Autor Tema: "NADO CENTAR", iskustva?  (Posjeta: 92914 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #18 : Siječanj 24, 2011, 20:50:02 poslijepodne »


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2011, 21:19:58 poslijepodne Atleticar »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #19 : Srpanj 12, 2011, 19:26:11 poslijepodne »
Sreo sam prije par dana kolegu s fakulteta i u razgovoru smo došli i na temu kralježnice. Rekao mi je da ima protruziju od 2mm i da stvar riješio u NADO centru. Kaže da mu je bilo bolje već nakon prvog tretmana. Po njegov priči kako mu je trenutno i kako mu je bilo ne čini mi se da je bio u jako velikim problemima ali osjetio je određene poteškoće. On je inače sportaš i nakon i čitavo vrijeme vježba. Eto, nekim ljudima naravno pomaže. Kao i sve drugo. Za nekog je dobro, za nekog nije. Kod nekog prođe dobro, a kad nekog ne prođe.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #20 : Srpanj 12, 2011, 19:48:14 poslijepodne »
To je super... Dobra indikacija, barem sto se tice milimetara....
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Kraljeznica.com forum

Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #20 : Srpanj 12, 2011, 19:48:14 poslijepodne »

dolac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #21 : Studeni 16, 2011, 18:31:36 poslijepodne »
šteta što prije nisam znao za ovaj forum.. bio sam na 10 tretmana u nado centru i nažalost mi ništa nije pomoglo.. dakle bio sam 19.5. na magnetskoj, zatim lipanj i spranj na terapiji u nado centru te sam 15.10. opet išao na magnetsku.. sad je nalaz da imam ekstruziju 14m a prije je bila 10mm..

moram priznat da vježbe koje su mi tamo davali da radim su bile totalno kontra efekta, savijanje u mačji položaj i sl.. prije mj dana sam tražio po netu mišljenja drugih doktora, vidio sam u americi da savjetuju savijanje kralježnice obrnuto od mačjeg položaja. znači legnem na trbuh i gornji dio podižem rukama.. od kad to radim 20x u jednoj seriji po par puta dnevno, puno mi je bolje!

inaće još nisam bio na operaciji koju odgađam konstantno jer me strah posljedica....

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #22 : Studeni 16, 2011, 19:51:34 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
šteta što prije nisam znao za ovaj forum.. bio sam na 10 tretmana u nado centru i nažalost mi ništa nije pomoglo.. dakle bio sam 19.5. na magnetskoj, zatim lipanj i spranj na terapiji u nado centru te sam 15.10. opet išao na magnetsku.. sad je nalaz da imam ekstruziju 14m a prije je bila 10mm..

moram priznat da vježbe koje su mi tamo davali da radim su bile totalno kontra efekta, savijanje u mačji položaj i sl.. prije mj dana sam tražio po netu mišljenja drugih doktora, vidio sam u americi da savjetuju savijanje kralježnice obrnuto od mačjeg položaja. znači legnem na trbuh i gornji dio podižem rukama.. od kad to radim 20x u jednoj seriji po par puta dnevno, puno mi je bolje!

Vježbe i položaji za bolesnu kralježnicu ne bi trebali biti i nisu isti kao za zdravu kralježnicu. Čak mislim da niti vježbe za bolesnu kralježnicu nisu identične za sva stanja bolesne kralježnice (protruzije manje ili veće, ekstruzije...). I zato treba paziti kome se dajemo u ruke kad su u pitanju razne terapije i tretmani kralježnice, iako je  često teško razlikovati stručnjake od "stručnjaka".
Svojevremeno su mi na jednim terapijama fizioterapeuti FORSIRALI položaje i vježbe ekstenzije, da bi mi na slijedećem pregledu fizijatar IZRIČITO ZABRANIO te položaje uz objašnjenje da ti položaji pogoršavaju stanje moje protruzije (10mm).
Imamo na forumu niz iskustava dokazanih MR-om gdje su protruzije nakon provedenih terapija  postale veće, ili se čak pretvorile u ekstruzije.
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2011, 21:40:05 poslijepodne Joško »
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #23 : Studeni 16, 2011, 20:14:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
šteta što prije nisam znao za ovaj forum.. bio sam na 10 tretmana u nado centru i nažalost mi ništa nije pomoglo.. dakle bio sam 19.5. na magnetskoj, zatim lipanj i spranj na terapiji u nado centru te sam 15.10. opet išao na magnetsku.. sad je nalaz da imam ekstruziju 14m a prije je bila 10mm..

moram priznat da vježbe koje su mi tamo davali da radim su bile totalno kontra efekta, savijanje u mačji položaj i sl.. prije mj dana sam tražio po netu mišljenja drugih doktora, vidio sam u americi da savjetuju savijanje kralježnice obrnuto od mačjeg položaja. znači legnem na trbuh i gornji dio podižem rukama.. od kad to radim 20x u jednoj seriji po par puta dnevno, puno mi je bolje!

inaće još nisam bio na operaciji koju odgađam konstantno jer me strah posljedica....

eh da, ja sam isto prije 3 godine kad sam imala protruziju diska L5-S1 od 4.5 mm išla na ta istezanja u Nado centar. Već sam pisala o tom iskustvu, i također nova MR nakon toga je bila ekstruzija od 7 mm. Naravno da su oni rekli da to nije od tih istezanja!


A što se tiče tog straha od posljedica od operacije, treba misliti na to koje posljedice nastaju zbog odugovlačenja operacije, naravno ako je indicirana.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

dolac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #24 : Studeni 17, 2011, 00:02:47 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
šteta što prije nisam znao za ovaj forum.. bio sam na 10 tretmana u nado centru i nažalost mi ništa nije pomoglo.. dakle bio sam 19.5. na magnetskoj, zatim lipanj i spranj na terapiji u nado centru te sam 15.10. opet išao na magnetsku.. sad je nalaz da imam ekstruziju 14m a prije je bila 10mm..

moram priznat da vježbe koje su mi tamo davali da radim su bile totalno kontra efekta, savijanje u mačji položaj i sl.. prije mj dana sam tražio po netu mišljenja drugih doktora, vidio sam u americi da savjetuju savijanje kralježnice obrnuto od mačjeg položaja. znači legnem na trbuh i gornji dio podižem rukama.. od kad to radim 20x u jednoj seriji po par puta dnevno, puno mi je bolje!

inaće još nisam bio na operaciji koju odgađam konstantno jer me strah posljedica....

mah, još prvi dan kad sam došao su me uvjeravali da trebam radit mačji položaj i savijat se. a ja (inaće totalni laik za medicinu, al uvijek volim pitat i znat na čemu sam) se još njima suprostastavljam da ako još više pogrbim kičmu da će mi disk lakše iskočit još više van.. i oni tvridli da neće, ja njima da kak neće ako se oslobađa i tak, nije mi se dalo svadit, vjerojatno ipak znaju bolje od mene i na kraju bačen novac plus veća šteta..

apropo posljedica od izbjegavanja operacije, svjestan sam ih maksimalno.. da ode disk krivo i ošteti živac za mokrenje, onda sam u generalnoj banani.. al stvar je u tome da ja dan danas normalno hodam, trčim, vozim, vozim bicikl, kližem, ono sve sve je super! samo me je sve to tak strah da nije istina.. jer su tolko pričali da trebam na operaciju da više ne znam da li doista trebam ili se doktorima igra..

pošto sam nov ovdje, budem potražio u kojem podforumu mogu otvorit temu sa fotkama svoje kičme pa da ljudi ovdje ipak koji imaju nekog iskustva (nažalost) kažu svoje mišljenje...
eh da, ja sam isto prije 3 godine kad sam imala protruziju diska L5-S1 od 4.5 mm išla na ta istezanja u Nado centar. Već sam pisala o tom iskustvu, i također nova MR nakon toga je bila ekstruzija od 7 mm. Naravno da su oni rekli da to nije od tih istezanja!


A što se tiče tog straha od posljedica od operacije, treba misliti na to koje posljedice nastaju zbog odugovlačenja operacije, naravno ako je indicirana.

Željko B.

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #25 : Studeni 29, 2011, 12:21:20 poslijepodne »
Dobar dan . Najprije bih htio izložiti svoje iskustvo  , pa onda svoje mišljenje tako da neki članovi ovoga foruma ne stvaraju konfuzije i ne pričaju gluposti u vezi ove hvale vrijedne terapije koja je zapostavljena ( na žalost ) u sustavu naše " napredne medicine " !
No da prijeđem na stvar . Zbog specifičnosti posla ( Profesionalni vojnik ) i dugotrajnog boravka u sustavu ( rat , tereni  , straze itd ) te dugotrajnim izlaganjima meteo i drugim utjecaima zavrsio sam u KB Osijek sa dijagnozom Lumboischialgius . 10 dana pakla , nepodnošljivih bolova jedinog " pravog i efikasnog rješenja moga stanja " -operativni zahvat ! Šta da Vam kažem , cijeli svijet mi se srušio ( kredit 25 godina , 2 male dijece , završetak karijere u profesionalnom sastavu HV - ne to nemože biti istina , zasto se to moralo desiti baš meni ? ) Odbivši operativni zahvat na kralježnici , naravno upučen sam na kučno lijećenje !! ??? Preko nekih poznanstava završavam u Ofmir-u Bizovac i umjesto terapije od 10-tak dana nakon samo jednog tjedna otpuštaju me kuči jer mi ne mogu pomoći a tramale ionako mogu piti gdje god . Nakon nekih tjedan dana uz preporuku neznam neke tamo supruzgine kolegice čije je prijateljice sin .... Prvi susret sa gospodinom Nikšićem za mene i nije ostavio baš neki dojam ( tip nasmijan , duga masna kosa ,rinčica u uhu , neobrijan ... )  -suprotno od pravila službe u oružanim snagam ha ha ha !  10-15 terapija glasi njegov odgovor na moje pitanje dali mi može pomoći vidjevši moje nalaze , predugo sam ćekao ... 1000 puta važem odluku dali da pristanem ili ne , love se nema ni za prevoz do Nado Centra ... Nakon uspješnih terapija vratio sam se iz misije ISAFA iz Afganistana , danas radim normalno , živim kao da ništa nije bilo ali u podsvjesti još uvijek stoji ono _što ako me ponovo ćopi kicma ? Zaboravio sam naglasiti da su mi u međuvremenu ( nakon 2 mjeseca ) došle slike sa MR-a i nalazje bio proturzija diska od 3 mm ! ZAhvaljujem se gospodinu Nikšiću i svim djelatnicima ( pogotovo Marinu ! ) OD SRCA VAM HVALA !

dolac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #26 : Prosinac 07, 2011, 01:39:02 prijepodne »
svaka čast, blago tebi!! eto meni osobno nije pomoglo, isto sam obavio mr 3mj. nakon 10 terapija i baš ništa..

sad čekam emng..... pa kako doktori kažu, na operaciju.. iako se ja osjećam skroz okej, trčim, hodam, vozim bike, auto, sve 5, nemam nikakvih bolova....

Kraljeznica.com forum

Odg: "NADO CENTAR", iskustva?
« Odgovori #26 : Prosinac 07, 2011, 01:39:02 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com