesto kao cista...
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2011, 23:40:45 poslijepodne kicmenac »
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #48 : Rujan 22, 2011, 21:50:32 poslijepodne »
Eto vidis da ja nisam lud :)
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #49 : Rujan 22, 2011, 23:56:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Eto vidis da ja nisam lud :)
u svakom slucaju i ako je neka "anomalija" neka je cupaju van!!! ;)
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #50 : Prosinac 12, 2011, 22:08:40 poslijepodne »
Update,bio sam dobio costovertebralne blokade,ali bez uspjeha...uzrok je negjde drugdje sakriven.
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #51 : Prosinac 13, 2011, 00:25:16 prijepodne »
Kicmenac,simptome koje ti opisuješ,bol u lopatici kod mene u lijevoj,trnci ,mravinjanje u lijevoj ruci meni su bili od protruzije c6-c7 .Bol je bila prisutna godinama dok nešto nije pokrenilo lavinu i onda takva bol kao da ti je nož u  lopatici.Ništa nije pomagalo.Bol neizdrživa. Nitko nije vjerovao da je nešto ozbiljno,napravila sam magnetsku ali disk je već iscurio,nije mu bilo pomoći.Sad sam srećom operirana na Rebru ,stanje je više nego dobro.Eto bar savjet.Ako pomogne.
ekstruzija c6-c7

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #52 : Prosinac 13, 2011, 11:29:32 prijepodne »
Evo drago nam je da se vtnl970 javila i da je dobro  :) :) :)Više nego lijepa vijest i nada za one koji čekaju ozdravljenje.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

vtnl.970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 37
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #53 : Prosinac 13, 2011, 15:31:40 poslijepodne »
Draga Anabela sve je prošlo dobro.Bolovi su prestali,vrat je malo nerazgiban,idem u  Kalosa 15.01. pa će me srediti.Malo sam imala vrtoglavice ali sam skužila da je to od čitanja ,tako da sad  glavu držim ravno i onda je dobro.Što da kažem nakon svih tableta za bolove ,čekanja operacije ,spasila sam se.Žao mi je što sam dugo čekala,ali ima onih koje manje boli ali su im dijagnoze teže.Doktoru sve pohvale,evo sad je južina pa me ne boli.Samo da ovako potraje.Nisam se bojala operacije jer nije bilo drugog rješenja.Doktor je divan opet bih u njega da treba.Neću više govoriti da je dobro da se ne ureknem,a i nije lijepo da kažem da je dobro a ovdje  ima toliko puno ljudi koje boli.Da nešto i nije kako treba opet bih u Vukića na popravak.To je vrlo zahtjevna operacija,svašta se može desiti,svi griješimo,svi smo ljudi. Zadnjih 5 mjeseci najrađe bih izbrisala da mogu,toliku bol  da treba ponovo  proći ne bih mogla.Opet sam dobila svoj život natrag.
ekstruzija c6-c7

Kraljeznica.com forum

Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #53 : Prosinac 13, 2011, 15:31:40 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com