Autor Tema: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku  (Posjeta: 199062 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #234 : Prosinac 06, 2008, 12:01:55 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Intradiskalna terapija ne VADI disk van, to joj nije za cilj, radi se intradiskalna demopresija, tj. smanjenje pritiska kojim disk pritisce korjen zivca.

Naravno da nisam stručan kao vi, i nemogu sa vama polemisati o dekompresiji diska ali stvari volim nazivati pravim imenom. Na ilustrativnom filmu kojim oni reklamiraju kobalaciju fino se vidi da dekompresija ide do te mjere da se faktički uklanja hernijacija, no u praksi je to nešto drugo.
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2008, 12:17:24 poslijepodne Jopan »
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #235 : Prosinac 06, 2008, 20:06:47 poslijepodne »
Većer svima!!
   Jopi naravno da mi nismo toliko stručni i kompotentni za razgovor o nekim stvarima al znam samo jedno i postavljam si pitanje evo sad u toplicama slušam razna iskustva od dekompresija,operacija u dubrovniku ,klasičnih peracija kao i sveg ostalog,pa slušajući zaključujem samo jedno da što god se radili da radilo nema velikih poboljšanja volio bi znat po nekim statistikama koliko ljudi je operiranih te isto tako koliko ih je izlječeno,možda zaljećeno, al u neka izljećenja osobno ne virujem.Eto znam samo jedno da je i dalje kićma i psiha tabu tema i za nas laike i za doktore,to je moj stav i uvjerit me niko u suprotno neće osim ako mi napismeno kod javnog bilježnika garantira da će mi bit bolje ne samo meni nego i svim ostalima i isto tako da je po statistikama to dokazano,mislim da neće , jel sam i u tim domenama upućen pa znam da se statistićki vodi samo broj operiranih a ne i onih kojima je zahvat poboljšao zdravstveno stanje. ;)

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #236 : Prosinac 06, 2008, 21:12:21 poslijepodne »
Tako je Denis, al na ovakvim mjestima sigurno si možemo proširiti saznanja tj. doznati gdje su granice između ljudskih (medicina) i Božijih mogućnosti. Slažem se sa tobom da su ljudske mogućnosti još uvijek male, ponekad i u fazi eksperimentiranja.
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #237 : Prosinac 07, 2008, 09:36:49 prijepodne »
Na spineuniverse.com postoji statistika. svakom pacijentu se prije operacije kaže vjerojatnost uspjeha i obrnuto. stoga jadan si ti i doktori koji su te lijecili i prije operacije ti ne objasnili sve o tome sto ce ti raditi....ali svoje frustracije ne iznosi na ovaj nacin na forumu i ne plasi ljude!!!!!


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Većer svima!!
   Jopi naravno da mi nismo toliko stručni i kompotentni za razgovor o nekim stvarima al znam samo jedno i postavljam si pitanje evo sad u toplicama slušam razna iskustva od dekompresija,operacija u dubrovniku ,klasičnih peracija kao i sveg ostalog,pa slušajući zaključujem samo jedno da što god se radili da radilo nema velikih poboljšanja volio bi znat po nekim statistikama koliko ljudi je operiranih te isto tako koliko ih je izlječeno,možda zaljećeno, al u neka izljećenja osobno ne virujem.Eto znam samo jedno da je i dalje kićma i psiha tabu tema i za nas laike i za doktore,to je moj stav i uvjerit me niko u suprotno neće osim ako mi napismeno kod javnog bilježnika garantira da će mi bit bolje ne samo meni nego i svim ostalima i isto tako da je po statistikama to dokazano,mislim da neće , jel sam i u tim domenama upućen pa znam da se statistićki vodi samo broj operiranih a ne i onih kojima je zahvat poboljšao zdravstveno stanje. ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #238 : Prosinac 07, 2008, 20:32:22 poslijepodne »
Štovani neurokirurg!
 Ne plašim ja nikog nit širim propagandu naprotiv cjenim prave lječnike to sam i naglašavao u svakom svom postu al one  koji neznaju  to objasnit a takvih je većina njima se da prostite piš piš na diplome,a sad da vam ujedno kažem u toplicama sam došao sam svojim autom a nažalost idem 10 dana prije jer baš zbog takvih i njihove nestručnosti meni se stanje pogoršalo i boli me za poludit a njihovi su odgovori pijte tablete i vježbajte ma toliko jadno toliko bez morala samo eto neće oni mene izbacit iz takta jel ipak virujem da će im se olomit ta njihova bahatost prema pacjentima.Samo da znate da ima toliko prozirnih radnji od strane većine da mi se gadi sve i samo si postavljam pitanja za koga sam ja zdravlje ostavio fujjjjjjjjjj za lopove,ratne profitere i sve ostale smradove koji na osnovu svojih položaja grabu novac sirotinji a i o tome i vi jako dobro znate što se radi i nemojte me uvjeravat u suprotno.Znam da ste se možda vi našli uvrjeđeni u onom postu al nevidim da je naglašen vaš nick niti upućen vama samo sam komentirao i stojim iza toga što sam napisao jel se ne bojim nikog osim dragog Boga a on će svakom od nas pressudit na ovakav il onakav naćin.Štovani neuro znajte jedno ako ste čitali te statistike onda mi sigurno možete potvrditi da  je uspješnost operacije efikasna i sa 100 postotnom sigurnošću mi možete to reći ,a ako mi to kažete ja ću osobno doći kod vas da mi vi to rješite i naprotiv isprićat se pred cjelim forumom za svoj komentar,samo mi nemojte reći da je svaka osoba idividua za sebe jel to već slušam godinama a isto tako i slušam pacjente kako kukaju,sad osobno ja izjavljujem da mi je prijateljica u jednoj bolnici u zg kod jako poznatog doktora operirana i rećeno joj je da će poslije dva dana ić doma da neće bit problema a ona evo već 5 dan leži a naprotiv 3 mjeseca će morat bit u fazi mirovanja sa pojasom oko sebe,pa sad vi meni recite da su njene kosti problem da naravno nema što drugo biti jel moj neuro da je išta dokazano nijedan pacjent nebi potpisivao prije operacije i još da vam kažem znam radio sam s doktorima tj bio u poslovnom kontaktu u suradnji s istima te sam vidio svašta a o detaljima nebi jel to bi već bilo plašenje kako vi to kažete.
  Znajte jedno da nisam baš glup ,tup,i neupotrebljiv i znam da svak brani svoju branšu iz kog razloga svi znamo neki iz ljubavi neki radi financija,neki da bi bili duhom prisutni a neki samo sebi dižu reiting nebili u mutnoj vodi uhvatili ribicu,
   Eto moj neuro toliko o tome ali ima samo još jedna stvar u ovom vašem postu reći nekom da je JADAN hm to samo potvrđuje moje kometntare na postu i znajte još nešto do jučer sam mislio sve najbolje o vama ali izgleda mi da se ni vi ne razlikujete puno od ostalih da naglasim nemislim na pojedince,jer eto takvi su me sad vodili i vikali što bi ti dosta ti struja i bazen a gospođu koja je imala vodu u koljenu ljeći kenzi terapijom hahahha pa naravno da sam i ja dr možda bi i ja to radio ipak je ona gospođa a možda i dobrostjeća
Pozdrav neuro i želim vam puno postova i uspješnog rada.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #239 : Prosinac 07, 2008, 22:07:06 poslijepodne »
Već davno se u ovoj temi prestalo pisati o operaciji u Dubrovniku. Znam da je praktično jednostavno nastaviti raspravu ali možda bi trebalo otvoriti novu temu. Recimo "Istina i laži o operaciji" ili slično.
Osobno mislim da se pomalo olako daju savjeti i misljenja. Jedno je dati misljenje, a drugo je po svaku cijenu ga nametati. Mislim da neke stvari na forumu postaju postaju kontraproduktivne.
O moralu slobodno nek se raspravlja do iznemoglosti ali molim Vas nemojte to mjesati sa strucnosti.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #240 : Prosinac 07, 2008, 22:19:04 poslijepodne »
Denis, nemoj biti tužan.
Evo ja tebi govorim a i sam sam tužan. Neka i neuro ima svoje mišljenje pa kakvo je takvo je. Evo ja priznajem da sam jadan al nisu jadni doktori koji su me liječili, oni su bogati liječnici koji nemaju vremena iz raznih razloga sa pacijentima razgovarati da bi potvrdili ili odbacili dijagnozu i birali pacijente pažljivo.

Evo opet idemo na temu, kako ću ja vjerovati u njihovu statistiku kada je oni prave.    Varaju evo primjera:
Evo link Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se pa neka svako pogleda jel ovo uklanjanje hernijacije, po meni bi to trebalo i na postoperativnom snimku da ljepo izgleda kao na kraju ovog filmića. PREVARA

Meni su fino trebali makar odgovoriti na jedan od dva maila što sam im poslao, pa se sad nebi trudio da imaju što manje posla ili ti što više pacijenata koji neće naivno kao ja doći i imati povjerenja u lijećnike, nego će sigurno ako dođu ,doći sa razno raznim pitanjima.
Evo primjer pitanje br1. Hoće li se dekompresija diska izvršiti u tolikoj mjeri kao na onom filmiću kojim reklamirate zahvat.  Oni će reći naravno neće.
 Pitanje br 2. Zašto obmanjujete ljude? Ja sam čuo da vam je glavna fora ubrizgavaje anelgetika i kortikosteroida.
Al hebi ga tad će vas već lijepo uputiti kući i ništa od liječenja. Oni će tražiti druge žrtve baš kao naš "kostolomac" što ordinira u ovom kraju. Svugdje ima termin nezadovoljni kupac. Al nezadovoljan pacijent to je zabranjeno.


Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #241 : Prosinac 08, 2008, 07:07:55 prijepodne »
Statistički je moguće dokazat čak i nemoguće :D
Danas je statistika postala sredstvo manipulacije podacima,apsolutno više ne vjerujem statističkim podacima s kojima nas konstantno bombardiraju,evo npr. ministar Milinović nas pokušava uvjerit kako narod zapravo želi njegovu reformu zdravstva,a to će pokušat statitički i dokazat :D :D :D
Pitanje za Neura,zašto se u posljednje vrijeme forsiraju te minimalno invazivne metode?Znam da se tako minimalno oštečuju mišiči i okolno tkivo,ali mislim da je tom metodom i vama neurokirurzima otežan pristup samom disku i hernijaciji  ???  Možda se varam,ali znam da bih rađe imao rez od pola metra na leđima (ionako sam sav izrezbaren ;D  ),
a da operacija bude uspješna,nego minimalan rez s upitnim uspjehom ???
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #242 : Prosinac 08, 2008, 09:25:26 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Statistički je moguće dokazat čak i nemoguće :D
Danas je statistika postala sredstvo manipulacije podacima,apsolutno više ne vjerujem statističkim podacima s kojima nas konstantno bombardiraju,evo npr. ministar Milinović nas pokušava uvjerit kako narod zapravo želi njegovu reformu zdravstva,a to će pokušat statitički i dokazat :D :D :D

Dok jedan dio hrvata jede meso, drugi dio jede kupus.
Statistika bi rekla da u prosjeku jedu sarmu! ;D ;D
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #243 : Prosinac 08, 2008, 16:23:02 poslijepodne »
Hvala. Da sada su "samo" dvije hernije.prije je bila i protuzija diska koja umjererno sužava kanal i pravi kompresiju na duralnu vreću,hernija dorzomedijalno,odlaganje kalcija ,umjerena kompresija na radix ivca s lijeve strana...
šta sad treba raditi da se ne vrati bol...

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #244 : Prosinac 08, 2008, 16:28:31 poslijepodne »
Da li su to meni spržili to što mi je smetalo i je li istina da se disk može kasnije sam "skupiti"

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #245 : Prosinac 08, 2008, 19:26:43 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Denis, nemoj biti tužan.
Evo ja tebi govorim a i sam sam tužan. Neka i neuro ima svoje mišljenje pa kakvo je takvo je. Evo ja priznajem da sam jadan al nisu jadni doktori koji su me liječili, oni su bogati liječnici koji nemaju vremena iz raznih razloga sa pacijentima razgovarati da bi potvrdili ili odbacili dijagnozu i birali pacijente pažljivo.

Evo opet idemo na temu, kako ću ja vjerovati u njihovu statistiku kada je oni prave.    Varaju evo primjera:
Evo link Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se pa neka svako pogleda jel ovo uklanjanje hernijacije, po meni bi to trebalo i na postoperativnom snimku da ljepo izgleda kao na kraju ovog filmića. PREVARA

Meni su fino trebali makar odgovoriti na jedan od dva maila što sam im poslao, pa se sad nebi trudio da imaju što manje posla ili ti što više pacijenata koji neće naivno kao ja doći i imati povjerenja u lijećnike, nego će sigurno ako dođu ,doći sa razno raznim pitanjima.
Evo primjer pitanje br1. Hoće li se dekompresija diska izvršiti u tolikoj mjeri k ;)ao na onom filmiću kojim reklamirate zahvat.  Oni će reći naravno neće.
 Pitanje br 2. Zašto obmanjujete ljude? Ja sam čuo da vam je glavna fora ubrizgavaje anelgetika i kortikosteroida.
Al hebi ga tad će vas već lijepo uputiti kući i ništa od liječenja. Oni će tražiti druge žrtve baš kao naš "kostolomac" što ordinira u ovom kraju. Svugdje ima termin nezadovoljni kupac. Al nezadovoljan pacijent to je zabranjeno.



Jopi!
 Evo nemam što za reći o ponašanju pojedinaca al no dobro nek svak odgovara za svoje,najgore kad te neko proziva jadnikom al jadnik je za mene posoba s osjećajima srcem ponosom moralom itd a takvih je jadnika bilo 90 godina koliko oćeš koji su se danas izborili da bi se današnji tajkuni bogatili.Ma jopi moj da ti javin evo san ja danas otiša 10 dana prije iz toplica ,jel mi se stanje pogoršalo strašno, nemogu još doć sebi koje ponašanje u istim toplicama baš mi frend javlja iz toplica da je gospođa koja je operirala koljeno imala mekenzi terapije kralješnice hahahhahah a meni su dobro sastavili tretman jedan UZ, grijanje,tens i bazen koji nisam mogao koristit jel je jedan leden a drugi vruć tako da sam uz pogoršanje kičme dobio i upalu crijeva.Eto sad sam doma i razmišljam kakko su mi još i ukrali jedan dan tj naplatili al neka im i ovako neće dugo radit jel vjeruj mi ćim sebi dođem sigurno ću im poslat sve vrste inspekcija pa će mo na kraju zbrajat ko će više izgubit a fala bogu toplica ima i na drugim mjestima.Eto samo bih pohvalio dr opće prakse jel je ona jedinka koja je stvarno pomagala svima a tako i meni.Eto sad uživam u svom domu a oni nek se hebu s njihovim hotelom i nek dalje varaju ljude ponavljam ti imam puno argumenata za prijavit ih počevši po novom zakonu o pušenju hahhahahahh . ;)
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2008, 19:30:53 poslijepodne denis 68 »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #246 : Prosinac 08, 2008, 19:33:28 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Statistički je moguće dokazat čak i nemoguće :D
Danas je statistika postala sredstvo manipulacije podacima,apsolutno više ne vjerujem statističkim podacima s kojima nas konstantno bombardiraju,evo npr. ministar Milinović nas pokušava uvjerit kako narod zapravo želi njegovu reformu zdravstva,a to će pokušat statitički i dokazat :D :D :D

Dok jedan dio hrvata jede meso, drugi dio jede kupus.
Statistika bi rekla da u prosjeku jedu sarmu! ;D ;D
Joško!!
   Sigurno će mo jest svi sarme hahahhahah al bez kupusa i mesa ::) ;)

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #247 : Prosinac 09, 2008, 11:44:32 prijepodne »
Evo vec nekoliko dana razmisljam da li uopce ima smisla ovdje pricati o medicini ili se ovaj forum sveo na lijecenje frustracija kronicno bolesnih ljudi koji su na zalost ili lose ili nedovoljno ili previse lijeceni i nedovoljno zalijeceni pa in uslijed kronicne boli naprosto nista ne valja. I dosao sam do zakljucka da naprosto ja odustajem. Imao sam iskrenu zelju ne pomoci, jer se na forumu ne lijeci i ne dati savjet jer se niti to na forumu ne radi( a ja sam se zanio pa i to radio) nego podici zdravstvenu kulturu o bolestima kraljesnice i pokusati predociti kompleksnost problematike bolesti kraljesnice no to mi nije uspjelo niti malo. Zao mi je.  Stoga Vas sve lijepo pozdravljm i vracam se svom puno bitnijem poslu i mojim zadovoljnim i sretnim pacijentima....Puno srece. E da, to sam zaboravio reci, postoji jedna stvar koja moze izlijeciti 90 posto svih FBSS sindroma ali se i ona na zalost placa i jako puno kosta i ne ide preko HZZO-a..........

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #248 : Prosinac 09, 2008, 11:52:39 prijepodne »
Šteta,nedavno sam okrila ovaj forum.Pa mi je ovo dobra stranica.Jerr ako ništa jave se i lčjudi koji znaju više...

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #249 : Prosinac 09, 2008, 15:28:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo vec nekoliko dana razmisljam da li uopce ima smisla ovdje pricati o medicini ili se ovaj forum sveo na lijecenje frustracija kronicno bolesnih ljudi koji su na zalost ili lose ili nedovoljno ili previse lijeceni i nedovoljno zalijeceni pa in uslijed kronicne boli naprosto nista ne valja. I dosao sam do zakljucka da naprosto ja odustajem. Imao sam iskrenu zelju ne pomoci, jer se na forumu ne lijeci i ne dati savjet jer se niti to na forumu ne radi( a ja sam se zanio pa i to radio) nego podici zdravstvenu kulturu o bolestima kraljesnice i pokusati predociti kompleksnost problematike bolesti kraljesnice no to mi nije uspjelo niti malo. Zao mi je.  Stoga Vas sve lijepo pozdravljm i vracam se svom puno bitnijem poslu i mojim zadovoljnim i sretnim pacijentima....Puno srece. E da, to sam zaboravio reci, postoji jedna stvar koja moze izlijeciti 90 posto svih FBSS sindroma ali se i ona na zalost placa i jako puno kosta i ne ide preko HZZO-a..........


Meni je osobno žao što odlazite. Ako sam vas ja kojim slučajem negdje uvrijedila, ispričavam se. 
Operacija L4/L5 2007. godine

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #250 : Prosinac 09, 2008, 16:02:58 poslijepodne »
A ko će mi odgovorit na konkretna pitanja?  :(

Marinac

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lijecenje u Dubrovniku
« Odgovori #251 : Prosinac 09, 2008, 16:35:15 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A ko će mi odgovorit na konkretna pitanja?  :(

...i meni na moja koja još nisam ni postavio  :'(
...po kuvana, po pečena ............nerasičena !

 

Nagradne igre