Autor Tema: Atlas Profilax metoda  (Posjeta: 89717 )

0 Članova i 55 Gostiju pregledava ovu temu.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Atlas Profilax metoda
« : Prosinac 10, 2008, 16:00:34 poslijepodne »
Da li netko ima iskustva s metodom atlas profilax?
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Bila bih zahvalna, ukoliko iskustvo podijeli s nama na forumu.

Kokolino, da li si ti cula za tu metodu? Neka iskustva?
Hvala i pozdrav!




Dodane riječi od strane adminstratora za lakše pronalaženje teme: atlasprofilax, atlas, profilax, profilaks, atlasprofilaks
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2011, 10:58:50 prijepodne bojan »
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #1 : Prosinac 10, 2008, 20:16:06 poslijepodne »
Panthagana, koristim priliku da te pitam kako ti je sada nakon operacije? Inače, čini mi se zanimljivom ova postavka "da liječe uzrok, a ne simptome". Ako se pokažu OK, i ja bih potražila pomoć zbog glavobolje. Ponekad me boli po 5 dana  >:( i stvarno to više ne mogu podnijeti.
Operacija L4/L5 2007. godine

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #2 : Prosinac 10, 2008, 20:41:31 poslijepodne »
Draga Jasna,

hvala na pitanju. Evo sada je vec 5 mj. proslo od operacije, i sve sam bolje. Jos uvijek sam na bolovanju, produzili su mi do Bozica, onda cu uzeti 2-3 tjedna godisnjeg i natrag na posao. Imala sam dosta problema s kukom, radila sam mjesec i nesto individualno s jednom izvrsnom fizioterapeutkinjom, a nakon toga krenula na vjezbe/fizikalnu na Sv.Duh. I bolovi u kuku su skoro isceznuli. Sve sto sam radila s tom terapeutkinjom, a i sto i dalje radim na Sv.Duhu se svodi na to da se promijeni moja kriva postura i krivi nacin hoda (koji su i doveli do problema s kraljeznicom, a kao posljedica i s kukom), i naravno, na jacanju muskulature. Tako da sada na Sv.Duhu radim vjezbe na pomicnoj podlozi, i hodam na traci. Ali, naravno, u ispravnom polozaju. Osim toga, idem svaki dan i na bazen, plivam ledjno 1km, provedem 15ak min u toplom jacuzziju, 15ak min u infracrvenoj sauni. Taj jacuzzi i infracrvena sauna mi jako pasu, toplina mi opusti misice. Hodam cca 1h dnevno, i vjezbam, jos doma 45 min-1h. Jednom tjedno idem i na jednu dobru masazu, isto kod jednog fizioterapeuta. I naravno, uz takav temeljiti rad, promjene na bolje se vide.  Moja zelja je bila da se dok pocnem raditi dovedem u sto bolje stanje, da mogu izdrzati 8h sjedenja. Tim vise sto znam da kada pocnem raditi, necu imati vremena provoditi sve ovo sto sada radim svaki dan.
Imam ponekad neke smetnje, kao sada zadnjih dana, neka laksa probadanja u nozi koja me boljela prije operacije, ali, mislim da se jos zivac nije potpuno oporavio (jer na potkoljenici jos uvijek nemam vracen osjet), pa su to jos neke reakcije od toga.
U svakom slucaju, stanje je puno puno bolje nego je bilo pred 3 mj. kada sam se vratila iz toplica i to me jako veseli.

Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #3 : Prosinac 10, 2008, 21:35:18 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Da li netko ima iskustva s metodom atlas profilax?
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Bila bih zahvalna, ukoliko iskustvo podijeli s nama na forumu.

Kokolino, da li si ti cula za tu metodu? Neka iskustva?
Hvala i pozdrav!



Djeluje zanimljivo,ali kao šta talijani kažu "provare per credere" ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #4 : Prosinac 10, 2008, 21:37:41 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Djeluje zanimljivo,ali kao šta talijani kažu "provare per credere" ;D

Da, i mene je malo strah "provare" zato bih voljela cuti ako netko ima iskustva. Na toj stranici ima jako puno napisanih iskustava, ali, na zalost, nikad ne znas je li to istina ili su oni sami to napisali.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #5 : Prosinac 10, 2008, 21:50:27 poslijepodne »
Draga Panthagana,
drago mi je čuti da ti je sada bolje. Imaš pravo što se tiče posla, trebaš prethodno što više ojačati. Na poslu probaj svaki sat malo prošetati po prostoriji i tu i tamo malo odvježbati. Mene je to spašavalo... Moram priznati da sam se nedavno bila ulijenila: manje sam vježbala i tu i tamo sam iz trgovine teglila vrećice k'o magarac  :). No, noga me odmah podsijeti da sam pretjerala i onda se opet vratim vježbanju... To će nas sada pratiti cijeli život. Ipak, tješim se, da ću barem uvijek dobru liniju imati, a i psihički se bolje osjećam kad vježbam.  
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #6 : Prosinac 10, 2008, 21:52:06 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Djeluje zanimljivo,ali kao šta talijani kažu "provare per credere" ;D

Da, i mene je malo strah "provare" zato bih voljela cuti ako netko ima iskustva. Na toj stranici ima jako puno napisanih iskustava, ali, na zalost, nikad ne znas je li to istina ili su oni sami to napisali.

Mene nije strah provare,ali s dosadašnjim iskustvima,strah me da ne bih doživio olakšanje u novčaniku,iliti lisnici :D :D :D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #7 : Prosinac 24, 2008, 16:30:02 poslijepodne »
Osobno se ne bih upustila u "centriranje atlasa".

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #8 : Ožujak 18, 2009, 20:25:10 poslijepodne »
A što je s Axisom? Moj odgovor je: cranio-sacral therapy... :)

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #9 : Lipanj 09, 2010, 12:47:48 poslijepodne »
Jučer sam u Hrvatskoj uživo gledala prilog o ovoj metodi, a bliska rođakinja bila je prije nekih mjesec i pol na tretmanu. Kaže da ju je sam tretman jako bolio, ali da se odonda osjeća kao da joj je netko skinuo ogroman teret s leđa i što je najvažnije glava je od tada nijednom nije zaboljela. Inače, također ima problem i s kralježnicom, ali kaže da se sada zaista sjajno osjeća.
Operacija L4/L5 2007. godine

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #10 : Lipanj 09, 2010, 15:02:49 poslijepodne »
Super za informaciju o prilogu. Probat cu doci do snimke, a ako netko drugi nabavi ranije neka objavi na forumu ili mi posalje.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #11 : Lipanj 09, 2010, 15:17:53 poslijepodne »
Našla sam prilog Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se[cat]=370

Snimka toga je pri kraju emisije...prije priloga o ljekovitosti koprive...
Operacija L4/L5 2007. godine

Sunovrat

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #12 : Siječanj 16, 2011, 16:34:53 poslijepodne »
 ???  Zanima me da li tko ima iskustava sa metodom Atlas Profilax? Njihove stranice nude jako puno lijepih obećanja ali koliko je u tome istine?

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #13 : Siječanj 16, 2011, 18:48:16 poslijepodne »
Najblaze receno lopovluk.... a tko je dovoljno glup neka proba.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #14 : Travanj 19, 2011, 22:42:16 poslijepodne »
ne znam .malo sam ipak spektična prema ovim metodama. Mada kada čovjeka boli ne bira sredstvo. A nisam nešto ni sigurna da to pomaže kod hernija diska. ja sam danas od kolege prvi put čula za ovo. On se upalio. sami npr. ne kontam kkaoa bi ova metoda mogla meni  umojim godinama srediti ravne tabane?! A opet z svo poptovanje Nuru ,KOkolini zbog truda koji ulažu da daju savjete na forumu bilo bi lijepo kad bi objasnili i zašto nije dobro. Nekako svi smo tu zbog bola.I pomenuti nude brda i doline. I logično je ako neko stručan kaže NE da to isto nE malo pojasni.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #15 : Travanj 20, 2011, 16:23:51 poslijepodne »
Ma zar stvarno treba objašnjavati zašto ne vjerujem da dva udarca malim čekićem u potiljak mogu izravnati stopala ili ne znam još što sve ...?!

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #16 : Travanj 20, 2011, 21:56:26 poslijepodne »
Iskreno ne vjerujem ni ja. Alio bi da neako  odgovorim ovog druga .on se baš zapalio. Njemu kao logično taj kkaoa kažu prvi karelježeak da utiče. Pa sam konatala kkaoa d amu to razložno objasni. Po sistemi svakao zađto ima svoje zato. a ne ona ja mislim da je to neozbiljno

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #17 : Kolovoz 02, 2011, 11:28:59 prijepodne »
Necu pobijati neurovo misljenje ako govorimo o fizickom aspektu i ucinku namjestanja Atlasa na kraljeznicu.
No ucinak na psihu je nevjerojatan.

Prije 2 mjeseca sam isla na namjestanje Atlasa Vitalogie metodom koja je vrlo blaga i sam zahvat se uopce ne osjeti.
Dovoljan je jedan tretman koji kosta 365 kn.
Nakon 25000 kn koje sam u ovih 7 godina potrosila na kraljeznicu ovo mi se cinilo kao nista.
Dva dana nakon tretmana dobila sam jaku reakciju i snaznu bol, koja nije dugo trajala.
Nakon toga mi je bilo malo bolje.
No kako sam vec rekla, fizicki nisam osjetila neki preveliki napredak ali sam psihicki dosta ojacala i napokon se izvukla iz depresije koja je omiljeni pratioc nas dugogodisnjih krizoboljaca.
Mozda bi mi ova metoda i fizicki pomogla da nisam vec operirana i da nemam implatante u vratu.
Poznam par osoba kojima je pomogla, nestala im je bol u potiljku, nesvjestice, vrtoglavice.
Ovu meodu, mislim iskljucivo na Vitalogie metodu, bih preporucila svakome tko je imao trzajnu ozljedu vratne kraljeznice u saobracajci a jos nije operiran kao i osobama koje su u depresiji.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 02, 2011, 11:42:57 prijepodne madagaskar »

 

Nagradne igre