Autor Tema: nešto spasonosno!?  (Posjeta: 34010 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Naranca

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
nešto spasonosno!?
« : Ožujak 26, 2011, 15:26:00 poslijepodne »
 predstavila se vec u za to predviedenu rubriku  Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se pa koga zanima nek procita da ne smaram previse.
 inace danas cucim (to mi je trenutno jedan od najmanje bolnih polozaja trenutno) ja ispred bankomata i cekam svoj red kad nedaleko od mene pricaju dva starija lika i jedan govori kak ga noga i leda ubijju vec danima i nemoze nikud, a drugi mu se "pohvali" da je i njemu tak bilo, i onda zavrsio u zg na nekim inekcijama koje su mu davali direktno u "leda" i od tad proslo koji 6 mjeseci i njemu super.. i taman se ja odlucila osposobit u vertikalni polozaj da pitam gospodina o cemu on kad oni nazalost otisli.. pa sad jel neko zna nesto o tome? jel je tu rijec o onim inekcijama sa kortikosteroidima?  neko iskustvo s tim ili slicnim?!
interlaminektomija, mikrodisektomija L4-L5, L5-S1, svibanj 2011.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #1 : Ožujak 26, 2011, 16:09:26 poslijepodne »
Pa to su "blokade".Ja sam dobivala lidokain u kičmu.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2011, 16:14:45 poslijepodne »
Evo našla sam ti tu kako je to Istr.objasnio:Blokade su nesto sasvim drugo i daju se na mjestu gdje se bol i generira, ili barem u mjesto gdje pretpostavljamo da se bol generira (to se onda zove blokada u dijagnosticke svrhe).

Blokada se moze primjeniti na razna mjesta..poput epiduralong prostora, foramena, zivca, samog diska, malog zgloba, simpatetickog lanca, i slicno...
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Kraljeznica.com forum

Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2011, 16:14:45 poslijepodne »

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #3 : Ožujak 26, 2011, 17:48:57 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
predstavila se vec u za to predviedenu rubriku  Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se pa koga zanima nek procita da ne smaram previse.
 inace danas cucim (to mi je trenutno jedan od najmanje bolnih polozaja trenutno) ja ispred bankomata i cekam svoj red kad nedaleko od mene pricaju dva starija lika i jedan govori kak ga noga i leda ubijju vec danima i nemoze nikud, a drugi mu se "pohvali" da je i njemu tak bilo, i onda zavrsio u zg na nekim inekcijama koje su mu davali direktno u "leda" i od tad proslo koji 6 mjeseci i njemu super.. i taman se ja odlucila osposobit u vertikalni polozaj da pitam gospodina o cemu on kad oni nazalost otisli.. pa sad jel neko zna nesto o tome? jel je tu rijec o onim inekcijama sa kortikosteroidima?  neko iskustvo s tim ili slicnim?!
.

Vjerojatno ovo - Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Neuro može najtočnije objasniti kod koga, zašto, kako...
2006. interlaminectomia L4-L5

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #4 : Ožujak 26, 2011, 18:48:51 poslijepodne »
...Istina je da svatko daje inekcije u leđa ili tzv "blokade", no međutim koliko ja znam infiltracije koje mogu pomoći u hr daju dva liječnika i to dr. Kvesić i ja. ( u Osijeku epiduralne infiltracije daje dr. Radoš) U kralježnici postoji nekoliko mjesta na koje se daju infiltracije ( ZA zglobovi, blokovi medijalnog živca, transforaminalni blokovi, epiduralne steroidne infiltracije, blokovi simpatikusa...) a to ovisi o prirodi tegoba. Ova vrsta infiltracije daje se isključivo pod kontrolom Rtg a sve ostalo je......

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
predstavila se vec u za to predviedenu rubriku  Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se pa koga zanima nek procita da ne smaram previse.
 inace danas cucim (to mi je trenutno jedan od najmanje bolnih polozaja trenutno) ja ispred bankomata i cekam svoj red kad nedaleko od mene pricaju dva starija lika i jedan govori kak ga noga i leda ubijju vec danima i nemoze nikud, a drugi mu se "pohvali" da je i njemu tak bilo, i onda zavrsio u zg na nekim inekcijama koje su mu davali direktno u "leda" i od tad proslo koji 6 mjeseci i njemu super.. i taman se ja odlucila osposobit u vertikalni polozaj da pitam gospodina o cemu on kad oni nazalost otisli.. pa sad jel neko zna nesto o tome? jel je tu rijec o onim inekcijama sa kortikosteroidima?  neko iskustvo s tim ili slicnim?!
.

Vjerojatno ovo - Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Neuro može najtočnije objasniti kod koga, zašto, kako...

Naranca

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #5 : Ožujak 26, 2011, 22:19:09 poslijepodne »
da i ja sam cula za "blokade" al ovo mi djeluje kudikamo ozbiljnije i sto je najbitnije djelotvornije. pa sad kao sto rekoh nova sam u ovim bolovima, pa ne znam kako mogu doc do nekog tko daje takvu vrstu blokada.!? nisam upucen pa ne znam dali ste Vi neurokirurg jedan od dokotra iz Vertebralisa ili neke druge ustanove!?
i jos jedno pitanje dali te infilitracije mogu primiti svi oblici diskus hernija ili postoje ogranicenja ili nesto.. mislim si ako to zaista pomaze zasto se vise ljudi s ovim bolovima ne odlucuje na tu vrstu terapije?! ili se mozda odlucuju samo ja nisam dobro upoznata.. i da hvala vam na kvalitetnom odgovoru.
interlaminektomija, mikrodisektomija L4-L5, L5-S1, svibanj 2011.

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #6 : Siječanj 06, 2012, 11:00:31 prijepodne »
surfam ja danas onako bezveze pa naiđem na Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se ..dakle neki kratak članak o injekciji ozona pomiješanog sa steroidima koji zauvijek blokira kroničnu bol u leđima..ja osobno više ne razmišljam o nikakvim takvim metodama, dosta sam ja toga prije operacije isprobavala i izašla siromašnija u novčaniku, pa budući da je puno takvih metoda koje se reklamiraju kao spasonosne za križoboljce, a članci su najčešće nedovoljno jasni i upitni jako me zanima što naš Neurokirurg misli o tome! Pa molim za komentar..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #7 : Siječanj 06, 2012, 14:51:59 poslijepodne »
Ozon se koristi kod bolesne kraljesnice, i to vec godinama na tisucama pacijenata. To je solidna alternativa laserskoj dekompresiji diska, te se takodjer koristi i za infiltraciju paravertebralne muskulature (dr. Pavic, poliklinika Sunce).

Medjutim, primjena u disk kod diskogene boli... to je u sferi znanstvene fantastike da cete time izbjeci operaciju. Pomoci ce ali kratkorocno!!!
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #8 : Siječanj 07, 2012, 19:04:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


Medjutim, primjena u disk kod diskogene boli... to je u sferi znanstvene fantastike da cete time izbjeci operaciju. Pomoci ce ali kratkorocno!!!


Ovo što Istr kaže mi zvuči logično i razumno.

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #9 : Svibanj 30, 2012, 13:42:07 poslijepodne »
zanima me vaše mišljenje (još i više me zanima mišljenje stručnih osoba) i da li je netko imao iskustvo s procedurom MBST - Nuclear Magnetic Resonance Therapy ..

čitam na web stranicama poliklinike Terme Selce
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se kojom se može regenerirati hrskavica, a indicirana je za međuostalim i za probleme s kralježnicom (spondiloza, spondiartroza, lumbago, lumboishialgija, ukočenost mišića artroza malih zglobova, degeneracija i.v. diska)? Također čitam i na Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

koliko je to zapravo korisno kod degeneriranog diska?
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #10 : Svibanj 31, 2012, 12:54:32 poslijepodne »
Mislim da je to pucanj u prazno u slucajevima degenerativne bolesti diska. Nije problem regenerirati disk, to se radi i danas radi maticnim stanicama i slicnim bioloskim tretmanima.

Problem nije disk uzgojiti u laboratoriju i vratiti ga opet unutra, ili dodati nekakve umjetne supstance poput "fibrin sealanta" (Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se), problem je kako omoguciti prirodnu prehranu novouzgojenog diska kroz krovne plohe kraljezaka? To je svima i dan danas nepoznanica. Zbog toga bioloski tretamni kratkorocno RADE, a dugorocno disk opet degenerira jer nema pravilnu ishranu.

Najblize rjesenju navedenog problema je po mom misljenju bio Thomas Hoogland iz nekada slavne Alpha Klinike iz Minhena, koji bi usao u disk, pocistio annular tear (kako bi omogucio rupi u anulusu da pravilno zaraste), te malo "zaribao" krovne plohe kraljezaka. TO izgleda otprilike ovako:

Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Man

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #11 : Listopad 17, 2012, 08:16:18 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo našla sam ti tu kako je to Istr.objasnio:Blokade su nesto sasvim drugo i daju se na mjestu gdje se bol i generira, ili barem u mjesto gdje pretpostavljamo da se bol generira (to se onda zove blokada u dijagnosticke svrhe).

Blokada se moze primjeniti na razna mjesta..poput epiduralong prostora, foramena, zivca, samog diska, malog zgloba, simpatetickog lanca, i slicno...

Pozdrav, imam pitanje vezano uz blokade koje se daju u nekim nasim poliklinikama pod strogom kontrolom 'aparature'. Ustanovili su mi herniju diska, bol u desnu nogu, malo janjevava od tableta i injekcija, operacija kao zadnja solucija, po preporui neurokirurgia, poceti s fizikalnom. Medjutim, fizijatrica mi je savjetovala jedno, a druga drugo. Jedna kaze da je bolje obaviti epiduralno pa poceti s fizikalnom, a druga da treba poceti s fizikalnom, a onda epiduralnu ako se bolovi ne smanje. Meni je logicno da fizikalna ide nakon smanjenja bolava, pa bih ja prvo na epiduzralnu ili?

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #12 : Listopad 19, 2012, 20:56:15 poslijepodne »
Bolje prvo epiduralna za pocetak fizikalne terapije
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #13 : Listopad 20, 2012, 13:19:04 poslijepodne »
Kolega je izbjegao operaciju.
Otišao je kod Osteopate koji je između ostalog radio i trakciju.
Uz tu kombinaciju je neprekidno primao i bioenergetske tretmane.

- diskus hernia na L4 lijevo,stiskala mu je korjen živca i blokirala nogu.
Sada je dobro i radi a ako bude nekih promjena napisat ću, no za sada se ova kombinacija pokazala dobitnom za lumbalni dio kralježnice.

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #14 : Veljača 13, 2013, 08:54:52 prijepodne »
dugo me nije bilo na forumu..valjda zato jer je disk L5-S1 bolje nakon operacije koju sam imala prošle godine.. no i dalje ne živim normalno jer se borim sa torakalnom kralješnicom i HLA B-27 pozitivnim spondiloartritisom. Na lijekovima sam non stop, efekt nikakav jedino na želudac koji mi više ne podnaša lijekove.. bol je svaki dan oko Th8 i u okolnim mišićima. Našli su naravno na posljednjoj MR degenerativne promjene trupa Th8 sa subhondralnom koštanom sklerozacijom i otuda valjda kreću bolovi zbog čega pati i sve okolo. Hodam od reumatologa-fizijatra stalno no nemaju rješenja, po njima je normalno da trpim takve bolove sa 30 jer je to - eto takva bolest. U 21. stoljeću nema ničeg što bi ublažilo bolove u upaljenom zglobu?!

Tražim, kopam, čitam, borim se..nemam para nakon svega, ali ne odustajem. Trenutno mi pune glavu sa injekcijama Orthokinom -autolognim serumom obogacenim blokatorima upale i faktorima rasta, min. 5 injekcija što dođe cca. 1000 eura bez troška MR jer se radi pod kontrolom MR-a..nemam pojma, preskupo mi je sve već, zato pitam sve na forumu i stručne i nestručne da li znaju što o toj metodi i da li to ima smisla s obzirom na moju dijagnozu ili je to isto pranje mozga? Da li je možda netko bio na tome, kakav je efekt..rekli su da bi do 2 godine trebalo biti poboljšanje, no bojim se kao i sve do sad da od toga bolje je ništ ili neko puno kraće vrijeme od 2 godine.
hvala na informacijama..
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #15 : Veljača 17, 2013, 11:54:39 prijepodne »
Veronika ima olakšanja za upalne reumatske bolesti, samo ne čitaš na pravom mjestu.
Na raznim forumima čitam da Ayurveda dosta pomaže kao i razni čajevi, djelotvorno je i ulje crnog kima te đumbir u kombinaciji s medom.
Također pomaže meditacija i bioenergija, namještanje Atlasa...
Konačno preuzmi odgovornost za svoje zdravlje u svoje ruke jer je medicina za tebe napravila sve što je mogla.
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2013, 12:02:10 poslijepodne madagaskar »

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #16 : Veljača 17, 2013, 19:46:03 poslijepodne »
Žao mi je Veronika. Bolest nije laka, nešto sam malo čula o tome ali se nadam da će se naći neko riješenje da ti život bude podnošljiv. Pozdrav...

Kraljeznica.com forum

Odg: nešto spasonosno!?
« Odgovori #16 : Veljača 17, 2013, 19:46:03 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com