Autor Tema: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku  (Posjeta: 198197 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #18 : Rujan 17, 2008, 15:21:43 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna ja se sa nikim ne svađam , samo pišem o onome što znam.

Darko, kada sam rekla da cijela diskusija poprima svađalački ton, nisam mislila samo na tebe, nego na sve nas skupa. Sorry, samo želim smiriti loptu, ali čini mi se da mi baš ne ide  :( 
Operacija L4/L5 2007. godine

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #19 : Rujan 17, 2008, 18:16:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jasna ja se sa nikim ne svađam , samo pišem o onome što znam.

Darko, kada sam rekla da cijela diskusija poprima svađalački ton, nisam mislila samo na tebe, nego na sve nas skupa. Sorry, samo želim smiriti loptu, ali čini mi se da mi baš ne ide  :( 

No sikiriki Jasna,ja se ne dam isprovocirati,niti uvrijediti,al ako se krene u svađu,tu je Administrator dužan arbitrirati, brisati postove i eventualno nekom udijelit Ban(anu) ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #20 : Rujan 17, 2008, 20:10:42 poslijepodne »
Mislim da Bojana ne bi trebali opterećivati sa svađama jer on je ove stranice pokrenuo u najboljoj namjeri, tj. kako bi nam svima pomogao. Sve sam financira i održava, iako i sam ima problema s kralježnicom i jako puno radi na redovnom poslu. Baš zbog toga bi trebali imati razumijevanja, a ne ga opterećivati time da ovdje mora glumiti policajca. Bilo bi šteta da zbog sitnih svađa, ljudi koji nam žele pomoći - odustanu od svega ovoga. Eto, zato, smirujem loptu  :).
Operacija L4/L5 2007. godine

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #20 : Rujan 17, 2008, 20:10:42 poslijepodne »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #21 : Rujan 17, 2008, 22:10:14 poslijepodne »
Jasna, hvala na porukama. Definitivno ne zelim izigravati neku facu ili policajca. Mislim da svi znamo granice pristojnosti i da mozemo biti dovoljno tolerantni i prihvatiti misljenje drugih. Meni jako veseli sto putem foruma biljeze iskustva ljudi. Razlicito iskustvo istih toplica (doduse s razmakom u vremenu) ili nekog lijecnika. Svi imamo razlicita ockivanja i razlicite probleme.
Meni se isto ucinilo da se rasprava malo zaostrila.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #22 : Rujan 18, 2008, 14:40:47 poslijepodne »
Kokolina hvala na savjetu nisam ni sumljo da će biti drugi a bojane ne brigaj mislim da sloboda mišljenja nije kažnjiva zar bi se svi trebali bojati nekih ljudi koji ne mogu pomoći ni u svojim krajevima a kamoli tu kod nas  mislim da isti vrjrđsju naše dr neurokirurge jel nisu ni oni za baciti ma koliko mi to mislili a suditi se nemože po nekolicini neodgovornih svi smo mi tu da razmjenimo mišljenja i iskustva da bi sebi olakšali problem a ujedno  možda i pridonjeli još medicini da se počme što ozbiljnije gledati na probleme kralješnice kao i drugih nerješivih bolesti ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #23 : Rujan 18, 2008, 14:50:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Sramota je šta ste sve napisali. Zloba , jal , semitizam , neupućenost , glupost itd . Mogu shvatiti da vas boli , da ste nervozni , ali to ne opravdava vaše gluposti koje pišete . U ožujku sam bio na koblaciji u Dubrovniku i prezadovoljan sam . To sam već odavno napisao na forumu . Nakon zahvata nisam bio na fizikalnoj terapiji , iz osobnih razloga , već sam odmah počeo raditi . Osjećam se odlično . Kada se sjetim svih jadnih ljudi koji su se mjesecima vukli po fizikalnim terapijama nakon klasičnih operacija discus hernije dođe mi zlo . Sramite se .

Evo sramim se ???  Al ne za ono šta je napisano,već zato šta živim u BANANA državi,u kojoj neki mogu sve i to na trošak naroda,a neki ne mogu dobiti ni recept za spasonosni lijek ???
      Darko oprosti niko nikog tu ne vrjeđa ljudi iznosu svoja mišljenja eto npr meni je osobno drago s tvojim razmišljanjem da je u dubrovniku spas i da si zadovoljan eto naprotiv volio bi se i ja uvjeriti zato i je pokrenuta ova tema a isto tako svi smo mi malo razdražljivi kad je u piotanju naše zdravlje al vjerujem da niko od nas nikog ne podcjenjuje ni omalovažava već samo razmjena mišljenja :)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #24 : Rujan 18, 2008, 15:02:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Worfe , ako sam dobro shvatio ti misliš da sam ja liječen na trošak naroda . Zahvat sam platio 12500 kuna . Ne komentiraj ono što ne znaš. Hrvatska nije banana država ,nego država sa dosta korupcije , ali za koju su krivi jednako oni koji daju kao i oni koji primaju. U dubrovačkoj bolnici sam primljen sa toliko ljubaznosti da sam bio zaprepašten. Dosta vremena sam proveo po hrvatskim bolnicama , a odnos u Dubrovniku je bio bolji od odnosa u nekim privatnim ustanovama.
[/quo
te]
    Darko banana il ne banana država to nije sad ni bitno bitno je 12500kn mislim da ih sad mogu uzdvojit da bi bio prezadovoljan uslugom izdvojio sam 1800 kn za magnetsku prije par godina i jako sam bio zadovoljan uslugom čak su me nosili i gače mmi skidali a kamoli za 12500 kn sam se pitam dali će tih 12500 il mojih 1800 kn nama rješit  probleme i kako će oni koji nikako nemogu izdvojit ni za ljek a kamoli za takve zahvate. Malo šale izdvojio sam jednom za skidanje sitne bradavice 300 kn stvarno rješeno al se ista vratila al 300 kn nežalim bar sam gleda u zgodnu sestru koja mi je davala sokić na slamku mazila me u najmanju ruku nebi da sam bio na neznam kakvoj operaciji klima je radila ambijentalna muzika ako ništa bar sam se odmorio onih sekundu vremena hahahhahah e pa mogu si pomislit što bi mi svi za te novce radili pacjentima hahahhahahah;)))

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #25 : Rujan 18, 2008, 15:59:32 poslijepodne »
Eto štovana gospodo i bolesni zastupnici nadam se da se nečemo svađat te da če mo razmotrit ovu temu u svrhu poboljšanja  zdravlja sviju nas .
Sa štovanjem bolseni zastupnik ;Dhahhahhah idemo dalje ;)

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #26 : Rujan 18, 2008, 16:26:05 poslijepodne »
OK, ja sam potencijalni kandidat za operaciju, znači ja iz ovog threada nisam još uvijek shvatio zašto ja ne bih (ili bih) trebao ići u Dubrovnik na operaciju. Ili da idem kod naših neurokirurga? Šta dobivam, a šta gubim sa jednim i sa drugim (osim 12500 kuna u DU)?

Volio bih da netko malo pobliže opiše to što se dešava u DU ili su to samo neki šarlatani koji podvale neke anestetike da bol prestane na jedno par mjeseci?
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #27 : Rujan 18, 2008, 16:43:28 poslijepodne »
Opet Vas pitam mogu li ja kao liječnik otići u Tel Aviv i operirati "na crno" bez dozvole i bez licence, i zašto se sve to tako nelegalno radi ako je sve ok.,drugo svi vi koji ste prošli tretman neurokirurga iz Izraela u Dubrovniku javite nam se za koju godinu. Jasno da vam nakon koblacije ne treba rehabilitacija pa o tome i nije bilo dileme. Vaša je sreća što niste imali prolaps tako da se vaš problem rješio na daleko lakši način. Bili ste u mogućnosti imati tolike novce što većini građana ove države nije moguće i tu ste unaprijed u prednosti u odnosu mnoge pa i na jedan dio korisnika ovog Foruma. Ja vam želim od sveg srca dobro zdravlje i dug i kvalitetan život!

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #28 : Rujan 18, 2008, 19:12:02 poslijepodne »
Mene čudi što nitko ne reagira na takav rad. Da sam ja liječnik i da sa sigurnošću znam da netko od mojih kolega zarađuje novce na naivnosti pacijenata, tj. da sam sigurna da to "liječenje" doista šteti pacijentima, ja bih to prijavila nadležnim institucijama. Što na sve kaže Komora liječnika?
Evo Davor je ima dobro iskustvo i zadovoljan je tretmanom. No, opet nameće se pitanje zašto tako nešto ne rade u svojoj privatnoj klinici, a ne u bolnici gdje je jako teško doći do slobodnog kreveta. Otvara se niz pitanja, na koje bi lijepo bilo čuti odgovor. Nekako nisam sklona u startu optuživati, dok doista ne čujem i drugu stranu. Što se, pak, tiče rada na crno, tu bi svakako trebalo reagirati Ministarstvo. 
Operacija L4/L5 2007. godine

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #29 : Rujan 18, 2008, 19:59:50 poslijepodne »
Nisam rekla da takvo liječenje "šteti" već da je velika mogućnost da nije na duge staze, a LK je već reagirala. Cijela stvar se provukla ispod žita u vrijeme kad je dolazilo do smjene Ministra tako da je današnji ministar neuko, amaterski "propustio" tražiti potrebne dokumente , a ravnatelj Dbk bolnice se pokrio jednim njegovim potpisanim dopisom. Očito tko umije njemu dvije. Pa on je ipak bivši ministar i zna kako stvari kod nas funkcioniraju.Daleko smo mi još od reda u svim strukturama tako i zdravstvu. Državno vlasništvo mnogi ravnatelji pretvaraju u privatnu prćiju a nadležna Vlast zatvara oči jer joj je puno lakše pustiti polulegalno zarađivanje nego ulagati. Pa zar vam isto nije i u SB i Liječilištima kao i u nekim KBC. Plaćate tijekom liječenja i rehabilitacije bolje sobe i apartmane, TV u ,dodatno korištenje bazena, masaže itd. Sve je to polulegalno i na rubu zakona a nadležni se prave da ne vide.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #30 : Rujan 18, 2008, 20:54:35 poslijepodne »
Svaka čast svim na mišljenju, ali ja bih volio da netko na forumu argumentira tu operaciju  Dubrovniku sa za i protiv? Ja kad sam kritizirao HZZO fizikalnu terapiju i uspoređivao je sa privatnom praksom, i imao sam, boga mi, jako dobre argumente.

Kokolina, kažeš, isto tako, da ta operacija nije na "duge staze". Iskustva ljudi, a i liječnika, isto tako govore da klasična operacija je sve samo ne riješenje na "duge staze". Ja vjerujem da nitko ni ne očekuje u DU da se riješi problema za cijeli život, ali jednostavnost operacije tipa nema opće anestezije, kratko traje, isti dan se ide doma, dugačkih BOLOVANJA I REHABILITACIJA. Sve to utječe na popularnost. Slažem se da ne treba dozvoliti strancima da se samo tako bogate na nama, ali ovdje je bitniji učinak nego bilo što drugo. Stoga, ponavljam, nek netko malo pojasni tu operaciju da svi dobijemo malo bolji uvid u to.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #31 : Rujan 18, 2008, 21:45:01 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Očito tko umije njemu dvije. Pa on je ipak bivši ministar i zna kako stvari kod nas funkcioniraju.Daleko smo mi još od reda u svim strukturama tako i zdravstvu. Državno vlasništvo mnogi ravnatelji pretvaraju u privatnu prćiju a nadležna Vlast zatvara oči jer joj je puno lakše pustiti polulegalno zarađivanje nego ulagati. Pa zar vam isto nije i u SB i Liječilištima kao i u nekim KBC. Plaćate tijekom liječenja i rehabilitacije bolje sobe i apartmane, TV u ,dodatno korištenje bazena, masaže itd. Sve je to polulegalno i na rubu zakona a nadležni se prave da ne vide.
S ovim se apsolutno slažem i već dugo govorim da je sustav zdravstva takav da jednostavno potiče korupciju. Nedavno sam tako morala napraviti ultrazvuk dojke, ali sam u Institutu za tumore morala čekati više od dva mjeseci. Požalila sam se na to jednoj sestri, a ona mi je preporučila da odem kod jednog liječnika iz Instituta koji ima privatnu praksu. Naravno, to bi onda trebalo platiti, premda plaćam i dodatno osiguranje. Sva sreća tvrtka nam plaća ono osnovno dopunsko, pa sam taj pregled obavila u poliklinici Croatia zdravstvenog osiguranja.
Dakle, tamo gdje plaćam dva osiguranja, morala bih platiti pregled ako ne želim čekati više od dva mjeseca. U situaciji kada čovjek sumnja da ima rak, naravno da neće toliko čekati i da će platiti, i to kod istog onog doktora zbog kojeg plaćamo i redovno i dodatno zdravstveno osiguranje. Po meni je cijeli taj sustav skroz šizofren: jedni debelo zarađuju, pošteni teško rade i nemaju nikakvih uvjeta za napredak (primjerice kad fizijatrija prima mrvice iz budžeta), a pacijenti neka se snalaze kako znaju i umiju. Užas!
Mislim, ako već moramo platiti svaki pregled, pa nek nam onda ne uzimaju novac za doprinose. Neka nam ga ostave, a mi ćemo sami birati gdje ćemo se osigurati i kako se liječiti. 
Operacija L4/L5 2007. godine

atlas

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #32 : Rujan 18, 2008, 21:54:26 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Worfe , ako sam dobro shvatio ti misliš da sam ja liječen na trošak naroda . Zahvat sam platio 12500 kuna . Ne komentiraj ono što ne znaš. Hrvatska nije banana država ,nego država sa dosta korupcije , ali za koju su krivi jednako oni koji daju kao i oni koji primaju. U dubrovačkoj bolnici sam primljen sa toliko ljubaznosti da sam bio zaprepašten. Dosta vremena sam proveo po hrvatskim bolnicama , a odnos u Dubrovniku je bio bolji od odnosa u nekim privatnim ustanovama.
darko i ja sam bila do dubrovnika al sam im pobegla sa stola,isto su mi naplatili 12500 al je bilo i onih za 17000,lovu su mi vratili i sa inekcijama su me počastili

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #33 : Rujan 18, 2008, 22:18:23 poslijepodne »

[/quote]darko i ja sam bila do dubrovnika al sam im pobegla sa stola,isto su mi naplatili 12500 al je bilo i onih za 17000,lovu su mi vratili i sa inekcijama su me počastili
[/quote]



 :D :D :D :D :D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #34 : Rujan 21, 2008, 09:22:24 prijepodne »
Najveći problem u Hrvatskoj je taj što se izgubilo povjerenje između liječnika i pacijenta. Dva su razloga za to: jedan je da svatko danas završava medicinu i svatko postaje liječnik i svatko radi medicinu na svoj način a to je u pojedinim slučajevima daleko od "evidence base medicine" kja je jedino prihvatljiva a drugi je razlog da novinati iz našeg sistema uvijek izvlače najveći kukolj i to se onda predstavlja tako da se u globalu i zaključno ruši povjerenje između liječnika i pacijenta. Kada pacijenti i liječnici i svi shvate da je medicina svugdje u svijetu jedan veliki biznis i da se tu vrti puno novaca i da svi učesnici u tom poslu dobro zarađuju a da se Hipokratova zakletva odnosi na neposredno spašavanje života onda će nam svima biti puno lakše. Jer će onda pacijent tražiti objašnjenje za sve ono što se tiče njegovog zdravlje, liječnik će imati vremena za pacijenta i odgovore na sva njegova pitanja i dileme i naprosto će morati odgovorati za svoj posao. Oni koji krivo shvaćaju i rade svoj posao na zapadu su kratkog vijeka pa se nadam da će to biti tako i kod nas.
Što se dubrovnika tiče, slažem se sa kolegicom fizijatricom, ja u Izaraelu to što oni rade ne bih mogao raditi, niti u austriji niti u mađarskoj....Ponovo napominjm, metoda je dobra, način na koji rade i indikacija? . I sa cijenom se slažem, to nije skupo, pogledajte cjenik u Minhenu.
Mi smo do sada operirali 8 bolesnika koji su liječeni u Dubrovniku, dva će imati trajne posljedice.....

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #35 : Rujan 21, 2008, 23:20:31 poslijepodne »
da bez obzira na predhodni komentar ipak više vjerujem našim lječnicima nego tim nekim koji nisu mogli pomoć ni svom narodu jel da su mogli nebi dolazili kod nas i nebi  operacija bila samo toliko kuna jel bi morali mi ić puno dalje zbog tih problema i financiski puno više izdvajat zato neurokirurg samo naprijed fizijatrice samo naprijed jel da je još takvih koji eto bar ovakvim činom pomognu ljudima stanje bi se drastično promjenilo te bi došlo do toga da kao što je neurokirurg rekao bilo zbližavanja doktora i pacjenta a onda bi se i problemi rješavali lakše :-* ;)

Kraljeznica.com forum

Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #35 : Rujan 21, 2008, 23:20:31 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com