Autor Tema: Sprave i oprema za križoboljca  (Posjeta: 63739 )

0 Članova i 33 Gostiju pregledava ovu temu.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Sprave i oprema za križoboljca
« : Veljača 10, 2009, 13:08:15 poslijepodne »
Evo sta sam ja koristim:
Rasteretni mider- steznik:Meni je jako pomogao, bez njega nebih mogao ni 10 minuta biti na nogama. Auto nebih mogao voziti nikako. Ocjena 10
Pilates lopta: Tek sam je jucer dobio, moze se napraviti fin polozaj dok lezim,ali je problem, noge mi se ohlade.
Ovih dana cu nabaviti dvokanalni TENS aparat, sa njim nemam iskustva, jer kad sam isao na fizikalne, putovao sam po 30 km u jednom pravcu, pa mi bude jos gore. Nadam se da ce se u kucnoj upotrebi dobro pokazati i da cu moci da pocnem sa vjezbama.
Imam problema sa opustanjem misica, pijem muscoflex 2x1, ali nista ne pomaze.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #1 : Veljača 10, 2009, 16:35:55 poslijepodne »
TENS će vam biti vrlo učinkovit a rasteretni steznik nosite do 5 sati dnevno ali svakodnevno vježbajte.Za opuštanje mišića bazen i dobar fizioterapeut koji će vas obučiti ciljanim vježbama istezanja,snaženja i relaksacije.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #2 : Veljača 10, 2009, 20:32:30 poslijepodne »
Ma sve je to meni jasno, ali s obzirom da sam ostao bez posla i nisam u mogucnosti to ispostovati, a najgora stvar je sto moj fizijatar zna samo reci idi u toplice i ne pita dali imam mogucnosti, po njemu bi ja trebao lezati 8 mjeseci i vise dok ne dodjem na red.
Jedino mi je preostalo da se sam snalazim ovako po internetu. Ako imas savjet kako da pocnem sa tim vjezbama, znaci imam priraslice i discitis. Uradio sam labaratorijski nalaz, uredan je. Uspio sam par dana setati po prirodi, ali evo opet kao obicno nemogu, sav sam ukocen, kako hodam tako i ramenima pratim hod. Previse sam se ulezao, ali nikako da razbijem te upale da mogu poceti sa vjezbama. Vjerujem da bi mi dosta lakse bilo kada bi ojacao muskulturu.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #3 : Veljača 10, 2009, 21:31:29 poslijepodne »
Već sam negdje napisao,da je meni u takvom stadiju bolesti jako pomagao pojas dizača utega ;D  i neko vrijeme nisam nikud išao bez njega,te sam ga stavljao na sebe za svaku sitnicu ;D  Kakvi korzeti i ostale gluposti,ovaj pojas te konkretno stisne i ograničava neželjene pokrete,meni bio super,a sad ga držim u ormaru,zlu ne trebalo ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #4 : Veljača 10, 2009, 22:36:04 poslijepodne »
Ja sam u početku nosio pojas za vatrogasce. Clan sam dobrovoljnog vatrogasnog drustva, pa su mi oni kasnije kupili mider.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #5 : Veljača 10, 2009, 23:06:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam u početku nosio pojas za vatrogasce. Clan sam dobrovoljnog vatrogasnog drustva, pa su mi oni kasnije kupili mider.
Tesla ima jedan jako dobar pojas sličan je onim pojasevima kao što nose motoristi od istog je materijala na čičak se kopča prednost pojasa je što  ima s prednje strane lopticu koja na pritisak napuhava zrak u  koji dolazi na lumbalni dio pojasa,također ima i ventil za prilagodbu znači kad sjedneš u auto napumpaš ga koliko možeš i koliko ti odgovara ako se previše napumpa onda ga na taj ventil lagano ispustaš,isti pojas ima za kupiti bio je jako skup negdje oko 2.000kn a po preporuci lječnika komisija odobrava samo teškim invalidima,osobno ga imam super stvar ne osjećaš ga na sebi dpok ga nosiš jako prilagodljiv prilikom rada na dućže relacije dok vozim obavezno ga stavim,da zaboravio sam reći uz njega se još dobije jedna vrećica koja se može stavljat  u hladnjak ili se može grijati te na sebi ima čičak koji se prikači na taj isti pojas znači dok ga nosiš il ti grije il hladi  ovisi kome što odgovara :)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #6 : Veljača 10, 2009, 23:10:17 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam u početku nosio pojas za vatrogasce. Clan sam dobrovoljnog vatrogasnog drustva, pa su mi oni kasnije kupili mider.
Nije mi jasno zašto ako si izvršio pregled fizijatra da ti isti nije prepisao pojas normalni koji ide preko HZZO nego se mućiš sa tim pojasevima :(

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #7 : Veljača 10, 2009, 23:18:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo sta sam ja koristim:
Rasteretni mider- steznik:Meni je jako pomogao, bez njega nebih mogao ni 10 minuta biti na nogama. Auto nebih mogao voziti nikako. Ocjena 10
Pilates lopta: Tek sam je jucer dobio, moze se napraviti fin polozaj dok lezim,ali je problem, noge mi se ohlade.
Ovih dana cu nabaviti dvokanalni TENS aparat, sa njim nemam iskustva, jer kad sam isao na fizikalne, putovao sam po 30 km u jednom pravcu, pa mi bude jos gore. Nadam se da ce se u kucnoj upotrebi dobro pokazati i da cu moci da pocnem sa vjezbama.
Imam problema sa opustanjem misica, pijem muscoflex 2x1, ali nista ne pomaze.

Tesla neznam dali znaš lopta se uzima po visini ,težini ,one male lopte ako imaš recimo oko 1.85 su smrt za kićmu jer noge moraju stajat pod pravim kutom ne da sjediš na maloj lopti a koljena da ti idu u zrak jel sprjećavaš cirkulaciju,neznam koje si visine al najveća ti je lopta 85 cm promjera na kojoj kad sjediš noge stoju pod pravim kutem prije 6 godina bila je 200 kn sad neznam koja je cjena inače se takve lopte mogu vidjeti u nekom fitnes centru raznih dimenzija pa bi ti moja preporuka bila da odeš probati kako je sjediti na raznim dimenzijama tih lopti i vidićeš koja ti najviše odgovara ;)

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #8 : Veljača 10, 2009, 23:29:30 poslijepodne »
Problem je Denise sto je kod nas ZZOFBiH. Fizijatar propisao i dao mi vizit kartu gdje da kupim u privatnoj ortopedskoj kuci. Mene doktor opste pr. uputi drzavnom ortopedu, a on me ubjedjiva da mi mider ne treba. Niko nerazumi kokuza.
Vjerujes da mi je palo napamet, bilo bi dobro izmisliti taj zracni pojas,a on vec napravljen.
Ako mozes napisi mi njegov naziv da ga malo pretrazim.
Ova lopta je 65cm, a ja sam 175, nisam jos probao sjediti, jer sam ovih dana ukocen. Koristim je lezeci, tj. isti polozaj koji si ti opisao sjedeci.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #9 : Veljača 11, 2009, 00:28:02 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Problem je Denise sto je kod nas ZZOFBiH. Fizijatar propisao i dao mi vizit kartu gdje da kupim u privatnoj ortopedskoj kuci. Mene doktor opste pr. uputi drzavnom ortopedu, a on me ubjedjiva da mi mider ne treba. Niko nerazumi kokuza.
Vjerujes da mi je palo napamet, bilo bi dobro izmisliti taj zracni pojas,a on vec napravljen.
Ako mozes napisi mi njegov naziv da ga malo pretrazim.
Ova lopta je 65cm, a ja sam 175, nisam jos probao sjediti, jer sam ovih dana ukocen. Koristim je lezeci, tj. isti polozaj koji si ti opisao sjedeci.
Čuj nenam naziv morao bi vidjeti jel ima na njemu što ako ne probam ga uslikat pa ga  staviti na post al drugi dan,što se tiće lopte najbolje ti probat kad budeš mogao više dimenzija pa češ vidjet koja ti odgovara ja imam 85 cm,što se tiće sjedenja ako možeš nemoj forsirat al polako sjedni noge nek ti budu na podu da držiš ravnotež pa lagano kružnim pokretima na ljevo pa na desno tako naprjed i nazad al polako nemoj ništa forsirat samo toliko ako te boli da malo mišiće ojačavaš dok može do prvog osjeta lagane boli i onda stani pa legni po mogućnosti u rasteretni položaj a to da noge staviš što više u zrak da budu također pod pravim kutom,pokušavao sam s jastucima al su pre niski poslije sam napravio od spušve deblje 20 cm dimenzije kocki 30x30 par komada i poslagao jednu na drugu dok nisam dobio visinu  oko 30  cm sve to stavio u jednu navlaku i savršeno noge ti stoju super nema više onog da moraš jastuka 5 stavit pa ti padaju.Eto moj savjet ništa ne forsiraj lagano šetaj po kući il van koliko možeš na lopti pažljivo a ujedno odmaraj al samo nemoj puno ležat jel ležanje je smrt onda još bude većih bolova,ja čim primjetim da me jače boli ja još više vježbam tako da uvjek ti mišići budu napeti

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #10 : Veljača 12, 2009, 21:12:44 poslijepodne »
Tesla evo sam pogledao za onaj pojas u dućanu Ortopedskih pomagala al isti nemaju jer im je skup ne narućuju ga više  jer im HZZO ne isplaćuje ni za ove naj obićnije,naziv firme neznam ,al evo uslikao sam ti svoj pojas bar da imaš viziju o čem prićam,jako zgodna stvar za prilagođavanje prilikom rada i vožnje,mislim da sad nije toliko ni skup jer sam ja svoj uzeo prije 6 godina

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #11 : Veljača 13, 2009, 20:48:26 poslijepodne »
Hvala denise. Dobra stvar, pogotovo za produzenje radnih mogocnosti, u svakom slucaju gledat cu da to nabavim. Nemogu nigdje da ga nadjem po internetu, ako neko zna naziv ili link gdje se nalazi molim da pomogne.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #12 : Veljača 13, 2009, 22:11:37 poslijepodne »
Ma nema  problema samo ti pitaj , žao mi je što ti nisam mogao nači proizvođaća probat ću i ja ja malo potražit pa ako uspijem nać ti ostavim link ma mislim da bi ga se u Zagrebu moglo nać ;)

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #13 : Veljača 23, 2009, 20:18:53 poslijepodne »
Nekoliko ljudi je pitalo sto je kosina za sjedenje.
Evo, ovdje na stranici od Tempura imate primjer, zove se konusni jastuk za sjedenje:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Kosta 500 kn.

U Lidlu, s vremena na vrijeme, na akciji cetvrtkom ima slicna (sasvim zadovoljavajuca), kosta 60kn.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #14 : Veljača 23, 2009, 21:10:35 poslijepodne »
Ovako:
moji zdravstveni problemi nisu tako strašni kao vaši momci, ali kod kuće imam slijedeće:
1. masažna podloga - ODLIČNA vibrirajuća stvar - kupila kolegica prije 2 - 3 godine u quelle, cijena na kutiji 699,99 kn  :o; ona si je kupila masažnu fotelju, pa je ovo poklonila meni

2. ortoza - dobro dođe kod jačih bolova, spriječava da napravim "loši" pokret, grije, ČAK dobila od našeg zdravstva na prijedlog neurokirurga;

3. jastuk - nije marka kao na slici ali izgleda identično, kupila u Baumaxu prije 2 godine i odlično je za vrat;

3. podpazušne štake - skupljaju prašinu u ostavi - mislim da slika nije potrebna.

Namjeravam nabaviti i loptu za pilates, ali će služiti umjesto stolice na poslu - pa nek stranke i kolege na poslu umru od smijeha boli me briga.
« Zadnja izmjena: Veljača 23, 2009, 21:14:29 poslijepodne Renata »
2006. interlaminectomia L4-L5

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #15 : Veljača 23, 2009, 21:17:04 poslijepodne »
Renata, ja sam koristila pilates loptu na poslu. Šef mi ju je donio i super mi je bila za ono prvo vrijeme poslije operacije. Poslije se malo ispuhala, a nisam imala s čim da je napumpam. Sad vidim da ju je netko od kolega posudio, nema je više u uredu. Uglavnom, meni je bila super, samo je malo nezgodna za sjediti ako dođeš u suknji.
Operacija L4/L5 2007. godine

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #16 : Veljača 23, 2009, 21:24:04 poslijepodne »
Evo ovde ima lopta za sjedenje i jos neki stvari:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Veljača 23, 2009, 21:37:11 poslijepodne tesla_001 »
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Sprave i oprema za križoboljca
« Odgovori #17 : Veljača 23, 2009, 21:26:13 poslijepodne »
Draga Jasna, u zadnje vrijeme i ne nosim baš suknju na posao jer su mi cipele ružne - ravne i ko patike, pa nosim uglavnom hlače tako da to nije problem.
Zaboravila sam napisati da imam i ovo: .
Stolica klečalica - služi uglavnom kod peglanja veša, za posao mi je preniska jer imam na poslu stol star ko ja jako visok, a i u roku 8 sati bi mi koljena otpala.
2006. interlaminectomia L4-L5

 

Nagradne igre