Autor Tema: Liječenje kralježnice ozonom  (Posjeta: 28934 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Liječenje kralježnice ozonom
« : Ožujak 02, 2009, 13:22:38 poslijepodne »
Gledala sam danas stranice Sunce osiguranja, pa sam vidjela da koriste potpuno novu metodu liječenja kralježnice.

Poliklinika SUNCE prva u Hrvatskoj pruža minimalno invazivne zahvate ozonom, koji mogu izliječiti ili značajno ublažiti bolove kralježnice.
Uz precizno navođenje radiološkim uređajima (RTG dijaskopija ili CT), iglama vrlo malih promjera (ispod 1mm) točno na mjesto bolnosti injicira se vrlo mala količina ozona (3-5 ml).
U količinama i koncentracijama koje se koriste kod ovih zahvata ozon nema poznatih štetnih učinaka.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Je li možda netko isprobao ovu metodu?
Operacija L4/L5 2007. godine

GSM

  • Gost
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #1 : Ožujak 02, 2009, 14:24:34 poslijepodne »
Vidio sam to jucer u Vecernjem listu i htio sam postati na forum cijeli clanak, ali sam zaboravio.

Zvat cu ih sigurno i raspitati se... Vise informacija za sad nemam

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #2 : Ožujak 02, 2009, 16:18:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vidio sam to jucer u Vecernjem listu i htio sam postati na forum cijeli clanak, ali sam zaboravio.


Bilo bi dobro ako ga možeš skenirati. Tražila sam ga na netu, ali ga nema. Ne znam naslov članka pa ga možda zbog toga ne mogu naći.
Operacija L4/L5 2007. godine

Kraljeznica.com forum

Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #2 : Ožujak 02, 2009, 16:18:09 poslijepodne »

GSM

  • Gost
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #3 : Ožujak 02, 2009, 16:36:20 poslijepodne »
Evo ga: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #4 : Ožujak 02, 2009, 16:55:36 poslijepodne »
Zvala sam Sunce i pitala za cijenu... oko 7000 kuna.

GSM

  • Gost
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #5 : Ožujak 02, 2009, 16:57:09 poslijepodne »
Pretpostavljam da to ne ide na zdravstveno?

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #6 : Ožujak 02, 2009, 19:50:26 poslijepodne »
A tko to radi, koji doktor ?

GSM

  • Gost
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #7 : Ožujak 02, 2009, 20:07:40 poslijepodne »
Pise sve gore u clanku iz novina (tinyurl).

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #8 : Ožujak 02, 2009, 20:10:38 poslijepodne »
Metodu objašnjava doc. dr. sc. Ladislav Pavić, a sad jel on i operira... Pretpostavljam da se to, jednako kao i u Dubrovniku, plaća, tj. da ne ide preko HZZO-a.
Operacija L4/L5 2007. godine

GSM

  • Gost
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #9 : Ožujak 02, 2009, 20:11:55 poslijepodne »
Da, on to radi

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #10 : Ožujak 02, 2009, 20:13:11 poslijepodne »
Hm, nisu baš uvjerljivi.Ono što mogu garantirati to je "zavidna" doza ozračivanja od CT-om?!

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #11 : Ožujak 03, 2009, 10:45:42 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hm, nisu baš uvjerljivi.Ono što mogu garantirati to je "zavidna" doza ozračivanja od CT-om?!
Kokolina, možete li to malo pojasniti? Kolika je štetno to zračenje i prilikom običnog pregleda? Ovisi li to i održavanosti aparata? Hvala!
Operacija L4/L5 2007. godine

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #12 : Ožujak 03, 2009, 13:27:07 poslijepodne »
Prilično puno.Bez velike potrebe više od 1 CT godišnje se ne preporuča.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #13 : Ožujak 03, 2009, 22:45:25 poslijepodne »
To lijecenje ozonom je novo,ali samo kod nas,o tome sam citao da rade i u Italiji jos prije 4 godine, kad sam bio u akutnoj fazi krizobolje,ali si nisam mogao priustiti takvo lijecenje
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

mel

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #14 : Ožujak 20, 2009, 16:09:59 poslijepodne »
Danas na tv-u sam gledala da u jednoj poliklinici lječe kralježnicu ozonom,
 
     prva u Hrvatskoj pruža minimalno invazivne zahvate ozonom, koji mogu izliječiti ili značajno ublažiti bolove kralježnice.
Uz precizno navođenje radiološkim uređajima (RTG dijaskopija ili CT), iglama vrlo malih promjera (ispod 1mm) točno na mjesto bolnosti injicira se vrlo mala količina ozona (3-5 ml). U količinama i koncentracijama koje se koriste kod ovih zahvata ozon nema poznatih štetnih učinaka.
Muči li Vas bolna kralježnica?
Bolna kralježnica danas je među najčešćim zdravstvenim problemima.
Bol može biti lokalizirana u jednom ili više dijelova kralježnice - vratnom, torakalnom ili slabinskom dijelu tj. križima.
Jesu li su Vam poznati ovi simptomi?
Uz lokaliziranu bol, može se javiti i širenje boli u noge ili ruke, kada govorimo o lumbo-ishialgiji u slabinskom dijelu kralježnice tzv. „išijasu“ ili cerviko-brahijalnom sindromu u vratnom dijelu.
Ponekad se mogu javiti i drugi neurološki simptomi:
trnjenje, mravinjanje, žarenje koji ukazuju na zahvaćenost osjetnih živaca, a može se javiti slabost ili nemogućnost pokreta u punom opsegu.
Što je uzrok Vaše boli?Promjene na kralježnici najčešće su posljedica tzv.degenerativnih promjena. Radi se o promjenama na trupovima kralježaka, diskovima i malim zglobovima koji se nalaze između pojedinih kralježaka, te na sustavu ligamenata kralježnice.
Kako se liječiti?
Za liječenje i smanjivanje boli kod ovih stanja sve se više koriste tzv. minimalno invazivni zahvati. Radi se o precizno vođenim zahvatima gdje se iglama ili instrumentima vrlo malog promjera ciljano vrše različite intervencije na intervertebralnom disku, živcima kralježnice, malim zglobovima ili drugdje.
INFILTRACIJA OZONOM
Ozon je plin koji ima razmjerno široku primjenu u medicini i jedan je od najmoćnijih protuupalnih sredstava za liječenje boli kralježnice. Uz to, ozon ima i druga pozitivna djelovanja kod degenerativnih promjena na kralježnici.
Ozon liječi bolnu kralježnicu
Uz precizno navođenje radiološkim uređajima (RTG dijaskopija ili CT), iglama vrlo malih promjera (ispod 1mm) točno na mjesto bolnosti injicira se vrlo mala količina ozona (3-5 ml). U količinama i koncentracijama koje se koriste kod ovih zahvata ozon nema poznatih štetnih učinaka.
Zbog ciljane primjene izuzetno male količine lijeka, njegovo je djelovanje strogo ograničeno i vrlo efikasno.
Moguće komplikacije zahvata svode se na komplikacije uboda i jednake su onima koje se mogu javiti kod primjerice vađenja krvi ili primjene tzv. intramuskularnih injekcija. Štoviše, promjer igli koje se koriste manji je od onih kod spomenutih zahvata.
Evo pa što mislite o ovom i dali je netko bio?
Usput saznala sam cijenu 7.000,00kn + pregledi.
 
Nadam se da ću se jednog dana probuditi bez bolova!

herni

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #15 : Ožujak 20, 2009, 16:57:15 poslijepodne »
Bilo je i u Večernjaku od 1.3.
Čini mi se da je ideja slična laserskoj operaciji, isušivanje unutrašnjosti diska i posljedično dekompresija diska. Uz dodatak "tretmana okolnog tkiva ozonom" za što zaista ne znam što bi trebalo značiti. Zanimljivo je da u Večernjaku piše da su iskustva na "stotinama" bolesnika pozitivna. Sad, ako su na svim klinikama zajedno operirali samo stotine pacijenata, pitam se o pouzdanosti operacije i kvaliteti statističkih pokazatelja....
Naravno, novinar napiše svašta pa tako i da se disk "vraća" i nakon toga još "učvršćuje" jer je "napunjen ozonom" za što skromno mislim da je velika laž. Fizički mi ne izgleda moguće da nešto u isti čas napuniš i dekomprimiraš.
Mislim da "vraćanj" ne radi niti laser (potvrdio dr) niti bilo što drugo na ovom bijelom svijetu.
Bio bih presretan da iskustva ljudi budu pozitivna.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #16 : Ožujak 20, 2009, 17:02:21 poslijepodne »
Spojio sam predhodne dvije poruke iz nove teme s prijasnjom temom o lijecenju ozonom.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

mel

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #17 : Ožujak 20, 2009, 19:29:55 poslijepodne »
me ne ide se iglom direktno u mjesto između kralježaka bar sam tako vidjela jer dr. prate na monitoru u 3D i kažu da vide mjesto "boli", mislim da se tako nešto radi u dubrovniku "mislim"  ???  je kaže igla je tako tanka, da boli niti nema, a neki zahvati se rade čak i bez anestezije, a taj ozon nekome ukloni trajno bol, a nekom uvelike ublaži, sigurno sve zavisi o težini oštećenja.
Nadam se da ću se jednog dana probuditi bez bolova!

Kraljeznica.com forum

Odg: Liječenje kralježnice ozonom
« Odgovori #17 : Ožujak 20, 2009, 19:29:55 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com