Autor Tema: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?  (Posjeta: 12119 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
u naslovu mi nije moglo stat za smanjivanje tegoba kod bolesne kralježnice...
Interesira me sta mislite o tome?
Koliko sam upućena u reaktive se radi po bobath konceptu ili griješim?

od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #1 : Rujan 25, 2008, 20:06:01 poslijepodne »
Gdje je Reaktiva?
Bobath koncepti rade se i u nekoliko naših SB Bolnica , KBC a vjerujem i u privatnim ustanovama ali samo od strane posebno obučenog kadra s licencijom. Između ostalog koncept vježbi po Bobathu primjenjiv je i na LS kralješnicu.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #2 : Rujan 26, 2008, 18:48:08 poslijepodne »
Reaktiva je u Zagrebu i koliko sam skuzila neki s foruma su odlazili tamo  i bili zadovoljni, jedini problem im je cijena tretmana koja je golema.

Sad mene nesto zanima al ne znam ocu li uspit dobro sklopit pitanje...
Koliko sam skuzila promatrajuci sebe i druge sa bolestima kralježnice(nažalost samo u užoj obitelji ima poprilično kandidata da bi se moglo istraživanje samo na nama napravit hehe) zbog tegoba koje imamo počnemo mijenjat hod, krivimo se, prestajemo radit neke pokrete valjda nesvjesno kako bi otklonili tegobe i bolove i valjda sačuvali oštečeni dio.I sad koliko sam upućena bobath terapija se zasniva na vračanju normanih pokreta, položaja, vračanje osjeta di smo ga izgubili itd... Dali je moguće da bobath terapija na koncu opet pogorsa stanje?
Nadam se da će kokolino shvatit sta sam tila pitat
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #2 : Rujan 26, 2008, 18:48:08 poslijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #3 : Rujan 26, 2008, 21:34:31 poslijepodne »
Razmijem potpuno pitanje. Bobath koncept je sveobuhvatanm koncept koji u sebi uključuje cijeli niz neuromišićnih veza i puteva, a bolesnika i njegov problem gleda sveobuhvatno, holistički štp i je njegova najveća vrijednost. jako puno swe polaže na posturu, ravnotežu istabilnost. Moja iskustva su s njim  dobra, nisam imala bolesnika sa pogoršanjima nakon tretmana koji su trajali prosječno 14-21 dan sa ponavljanjima pod kontrolom terapeuta 3x godišnje. Bolesnici kući rade po uputama koje dobiju. Opet napominjen,  za one koji nemaju veliki prolaps i velike prtiske na korjen ili medulu.Za bolesnike koji su pretrpljeli primjerice teške kraniocerebralne povrede sa posljedičnim stanjima nakon kome, ili slabosti svih udova Bobath koncept može se primjenjivati mjesecima i godinama.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #4 : Rujan 26, 2008, 22:36:14 poslijepodne »
Znaci ti ipak mislis da nije moguce ovo sta sam ja maloprije navela ili? teoretski?

I da svim krizoboljcima preporucam tehnike halliwick plivanja, ukoliko se negdi mogu sresti s tim i naucit...Narocito u moru jer hallwick u bazenu je 0 bodova bas radi tog kontakta mora na koži i vračanja osjeta...
Ja sam eto imala prilike to naucit i pomalo sam dosadna kad se idem kupat svih ispilam ::) to vam i Pantaghana moze posvjedocit ;)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #5 : Rujan 26, 2008, 23:36:18 poslijepodne »
Stranice Reaktive su na adresi    Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Znam da u radu koriste i Bobath ali nikad me nije zanimalo da li kod mene koriste Bobath ili nesto drugo i u kojoj mjeri dok god mi je bolje.
Cijena po tretmatnu je odprilike kao i svugdje gdje se radi manualno.
Razlika je sto u Reaktivi dobijes pravi tretman za novce i ne moras brinuti da cete skrsiti (mene su uspjesno skrsili na predhodna dva mjesta do kojih sam dosao po preporukama ortopeda i neurokirurga). U usporedbi s Reaktivom na ta dva mjesta rade pravi Amateri s velikim A. Barem u mom slucaju.
Drugo pitanje je koliko si skrsen i koliko treba vremena da ti bude bolje.
Meni se isplatila svaka kuna ”ulaganja”.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #6 : Rujan 27, 2008, 14:53:32 poslijepodne »
Pegulice sve je moguće u radu s ljudima i kod ljudi. Bobath je ok koncept. Lijepo je kad živite u metropoli pa imate veliki izvor nemaju svi gradovi i svi ljudi tako dobar izbor. Iskoristite to. Ono što vam prija i čini vam dobro gurajte i dalje.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bobath koncept, Feldenkrais i slicne metode
« Odgovori #7 : Ožujak 27, 2009, 01:06:36 prijepodne »
Necu otvarati novu temu jer mi se cini da je bolje da je sve na jednom mjestu.
U Reaktivi uskoro organiziraju tecaj Feldenkraisa
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Kokolina imate li informacije o toj metodi, a i opcenito sam htio pitati ima li netko iskustva sa slicnim metodima?
Nitko na kraju nije spomemnuo da je koristio Bobath za rijesavanje problema kraljeznice ili neku drugu metodu.

Mene osobno privlace metode koje u sebi imaju filozofiju pokreta ali u trenutno sam previse zivahan da se bavim takvim stvarima. Imam osjecaj da moram prvo usporiti i tek onda poceti prakticirati slicno. Ili bi me upravo takve metode trebale usporiti.  :)
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #8 : Ožujak 27, 2009, 17:35:18 poslijepodne »
Ovo mi sliči na Tai-chi

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #9 : Ožujak 27, 2009, 20:25:30 poslijepodne »
Već sam rekla, moja kćer ide na tai-chi i jako, jako je zadovoljna. Bojane, možda da probaš? U svakom slučaju je jeftinije, a višestruko korisno. BTW, znaš li možda koliko košta ovaj tečaj u Reaktivi?
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2009, 20:27:16 poslijepodne Jasna »
Operacija L4/L5 2007. godine

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #10 : Ožujak 28, 2009, 10:20:08 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Već sam rekla, moja kćer ide na tai-chi i jako, jako je zadovoljna. Bojane, možda da probaš? U svakom slučaju je jeftinije, a višestruko korisno. BTW, znaš li možda koliko košta ovaj tečaj u Reaktivi?

Ne znam koliko kosta tecaj. Ustvari vise me zanima neka od istocnjackih filozofija/vještina.
Budem malo procitao o tai-chi pa se javim s pitanjima.
Jedino nisam siguran koliko je bilo koji od tih tecajeva pogodan za nekog operirane kraljeznice.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #11 : Ožujak 29, 2009, 00:07:05 prijepodne »
Ja sam isla ranije na tai chi, sada od operacije nisam, ali planiram u skoro vrijeme opet poceti. Postoji vise pravaca u tai chiju, ja sam isla kod uciteljice koja je ucila u centru Vlady-ja Stevanovitcha u Francuskoj (postoji njihova stranica, ali je na zalost, samo na francuskom: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se)
Izasla je nedavno i knjiga (prevela ju je bas ta moja uciteljica): Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Uglavnom, ja mislim da tai chi (barem ovaj koji sam ja prakticirala) ne moze skoditi ni nama koji smo operirani, cak naprotiv, one osnovne stvari koje sam nakon operacije radila s jednom bivsom reaktivinom terapeutkinjom, one se u potpunosti podudaraju s onosvnim postavkama u tai chiju.
No, ta moja ucitlejica je pred godinu dana otisla iz Hrvatske, nakon toga je vodila jedna druga cura, ali je i ona otisla iz Zagreba u Zadar i tamo drzi tecajeve. Bas sam je nedavno srela u gradu, dolazi vikendima u ZG, pa sam se dogovorila da cu uskoro s njom raditi preko vikenda individualno ili u manjim grupama.


Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #12 : Ožujak 29, 2009, 00:09:20 prijepodne »
E da, imam ja i DVD s osnovnim formama (pokretima) iz Tai Chija koje bas izvodi taj Vlady, pa ako je netko zainteresiran mogu mu poslati.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #13 : Ožujak 29, 2009, 08:01:54 prijepodne »
Molim te, ja sam zainteresirana...

Kraljeznica.com forum

Odg: Bobath koncept i halliwick plivanje za smanjivanje tegoba kralježnice?
« Odgovori #13 : Ožujak 29, 2009, 08:01:54 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com