Autor Tema: Ligament terapije, ortopedski ulošci..  (Posjeta: 17947 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« : Ožujak 25, 2010, 11:48:45 prijepodne »
Ispričavam se ako je ova tema već bila, ali molila bih Vaša iskustva sa poliklinikom Ligament.

Dosadašnje fizikalne terapije i vježbe (rađene na više mjesta) pogoršavale su mi stanje i stoga sam bila nemalo iznenađena drugačijim pristupom dr Bućana koji mi je na osnovu nalaza (bez da sam to spomenula), objasnio zašto i kako se tu smije raditi, a što nikako ne (upravo ono zbog čega sam prije i imala problema). Spomenuo je edem terapiju i neku vrstu manipulacija, nakon koje bi slijedila izrada ortopedskih uložaka i vježbanje (što znam da svakako moram, ali dosadašnji efekti su bili suprotni pa sam morala odustati).
Zanima da li je netko išao na tu edem terapiju? Naime, bojim se tih manipulacija jer sam od svojevrsne i stradala te su tako i počeli moji problemi. Znam da nije isto, ali jednostavno se užasno bojim i ne mogu se na to odlučiti  ???
Svaki savjet je dobrodošao..

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #1 : Ožujak 25, 2010, 12:15:14 poslijepodne »
Dobrodošla!

Pronašla sam na ovom forumu nekoliko postova o dr Bućanu, pa možda posluži dok se netko sa iskustom ne javi: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Inače, što se tiče pogoršanja stanja nakon fizikalnih terapija - mogu reći da je tako i meni, više-manje oduvijek. Upravo sam prekinula fizikalne terapije nakon 8x odrađenih. Nije bilo poboljšanja, već mi je krenulo na gore, ali fizijatar mi je rekao da je moj problem mehaničke prirode (disk) tako da dok se to operativno ne riješi, meni nikakve terapije neće pomoći.

Inače, tko te uputio kod dr Bućana? Neurokirurg? Ako ne - njegovo mišljenje o tome?

Sretno nadalje!
2006. interlaminectomia L4-L5

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #2 : Ožujak 25, 2010, 13:26:20 poslijepodne »
Bio sam kod Bućka na terapijama kroz 4 tjedna. Na kraju mi je rekao: Momak imam 2 riječi za tebe, pogodi koje? - Zvezda zvezda?? -Ne, magnetska-operacija. Tako je i bilo. Srećom sve je dobro prošlo...za sad.

Ipak, čini mi se da je tvoj slučaj dosta kompleksniji tako da ovo možda i nije najbolja usporedba..ali eto. barem nešto..
« Zadnja izmjena: Ožujak 25, 2010, 13:31:10 poslijepodne Bais »

Kraljeznica.com forum

Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #2 : Ožujak 25, 2010, 13:26:20 poslijepodne »

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #3 : Ožujak 25, 2010, 14:05:47 poslijepodne »
Zahvalna sam na svakoj informaciji  :)

Kod Bućana sam otišla na pregled radi ortopedskih uložaka jer mi je statika dosta narušena, a savjetovao mi je nekoliko terapija i manipulacija prije njihove izrade, a tek onda vježbe.  Neurokirurg mi je rekao obavezno vježbati i tako pokušati čim više odgoditi operaciju, a budući da svi rade fizikalne i vježbe na isti način (koji mi škodi), tražila sam dalje.
I konačno našla nekoga tko drugačije pristupa problemu, a kad ono - (i) manipulacije  :o

Totti

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #4 : Ožujak 28, 2010, 18:22:42 poslijepodne »
Bok.
Bio sam kod Dr. Bućan nekih 6 mjeseci na terapiji i stanje mi se puno popravilo.
Manipulacije ti nisu puno agresivne, već ti je to namještanje malih zglobova po kralježnici i oslobađanje
prostora u problematičnom području da ne pritišće živac. Vježbe su im odlične samo ih se treba pridržavati svakodnevno i ne očekivati čudo za 2 dana terapije.

Uglavnom, veliki plus za ligament. I nemoj se raspitivati na forumu sto će ti oni raditi već pitaj njih i sve će ti objasniti bolje i točnije.
Jako su ljubazni i ugodni i dobro plaćeni da bi ti točno objasnili što će ti raditi.
Sretno!

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #5 : Ožujak 28, 2010, 22:37:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Uglavnom, veliki plus za ligament. I nemoj se raspitivati na forumu sto će ti oni raditi već pitaj njih i sve će ti objasniti bolje i točnije.
Jako su ljubazni i ugodni i dobro plaćeni da bi ti točno objasnili što će ti raditi.

Sve je to super ali informacije iz prve ruke nisu za baciti. Cekamo nove.  :)
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

kleopatra

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
    • Email
Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #6 : Ožujak 29, 2010, 08:21:53 prijepodne »
Vjerujem da oni rade kvalitetno, i dr mi je objasnio i malo pokazao kako bi to otprilike izgledalo, ali poslije sam osjećala bolove i sva se isprepadala. Možda je to i uobičajeno, ali obzirom na dosadašnja iskustva ne mogu se odlučiti. Uz to, i preporuke drugih dr u vezi takvih terapija su različite  ???
Znam da je svaki slučaj individualan, ali eto, voljela bih čuti iskustva drugih.

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #7 : Ožujak 29, 2010, 13:37:35 poslijepodne »
ja osobno nisam bila kod njih, ali je kolega mog prijatelja bio i jako je zadovoljan. prije njihovih terapija nije mogao živjeti od bolova, a sad normalno radi i funkcionira.
inače, ja sam bila na manipulacije kod drugog liječnika (žao mi je što nisam bila kod njih, al za njih sam doznala kad mi je već bilo kasno) i svaki put nakon manipulacije me malo više boljelo, ali me on upozorio na to tako da se nisam zabrinula, a nakon par dana bol se smirila.
najbolje ti je da to spomeneš liječniku koji te vodi jer možda nema razloga za brigu.

Kraljeznica.com forum

Odg: Ligament terapije, ortopedski ulošci..
« Odgovori #7 : Ožujak 29, 2010, 13:37:35 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com