Autor Tema: kvalitetan TENS uređaj  (Posjeta: 35187 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
kvalitetan TENS uređaj
« : Siječanj 14, 2010, 01:34:47 prijepodne »

molim sugestiju oko kupovine tens uređaja. operirao sam kralješnicu 3 puta u  i imam polineuropatiju (upala živaca),trebam tens protiv bolova,za stimulaciju živaca,perifernu cirkulaciju...koji model tensa mi predlažete ? također molim pojašnjenje oko 2-kanalnih,4-kanalnih,6- kanalnih uređaja te o čemu ovisi cijena jer vidim da o broju kanala ne, neki 2-kanalni imaju istu cijenu kao 6-kanalni. također neki tens aparati su deklarirani protiv bolova, neki stimulatori, neki masažeri pa me to također zbunjuje pri odabiru pa bih molio da mi odgovorite i pojasnite ove detalje koji me interesiraju,unaprijed zahvaljujem !!!
molim cijenjena iskustva i cijene uređaja i najkvalitetnije marke prema vašem mišljenju.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #1 : Siječanj 14, 2010, 12:28:49 poslijepodne »
Spinewarrior surfajući vidim da ima i onih jeftinijih uređaja a i jako skupih prenosnih uređaja tj profesionalnih koji se koriste u bolnicama,jako teško se odlućiti kao što kažeš,znam da sam u razgovoru sa fizijatrima dobijao odgovore na ta pitanja da neki srdnji uređaj ispd 1,000 kn ne kupujem,jer oni jeftini nemaju učinka,e sad da li je to stvarno tako nebih tvrdio,al eto sudimpo kadi za masiranje nogu koju sam platio nekih 250 kn da pušta balonćiće i vibracije  koje uopće ne osjetić,te da je ista možda dobra za zdravog čovjeka koji je koristi ćisto radi opuštanja stopala,meni kažem nije dobra,al imaju i one skuplje,al nažalost niko mi u otropedskim centrima nemože garantirati od djelatnika ,a  nedaju je na probu.Eto možda ako se dolučiš prvenstvenopitaj da li možeš probvati djelovanje aparata,jer vidim da tebi treba nešto bolje zbog bolova,mada cijena nemora bit ta koja će određivat kvalitetu uređaja.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #2 : Siječanj 16, 2010, 19:30:38 poslijepodne »
ima li netko tko koristi tens da mi prenese svoja iskustva i sugerira aparat, marku i cijenu !!!

GSM

  • Gost
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #3 : Siječanj 17, 2010, 01:51:13 prijepodne »
Valjda ce frenky ovo vidjeti. On ima nekakav dobar TENS uredjaj i moze ti reci vise.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #4 : Siječanj 17, 2010, 18:35:14 poslijepodne »
Spine ja ti sa tim baš nemam iskustva al evo još jedan link aprata raznih modela

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #5 : Siječanj 17, 2010, 22:17:36 poslijepodne »
Ja koristim ovaj uredjaj koji sam kupio za 90 eura: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nemogu puno naci na netu o koristenju i za sta koji mod sluzi, jedino sam nasao ovo:Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se.
U pocetku jedno mjesec dana sam ga koristio dva puta dnevno po 30 minuta u M modu sa puls rate 260 i frekvencija 80-120 Hz, zavisno od jacine boli. Kako njega koristim dosta manje tableta pijem i idealan je ujutru kada svi imamo problema i ukoceni smo. Koristio sam sva 4 kanala, dva na ledja, dva na noge, posto su mi ostecenja i u lijevoj i desnoj nozi. Poenta u kanalima za nasu bolest je samo usteda vremena, sa dvokanalnim ako moras i u ledja i u noge, onda bi morao jedno pa drugo, sto bi trajalo 1 sat, a ovako sa cetverokanalnim sve odjednom pola sata. Citao sam da dugorocno redovno koristenje nije dobro zato sto se organizam na njega navikava, pa onda ne djeluje analgetski. Zato je najbolje nakon terapije redovnog koristenja se odvikavati i koristiti ga samo po potrebi. Za EMS sam citao da su dobre samo za oboljele misice kojima su potrebne vjezbe i jacanje, tako da sam to koristio na ledjima sa dosta nizim frekvencijama. Ima i burst mod koji radi kao sto daju na fizikalnim terapijama kada ima pareza ili slabost, pa ono noga trza od tih struja.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #6 : Siječanj 18, 2010, 15:33:27 poslijepodne »
ekipa hvala vam  ;) na sugestijama,ako ima još koja bio bih zahvalan,tesli pitanje gdje je kupio svoj tens za 90 eur,meni sugeriraju neki globus elite pro duo tens  od 1670 kn,malo mi je to preskupo pa ne znam da li ga tko ima i vrijedi li tih novca..

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #7 : Siječanj 18, 2010, 16:56:28 poslijepodne »
Ja bi na tvom mjestu dogovori na probu od jednog dana ostaviš novce i uzmeš raćun jel i da ti neodgovara u svakom slučaju ti je prodavač dužan vratiti uložene novce po zakonu o potrošaćima ;)imaš rok 7 dana posli samo možeš zamjeniti za nešto drugo povrata nema

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #8 : Siječanj 18, 2010, 18:10:44 poslijepodne »
Ja već 11 godina imam 4-kanalni TENS od ISKRA-MEDICAL, puno ga upotrebljavam i zadovoljna sam.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #9 : Siječanj 19, 2010, 23:28:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ekipa hvala vam  ;) na sugestijama,ako ima još koja bio bih zahvalan,tesli pitanje gdje je kupio svoj tens za 90 eur,meni sugeriraju neki globus elite pro duo tens  od 1670 kn,malo mi je to preskupo pa ne znam da li ga tko ima i vrijedi li tih novca..

Tens sam kupio u apoteci u Sarajevu. Moze u skoro svakoj, samo treba stupiti u kantakt sa firmom Delta Medical, koja ima predstavnistvo u BIH i da ona dostavi proizvod toj apoteci, posto kod njih ide samo veleprodaja. Uredjaj dostave isti dan, ako je u Sarajevu. Za Hrvatsku neznam kako, ali najbolje odi na ovu njihovu stranicu, i imas njihov mail, pa postavi upit na koji nacin mozes nabaviti taj uredjaj u HR. Vjerujem da ces dobiti odgovor, kako ces nabaviti i da su sa nekim u HR uvezani. Evo link: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Siječanj 19, 2010, 23:30:53 poslijepodne tesla_001 »
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #10 : Siječanj 20, 2010, 20:28:14 poslijepodne »
tesla hvala---raja si !!! :) :) :)

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #11 : Siječanj 21, 2010, 12:01:37 poslijepodne »
Ja imam Tens uređaj već nekoliko godina i mogu ga preporučiti . Elektrode nabavljam preko e-baya . Kupio sam jedan moderniji i skuplji , ali ga ne koristim jer je stvarno lošiji.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #12 : Siječanj 21, 2010, 15:58:16 poslijepodne »
Ja sam na drugom mjestu na forumu pisala o TENSU kakav je moj suprug našao u Njemačkoj prije par mjeseci ali ga nije odmah kupio i sad mi je žao jer je bio jako povoljan po cijeni, a doktorica-fizijatar mi je rekla da je sasvim o.k.
Sada ga opet traži i nadam se da će naći jer su duplo jeftiniji nego kod nas.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
2006. interlaminectomia L4-L5

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #13 : Siječanj 21, 2010, 16:30:21 poslijepodne »
darko 09 hvala,molio bi da napišeš malo više o toj kupovini preko e-baya, ja sam zainteresiran kupiti neke stvari vezano za zdravlje ali ne znam tehniku kupovine,jel imaš pay pal,dal kupuješ preko kartice i drugo da li ti je carina i poštarina skupo dođe...

GSM

  • Gost
Odg: kvalitetan TENS ure?aj
« Odgovori #14 : Siječanj 21, 2010, 23:33:09 poslijepodne »
Sto se ovoga tice, mozes racunati na moju pomoc, ako trebas. Imam i eBay i PayPal racun mogu odraditi bilo kakvu vrstu transakcije umjesto tebe.

Sto se carine tice, iznos je varijabilan. Nas carinski sustav nije uredjen.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #15 : Siječanj 21, 2010, 23:44:34 poslijepodne »
hvala  :)

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #16 : Siječanj 22, 2010, 08:27:11 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
darko 09 hvala,molio bi da napišeš malo više o toj kupovini preko e-baya, ja sam zainteresiran kupiti neke stvari vezano za zdravlje ali ne znam tehniku kupovine,jel imaš pay pal,dal kupuješ preko kartice i drugo da li ti je carina i poštarina skupo dođe...

Kupovina preko e-baya je stvarno sigurna . Imam 60-ak transakcija i nisam imao problema . Naša carina je već druga priča , ali mislim da dosta ljudski postupaju . Na medicinske uređaje nisam plaćao carinu  ( oko 30 % ) iako je iznos znao biti veći od 300 kn . Prihvati ponudu iz prethodnog posta za početak.

spinewarrior

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 64
    • Profil
Odg: kvalitetan TENS uređaj
« Odgovori #17 : Siječanj 24, 2010, 16:56:51 poslijepodne »
ekipa hvala,ima li tko ko koristi kakav model koji je kupio kod nas da je dobar za bolove,cirkulaciju,polineuropatiju-upalu živaca,da je i elektrostimulator također ?   hvala unaprijed  :) :) :)

 

Nagradne igre