Autor Tema: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama  (Posjeta: 21003 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

arithera

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« : Svibanj 19, 2011, 10:34:55 prijepodne »
Pozdrav svim forumašima!

Bila sam na operaciji kralježnice(extrusio disci  L4)  i sad trabam odraditi rehabilitaciju u VŽ toplicama.
Zna li netko kada ( u koliko sati) je najbolje doći -mislim na prijem u Terme.
Ima li kakvih pregleda ili terapija  prvi dan?
Vodi li se računa o tome koliko je prošlo od operacije i o stanju u kojem se nalaziš ili su vježbe terapije za sve iste?
Unaprijed hvala na odgovoru.

« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2011, 10:57:45 prijepodne bojan »

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #1 : Svibanj 19, 2011, 12:40:15 poslijepodne »
Pozdrav.Najbolje ti je doći što prije ujutro oko 7,8 tako da eventualno i taj dan stigneš neke terapije obavit.Prvo kad se smjestiš pričekaš u sobi da te doktorica pozove na pregled,a onda si ideš ugovorit termin za terapije tj.Da,obraćaju ti pažnju na to kad si operiran.Mene su stavili pošto sam bila sva nikakva na 3.katu vježbat u dvoranu gdje je manje ljudi i gdje se vježba na stolovima i neke vježbe nisam morala odma radit.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #2 : Svibanj 19, 2011, 13:55:51 poslijepodne »
Kako je to Alyna liejpo čuti!!! Iako mnogi ovdje tvrde kako u toplicam auopće ne vode računa o tome. Kad sam ja bio u Kalosu, jednako su tako postupali terapeuti. Neki su radili samo na stolovima i to ne svi iste vježbe. Neki na strunjačama naleđima, a neki kad bi se trebalo okrenuti an stomak, terapeuti im nisu to dali da ne ozljede leđa jer je rano. Samo oni koji su bili u najvećoj formi, i kod kojih je prošlo dosta vremena od operacije su radili cijeli program. Dakle, postoji i individualni pristup i u drž toplicama. Osim toga, svuda ej pravilo da ono što ti smeta ne radiš. :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #2 : Svibanj 19, 2011, 13:55:51 poslijepodne »

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #3 : Svibanj 19, 2011, 14:47:17 poslijepodne »
Ja sam samo napisala iskreno i objektivno onako kako je meni bilo.Prihvaćam ako netko ima pritužbe.Jedino mi se čini da nam daju premalo terapija jer znam ljude koji su prije nekoliko godina bili i imali su puno više toga nego mi "noviji",a i nije u redu da se u taj 21 dan uključuju i dani vikenda,ajde subota još nekako jer ima dvorana i bazen,al u nedelju nema ništa.O.k.opet smo malo skrenuli s teme  :) Arithera pitaj što te zanima,pa ćemo ti pokušat odgovorit.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

arithera

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #4 : Svibanj 19, 2011, 15:08:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav.Najbolje ti je doći što prije ujutro oko 7,8 tako da eventualno i taj dan stigneš neke terapije obavit.Prvo kad se smjestiš pričekaš u sobi da te doktorica pozove na pregled,a onda si ideš ugovorit termin za terapije tj.Da,obraćaju ti pažnju na to kad si operiran.Mene su stavili pošto sam bila sva nikakva na 3.katu vježbat u dvoranu gdje je manje ljudi i gdje se vježba na stolovima i neke vježbe nisam morala odma radit.

Odlično - bitno da nema forsiranja -jer sam još prilično friška od operacije - 3 tjedna.
Kakav je smještaj po sobama - mislim na broj kreveta (ormari itd....da ne  pretjeram sa stvarima)....
Čitam neke postove u kojima spominju jednokrevetne sobe - ta opcija se mora najaviti unaprijed ili postoji mogućnost da se to riješi na licu mjesta?

Bronx

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 125
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #5 : Svibanj 20, 2011, 19:18:03 poslijepodne »
Pozdrav. Moj muz je danas otisao u Vz toplice.
Koliko sam shvatila na tri mjesta je smjestaj.
On je u zgradi DOM 2. Soba je dvokrevetna, staro ali cisto i nije tako lose.
U toj zgradi su mu sve terapije.
Doktorica ga pregledala i prepisala mu terapije i dobio je raspored istih.
Njemu su rekli da se javi oko 10 i dosli smo pola sata prije i dugo je sve trajalo.
Saltaju te od zgrade do zgrade. Tek oko 14 je dosao do doktorice.

Vikend se ne ukljucuje i evo..danas je petak i vec do ponedjeljka gubi 3 dana.
To je ustvari 15 dana terapija.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #6 : Svibanj 20, 2011, 20:13:59 poslijepodne »
E Bronx da,definitivno to s vikendima je koma,uopće se ne bi trebali računat.Arithera,te jednokrevetne treba unaprijed najavit,cijena ti je oko 40 kn na dan,mala ti je sobica,izgleda ko brodska kabina.A gle,nema baš previše mjesta za stvari,al dosta ako ne pretjeruješ.Imaš jedan ormar s djelom s vješalicama i sa 2 police.U biti trebaju ti ručnici,pamučne majce,trenirka,ogrtač kućni,patike,neke šlape za bazen.Jedino ako se misliš sređivat za tamburaše u Minervi  :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #7 : Svibanj 20, 2011, 22:11:25 poslijepodne »
Kada sam ja bila u Vž toplicama bilo je moguće organizirati neke terapije i u subotu. Sigurna sam za vježbe u dvorani (koje sam tada smatrala mučenjem  ::), a sada ne mogu bez njih   ;D ).
2006. interlaminectomia L4-L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #8 : Svibanj 21, 2011, 13:20:06 poslijepodne »
Renata,sad u subotu imaš dvoranu i bazen,ništa drugo.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #9 : Svibanj 21, 2011, 13:33:04 poslijepodne »
Pa to su dvije najvažnije stvari....
Na Korčuli subotom još imaju i struje.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #10 : Svibanj 21, 2011, 18:30:18 poslijepodne »
arithera
kako si ti operirana....pretpostavljam klasično kad ideš u toplice



arithera

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #11 : Svibanj 21, 2011, 23:18:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
arithera
kako si ti operirana....pretpostavljam klasično kad ideš u toplice




Da - klasika.
Tjedan dana sam bila na štakama, a nakon toga sam uz pomoć injekcija i hrpe tableta uspjela nekako (jadno i iskrivljeno doduše) vući desnu nogu bez štaka, ali nakon nalaza MR-a  3 neurokirurga (naravno neovisno jedan o drugome) rekla su doslovno istu stvar.
Disk mi je toliko "iskočio" u kanal  da su ga samo hvataljkom pokupili i počistili što je trebalo.
Za uspomenu   ;D sam dobila taj veliki komad u formalinu.
Ne ponovilo se - nadam se da će mi vježbe i cjelokupne terapije pomoći
Javit ću se nakon toplica.

Muči me jedino tko će mi svezati tenisice - to mi je zasad nemoguća misija  (čarape nekako obujem - ne baš otprve - ali ide...)...tako da će tamburaši u Minervi (alyna) još malo pričekati - nisam baš u formi  ::)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #12 : Svibanj 21, 2011, 23:48:12 poslijepodne »
Uzmi si na čičak. Ako ne, onda navučeš na noge tenisice, legneš na krevet, pa ih svežeš ležeći na leđima, tako ej najlakše...
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #13 : Svibanj 23, 2011, 12:14:29 poslijepodne »
Eh da,vezanje cipela... :) Meni to još uvijek teško ide.U Toplicama sam imala na čičak,a sad ti ih zavežem i tako ostavim,pa onda samo nataknem.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #14 : Svibanj 23, 2011, 14:17:44 poslijepodne »
U stvari ovako,u dvoranu na vježbanje možeš i u šlapama jer se i onako moraš izut,na struje isto tako i čak i bolje bez čarapa ako ti budu stavljali nešt na stopala tako da se još i s čarapama ne mučiš,na bazen isto u šlapama.Jedino ti za šetnju treba nešto,a to čak ni ne mora bit tenisica.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacija Extrusio disci L4 i rehabilitacija u VŽ toplicama
« Odgovori #14 : Svibanj 23, 2011, 14:17:44 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com