Autor Tema: Kokolina  (Posjeta: 37783 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #36 : Studeni 05, 2008, 19:26:17 poslijepodne »
Kada popijem aloa veru i noni sok to ću probati, obećavam.
pozdrav
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #37 : Studeni 06, 2008, 22:07:15 poslijepodne »
Jopane, Mile50 ti je dobro napisala koje još imunološke nalaze moraš izvaditi kad je u pitanju obrada za SLE, iako po ranijim lab nalazima koje si postao a koji su uredni manje je vjerovano da imaš tako tešku upalnu sistemsku bolesatvezivnog tkiva za koju su potrebni određeni pozitivni znakovi. Leptirast eritem na licu uz osjetljivost na sunce (fotosenzitivnost) te hladnoća vrhova prstiju i bol u njima tijekom zime (Raynaud fenomen) jedni su od glavnih osobina uz nefritis (oštećenja bubrega) itd,itd.Još uvijek je moja sumnja na seronegativnu spondilartropatiju u koju ti spadaju psorijatični arttiis, reaktivni artritisi i još neki...Ovakav osip,kakav je kod tebe,nisam dermatolog pa se unaprijed ograđujem, može biti i u okviru seboroičnog dermatitisa, rozaceae,psorijaze, neurodermitisa, alergijskog dermitisa ali i SLE. U Splitu u KBC na lokalitetu Križina(bivša Vojna bolnica, imaš imunologinje,dr Martinović-Kaliterna, dr Krstulović-Marasović,dr Perković, pa kad budeš imao sve imunološke nalaze koje smo ti napisali, te nalaz dermatologa (dobrog) onda im se javi na jedan ambulantni pregled.Preporučila bih ti još Rtg sakroiliakalnih zglobova po Barshoniu ako isti nisi do sada izvršio, te briseve uretre na klamidiju, ureplazmu i mikoplazmu,koprokulturu.Što se tiče Silimarina uvijek ga je dobro uzimati barem periodično u jesen i proljeće po 2-3 mjeseca.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #38 : Studeni 07, 2008, 08:35:03 prijepodne »
Zahvaljujem na odgovoru.   :)
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #39 : Studeni 20, 2008, 12:55:20 poslijepodne »
U ponedjeljak idem u bolnicu na kliničko ispitivanje na psor. spondiloartropatiju i lupus. Može li mi neko reći koliko dana odprilike može trajati klin. ispitivanje na te bolesti? Dobio sam odobrenje na 14 dana pa reko neću valjda toliko, ucrvat ću se tamo.  >:(
Kokolino?
A i Mile50 mi je poprilično kompetentna.?
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #40 : Studeni 20, 2008, 15:28:54 poslijepodne »
Sve pretrage bi u par dana trebao obaviti, ovisi koliko su ažurni. Jedino se imunološki nalazi dugo čekaju, više od 14 dana, ali to ćeš vjerojatno dobiti poštom (bar je takav sistem kod nas na Rebru).

rimiserk

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #41 : Studeni 20, 2008, 15:47:25 poslijepodne »
zanimljivo, moja majka isto ima artritis i bolove u prstima, te ukočenost zglobova, te bolove u sakroilikalnom dijelu, pogotovo kukovi.
zapoadno medicinski ne znam objasniti, ali mislim da problemi potječu iz unutarnjih organa. Ono što ja radim i što možete ili ne morate zvati alternativnom medicinom je čišćenje crijeva, bubrega i jetre, a moram se pohvaliti, prestao sam i pušiti i ne mogu vam opisati razliku u općem stanju organizma. Moja želja na ovom forumu je da prenesem svoja "alternativna" iskustva u poboljšavanju zdravlja, bez drastičnih shortcut-a (operacije-eksperimentiranje lijekovima). Vjerujem da uz pravi pristup, ljudi mogu umanjiti svoje probleme, pa čak ih se i riješiti i to uz minimalne troškove. Smatram da se ljudi moraju naučiti liječiti sami i to bi morao biti jedan od predmeta u osnovnim školama, zašto to nije tako... pitajte farmaciju. Floskula "bolje spriječiti, nego liječiti", samo je zavaravanje da ljudi pomisle kako je nekome stalo, onda gledate izjave naših ministara, pa se čudite kakve to reforme donose koje ne idu nama u korist, nego u korist kapitala. Da li je istinskoj državi bitnije imati snažan, zdrav i obrazovan narod ili bolesne, slabe i nemoćne robove.
Ova naša država stvara ovo drugo, a po čijem nalogu? Nalogu EU, MMF, WTO itd... zato naši liječnici ne žele i ne mogu shvatiti da nije samo njihovo rješenje dobro, da je problem dublji i mnogo ozbiljniji nego se čini. Svi koji imate djecu, morate se to zapitati, jer uskoro se više nećete moći liječiti, ako niste enormno bogati. Zapravo ne možete to ni danas, nego moljakate preko foruma nekog, da vam konačno pomogne, jer ste bili već kod n liječnika, čuli desetke raznih dijagnoza, moljakate za uputnice za pretrage ove i one, a pomoći nikakve. Hranu i aktivnosti zanemarujete, želite čarobni štapić i puf, nema više bolesti, pa opet sve po starom. E pa nije tako, potrudite se sami, promijenite način života i ne nasjedajte na priče znanstvenika. znanstvenici su u kontradikciji sami sa sobom (primjer liječnici - vjernici, Boga ne mogu dokazati,  a ipak sve što nije znanstveno dokazano, ne priznaju). Gdje je tu logika? Jesu li oni stvarno vjernici ili je to samo image? Umjesto da znanost ide u korist čovjeka, znanost ide u korist kapitala, a u krajnjem slučaju u korist Ðavla. Zato vas molim otvorite svoje umove, imate internet, pogledajte što sve postoji, poslušajte iskustva ljudi, pa možda jeftinije i bezbolnije prođete. Zdrav čovjek ima tisuću želja, bolestan samo jednu. Kad će to liječnici shvatiti i postati malo suosjećajniji? ali ne njihova arogancija nema granice, oni uopće ne žele razumjeti da je netko bolestan, da ima ove ili one strahove, tisuću pitanja. zašto su arogantni, kompleks Boga ili nemoć? Nezadovoljstvo plaćom, statusom, seksom... i mi trebamo njih razumijeti. Svi smo mi isti, samo ovisi iz koje perspektive gledamo. netko ima više para, netko je ljepši, netko uspješniji, no strahovi su svima isti. Strah od smrti, strah od samoće itd..., reflektiraju se na ovaj ili onaj način
Koklinini razlozi boravka na ovom forumu su mi donekle jasni, proživjela je iskustvo bolesti, koju medicina nije u potpunosti mogla riješiti, okrenula se alternativi (makrobiotika, qi gong su alternativni pristupi) i razumije bolesnike, pa im na ovaj način želi i može pomoći. Neurovi razlozi mi nisu jasni, jer mi izgleda kao da igra neke psihološke igrice, testira "tržište", te hrani svoj Ego, neke konstruktivne pomoći iz njegovih postova nisam vidio, no možda se varam.
Pozdrav svima!

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #42 : Studeni 20, 2008, 18:30:46 poslijepodne »
Mile50, hvala na odgovoru.

Rimiserk, u principu se ja sa većinom ovoga što si napisao slažem.
Mogu samo napomenuti da zapadna medicina priznaje da jako malo zna što se tiče autoimunih bolesti.
Ja mislim da je kod mene problem kod nadbubrežne žlijezde jer tako dobro reagiram na kortikosteroide, ja se ne bojim smrti, toliko sam joj puta gledao u oči da život poslije toga gledam kao jackpot, ili nagradu od Boga, kako god ljepše je živjeti bez toga straha. Jedino bi volio da ovo što mi je preostalo (koliko toliko) prođe sa manje patnje.
Mislim da ću i u tome uspjeti, jer sve do sada što sam želio, ostvarilo mi se.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #43 : Studeni 21, 2008, 06:00:07 prijepodne »
Predlažem administratoru da otvori novi podforum ALTERNATIVA,di bismo stavljali ovakve postove i pisali o alternativnim metodama ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #44 : Travanj 29, 2010, 21:49:46 poslijepodne »
Dobro dosla nazad Kokolino :):)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #45 : Travanj 29, 2010, 22:02:32 poslijepodne »
I ja se veselim i šaljem lijepi pozdrav Kokolini s Kvarnera.
L5/S1 ekstruzija

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #46 : Travanj 29, 2010, 22:16:22 poslijepodne »
Pozdrav i dobrodošlica i od mene.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #47 : Travanj 29, 2010, 23:12:22 poslijepodne »
Dobrodošlica i lijepi pozdrav i od mene.
Operacija L4/L5 2007. godine

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #48 : Travanj 30, 2010, 08:48:36 prijepodne »
Kud svi tu i mali Mujo  ;D

Dobrodosla natrag Kokolina! Drago nam je vidjeti te tu.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #49 : Travanj 30, 2010, 09:07:16 prijepodne »
Pridružujem se dobrodošlici.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #50 : Travanj 30, 2010, 09:47:38 prijepodne »
Ja sam noviji član, dok sam došla kokolina je taman zbrisala, ali mi je drago da se još netko stručan i ovako omiljen vratio na forum   :-*

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Kokolina
« Odgovori #51 : Travanj 30, 2010, 10:57:40 prijepodne »
Rijeđe navraćam, ali sam se sada obradovao kada sam vidio nove postove od starog i cijenjenog člana foruma.

Pozdrav.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #52 : Travanj 30, 2010, 22:27:50 poslijepodne »
Drago mi je da si se vratila! Mnogo nam značiš!
2006. interlaminectomia L4-L5

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Kokolina
« Odgovori #53 : Svibanj 01, 2010, 14:34:34 poslijepodne »
Uh, hvala, hvala. 8) Nisam imala pojma da sam vam, toliko nedostajala. Hvala svima na dobrodošlici. Iako je počelo ljetno proljeće i poljoprivredni radovi su u tijeku nadam se da ću uspjet dio vremena provesti s Vama ali bez neke veće obaveze. ::)

 

Nagradne igre