Anketa

Koliko ste dugo čekali na fizikalnu terapiju?

manje od mjesec dana
7 (50%)
više od mjesec dana
7 (50%)
više od dva mjeseca
0 (0%)
više od tri mjeseca
0 (0%)

Ukupno Glasova: 13

Autor Tema: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju  (Posjeta: 22369 )

0 Članova i 48 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« : Veljača 10, 2009, 21:49:53 poslijepodne »
Danas mi se jedna djevojka požalila kako na fizikalnu terapiju zbog problema s tetivom na nozi, mora čekati skoro 3 mjeseca. Zato me zanima koliko ste vi morali čekati i je li vam to čekanje pogoršalo stanje?
Napomena: ne mislim da fizijatri loše rade svoj posao, nego da je to područje u medicini skroz zanemareno. Mislim da se ne ulaže dovoljno u prostore i opremu te da se ne dozvoljava edukacija liječnika i drugog osoblja. Ja sam osobno bila zadovoljna s tretmanima nakon operacije, a zbog dijagnoze i uz malo vike  :), čekala sam na terapije oko mjesec dana. 
Operacija L4/L5 2007. godine

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #1 : Veljača 10, 2009, 22:24:55 poslijepodne »
Obicno ide kontrolni pregled kod neura nakon mjesec dana, pa te on uputi na FT. Mojih prvi 15 dana na FT je bilo idealno, zatim sam dobio jednu novu vjezbu od koje me zabolilo i od tada prekinuo terapije. Evo pet mjeseci ne prestaje ta bol.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #2 : Veljača 10, 2009, 22:35:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Obicno ide kontrolni pregled kod neura nakon mjesec dana, pa te on uputi na FT. Mojih prvi 15 dana na FT je bilo idealno, zatim sam dobio jednu novu vjezbu od koje me zabolilo i od tada prekinuo terapije. Evo pet mjeseci ne prestaje ta bol.

Tesla, a koliko čekate nakon što vas neuro uputi na terapije i idete li prethodno na pregled i kod fizijatra?
Operacija L4/L5 2007. godine

GSM

  • Gost
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #3 : Veljača 10, 2009, 22:39:39 poslijepodne »
Nakon operacije terapiju smo cekali cca. 20-ak dana, i sve su ugovorili direktno iz bolnice.... Naknadna terapija (po preporuci lokalnog doktora) se cekala dosta duze, 3-4 mjeseca cini mi se.

Doduse, primjetio sam da medicinske sestre, koje se bave narudzbom pacijenata, gotovo uvijek imaju razumijevanja za "hitne" slucajeve, te rado izadju u susret, jave ako se neki blizi termin oslobodi itd. Sto se toga tice stvarno nema zamjerki, do sada su nam svi izisli u susret.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #4 : Veljača 10, 2009, 22:48:30 poslijepodne »
Ide se na pregled kod fizijatra, on ti napise sta trebas raditi i ja sam odmah poceo sa terapijama. Neki cekaju najduze 10 dana. Ja nisam nikada cekao, ni prije, ni poslije operacije. Sto se tice banja to se dugo ceka, jer kod nas umirovljenici imaju prevelike povlastice (jer su pogodni glasaci na izborima) za razliku od nas mladih, pa onda oni idu malo do banja da bi se relaksirali i zbog toga se dugo ceka.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #5 : Veljača 10, 2009, 22:51:15 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nakon operacije terapiju smo cekali cca. 20-ak dana, i sve su ugovorili direktno iz bolnice.... Naknadna terapija (po preporuci lokalnog doktora) se cekala dosta duze, 3-4 mjeseca cini mi se.

Doduse, primjetio sam da medicinske sestre, koje se bave narudzbom pacijenata, gotovo uvijek imaju razumijevanja za "hitne" slucajeve, te rado izadju u susret, jave ako se neki blizi termin oslobodi itd. Sto se toga tice stvarno nema zamjerki, do sada su nam svi izisli u susret.

Da, i meni su sestre izlazile u susret, inače bi duže čekala. Zanimljivo mi je ovo kako u Sarajevu opće nema čekanja.
Operacija L4/L5 2007. godine

GSM

  • Gost
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #6 : Veljača 10, 2009, 22:55:10 poslijepodne »
Mozda ima manje pacijenata :)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #7 : Veljača 10, 2009, 22:56:53 poslijepodne »
GSM mislim da je tamo gora situacija nego u RH :)

elanela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 28
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #8 : Veljača 14, 2009, 15:54:00 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Danas mi se jedna djevojka požalila kako na fizikalnu terapiju zbog problema s tetivom na nozi, mora čekati skoro 3 mjeseca. Zato me zanima koliko ste vi morali čekati i je li vam to čekanje pogoršalo stanje?
Napomena: ne mislim da fizijatri loše rade svoj posao, nego da je to područje u medicini skroz zanemareno. Mislim da se ne ulaže dovoljno u prostore i opremu te da se ne dozvoljava edukacija liječnika i drugog osoblja. Ja sam osobno bila zadovoljna s tretmanima nakon operacije, a zbog dijagnoze i uz malo vike  :), čekala sam na terapije oko mjesec dana. 
ja i nisam imala nekih problema sa odlaskom na fizikalne.bitno je da imam pare i mogu otici istog dana...Hernia disci i.v.L5-S1.DEX  imam 8 godina i nisam u nekoj situaciji da cesto idem na fizikalne...zdravstveno osiguranje mi priznaju samo ako nisam u svom kantonu pa uglavnom kad mi odobre idem u fojnicu i kanton sve placa..prosle godine nisam bila jer moja doktorica fizijatar nije htjela dati prjedlog za fizikalni tretman u Fojnici iz razloga sto tvrdi da mogu na fizikalne u travnik gdje placam 15 km po jednom danu i naravno putni trosak...razlika izmedju Fojnicke i travnicke rehabilitacije je ogromna jer u Travniku nema ni 20% sto nude u Fojnici...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #9 : Veljača 23, 2009, 12:05:25 poslijepodne »
Ja sam se upravo danas uspjela "ubaciti" na pregled 13.03., a sa terapijama mogu početi početkom travnja i to zato jer sam na bolovanju. Inače bi čekala do svibnja za pregled, a do lipnja za terapije. To je situacija u mojoj općoj bolnici.
Za vž toplice čujem da se za stacionarnu čeka do mjeseca SRPNJA, a za ambulantno do TRAVNJA, ali ja ambulantno ne mogu jer se ne mogu voziti sama, a plaćanje autobusa mi je preskupo jer mi naš "dragi" HZZO ne plaća putne troškove jer sam doma preblizu toplicama.
2006. interlaminectomia L4-L5

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #10 : Veljača 23, 2009, 22:20:30 poslijepodne »
Upravo sam dobila uputnicu za fizijatra. Ne mogu se požalit da ću čekat jer radim u jednim toplicama. Naravno da djelatnici imaju prednost. Inače za prvi pregled se čeka oko tjedan dana. Za terapije sa domaćeg terena oko mjesec dana tj. ako idete na terapije od kuće ali i prije ako ste na bolovanju. Ako ste iz daljeg mjesta pa nemožete putovati onda je malo veći problem. Uz uvjet da vam HZZO plati smještaj i hranu čekat ćete od 10mj do 1 g. osim ako ste friško operirani onda čekate najduže do 2mj. Ima još jedna opcija a to je da sami platite smještaj i hranu a HZZO samo terapije onda dođete za nekih 2mj. Vidite i sami da nije problem u toplicama nego u HZZO-u. Oni imaju svoj limit godišnji i više neće platit pa se zato čeka dugo. Naša voda je jako ljekovita pa dolaze ljudi iz svih krajeva Hrvatske, a ja hvala bogu kao primorci more najmanje koristim tu blagodat. Nekoliko puta sam bila na terapijama i mnogo su mi pomogle. Najviše koristi plivanje u ljekovitoj vodi. Mnogo radim na poslu i stalno sam na nogama i jedva čekam da dođem kući se odmoriti pa mi ni nepada na pamet ići na plivanje što baš i nije pohvalno. Al su problemi nastali (DIJAGNOZA??????) pa mislim da ću morat nešto poduzeti.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #11 : Veljača 23, 2009, 22:45:18 poslijepodne »
Evo ja sad moram ćekati na red samo na fizikalne terapije mjesc dana aležim kući,da bi kad me pozovu dali usluge grijanja pod lampom ,led.struje, galvanizaciju ultrazvuk vježbe,bazena nema hidro masaže nema,manualne masže nema,magneta nema,ma nemaju ništa bože sačuvaj i to su mi neke fizikalne tako da ću morat putovat svojim autom u drugi grad obližnji gdje su puno suvremenije opremljeni,samo če mi bit problem vozit jer ipak 30 km nije lako kad treska auto u jednom smjeru pa nazad ??? :'(

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #12 : Veljača 23, 2009, 22:55:14 poslijepodne »
Denis pa ako je tako loše zatraži stacionarno liječenje u toplicama gdje ima sve pa ako se i duže čeka u međuvremenu obavi te polovične terapije da si skratiš čekanje.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #13 : Veljača 24, 2009, 22:30:54 poslijepodne »
goga neće mi ga odobriti komisija HZZO-a jer sam prije 3 mjeseca bio već u toplicama a ići o svom trošku trenutno sad nebih već dolazu mallo toplji dani pa se nadam da će mi i uz terapije u Biogradu bit bolje,al ćim ih završim moram srediti dokumentaciju da bih priložio za Topusko.recite vi meni da bi došao na red za proljeće kad bi trebalo najavit dolazak inaće više volim možda proljetne dane ovako 4 mjesec ,kad bih već trebao predat papire i dali se mora dat original ovjernje il kopija faxsom

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #14 : Veljača 24, 2009, 22:49:10 poslijepodne »
Mislim da za proljeće druge godine bi već morali polako sada pripremati papire. Ne treba original, može se poslati odobrenje komisije faksom i sve ostalo dogovoriti telefonom. Broj tel. recepcije je 044 886-001 ili mogu ja provjerit još što ako treba.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #15 : Veljača 25, 2009, 00:24:02 prijepodne »
pa hvala na informaciji nazvat ću ih  pa ću vidjeti inaće mi uvjek najgore to prikuljanje papira al što se može  ;)

deziderio

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 173
  • Svi smo mi mali pa nam se smije i plače...
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #16 : Veljača 25, 2009, 08:54:31 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mislim da za proljeće druge godine bi već morali polako sada pripremati papire. Ne treba original, može se poslati odobrenje komisije faksom i sve ostalo dogovoriti telefonom. Broj tel. recepcije je 044 886-001 ili mogu ja provjerit još što ako treba.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se  Osobno već tri godine za redom idem u toplice Topusko,ne prikupljam nikakve "papire" sve što napravim je da odem kod svog doktora specijaliste u ovom slučaju fizijatra da mi da prijedlog za toplice.Zatim na liječničko povjerenstvo da odobri ili ne odobri,te poslati fotokopiju tog odobrenja u toplice i čekati poziv.Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Duljina čekanja na fizikalnu terapiju
« Odgovori #17 : Rujan 08, 2009, 09:39:29 prijepodne »
Evo da vam nekaj napišem o fizikalnoj terapiji u VŽ.
Mene osobno je neugodno iznenadilo.

3.06. ove godine napravil sam prvu kontrolu poslje operacije i moj operater preporučil
fizikalnu terapiju plivanje i daljnje bolovanje jer oporavak nije išel očekivanim tempom.
Nebudi ljen, drugi dan ja uzmem kod svog liječnika uputnice i uputim se ja u našu opću bolnicu VŽ.
I tamo vele na centralnom naručivanju da je prvi slobodan termin tek 27.08. skoro 3 mjeseca.
Pokušal sam odma na odjelu da me uzmu prije ali su me fino od.....i., uz riječi " Dođite kad ste naručeni"

Ajde, neka
5 dana poslje mi je lječničko povjerenstvo prekinulo bolovanje uz riječi "otvorite bolovanje kad čete krenuti na fizikalnu terapiju". Super.

U međuvremenu sam obavio sistematski pregled di su mi pronašli bolest srca.

I tako dođe taj ljepi dan kad sam bio naručen za pregled kod fizijatra.
Dobar dan - dobar dan. kako ste? super!
Legnite....... Lijeva noga OK. Desna 60RAT ili PAT -nešto.
Jeste kaj bolesni? Pijete kakve ljekove? Da za srce. Mladi gospon za vas nema terapije. Vježbajte doma naučene vježbe.

E sad pitanje.
Kaj su jedina terapija kod nas raznorazne struje i ultrazvukovi.
Kaj smo tolko zaostali? Kaj se fizijatri u školi uče da se ljudima može pomoči samo strujom?
Kaj je tak kod svih?
Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

 

Nagradne igre