Autor Tema: Atlas Profilax metoda  (Posjeta: 88726 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #18 : Kolovoz 02, 2011, 12:10:47 poslijepodne »
Ovo je video zapis te Vitalogie metode na kojoj sam i sama bila.
Pri kraju videa dok terapeut izvodi sam zahvat, onaj zvuk koji se cuje je zatvaranje drvene kutije koja se nalazi pacijentu ispod glave.
Znaci taj zvuk ne proizvodi vasa kraljeznica, bez brige   ;D




Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #19 : Kolovoz 02, 2011, 12:40:16 poslijepodne »
Nidje veze ... drago mi je sto je tebi pomoglo za depresiju. Koliko sam ih se ovakvih nagledala. Sto ne probas smanjiti bol antidepresivima ili antiepilepticima uz kombinaciju sa tabletama za bol .....? Potom u bazenu plivaj nebi trebalo da te boli.
Sve najbolje
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #20 : Kolovoz 02, 2011, 12:49:22 poslijepodne »
Prilično zanimljiva stvar.Tko to radi u Hrvatskoj,koliko košta i što kažu naši neurokirurzi na tu metodu.Kakva su tvoja iskustva nakon zahvata.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

Kraljeznica.com forum

Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #20 : Kolovoz 02, 2011, 12:49:22 poslijepodne »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #21 : Kolovoz 03, 2011, 02:48:34 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nidje veze ... drago mi je sto je tebi pomoglo za depresiju. Koliko sam ih se ovakvih nagledala. Sto ne probas smanjiti bol antidepresivima ili antiepilepticima uz kombinaciju sa tabletama za bol .....? Potom u bazenu plivaj nebi trebalo da te boli.
Sve najbolje


Ja i ti nemamo isti problem, ti si operirala lumbalnu kraljeznicu.
Zar stvarno mslis da nisam u 7 godina i potrosenih 25000 kn probala apsolutno sve, uopce ne razumijem tvoje pitanje i ocito nisi bas citala moje prijasnje postove, no shvacam i zasto, ima ih jako puno   ;D

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #22 : Kolovoz 03, 2011, 02:57:31 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Prilično zanimljiva stvar.Tko to radi u Hrvatskoj,koliko košta i što kažu naši neurokirurzi na tu metodu.Kakva su tvoja iskustva nakon zahvata.


Nas forumski neuro misli da je to glupost, i sto se tice fizicke strane nije puno niti pogrijesio (bar u mom slucaju)
Drugi neurokirurg s kojim sam razgovarala je rekao neka pokusam.
Odlucila sam se nakon razgovora s par ljudi koje sam osobno upoznala i kojima je znatno fizicki bolje nakon tretmana, ali oni nisu operirani kao ja.
Ja sam isla k strucnjaku za ajurvedu koji ordinira u blizini varazdinskih toplica.
Kao sto sam vec rekla, potreban je samo jedan tretman koji kosta 365 kn.
Ja zbog jakih bolova nisam radila oko 5 godina a nakon namjestanja Atlasa sam se usudila zaposliti na fizicki zahtjevnom poslu, konobarim vec mjesec i pol.
Ako zelis kontaktirati ovog terapeuta posalji mi pp.
Koliko sam cula, ovu vitalogie metodu rade i dva terapeuta u Istri, jednome znam ime ali nemam broj za kontakt

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #23 : Kolovoz 03, 2011, 09:24:19 prijepodne »
Ma jesam citala i poznajem manje vise svaciji problem sa foruma ne do u detalje al globalno.. Imas problem sa bolovima u vratnoj kicmi i nakon operacije to je ukratko tvoj problem koliko znam. Opet kazem drago mi je sto ti je pomoglo ako mislis da je, al posle raznoraznih 'namjestanja' i svega sta nisam probala u 3,5 godine nista mi nije pomoglo. Jesu fizikalne i neurontin (privremeno). Moras na tablete ako si operisana a boli te to je jednostavno tako ne znam zao mi je sto ti je tako i normalno da mi nije drago. Al kako da vjerujem u ovakve stvari kad mi je jedino operacija pomogla (meni)....
Konobarisanje bas i nije fizicki zahtjevan posao, ako ti je to zahtjevan posao onda si ti u bas losem stanju. Naravno reci im da ti neces nista dizati nego od stola do stola jel .... Upravo takvi poslovi su meni najllaksi koji zahtjevaju kretanje a ne staticno sjedenje.
PS: jesi li probala infiltracije ....? O parama uopste i ne pricam kolko si ti potrosila ja sam potrosila toliko 4 puta sama operacija me kostala 4.300 EUR..
All the best  :)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #24 : Kolovoz 04, 2011, 10:59:46 prijepodne »
Sena ajmo ispocetka, zar ti stvarno mislis da ja nisam informirana o infiltracijama i svim slicnim procedurama a puno duze od tebe sam na ovom forumu.
Meni je moj neuro rekao neka ne konobarim, valjda strucnjak koji me operirao zna sto govori i zasto to govori.
Isto tako mi je  prepisao neurontin, znaci da sam i to probala.
Ali ja tebe i dalje ne razumijem sto mi zelis reci.
Operacija ti je pomogla, ODLICNO, meni nisu dvije i trazim drugacija rjesenja za sebe.
Ovo nije tema u kojoj ja trebam medicinski savjet nego prenosim svoje OSOBNO iskustvo koje mozda moze nekome pomoci.
Ti ako u to ne vjerujes ili mislis da ja izmisljam jednostavno zaobidji temu, u cemu je problem?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 04, 2011, 11:08:20 prijepodne madagaskar »

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #25 : Kolovoz 04, 2011, 15:09:52 poslijepodne »
Jedan vrstan hirurg i fizijatar su u prethodnim komentarima sve rekli o ovoj metodi nemam sta dodati. A sta onda preporucuje tvoj hirurg ... sjedeci posao? Cime da se smanje bolovi ako ne standardnim procedurama. Zanima me mozda on zna nesto sto dosad nisam cula.
PS: mislim da smijem prokomentarisati tvoj video nije zabranjeno. Do svadje mi nije ni sa kim naravno to mi nije bio cilj.....
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #26 : Kolovoz 05, 2011, 17:09:51 poslijepodne »
Sena komentiraj sto god zelis, slobodno.
No ti negativno komentiras nesto sto uopce nisi probala a ja jesam pa iznosim svoje iskustvo ali ti pricas o tome kao da si ti bila na tretmanu a ne ja. 
Ne mislim da ti u ovoj temi trebam odgovarati na to sta mi je rekao moj neurokirurg u vezi posla.
Kao sto sam ti vec rekla, ja i ti nemamo problem na istom dijelu kraljeznice, problemi s vratnom i lumbalnom se strasno razlikuju.
Isto tako ti opet ponavljam da ono sto je tebi pomoglo meni nije pa trazim za sebe drugacija rjesenja.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
O Atlasu...
« Odgovori #27 : Kolovoz 14, 2011, 20:27:22 poslijepodne »
1. ŠTO JE ATLAS I GDJE SE NALAZI?
Atlas je prvi vratni pršljen i nalazi se ispod lubanje, tj. nosi lubanju, naš svijet u malom.
Zbog te uloge nosača je i dobio ime po mitološkom divu ATLASU iz grčke mitologije, koji je nosio svijet na svojim ramenima. Uz to je svojim položajem veoma značajan, jer pokriva vitalno područje kičmene moždine.Ono sto je interesantno, da se mi rađamo sa pomaknutim Atlasom,a da to nije uzrokovano samim činom rađanja. Porodom i kasnije u životu raznim sportskim povredama, padovima, saobraćajnom nezgodom, manipulacijama kojima se trza glava itd, on se pomice samo u gori položaj.

 2.   ZAŠTO JE VAŽNO DA JE ATLAS NA SVOM MJESTU?
Svaki dio našeg tijela je vazan i svaki zglob treba biti na svom mjestu. Zato nije teško zamisliti koliko je važno da ovaj najvitalniji zglob našeg tijela - Atlas – lubanja bude ispravno uzglobljen. Kada Atlas nije na anatomski predviđenom mjestu, vrši pritisak na arterije, vene, limfne kanale, različite nerve i kičmenu moždinu.
Mozak, kao i svi drugi organi u glavi pate zbog smanjenog dotoka arterijske krvi i usporenog odvođenja venske krvi, limfe i toka liquora.
Trup i organi su iz istog razloga u energetskom deficitu pa ne primaju životne impulse iz mozga, koji nadzire i upravlja svim funkcijama u tijelu.

 3.    KOJE BOLESTI MOGU NASTATI USLIJED LOŠEG POLOŽAJA ATLASA?
Pojednostavljeno rečeno SVE bolesti, ili najveći broj njih ako izuzmemo vanjske fizičke, kemijske i biološke traume. Komunikacija mozak - periferija nije dovoljno dobra pa zbog toga dolazi najprije do energetskog disbalansa, potom fiziološke promijene i na kraju anatomske ili trajne promijene. Mozak je spriječen da svojim mehanizmima regeneracije pravovremeno sanira nastale štete.
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2012, 21:53:54 poslijepodne madagaskar »

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #28 : Kolovoz 17, 2011, 13:46:22 poslijepodne »
Ili malo šire
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Osobno nisam bio ali sam gledao emisiju, pa tko želi neka pogleda.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #29 : Kolovoz 20, 2011, 13:17:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ili malo šire
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Osobno nisam bio ali sam gledao emisiju, pa tko želi neka pogleda.

Ja osobno nebih isla kod terapeuta koji naplacuju oko 1200 kn nesto sto se moze dobiti za 365 kn i potpuno je bezopasno i bezbolno, naravno govorim o namjestanju Atlasa Vitalogie metodom na kojoj sam bila i koja se izvodi samo pritiskom palca na odredjenu tocku na vratu.
Kao sto sam vec rekla meni je pomoglo u borbi protiv depresije koja je bila rezultat dugogodisnjih bolova kraljeznice.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #30 : Siječanj 05, 2012, 20:32:57 poslijepodne »
Evo prošlo je skoro 7 mjeseci od kada sam bila na namještanju Atlasa vitalogie metodom.
Moram reći da su mi se bolovi smanjili za oko 20 do 30 posto.
Prvih par mjeseci nisam uopče osjećala poboljšanje u fizičkom smislu ali otprilike 4 ili 5 mjeseci nakon namještanja počeli su mi se polako smanjivati bolovi.
Ima dana kada mislim da je stanje potpuno isto a to je pred promjenu vremena kada su bolovi izuzetno jaki, no to je valjda cijena dvije operacije vratne kralježnice.

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #31 : Siječanj 10, 2012, 21:01:10 poslijepodne »
Drago mi je da ti je stanje poboljšano - na žalost promijenu vremena većina operiranih osjeća, a ti puta 2 - i da li još konobariš ili nešto drugo?
interlaminectomia L4-L5 03/2011

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #32 : Siječanj 11, 2012, 11:17:31 prijepodne »
Hvala Madagaskar  :-* (i ostalim forumašima) na informacijama koje dijele sa svima  :)
Što se tiče namještanja atlasa, osobno se ne bih usudila obzirom na način kako je moj problem krenuo i što sam sve kasnije uvidjela da mi smeta (mada mi ova metoda djeluje neagresivno).
Čula sam od nekih ljudi da su jako zadovoljni ishodom namještanja (ali primarni problem nije bio kralježnica). Isto tako, dr kod kojeg idem na akupun.terapije, ima nekoliko pacijenata kojima je to namještanje napravilo velike probleme.
Ali tako je u svemu, nekome nešto odgovara, drugome ne. Bilo bi idealno kad bi postojala opcija da ukoliko nešto već ne pomogne, barem ne našteti. No, na žalost, nije tako  >:(
Svi koji imaju problema (sa kralježnicom), u stalnoj su potrazi za načinom kako da si pomognu i povećaju kvalitetu života. A obzirom da su ovdje spomenuti i lijekovi protiv bolova, antidepresivi i sl. - homeopatija ima svoja rješenja, učinkovita i neškodljiva pa nije loše raspitati se i o tome.
 

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #33 : Siječanj 11, 2012, 22:35:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Drago mi je da ti je stanje poboljšano - na žalost promijenu vremena većina operiranih osjeća, a ti puta 2 - i da li još konobariš ili nešto drugo?

Ne. Konobarila sam samo preko ljeta uz 3 do 4 zaldiara dnevno. Tvrdoglava sam štaš, htjela sam raditi bilo što   ;D
Sada dok ne radim pijem ih jako rijetko, nastojim ih izbjegavati koliko god mogu.


Kleo razmišljala sam ja o akupunkturi još onda dok smo se upoznale ali mi se to činilo kao privremeno rješenje.

Meni se Atlasprofilax metoda čini dosta nasilna i za nju se ne bih odlučila no ova vitalogie je potpuno bezopasna, ali sam ja svejedno imala žestoku reakciju kada je energija procirkulirala.
No kod mene su možda metali u vratu smetali energetskom protoku pa je to moguće bio razlog bolnoj reakciji jer to nije imao nitko od mojih prijatelja i poznanika koji su također namjestili Atlas vitalogie metodom.
Kao što sam več bila napisala, poboljšanje je nastupilo tek nakon 5 ili 6 mjeseci od zahvata.

U pravu si draga kada kažeš da nikom ne odgovaraju iste stvari, svi mi moramo naći nešto što će odgovarati upravo nama osobno a to je prilično teško.
Slažem se da bi mi koji imamo probleme s vratnom kralježnicom trebali uzimati gospinu travu-biljni antidepresiv, netko će se možda odlučiti za lijekove- antidepresive
Homeopatija mi zvuči vrlo zanimljivo no ona je često puta beskorisna ako se ne nađe dobar terapeut

laiknikola

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • laik-a-skeptik
    • Email
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #34 : Veljača 17, 2012, 19:28:38 poslijepodne »
To namještanje atlasa ne djeluje, kao ni kiropraktika generalno...
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Zašto ova tema nije pod alternativa? Možda jer "Atlas Profilax" zvuči znanstveno?
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #35 : Veljača 18, 2012, 11:11:40 prijepodne »
Nisi napisao od koje bolesti boluješ i zašto toliko pljuješ po svim alternativnim stvarima ako ništa od toga nisi probao(ili možda jesi,nedaješ nam nikakve informacije).Ima puno ljudi kojima su neke stvari pomogle,dok ima isto toiko ljudi kojima ništa od toga nepomaže,sva ovisi kakve tegobe imaš,i od svega boluješ.Svejedno nemaš pravo doći na forum i blatit,provocirat druge ljude kojima su takve stvari pomogle,jer ko se odluči na alternativu,medicina je od njega digla ruke,ja sam osobno tako prošao,a ako misliš da samo medicina pomaže,onda griješiš,ja sam primjer nemarluka doktora,prošao 2 operacije,i sada sam u krevetu sa 28 godina i kada to malo vremena hodam,nemogu bez štaka.Malo smiri strasti,a ako se hoćčeš svađat sa nekim,onda imaš gomilu drugih foruma na kojima to možeš činiti.Meni u ovih par mjeseci su ljudi ponudili toliko pomoći,a nikad ih nisam vidio u životu,pogotovo naglašavam Madagaskar,jer ona se posebno zauzela za mene da mi pokuša pomoći,zato te još jednom molim ako nemožeš pomoći nekom kao svi ostali članovi foruma,nemoj onda blatit ljude koji tvrde da im je nešto pomoglo ako neznaš šta o čemu se radi.Pozdrav!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Kraljeznica.com forum

Odg: Atlas Profilax metoda
« Odgovori #35 : Veljača 18, 2012, 11:11:40 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com