Autor Tema: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)  (Posjeta: 19130 )

0 Članova i 39 Gostiju pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« : Srpanj 22, 2009, 12:37:16 poslijepodne »
Lijepi pozdrav.Evo samo da napišem svoje iskustvo vezano za Dubrovnik.Prije 4mj sam bila na koblaciji diska na vratu.Bolovi su sada puno jači nego prije,osobito pred promjenu vremena,čak su mi oštetili i zdravo tkivo.Ali tako je to kad ovakav forum i stranice otkriješ kad je već kasno,imam 31g

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #1 : Srpanj 22, 2009, 13:38:59 poslijepodne »
Madagascar, dobrodošao na forum....

Što da ti kažem umjesto da je dobra stvar što ti takvi zahvati, kolko ja znam, još uvijek nisu otklonili mogućnost pravog pristupa (neurokirurškog), prema tome, savjetujem ti da potražiš pomoć neurokirurga.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #2 : Srpanj 22, 2009, 15:12:34 poslijepodne »
Nekako mi se čini da je sve veći broj onih kojima operacija u Dubrovniku nije pomogla, već im se stanje znatno pogoršalo nakon operacije.
Osobno sam čuo za 2 za sad pozitivna i 3 negativna iskustva.
Žalosno je što nakon takvih neuspješnih operacija "društvo iz Dubrovnika" više nema nikakvih odgovornosti prema daljnjem liječenju pacijenata.
Nekorektno je ljudima uzeti novce za operaciju i ako uspije, uspije! A ako ne, javite se svom neurokirurgu! >:(
A i sama činjenica da se operacije izvode kao na tekućoj traci u 2 dana vikenda ne ulijeva preveliko povjerenje.
U ovom našem nesretnom sustavu HZZO-a i nakon neuspješne operacije pacijent se opet može obratiti svom neurokirurgu.
A i prije same operacije prethode barem 2-3 razgovora s neurokirurgom.

Koliko li se  samo novaca dalo za operacije u Dubrovniku, da su se ti novci donirali za nabavku suvremene opreme za  operacije kralježnice koja bi ostala u nekoj našoj bolnici bilo bi puno korisnije za sve.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #3 : Srpanj 22, 2009, 15:18:42 poslijepodne »
Naprosto ne mogu a da se ne osvrnem na liječenje koje se radi u Dubrovniku.
Nakon svih objasnjenja i rasprava na tu temu je bih je zavrsio sa jednom velikom istinom: ......dobra metoda lijecenja u krivim rukama......



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nekako mi se čini da je sve veći broj onih kojima operacija u Dubrovniku nije pomogla, već im se stanje znatno pogoršalo nakon operacije.
Osobno sam čuo za 2 za sad pozitivna i 3 negativna iskustva.
Žalosno je što nakon takvih neuspješnih operacija "društvo iz Dubrovnika" više nema nikakvih odgovornosti prema daljnjem liječenju pacijenata.
Nekorektno je ljudima uzeti novce za operaciju i ako uspije, uspije! A ako ne, javite se svom neurokirurgu! >:(
A i sama činjenica da se operacije izvode kao na tekućoj traci u 2 dana vikenda ne ulijeva preveliko povjerenje.
U ovom našem nesretnom sustavu HZZO-a i nakon neuspješne operacije pacijent se opet može obratiti svom neurokirurgu.
A i prije same operacije prethode barem 2-3 razgovora s neurokirurgom.

Koliko li se  samo novaca dalo za operacije u Dubrovniku, da su se ti novci donirali za nabavku suvremene opreme za  operacije kralježnice koja bi ostala u nekoj našoj bolnici bilo bi puno korisnije za sve.


GSM

  • Gost
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #4 : Srpanj 22, 2009, 22:17:10 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Lijepi pozdrav.Evo samo da napišem svoje iskustvo vezano za Dubrovnik.Prije 4mj sam bila na koblaciji diska na vratu.Bolovi su sada puno jači nego prije,osobito pred promjenu vremena,čak su mi oštetili i zdravo tkivo.Ali tako je to kad ovakav forum i stranice otkriješ kad je već kasno,imam 31g

Ako zelis napisi nam malo vise.

Situacija je i bez dodatnih detalja jasna, ali malo detalja o tebi i dijagnozi ne bi skodilo kao primjer ostalima (i novim clanovima).

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #5 : Srpanj 22, 2009, 22:28:50 poslijepodne »
pozdrav i dobrodošla na forum...i žao mi je da je to sve tako ispalo
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #6 : Srpanj 22, 2009, 23:33:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ali tako je to kad ovakav forum i stranice otkriješ kad je već kasno,imam 31g

Meni je isto jako zao sto je tako proslo ali drago mi je sto si pronasla forum jer vjerujem da postoje nacini da se stanje popravi. Nakon ovakve poruke budem ljut na one poruke da se forum previse koristi za medjusobno jadanje.

Isto mislim da bi bilo korisno da napises malo vise detalja. Kako je bilo stanje prije operacije, kako si se odlucila na operaciju, sto su ti rekli prije, oporavak i drugo.

Takodjer poziv svima koji znaju nekoga s operacijama ali i drugim stvarima vezanim za kraljeznicu da ih upute na forum.
Da bude sto vise informacija.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #7 : Srpanj 23, 2009, 11:41:56 prijepodne »
Lijepi pozdrav svima.Evo da malo opišem svoju situaciju.Sa 26g sam imala sobračajku,trzajnu ozljedu vrata,na hitnoj mi je rečeno da mi nije ništa tj da se ništa ne vidi na rendgenu i da če to proći.Ali nije prošlo.Krenula sam na fizikalne terapije,struje, i bol mi se tada proširila i na lumbalni dio leđa i po svim zglobovima.Probala sam MKenzi masaže,išla u Cybex,otišla kiropraktičaru(velika pogreška u mom slučaju) ali se bol nije smanjivala.Neurolozi su slijegali ramenima a Neurokirurg i fizijatrica su me zbog bolova u kukovima poslali ginekologu,koji je ismijao njihovu kompetenciju.Imala sam osjećaj da mi doktori ne vjeruju da me boli,iako sam nezaposlena osoba i nisam tražila bolovanje.A onda sam si nakon 4g sama platila magnetsku rezonancu vrata na kojoj se vide protruzije 4 diska.Neurokirurg kaže imaš 2 opcije,ili Dubrovnik(možda uspije) ili klasična operacija.Puno sam se informirala o tehnikama u Dubrovniku i mislim da su jako dobre ali nisam mogla znati da je doktorima koji ih izvode više stalo do zarade nego do čovjeka i uspješno obavljenog posla
« Zadnja izmjena: Srpanj 23, 2009, 18:34:01 poslijepodne GSM »

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #8 : Srpanj 23, 2009, 14:14:16 poslijepodne »
Žao mi je što ti zahvat nije uspio. Ja sam bio u Dubrovniku na koblaciji prošle godine u ožujku i zadovoljan sam . Problem mi sad stvara DH na drugom mjestu .

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #9 : Srpanj 23, 2009, 17:25:21 poslijepodne »
Darko ja također mislim da su tehnike iz Dubrovnika dobre ali doktori uzimaju previše pacijenata,preumorni su a onda neki pacijenti ispaštaju zbog toga.Tamo bi trebalo uvesti puno više reda i organizacije.Jako sam sretna što su tebi pomogli,iskreno mi je drago zbog toga.

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #10 : Srpanj 24, 2009, 10:33:14 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Darko ja također mislim da su tehnike iz Dubrovnika dobre ali doktori uzimaju previše pacijenata,preumorni su a onda neki pacijenti ispaštaju zbog toga.Tamo bi trebalo uvesti puno više reda i organizacije.Jako sam sretna što su tebi pomogli,iskreno mi je drago zbog toga.
U prijašnjem postu si navela da imaš 4 protruzije diska ,a u Du ti vjerojatno nisu riješili sve 4. Bilo bi dobro ustanoviti što ti izaziva bol ? Da li si javila svoje tegobe u Du ? Ako nisi obavezno ih zovi jer žele pomoći ,a to ne naplaćuju .

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #11 : Srpanj 24, 2009, 13:22:08 poslijepodne »
Darko 09.Raspitala sam se za ponovni odlazak u Dubrovnik ali mi je rečeno da če oni ponovno operirati to što im nije uspjelo prvi puta za upola manju cijenu,a to je par tisuća kuna.Ali bitnije je to što više nemam povjerenja u njih jer mi je doktor u zg rekao da su mi oštetili i ono što je bilo zdravo prije operacije.Naručit ču se opet kod naših neurokirurga,valjda če jedan imati želju pomoći.A tebi hvala na brizi

GSM

  • Gost
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #12 : Srpanj 24, 2009, 21:13:16 poslijepodne »
Ma kakav Dubrovnik, da te opet "srede" pa da strepis kad ce doktori opet doci da te opet "krpaju".

Idi kod nasih strucnjaka i nadaj se da ce te prihvatiti i naci rjesenje za tvoj problem.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #13 : Srpanj 24, 2009, 21:44:44 poslijepodne »
Madagaskar dobro došla na forum. Žao mi je zbog tvog lošeg stanja. Da si bila ranije na forumu možda bi dobila neke korisne informacije i savjete za nekog boljeg liječnika koji bi to stručnije izveo. Nikad nisam čula za taj zahvat pa ti ne mogu pomoći ali se u potpunosti slažem sa GSM. Ti si dosta mlada pa vjerujem da ćeš to uspješno riješiti samo moraš doći u prave ruke. Moja mama je operirala kralježnicu prije 20 godina i sve do sada je bila odlično. Operirao ju je neurokirurg Anto Melada na Rebru i jako je zadovoljna sa njim. Sretno!  :-*

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #14 : Srpanj 24, 2009, 23:55:37 poslijepodne »
Hvala Goga.Za 2mj.sam opet naručena na pregled kod neurokirurga pa ču vidit šta će reći

colateral

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 62
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #15 : Srpanj 25, 2009, 15:13:12 poslijepodne »
nekom logikom cini mi se to djelotvorno samo kod manjih protruzija gdje smjesa nije previse izisla pa postoji mogucnost da se vrati ako se smanji tlak u disku kad se izvadi tekucina.
Takoder ovo je 100% moglo biti djelotvorno kod bulginga diska kad nije doslo do rupture diska,tad se smanjenjem tlaka u disku sprjecava puknuce diska i vece ukljestenje
C4-C5 bulging
TH6-TH7-TH8 bulging
L5-S1 protruzija 5mm

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #16 : Srpanj 26, 2009, 14:06:58 poslijepodne »
madagaskar, žao mi je što si tako prošla u Dubrovniku. Meni je neurokirurg prije godinu dana preporučio RF metodu u Du, no ubrzo se predomislio rekavši da imaju premalo iskustva sa vratnom kralježnicom.Sad sam u očekivanju klasične operacije C5-C6.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Operacijsko lječenje u Dubrovniku (ozujak 2009)
« Odgovori #17 : Srpanj 26, 2009, 18:15:50 poslijepodne »
Mile50 sretno,i javi nam se poslije operacije.Ja sam dogovorila pregled kod neurokirurga za kraj 9mj.pa ču vidit šta če mi reći.I mene je neurokirurg poslao u Dubrovnik na RF ali se doktor u Dubrovniku predomislio i napravio mi koblaciju,naravno uz moj pristanak.

 

Nagradne igre