Autor Tema: Epiduralna steroidna injekcija  (Posjeta: 35778 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #18 : Ožujak 05, 2017, 15:04:40 poslijepodne »
Nemam iskustva sa ESI jer mi je doktorica rekla da se ne bi ni usudila pikati u to čudo od kičme, ali mi je nekako ta doza od 80 mg Solumedrola čudna, tj. čini mi se premalo. Meni je neuro dao 100 mg tramadola u infuziji kad sam imao bolove 9/10 i crkavao, ali je to išlo i.v., možda je razlika u apsorpciji.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #19 : Ožujak 06, 2017, 15:33:44 poslijepodne »
buhtlice draga... 14.2. si bila na epiduralnoj injekciji. ( ESI-u ) i napisala da ti je sada puno bolje....
 Kaj se dešava da se sada zanimaš za trakciju kraljeznice - kaj nešto nije u redu ???.

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #20 : Ožujak 06, 2017, 15:45:08 poslijepodne »
Evo me....ovaj moj fizio bi to kao dio fizikalne...samo blago...donji dio ledja me doata boli...malo vise od dosta...skupa sa sirenjem u zdjelicu...ne znam kako opisat...dakle...noga je dosta bolje...al ledja su sad isto kao i prije injekcije...

Kraljeznica.com forum

Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #20 : Ožujak 06, 2017, 15:45:08 poslijepodne »

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #21 : Ožujak 06, 2017, 16:48:43 poslijepodne »
Neznam baš... nisam stručan, ali ipak poslije ESI-a, vjerojatno kad opet imaš boli nisi primila "onu pravu", već kako je tu rečeno "probnu",!
Ti znaš da ja sada 27. idem u Osijek, a do tada još moram obaviti i EMNG ruku i nogu, kompl.krvnu sliku ne stariju od par dana prije dolaska, a ako uspijem i MR cervikalne kralježnice i MR ramena, jer me lijevo rame i ruka "rastura", ruku nemrem dignuti ni do horizontale, tak da mi supruga pomaže i kod oblačenja i tuširana i svega... ( možda pregledom obuhvate i taj dio kralježnice...no bumo vidli...)
Neznam, ja bi možda prije još malo prohaklao po netu - vidiš dosta je neugodnih iskustva forumaša sa time...
Drž mi se, hrabra si ti i jaka, viš da se sve može,kaj se mora - kad se hoče...

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #22 : Ožujak 06, 2017, 18:18:43 poslijepodne »
Esi moze pomoc za nogu ali ledja tesko, za to bi isla epiduroliza.... Doktor Rados je to rekao mom prijatelju znaci noge da, kriza ne....

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #23 : Ožujak 06, 2017, 18:42:22 poslijepodne »
Tako je natali....dr mi je rekao da je solicina za ledja epiduroliza...al ne bi to sad jos radili...sta se mene tice ja to ne bi nikada...uzasno mi je to...ne pada mi na pamet:)))

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #24 : Ožujak 06, 2017, 19:16:12 poslijepodne »
Tako je kako kaže Natali...evo friško sa ESI-a,leđa bole standardno..i bolit če uvjek,nekog manje nekog više.Ovisi o diagnozama.Evo po meni najgora je ta bol u nozi,na bol u leđima se može naviknuti...
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #25 : Ožujak 06, 2017, 21:14:02 poslijepodne »
Nazalost ja se na ovakvu bol necu moc priviknut...nije ni priblizno bolovima od prije op...sad je puno gore...kao da je sve razdrmano...ne osjecam se sigurno u tom dijelu...mozda treba jos vremena....a jooooj

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #26 : Ožujak 07, 2017, 06:22:25 prijepodne »
Ima raznih slučajeva u vezi Esi. Očito ovisi o stadiju bolesti ili bolova. Meni nije pomogla ni malo. Tu jednom tipu iz sela drži već skoro godinu dana. Moje mišljenje.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #27 : Ožujak 07, 2017, 10:40:31 prijepodne »
To što pišete da za leđa nepomaže u mom slučaju nije tako.Možda imam sreće,neznam ni sam.Naručen sam 28.3. na novi zahvat pa ćemo vidit...do onda mi je rekao da izbacim zaldijar pošto mi nepomaže a brufen da koristim po potrebi.Sve to zamjenjujem sa Palexiom 2×50 mg,a kad je ovako usrano vrijeme ko ovih dana da poduplam dozu.Čito sam o tom lijeku ,kao zamjena za morfij i oxycontin.Pošto se ni pod živu glavu nevraćam na oxycontin,jer ima netko iskustva s Palexiom da mi pojasni djelovanje?Lijek je prilično nov kod nas pa nepiše puno o njemu...
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #28 : Ožujak 07, 2017, 11:28:39 prijepodne »
Ddario, kako kod tebe ide kad prestaje djelovati esi? Jel se stanje naglo pogorša ili pomalo ide na gore? Šta te sad boli kad ideš ponovo na injekciju, noge ili leđa? Da li uz tablete možeš funkcionirati ili je esi jedini način?

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #29 : Ožujak 07, 2017, 12:17:58 poslijepodne »
Ma bude sve super pol godine i onda se naglo pogorša.Počnu bolit križa,kočit se gornji dio leđa,grčevi u nogama i svaki korak mi bude tri puta teži.Tablete slabo pomažu,samo Esi..zato i idem...
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #30 : Ožujak 24, 2017, 18:53:53 poslijepodne »
dario...
Možeš li mi reći kako se sada 4 dana prije odlaska na ESI  u Osijek osiječeš... zanima me da li si probao ltaj lijek  "palexiao", i ako jesi kako je bilo djelovanje...
Kao što znaš i ja sam najavio odlazak tamo, eto danas sam prikupio zadnje potrebne nalaze, i tko zna možda se tamo i sretnemo.
Iskreno, malo me je prpa od svega,, ali Ti si  mi mi bio uzor da se odlučim za takav "poduhvat" i imam jedno čvrsto uvjerenje da bu sve više nego dobro ispalo i završilo.
Lp.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #31 : Travanj 01, 2017, 12:22:58 poslijepodne »
Pozdrav!Evo prošlo je 4 dana od ESI-a,sve je kako i treba biti,upala drastično smanjena.Svaki dan lagano oojačavam vježbe leđa,dosta vozim bicikli,čak sam odmah dan poslije zahvata odvozio 12 km kroz šumu,prehodo oko 2 km po "divljini" i usput nabro dvije kile gljiva! ;Hvala Bogu da nemam drugih problema poput okoštavanja kralježaka ili nekih drugih većih degenerativnih promjena što se tiče kralježaka pa mi je opet uspjelo vrlo dobro,jer kako vidim iz tuđih iskustava ko ima i drugih problema da baš i neuspije...eto,toliko samo da kažem kakvo je stanje!Pozzz!!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #32 : Travanj 01, 2017, 12:54:53 poslijepodne »
Znam da ovo nije tema ali me zanima ako imas oziljno tkivo zasto ne ides na otapanje toga?
Koliko sam cula da Dr Rados to moze napraviti.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #33 : Travanj 02, 2017, 11:05:33 prijepodne »
Natali,kada sam prije dvije godine išao na pregled dr.Radoš je zatražio epiduralizu ali HZZO nije odobrio pa sam dobio ESI.Prošle godine je HZZO odobrio lijek,, za priraslice,ali bolnica je odbila kupiti tako da sam opet dobio ESI.Kada pogledam da sam u ovo vrijeme prije dvije godine nisam mogao sa štakama u jednom komadu prehodati više od 50 metara,nemam se šta žaliti.Mnogi neurokirurzi su prognozirali ti trajno otkazivanje nogu,tako da sam i sa ovim prezadovoljan.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #34 : Travanj 02, 2017, 18:22:38 poslijepodne »
Ma vjerujem samo je meni to moj neuro rekao ako imam da se to moze rijesiti sa tim otapanjem...
Drago mi je zbog tebe da ti Esi toliko dobro djeluje  :) :) :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #35 : Travanj 02, 2017, 22:46:24 poslijepodne »
Da,može se,ali eto...ili me drže kao stalnog pacjenta,ili će dozvolit ako ESI više nebude djelovao.Bilo bi idealno kad nebi više trebao ići na ESI,ali bolje vrabac u ruci nego golub na grani...
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Kraljeznica.com forum

Odg: Epiduralna steroidna injekcija
« Odgovori #35 : Travanj 02, 2017, 22:46:24 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com