Autor Tema: Pomoć IT znalci...  (Posjeta: 7078 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Pomoć IT znalci...
« : Studeni 18, 2009, 06:53:10 prijepodne »
Imam jedan problem i tražim neko riješenje ovim putem....

"Pacijent" se zove "HP dv6 pavilion" laptop, odnosno moj najbolji prijatelj trenutno sa tvorničkom Vistom gore
Jučer mi je iz čista mira nestala particija sa svim podacima, a sistemska je uredno ostala gore, kao i mala tvornička za "recovery"

Probao sam sa svim mogućim alatima i savjetima sa foruma da ju nekak povratim nazad, međutim bez uspjeha...

Pokrenuo sam Hiren Boot CD da probam nešto sa tim recovery toolsima napraviti, međutim nijedan program nisam mogao startati jer me tražio neke drivere za CDROM i to pod samim "butanjem" i preporučio mi da odem nešto odraditi u Bios. U njegovom tvorničkom Biosu H2O nema te opcije za emulaciju drajvova i ništa ja exit without changes i krenem opet rebootat komp, kad mi javi da fali neki bootmngr.exe i da ne može dići windowse, opet iz čista mira....

Polako mi živci rade...

Pošto ne funkcionira Hiren, ne mogu više dići windowse, nemam drugu opciju nego u ubaciti windows Vista Cd unutra da pokrenem novu instalaciju. I to sam napravio...zasada sam ih instalirao i moro sam ići na posao, samo sam provjerio preko disk managementa šta je sa particijom i onda je još uvijek tamo ali je nevidljiva preko my computera ali se prek disk managementa nešto vidi, samo se ne može s njom ništa raditi jer javlja neke greške....
E, da još je najveća egzotika što kad sam ponovno instalirao Vistu nije mi prihvaćao originalni serijski broj sa naljepnice :) nego sam ga instalirao bez broja....sad sam na poslu, moram raditi pa ću podsvjesno smišljati što dalje...

Uglavnom neki cilj mi je doći do Partition magica preko Hiren Boot CD-a i dalje bih nešto napravio, particija je imala neke podatke, ali ništa strašno što se ne može preživjeti bez toga...mada bih volio prvenstveno to povratiti.

Eto ekipa ako ima netko neku pametnu što raditi slobodno neka se obrati....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Pomoć IT znalci...
« Odgovori #1 : Studeni 18, 2009, 08:17:15 prijepodne »
Da se malo nadopunim, naravno da mi ne prihvaća Product key jer sam instalirao retail verziju Viste, a meni treba ova tvornička...a sa kompom nisam dobio nikakav disk kao recovery ili nešto slično, već samo imam particiju od 11 GB za recovery. E sad probao sam ja taj recovery medjutim jednostavno ne funkcionira odnosno javlja neke errore koje ja ne razumijem....

Znači ovako cilj je postići da mogu napraviti klasični tvornički recovery, HP se "pobrinuo" da se to odradi jednostavno, međutim, kao što rekoh, meni izbacuje neke errore kad pokušam to napraviti. Mogu ja instalirati retail verziju Viste ali volio bih imati svoju tvorničku, čisto da sve bude po PS-u.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

GSM

  • Gost
Odg: Pomoć IT znalci...
« Odgovori #2 : Studeni 18, 2009, 08:46:05 prijepodne »
Pozdrav,

prvo idemo smijesnom i vrlo cesto uspjesnom metodom. Jesi li preko disk managementa potrazio "nestalu" particiju i pokusao joj ponovno dodijeliti drive letter?

GSM

  • Gost
Odg: Pomoć IT znalci...
« Odgovori #3 : Studeni 18, 2009, 08:48:25 prijepodne »
Takodjer, nisi trebao koristiti nikakav Hiren Boot CD, jer Vista u sebi ima prilicno pristojan set recovery alata koji mogu rijesiti greske o kojima pricas (prije same instalacije imas opciju "Repair computer").

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Pomoć IT znalci...
« Odgovori #4 : Studeni 18, 2009, 10:35:21 prijepodne »
GSM, sorry ali ne znam da li sam dovoljno bio jasan, SVE sam probao i ne ide, sve ovo što si naveo mi je poznata stvar, ali:

u disk managementu vidi particiju ali kad hoću dodati drive letter onda mi izbacuje neku grešku koja je dosta komplicirana....i ne kužim šta znači, sve recovery opcije preko boot-a i F11 ne prolaze jednostavno jer mu uvijek neki k***c smeta i fali..

komp ima svoju recovery particiju, i probo sam napraviti recovery preko nje ali ni to ne ide....jučer sam stavio recovery diskove koje sam stvorio kad sam kupio komp i nije prolazilo...a velim ti da su se u međuvremenu pojavili problemi da nije uopće htio dići vistu gore jel mu fali jel'te neki bootmnger.exe, tako da sam izvadio od nekud retail crnu verziju viste i puko ju gore onda...zatim sam opet ubacio svoje recovery diskove i restartao i sad je uredno pokrenuo recovery proces za razliku od jučer pa sam ga sad pustio da radi jer to traje, pa se vratim sa najsvježijim informacijama....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

GSM

  • Gost
Odg: Pomoć IT znalci...
« Odgovori #5 : Studeni 18, 2009, 10:53:50 prijepodne »
Pa kakvu ti gresku izbaci disk management? Prepisi je, daj screenshot.

Bootmngr (vrlo vjerojatno ti je file boot.ini corrupted) error se rjesava naredbom fixboot ili eventualno chkdsk /f iz recovery console, to radis upravo s "Repair computer" toolsima iz Windows 7 boota. Ako dobivas takve poruke s greskom, pravilna upotreba CMD-a iz "Repair computer" toolsa ce ti pomoci.

Javi se s vise informacija

 

Nagradne igre