Autor Tema: iskustva liječenja kralježnice u inozemstvu  (Posjeta: 4737 )

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
iskustva liječenja kralježnice u inozemstvu
« : Siječanj 21, 2010, 17:00:46 poslijepodne »
sam naslov kaže sve pa ako imate neka saznanja podijelite   :) :) :)

GSM

  • Gost
Odg: iskustva liječenja kralježnice u inozemstvu
« Odgovori #1 : Veljača 17, 2010, 13:08:38 poslijepodne »
Nije bas naslov teme, medjutim evo barem cijene iz jedne od najboljih klinika u Njemackoj, vjerujem da su cijene u ostalima takodjer slicne.

Napomena: na ove troskove operacija se mora dodati pregled doktora prije i poslije operacije. Nisam siguran koja je cijena toga, vjerojatno oko 100 eura:

1. Intraspinozni spacer tipa Coflex i slicni: oko 6 000 eura.
2. Endoskopska diskektmija: oko 10 000 eura.
3. Mikro-diskektomija: oko 9 500 eura. (ne znam radi li se o klasicnoj ili METRx mikro-diskektomiji, provjerit cu)
4. Fuzija: 20 000 eura. (ne znam radi li se o klasicnoj ili METRx MI-fuziji, provjerit cu)
5. Vertebroplastika: oko 6 500 eura.

Dario

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 68
    • Profil
Odg: iskustva liječenja kralježnice u inozemstvu
« Odgovori #2 : Veljača 17, 2010, 14:38:19 poslijepodne »
Ja sam bio u Minhenu na adresi iz dolje navedenog URL-a

"Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se"    (stranica je na njemačkom, za neke dijelove ima engleski)

Ovo je link na brošuru od 112 stranica koja se može besplatno skinuti. Brošura je na njemačkom. Tamo su navedeni svi zahtjevi koji se izvode, kada su indicirani, koliko traje oporavak, kada se može vratiti na posao i sportskim aktivnostima, koje su prednosti a koji nedostatci pojedinog zahvata.

"Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se"

Na stranicama se nalazi podaci koliko je dosada u klinici obavljeno pojedinačnih zahvata. Brojke su astronomske pa ih osobno uzimam s rezervom.


Inicijalni pregled liječnika , u par klinika o kojim sam se informirao, košta 50 -100 eurića.
Na računu kojeg sam ja dobio (informativno) najveća stavka bila je boravak u bolnici. Sam zahvat je jeftiniji od boravka u bolnici.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre