Autor Tema: Renata moli savjet i pomoć - HITNO  (Posjeta: 359308 )

0 Članova i 26 Gostiju pregledava ovu temu.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #36 : Ožujak 08, 2009, 23:59:03 poslijepodne »
Renata, od kako si na bolovanju, ti radiš čuda  :). Super je ovo što si našla...
Operacija L4/L5 2007. godine

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #37 : Ožujak 09, 2009, 00:11:39 prijepodne »
Ma to mi je ustvari specijalnost. Počela sam tako da sam prvo sebi ono što mi nije bilo jasno u medicinskom nalazu pronašla na internetu, budući da naši liječnici baš i nemaju vremena da sve objasne laički. Sada mogu naći bilo što na internetu! Uh što radi višak vremena!  ;D
2006. interlaminectomia L4-L5

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #38 : Ožujak 09, 2009, 21:15:30 poslijepodne »

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Meni i dalje trne desna ruka i ponekad imam dosta jake bolove u njoj i u lijevom ramenu i lopatici - čak ponekad i jače nego sam imala u nogama.
Jel mi može netko tko je imao slične probleme reći kako da samoj sebi pomognem budući da mi je to novina?  ??? ??? ??? ??? ??? Osim Zaldiarima i sličnim tramalima koji pomažu (2 komada odjednom svakih 6 sati) ali ih baš ne volim prakticirati.

Slijedeći tjedan idem kod fizijatra, a na uputnici mi osim za hernia disci L4-L5 i S1 (ovo drugo je napamet jer to nikad nisam snimala, osim što tu imam spinu bifidu od rođenja) piše i syndroma cervicobrachiale (cervikobrahijalni sindrom).
 ???  ??? ??

Draga Renata ja sam prije godinu dana imala strašne bolove u lijevom ramenu tako da mi se ruka potpuno ukočila i nikud nisam mogla ju pomicati. Išla sam na terapije u toplicama u kojim radim. Fizijatar mi je napisao jedanaest terapija dnevno / 25 dana jer sam dugo čekala pa je ukočenje otišlo predaleko. Najviše mi je pomogao habard. Naravno tu je jako važna osoba koja će kraj tebe stajati i intezivno vježbati sa tobom. Vježbe su dosta bolne ali djelotvorne. Fizioterapeut koji je vježbao samnom je rekao viči plači ali sa vježbama prestat neće jer tako mora. I bio je u pravu. Prije vježbi je u kadi uradio podvodnu masažu. Uz to vježbe na strunjači, bazenu, laser, struja..., sve je učinilo da je moje rame došlo u funkciju

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #39 : Ožujak 09, 2009, 21:32:40 poslijepodne »
Meni je ruka već sad polako sama od sebe popustila, lagano sam ju i ja razgibavala, a o ovim svim terapijama mogu sanjati. Za toplice me komisija odbila prije tjedana dana, a ambulantno svaki dan se sama ne mogu voziti, a drugi me nema tko tako da ću ići od četvrtka na terapije u bolnicu.
Vjerojatno ću za noge i ruke dobiti četverostaničnu, malo UZV, interferentne, vježbe u bazenu dubine 1 m, a veličine 3 x 3 m (nemoguće plivat) i vježbe u dvorani i to je to. Javit ću točno u srijedu jer sam onda naručena kod fizijatra.
2006. interlaminectomia L4-L5

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #40 : Ožujak 10, 2009, 11:57:21 prijepodne »
NOVOSTI:
Jučer navečer oko ponoći ležim ja u krevetu i čitam knjigu. Htjela sam se okrenuti na drugi bok i - tras - "prerezalo me" iznad desnog kuka i to tako da sam vidjela zvijezde. I počelo je boljeti sve jače i jače prvo uz kralježnicu ispod šava (L4-L5), pa udesno, pa usred "desnog guza", pa niz nogu. Takve bolove nisam već hohoho dugo imala. Kako to nije prestajalo nije slijedećih pola sata, zovnem ja klinca u drugu sobu (hvala Bogu još je bio na kompu) da mi donese 2 Tramala od 50 mg. I popijem ja to i čekam i čekam i čekam. Bolovi sve jači, ne mogu se namjestiti. I tako sve dok nije jutro svanulo, onda sam uspjela zaspati na trbuhu (čudno!). I tako sam prespavala 2 - 3 sata.
Ujutro sam s velikom mukom uspjela ustati, bolovi su slabiji, ali su još uvijek tu.

Valjda ću se sutra nekako dovući do fizijatra!
2006. interlaminectomia L4-L5

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #41 : Ožujak 10, 2009, 12:08:06 poslijepodne »
Renata žao mi je što ti se togodilo podsjetilo me odma na moje dizanje s pilates lopte onako lagano sam se podigao i trass bol ma to je čudo a nikad me prije nije uhvatilo onda kad sam radio i krive pokrete čudna je ta naša kralješnica.Moj savjet probaj odma injekcije primat ipak bolkje djeluju nego tablete

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #42 : Ožujak 10, 2009, 12:13:19 poslijepodne »
Razmišljala sam ja o hitnoj i injekcijama usred noći i sad ali ne mogu doći do hitne i do doktorice. Ne mogu se sama odvesti, a suprug mi je na putu. Ne preostaje mi ništa drugo nego da trpim do sutra ujutro do 08:00 kad moram biti kod fizijatra - ako ću se uspjeti odvući do njega tj. nje.
2006. interlaminectomia L4-L5

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #43 : Ožujak 10, 2009, 12:24:47 poslijepodne »
Renata ako imaš nešto za bolove popij nebi bilo loše i nešto ako je živac uklještilo te naravno u rasteretni položaj da te manje boli dali na bok ili na leđa s uzdignutim nogama sve ovisi kako tebi odgovara ufff gadna situacija ::)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #44 : Ožujak 10, 2009, 13:00:44 poslijepodne »
Pijem tramale unazad 3 - 4 godine je ibuprofeni i dr. više nije djelovalo. Od ponoći do sad sam ih popila 4 komada i tako-tako je. Za čudo mogu lagano šetati iako malo vučem desnu nogu (problem je ustati  :o) tako da malo šećem po kući, a malo ležim iako ne mogu još uvijek naći odgovarajuči položaj. Čak ni onaj klasični sa skvrčenim nogama mi ne odgovara, već više na trbuhu. Samo da uspijem sutra doći do fizijatra jer moram u četvrtak na komisiju za produljenje bolovanja za tim istim nalazom.
2006. interlaminectomia L4-L5

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #45 : Ožujak 10, 2009, 14:17:41 poslijepodne »
Normabel 05 mg popij za opuštanje i odi odmarati  da se tjelo malo opusti,osobno znam da kad me uklješti napravi se panika mišići i cjelo tjelo mi zna biti u grču i što sam više napetiji to mi je gore moraš bit ful smirena,što se tiće brufena pazi na želudac  ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #46 : Ožujak 10, 2009, 18:34:39 poslijepodne »
Nakon 10 godina voltarena, ibuprofena i tramala moj je želudac očito napravio neku imunost tako da nemam nikakvih problema sa njime - na sreću!  :D
Inače, noga i leđa i dalje bole ko........  :o  :o  :o
2006. interlaminectomia L4-L5

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #47 : Ožujak 10, 2009, 21:59:39 poslijepodne »
Eto bar u tom možeš bit sretna da nemaš probleme sa želudcom al ipak makni Tramale oni su ajme meni ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #48 : Ožujak 11, 2009, 12:06:46 poslijepodne »
Znam da jesu ali drugo ne djeluje.

NOVOSTI:
Bila sam danas kod fizijatrice i od ponedjeljka NASTUPAM na terapijama:
1. vježbe u bazenu (veličina 3 x 3 m, dubina 1 m) - ima nas oko 10, svaka žena radi vježbe za sebe (ruke, noge, leđa) bez nadzora (prvi dan ih pokažu onima koji još nikad nisu bili)
2. interferentne struje na križima
3. UZV prvih pet dana
4. ručna masaža drugih 5 dana
5. vježbe u dvorani.

Dobila sam samo 10 terapija bez mogućnosti produženja, fizijatrica kaže da će VALJDA pomoći. Živi bili, pa vidjeli!
Inače, dr opće medicine mi je dala injekciju Voltarena, pa mi je sad mrvicu lakše nakon onog "prerezanja" prije 2 dana.
A sutra me čeka komisija za bolovanje! Uh!  ::)
« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2009, 12:25:53 poslijepodne Renata »
2006. interlaminectomia L4-L5

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #49 : Ožujak 11, 2009, 22:54:03 poslijepodne »
Renata kupite TENS i kući ga aplicirajte na križa i duž bolne noge. Možete i više puta dnevno po 30 minuta frekvencije 75-100 Hz. Za 500-100 kuna sasvim dobar aparat miožete nabaviti. Pokušajte Zaldiar 3x2 tbl, Decortin 20 mg 3 dana, 15 mg 3 dana 10 mg 3 dana.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #50 : Ožujak 11, 2009, 22:58:43 poslijepodne »
Renata mislim da jedna injekcija premalo ako vas je jače uhvatilo,a što se tiče terapija evo meni je kad sam krenuo na terapije bilo ajme meni prvi dan jel me probudila bol u 3 sata noću inaće mi je uvjek tako kad počinjem sa terapijama sad ide nabolje al nije to to i znam da me neće to izlječiti al eto valjda će ublažiti mada mislim da te terapije više djeluju na psihu čovjeka nego na određene živce.Evo baš danas sam napravio jedan test s fizijatricom dok mi je stavljala struju okretala onaj gumbić rekla mi je da rećem ćim osjetim peckanje ja sam pustio malo više da me pecka ona je pogledala na aparat i pitala me dali sad osjećam ja sam rekao da ne osjećam ona mi je rekla da nemože više pojačat isti aparat jer je maxsimum pojačan,haha malo sam se nasmijao te rekao istoj da ga ipak smanji da nebi pregorio ;D ;D ;D ;D.Mislim da pojedini aparati na terapijama imaju učinak za neke lakše tegobe a za teže da bi nas trebali stavljati na 220w ;D ;D eto malo se moram i našalit jel mi je to tako sve smješno.Jedino što vjerujem da pomaže to je UZ ,hidro masaža,bazen,maualna masaža,vježbe.Eto neću davat komentare možda sam se ja predozirao strujama pa više i ne osjećam ,pa zbog toga ovako i razmišljam. ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #51 : Ožujak 11, 2009, 23:44:21 poslijepodne »
Draga Kokolino, hvala na stručnim savjetima. Zaldiar sam pila kad me ruka mučila prije 2 tjedna ali mi nije baš previše pomogao, sada pijem "obične" tramale 50 mg i koliko toliko ide. TENS planiram već neko vrijeme kupiti, ali nikako da se sretnem s novcima.

A Denise što se tiče terapija, već sad mi se diže kosa na glavi! Svaki puta ista stvar - i meni uvijek moraju interferentne pojačati skoro do kraja, ali mi se sestre više ne čude, jer me znaju.  :D A obično izdržim do 4 - 5 terapije i onda se više ne mogu ni pomaknuti.
vidjet ćemo kako će biti drugi tjedan.
2006. interlaminectomia L4-L5

darko09

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 72
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #52 : Ožujak 12, 2009, 08:17:34 prijepodne »
TENS uređaj možeš na Ebay-u nabaviti ispod 300 kn .
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Renata moli savjet i pomoć - HITNO
« Odgovori #53 : Ožujak 12, 2009, 11:16:03 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
TENS uređaj možeš na Ebay-u nabaviti ispod 300 kn .
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

A dostava vjerojatno košta isto toliko?
Inače, danas sam bila na povjerenstvu za produljenje bolovanja! Kako je bilo pročitajte ovdje Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se!
Moj komentar:  :o  :o   ???  ???

Inače, kažu da me je prije 2 dana "prerezalo" jer su mi kao mišići zgrčeni od boli!
2006. interlaminectomia L4-L5

 

Nagradne igre