Autor Tema: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome  (Posjeta: 50167 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« : Srpanj 02, 2009, 18:12:53 poslijepodne »
 Pozdrav svima,imam 28g
U velikom sam SOSu vec 8g,tad sam vukao teret i dobio ozljedu za koju dijagnozu zahvaljujuci losem RH zdravstvu nikad nisam dobio.
Ali zahvaljujuci sve vise clanaka na netu(uglavnom engleskim) mislim da sam napokon nasao uzrok i da postoji operacijsko rjesenje.
Samo sto sam zahvaljujuci toj ozljedi jos navukao 5 ili 6 (vise ne brojim) hernija diska :-[, ali eto za te stvari nase zdravstvu zna pa imam uredne dijagnoze i MRI,te zasad nema potrebe za operacijom,ali u buducnosti ce biti,nazalost.
Ali to je manji problem jer hernija boli neopisivo manje od ovog sto mene boli jer je to uglavnom tupa bol a ovo ostra kao da noz reze.

Ali da mi prestanu diskovi serijski pucati moram prvo uklonit uzroka to je ovo-Costovertebral Joint Syndrome
Uglavnom radi se o ligamentima koji spajaju rebra i torakalnu kraljeznicu a koje sam gadno ostetio vukuci teret i praveci torzijski pokret i uz to sto sam imao skoliozu i kifozu..
Milijun fizioterapija(UZ,elektro,laser) ali bol nikad nije u potpunosti prestala.Da ironija bude veca nakon godina mucenja po raznim privatnicima i drzavnim fizioterapetima nakon sto mi je jos jedan disk pukao zbog atrofije misica i loseg oslanjanja (sto se desilo zbog toga jer sa desnom stranom nemogu se jace naprezati pa prebacujem tezinu na lijevu) prije dvije godine sam jednostavno prekinuo sa vjezbanjem i terapijama i samo mirovao i onda mi je bilo najbolje.Ali evo prije par dana zbog samo par polusklekova opet mi se sve vratilo.

Sad sam nasao na netu da se to moze rijesiti operacijom tako da se ukloni dio rebra koji je kod kraljeznice.Sad mislim da to kod nas se nikad ne izvodi
a i nasi neurokirurzi su potplaceni i u guzvi i rade zastarjelim metodama.Jer kad sam jednom u vezi hernije pitao ako dode do operacije dali se moze kroz trbuh jer se tada manje osteti tkivo neurokirurg se samo nasmijao i rekao da to izvode samo ponekad.

Sad me zanimaju klinike u inozemstvu Austrija,Svicarska,ako ima  sa HR lijecnicima koji sluze za pacijente EX-YU koji dolaze,zbog sporazumijevanja(neznam njemacki nego engleski)
Uglavnom treba mi neka dobra privatna klinika u inozemstvu koju sam napokon u mogucnosti platiti
Unaprijed zahvaljujem :(
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2009, 19:03:04 poslijepodne bojan »
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #1 : Srpanj 02, 2009, 18:23:50 poslijepodne »
Mislim da bi ti forumski Neurokirurg mogao pomoci, barem savjetom i vise informacija o tome.

Strpi se dok dodje...

Sretno.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2009, 19:03:14 poslijepodne bojan »

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #2 : Srpanj 02, 2009, 19:09:36 poslijepodne »
16. Costovertebral Joint Syndrome

Costovertebral joint syndrome is fairly common and has to do with the rib spine junction. There are a lot of little ligaments in there and a couple of joints. Twisting injuries or blows to the chest can sometimes result in damage to the joint. The rib actually becomes unstable and wobbles back and forth and irritates the nerve root which is running right under it. Symptoms may be from a spur on the rib head which pokes in the nerve root. It is a very difficult area to visualize on imaging and so frequently you just rely on injections. If the patient does not get better with exercises and injections and we block them several times and it is always the same site that makes them temporarily better, we will occasionally operate. Now that we can perform the operation through tiny incisions using a thoracoscope there is less down side to the operation The classic operation is removing the end of the rib which is called a costotransversectomy.

    Q: What are the classic symptoms?

    The classic findings are pain at the joint where the rib comes into the spine. The pain is increased by rotation of the thoracic spine. That is what it does. The thoracic spine rotates.
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2009, 19:11:14 poslijepodne colateral »
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

Kraljeznica.com forum

Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #2 : Srpanj 02, 2009, 19:09:36 poslijepodne »

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #3 : Srpanj 02, 2009, 19:19:55 poslijepodne »
Da, probao sam malo surfati pa naletio na isto to.

Prosurfao sam 3 foruma o kraljeznici (Engleska) i na nijednom se ne spominje to (a forumi su relativno veliki) tako da je ocito to stanje dosta rijetko i cudno...

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #4 : Srpanj 02, 2009, 19:39:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da, probao sam malo surfati pa naletio na isto to.

Prosurfao sam 3 foruma o kraljeznici (Engleska) i na nijednom se ne spominje to (a forumi su relativno veliki) tako da je ocito to stanje dosta rijetko i cudno...
Sreo sam jednog poznanika prije par tjedana i nesto su vukli i svi pustili teret koji je potom samo opteretio njega i njemu se desilo da su dva rebra napukla.Par tjedan mirovaO i proslo.Meni je bila obrnuta situacija jer sam teret vukao ali svejedno mislim da se desilo da su stradali ligamenti jer su na tom mjestu zbog kifoze bila jako tvrda leÐa tj muskulatura,stalno napeta.Tako da se vise slucajeva desi da rebra napuknu kod zdravih osoba.
Mislim da je mnogo lakse i uvijek bi odabrao lom ili jos bolje ako kost napukne nego da ligamenti stradaju.Mnogo lakse i jednostavnije se zalijeci i doktori se kuze u to dok je stvar s ligamentima vise za specijalizirane strucnjake koji se bave klasnim sportasima.
Uglavnom jako sam frustriran kroz sve ove godine jer svaki lijecnik pogleda dal je discus hernia dal trnu prsa i ako nije onda ti dade kremu i ibuprofen.
Bilo bi dobro kad bi bol mogao prenijeti na lijecnika pa da se uvjeri u strahotu iste al se to nemoze
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #5 : Srpanj 02, 2009, 19:42:31 poslijepodne »
Kolko ja shvacam to je ortopedski problem?

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #6 : Srpanj 02, 2009, 19:44:00 poslijepodne »
evo slika
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #7 : Srpanj 02, 2009, 19:45:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Kolko ja shvacam to je ortopedski problem?
Mislim da je ovo tesko za operirat isto kao discus hernia jer se zalazi u skoro isto podrucje,jedino neurokirurg to radi.Ako je slomljeno rebro onda ga mobilizira ortoped ovdje je kompliciranije
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #8 : Srpanj 03, 2009, 11:12:38 prijepodne »
Evo osjecao sam se slobodno pa sam tvoj sindrom (tj. onaj koji ti pretpostavljas da imas) predocio jednom neurokirurgu iz Amerike, koji obicno meni sluzi da me posavjetuje i malo bolje educira u mojim problemima.

Nisam ga pitao previse, osim 2 stvari:
1. da li je ikad lijecio takav sindrom?
2. da li je u tim slucajevima posljedica bivala hernija diskova?

Kaze da je lijecio takve slucajeve puno puta, vecinom je to rezultat traume gdje nastaje upala kod tih zglobova. Takodjer nije imao slucaj da to uzrokuje hernije. Posljedice tj. bolove je rjesavao injekcijama, a sindrom se "zalijeci" sam nakon odredjenog vremena.

Ne znam koliko je to tocno, ja samo prenosim. Svakako ti je najbolje otici kod nas u RH kod dobrog neurokirurga po savjet, ili pricekaj malo da nas forumsi Neurokirurg dodje.

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #9 : Srpanj 03, 2009, 12:28:00 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo osjecao sam se slobodno pa sam tvoj sindrom (tj. onaj koji ti pretpostavljas da imas) predocio jednom neurokirurgu iz Amerike, koji obicno meni sluzi da me posavjetuje i malo bolje educira u mojim problemima.

Nisam ga pitao previse, osim 2 stvari:
1. da li je ikad lijecio takav sindrom?
2. da li je u tim slucajevima posljedica bivala hernija diskova?

Kaze da je lijecio takve slucajeve puno puta, vecinom je to rezultat traume gdje nastaje upala kod tih zglobova. Takodjer nije imao slucaj da to uzrokuje hernije. Posljedice tj. bolove je rjesavao injekcijama, a sindrom se "zalijeci" sam nakon odredjenog vremena.

Ne znam koliko je to tocno, ja samo prenosim. Svakako ti je najbolje otici kod nas u RH kod dobrog neurokirurga po savjet, ili pricekaj malo da nas forumsi Neurokirurg dodje.

Ja nisam nikad lijecio injekcijama steroida ili slicno neg obicnim terapijama UZ,TENS i samo je laser nesto djelovao ali ni nakon 8 g nije zalijeceno jer evo nakon par polusklekova opet jaka bol.Hernije su nastale kao posljedica sto je taj dio kraljeznice se dodatno iskrivio zbog toga sto je ta strana gdje je ozljeda slaba te se sav teret prenosi na lijevu stranu te su nastale 3 torakalne hernije od koji jedna ima pritisak na zivac.Ali opet to je tupa bol za razliku od ove prvotne sto se tice ligamentata
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #10 : Srpanj 03, 2009, 12:55:07 poslijepodne »
Jedina preporuka koju ti mogu reći iz osobnog iskustva je da konzultiraš neurokirurga sa nalazima MRI jer su oni jedini mjerodavni za takvo što i mislim da se i kod nas može uraditi vrlo kvalitetan zahvat, i pitaj našeg forumaša i naruči se ko njega nick "neurokirurg".

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #11 : Srpanj 03, 2009, 14:02:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jedina preporuka koju ti mogu reći iz osobnog iskustva je da konzultiraš neurokirurga sa nalazima MRI jer su oni jedini mjerodavni za takvo što i mislim da se i kod nas može uraditi vrlo kvalitetan zahvat, i pitaj našeg forumaša i naruči se ko njega nick "neurokirurg".
A kad neurokirurg dolazi na forum ???
Imam MRI al to sam radio za discus hernie te je naslo 3 hernije al sa lijeve strane i one su nastale godinama poslije upravo zbog lose statike i muskulature kraljeznice koju sam zapustio jer nisam u stanju vjezbati,jer svako jace naprezanje izazove bol i onda opet mirovanje,ibuprofeni itd.
Neznam dal se moze MRI napraviti bas tih ligamentata,volio bih da moze.
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

robert2129

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #12 : Srpanj 04, 2009, 00:17:25 prijepodne »
MRI pokaže sve i iz tog se očita točno i pravo stanje i što je dalje činiti, a da li je sada "neurokirurg" na odmoru neznam , ali moja iskustva sa neurokirurzima su pozitivna i imao sam 2 operacije , vratnu i lumbalnu , imam 39g , i sad sam ko "nov2 , nema bolova , sve na svom mjestu , ali treba se paziti. Stoga naručuj se kod neurokirurga da ti očita MRI , naravno treba da bude novi snimak i trenutno stanje.

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #13 : Srpanj 06, 2009, 14:32:06 poslijepodne »
ok,posto neurokirurga nema ,zna li netko za preporucit klinike u inozemstvu i kako se krecu cijene :-\
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #14 : Srpanj 06, 2009, 16:28:50 poslijepodne »
Citajuci strane (ali Europske forume) najzastupljeniji doktori tj. klinike su:

Dr. Bertagnoli: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Stenum: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

AlphaKlinika: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
2 doktora koja vise ne rade u AlphaKlinik, a navodno su jako jako dobra:
Dr. Hoogland (koliko znam u mirovini, ali mislim da jos radi): Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dr. Zeegers: web stranicu ne mogu naci u bookmarks, email: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #15 : Srpanj 06, 2009, 16:54:44 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Citajuci strane (ali Europske forume) najzastupljeniji doktori tj. klinike su:

Dr. Bertagnoli: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Stenum: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

AlphaKlinika: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
2 doktora koja vise ne rade u AlphaKlinik, a navodno su jako jako dobra:
Dr. Hoogland (koliko znam u mirovini, ali mislim da jos radi): Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dr. Zeegers: web stranicu ne mogu naci u bookmarks, email: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ni u jednoj ne mogu naci da se bave torakalnim dijelom kraljeznice i da koriste thorascop koji manje invazivno djeluje :-\
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

GSM

  • Gost
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #16 : Srpanj 06, 2009, 18:24:13 poslijepodne »
Na svakoj imas email, salji, raspituj se...
Web site ionako nije relevantan izvor informacija jer je mozda zastario.

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #17 : Srpanj 19, 2009, 22:46:32 poslijepodne »
Direktorij za prihvat datoteka je pun. Pokušajte sa manjom datotekom i/ili prijavite ovu grešku administratoru. Kako ovo rijesiti

Idem sutra radit MRI torakalne.Pogorsalo mi se stanje te mi bol ide do prednje strane do zeludca ili crijeva.
Trazit cu i da mi naprave i MRI ligamenatA rebra i kraljeznice jer treba stvari rjesavati od uzroka.
Nadam se da ce biti to u stanju da snime.Ako ne onda cu otici na drugo mjesto.Idem u polikliniku Sunce
Neznam hoce li to moci jednom magnetskom ili sa dvije pretrage.Vidjecemo
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

Kraljeznica.com forum

Odg: Trebam preporuku - Costovertebral Joint Syndrome
« Odgovori #17 : Srpanj 19, 2009, 22:46:32 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com