Autor Tema: Renata moli savjet i pomoć - HITNO  (Posjeta: 357825 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #432 : Lipanj 17, 2010, 15:58:56 poslijepodne »
Endorfini  8)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #433 : Lipanj 19, 2010, 15:49:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Endorfini  8)

I ako je i to razlog zašto se dobro osjećam - meni svejedno.  :D  Bitno da se ja vozim biciklom na posao i s posla (oko 6 km), popodne vježbam, vikendom plivam i upijam sunce dok ga ima, a moje dijete je konačno zadovoljno da nešto radimo zajedno, radim kućanske poslove, skidam kile, struk sve tanji...  ;)  ;D  ;D

I nešto sam otkrila u međuvremenu: od travnja kad sam se vratila na posao sjedim na svojoj lopti-stolici, doma praktički ni ne sjedim, međutim, u međuvremenu sam bila na jednoj fešti i jedva sam "odsjedila" za stolom 2 sata na "normalnoj" stolici koliko je ručak trajao. Da li mi uistinu moja stolica toliko znači - ne znam, ali znam da mi je sasvim super sjediti na njoj na poslu (koliko mi i može na poslu biti super  ;D).
2006. interlaminectomia L4-L5

dugavski

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #434 : Lipanj 19, 2010, 17:52:07 poslijepodne »
Doma imam klasičnu loptu za sjedenje i nikako se ne mogu priviknuti da sjedim na njoj.. imam osjećaj da me jače boli  ???

Na poslu imam dosta dobru stolicu, s naslonom koji se da dobro podesiti ali svejedno nakon par sati postane neugodno - a u petak sam npr. sjedio 11 sati.

Možda da ipak probam više sjediti na lopti..
DDD L4/L5
Hernija diska L4/L5

Kraljeznica.com forum

Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #434 : Lipanj 19, 2010, 17:52:07 poslijepodne »

Milica

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #435 : Lipanj 19, 2010, 17:59:02 poslijepodne »
Bravo Renata!
Lijepo je pročitati dobre vijesti.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #436 : Kolovoz 10, 2010, 20:18:34 poslijepodne »
Evo da se i ja malo javim! Još uvijek sam dobro, praktički bez bolova, vozim bicikl 3-4 puta tjedno po 20-30 km, radim vježbe istezanja... Vozila sam se prošli tjedan u autu 1500 km u dva dana i sve prošlo o.k.
Ali i još je nešto novo - od svibnja ne jedem meso. Sad pokušavam otkriti da li možda moje zdravstveno stanje ima veze s tim. Pronašla sam neke linkove na internetu o povezanosti bolova (općenito) u organizmu i bjelančevina/proteina iz mesa - npr. da u mesu postoje neke kiseline koje izazivaju ili pogoršavaju razne upale u organizmu.
Pokušat ću još istražiti putem interneta i prijatelja doktora da li to ima kakve veze.

Želim svima što manje bolova i uživanja u životu!  ;)  :D
2006. interlaminectomia L4-L5

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #437 : Kolovoz 11, 2010, 20:09:39 poslijepodne »
e ovo mi je jako drago cuti...ja cesto znam reci pacijentima, dalje od doktora.....posvetite se sebi i ne trazite carobno rjesenje jer ono ne postoji a pogotovo ne kod stanja koje je renata imala...LP

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #438 : Veljača 24, 2011, 19:28:27 poslijepodne »
Kao što sam već spomenula u svom ranijem postu, od svibnja prošle godine ne jedem meso. Tada sam pročitala da meso tj. nešto u mesu ima veze sa upalnim procesima u organizmu i napravila malo istraživanje i došla do slijedećih rezultata:


PROSTALNDINI (PG) su spojevi koji potiču iz nezasićenih masnih kiselina, prvenstveno arahidonske kiseline. PG su važni posrednici brojnih različitih fizioloških procesa. Djeluju u stanicama koje ih izlučuju ili njihovoj okolini, a učinak je različit ovisno o koncentraciji i tipu stanice.
Najvažniji PG u reumatologiji je PG2 koji je važan posrednik u upalnim odgovorima (između ostalog povećava propusnost krvnih žila, povisuje prag za bol i povisuje tjelesnu temperaturu). Njegovu proizvodnju sprječavaju nesteroidni antireumatici (indometacin, voltaren, ibuprofen, ketonal, analgin) i glukokortikoidi.
PG2 se formira iz skupine Omega 6 masti koje su u suprotnosti sa Omega 3 mastima. Omega 6 masti nalazimo u biljnim uljima, posebice u suncokretovom, kukuruznom i sojinom ulju. Unosimo ih i putem industrijski obrađenih pekarskih proizvoda, keksa, slatkiša, jaja, mesa i mesnih prerađevina. Dok nusprodukti razgradnje omega-6 kiselina potiču upalne procese, rast stanica tumora, grušanje krvi, omega-3 kiseline djeluju upravo suprotno. Iako naš organizam treba i omega-3 i omega-6 kiseline za normalno funkcioniranje, sve jasnije postaje da je omjer unosa masnih kiselina iz ovih dviju obitelji iznimno važan.
Važno je suzbijati PG2 kroz blokiranje stvaranja arhidonske kiseline iz koje nastaju (izbjegavanjem većih količina hrane bogate tom masnom kiselinom: iznutrice životinja, žumanjak jajeta, crveno životinjsko meso) ili blokiranjem enzima D5D (veći broj umjerenih obroka, manje količine konzumiranih ugljikohidrata s visokim glikemičkim indeksom, veći sadržaj konzumiranih bjelančevina u prehrani, ublažavanjem stresa metodama opuštanja, većom tjelesnom aktivnošću).
Nutricionisti vjeruju kako omjer 2:1 od omega 6 masnih kiselina nasuprot omega 3 masnim kiselinama pomaže održavati upalnu pumpu u ravnoteži.


Dakle, moj zaključak na temelju gore navedenih tekstova jest da ne trebaju svi ljudi onda postati i biti vegetarijanci (kao ja) i da će ih odmah prestati nešto boljeti npr. kralježnica, već da trebaju razmisliti o svojoj prehrani, načinu života i da će se možda stvari promijeniti na bolje.

Ja sam probala i osjećam se bolje, mnogo bolje.


(izvor: Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se[term]=5595, Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se, Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se, Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se)
2006. interlaminectomia L4-L5

besana

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 150
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #439 : Veljača 25, 2011, 13:05:07 poslijepodne »
Ja izbacila hljeb iz prehrane, voce ne jedem, povrce ne volim... ako izbacim meso, ostadoh na vodi  ;D
Ali sam i ranije cula za stetnost mesa kada su hronicni bolovi u pitanju.

Bravo Renata. ;) Bas mi je drago da si bolje. Zaista, svi smo mi najbolji doktori sami sebi i svi mozemo puno sami sebi pomoci. Treba samo osluskivati organizam i vidjeti sta mu odgovara. Vjerujem u to da nam organizam sam salje signale.

Zelim ti isto sto i sebi, a to je ZERO bolova  ;D  :-*

operacija  L5-S1 1998. g.

Nalaz MR IZ 2009. g. : Diskovi L2-L3, L3-L4, L4-L5, L5-S1 izmjenjenog izgleda i snizene visine
Spin. kanal suzen u nivou LS-L4 i L5
Umjereno velika her. dis. na L3-L4 sa kompresijom
degenerativne promjene kicme i spondiloza, radikulopatija

25.02.2011. Nakon fizikalne terapije i terapije antidepresivima,stanje puno bolje. Povremeni, mali bolovi.

Goran

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #440 : Veljača 25, 2011, 13:22:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam probala i osjećam se bolje, mnogo bolje.

Autosugestija čini čuda!  ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #441 : Siječanj 16, 2012, 12:57:27 poslijepodne »
Htjela sam Vas sve pozdraviti i reći da Vas nisam zaboravila! Povremeno (cca svaka 2-3 tjedna) navraćam na forum, pogledam što ima novo, odgovorim na koju poruku i to je to. Na postove nemam namjeru odgovarati jer sve što sam mislila sam rekla. Ako netko želi bilo kakav odgovor ili mišljenje vezano uz bilo što, može mi se slobodno obratiti porukom.

Kod mene je stanje isto kao i prilikom zadnjeg mojeg posta, tj. mogu reći da i čak bolje. U studenom se navršilo 5 godina od operacije, a oko godinu i pol sam više-manje bez bolova. Povremeno se jave u nekom blažem obliku, ali ne obraćam previše pažnju na to (zbog psihe), to mi je obično znak da sam odvozila previše km po Europi, pa se slijedećih dana više posvetim rekreaciji - orbitreku, bicikliranju ali sad po hladnoći više planinarim (prije neki dan bila na Ivančici). Još uvijek ne jedem meso i proizvode od mesa (paštete, kobasice, hrenovke i dr.), u međuvremenu sam smršavila još 8 kg i sad na kilaži iz najboljih srednjoškolskih dana prvi puta od tog vremena (a to je bilo davno  ;) ).

Smatram da nikada nije prekasno za dobre želje, pa Vam svima želim što manje bolova i zdravstvenih tegoba!  :)  :-*
2006. interlaminectomia L4-L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #442 : Siječanj 17, 2012, 10:30:11 prijepodne »
Renata lijepi pozdrav.
Jako mi je drago čuti da si dobro, neka se samo tako nastavi   :-*

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #443 : Siječanj 20, 2012, 19:21:46 poslijepodne »
Odlično
drago mi je čuti ovakve vijesti, donosi optimizam na forum kojeg sigurno treba.
Svaka čast na kilaži, a što se tiče navedenih prehrambenih proizvoda - nisam vegetarijanac - ali također ne jedem jer mislim da su čista masnoća (vratio se i ja na kilažu iz srednje škole  pa mi odgovara). ;D ;D

Samo se drži vježbi - to je najmanje što jedan križoboljac za sebe može napraviti!
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #444 : Siječanj 22, 2012, 18:00:14 poslijepodne »
Hvala svima na željama! I ja svima želim THE BEST!

@mat2be: što se tiče vježbi - ne držim se nikakvih, pogotovo ako misliš na one naučene na terapijama. Otkrila sam da mi više štete nego koriste, očito nisu adekvatne. Meni su najbolje vježbe: šetnja, orbitrek, planinarenje, vožnja biciklom i povremeno pilates na lopti na kojoj inače sjedim non-stop.
2006. interlaminectomia L4-L5

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #445 : Siječanj 25, 2012, 19:20:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala svima na željama! I ja svima želim THE BEST!

@mat2be: što se tiče vježbi - ne držim se nikakvih, pogotovo ako misliš na one naučene na terapijama. Otkrila sam da mi više štete nego koriste, očito nisu adekvatne. Meni su najbolje vježbe: šetnja, orbitrek, planinarenje, vožnja biciklom i povremeno pilates na lopti na kojoj inače sjedim non-stop.

Mislim općenito na kretanje i vježbe koje ti odgovaraju - ipak znamo da je ovo dosta individualan "sport" ;D
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Kraljeznica.com forum

Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #445 : Siječanj 25, 2012, 19:20:30 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com