Autor Tema: Stol za trakciju kralješnice  (Posjeta: 70553 )

0 Članova i 25 Gostiju pregledava ovu temu.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #36 : Srpanj 23, 2009, 14:31:48 poslijepodne »
Robert2129 kod kojeg si neurokirurga operirao vratnu kralježnicu i koja ti je bila dijagnoza?

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #37 : Siječanj 29, 2010, 12:38:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Molim forumaše da prokomentieraju ove dvije fotografije. Skinute sa linka iz predhodnog posta.

Ja kako sam shvatio, to je poslije terapije na stolu za trakciju.

Ovo može u rubriku vjerovali ili ne.   JA ne.

klik na sliku


Ja sam bila u Nado Centru prije 8 mjeseci na kojih 10 istezanja i ništa mi nije pomoglo, točnije uvijek me puuno jače bolilo.. nakon što se stvari nisu poboljšavale nakon svih terapija i svega što sam isprobala odlučila sam napraviti ponovno MR i pokazalo je da je došlo do pogoršanja, umjesto početne protuzije od oko 4.5mm stanje je bilo međuostalim hernija od 7 mm. Naravno, ne mogu znati ili dokazati da je to od trakcije.. ali stvari su krenule na gore..
A što se tiče te slike, to me posebno nervira jer znam što je s tom dotičnom osobom čija je slika prikazana.. naime, na svim reklamama za Nado centar (i dan danas) je ta slika.. a još tada prije 8 mjeseci kada sam ja bila tamo pitala sam što je s tom djevojkom i rekli su da je ubrzo nakon toga završila na operaciji jer joj se sve "raspalo".. a ja onak: ok i zašto vi i dalje svuda imate tu sliku ? odgovor nisam dobila  ;D
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #38 : Siječanj 29, 2010, 13:50:47 poslijepodne »
I ja sam nažalost sličan slučaj, ja samo otišla zbog L5S1 na trakciju i nakon toga zavrsila na operaciji L4-L5.
Isto sam nakon trakcije bila ukočena.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

GSM

  • Gost
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #39 : Siječanj 29, 2010, 14:07:36 poslijepodne »
Mozda i ja skoknem uskoro, pa cu vam javit jel mi gore ili bolje :)

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #40 : Siječanj 30, 2010, 22:50:09 poslijepodne »
@GSM ti se sigurno samo šališ , a ako miliš ozbiljno pročešljaj malo, mislim da sam opisao moje odlaske u Nado i tamošnje postupke pa neću sad ponavljati a teška mi je u ovom položaju i tastatura , pogotovo kad bih morao pisati o Nado...
frenk

GSM

  • Gost
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #41 : Siječanj 31, 2010, 03:40:05 prijepodne »
Frenky, svaki slucaj je drugaciji.... Meni je zao zbog tvog loseg iskustva, i loseg iskustava drugih s ranim metodama lijecenja... Ali, trakcija kraljesnice je opce-prihvacena metoda lijecenja u svijetu

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #42 : Siječanj 31, 2010, 13:46:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Frenky, svaki slucaj je drugaciji.... Meni je zao zbog tvog loseg iskustva, i loseg iskustava drugih s ranim metodama lijecenja... Ali, trakcija kraljesnice je opce-prihvacena metoda lijecenja u svijetu

Ako ju naravno radi osoba obučena za to, kao i za sve drugo! Dobro promisli prije odlaska u taj centar s obzirom na svjedočenje forumaša koji su bili tamo.  :D
2006. interlaminectomia L4-L5

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #43 : Ožujak 06, 2017, 14:44:36 poslijepodne »
Jeli itko od novijih...sadasnjih forumasa probao trakciju kraljeznice?sutra bi probali laganini ...al mene malo prpa:)))

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #44 : Ožujak 06, 2017, 16:50:21 poslijepodne »
Ajme...ja jesam. Nije to meni bilo samo po sebi nelagodno, ali mislim da mi je pojačalo bolove. Posavjetuj se sa par fizijatara, ne znam jel to smiješ sad radit

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #45 : Ožujak 06, 2017, 19:11:41 poslijepodne »
Buhtlice ja na tvom mjestu nebi radila trakciju kralježnice,Dali ti je uopće prošlo 6m.od operacije.To je moj topli laički savjet.Nisam doktor,ali na friško operiranu kralježnicu radit trakciju neznam...nemoj ništa bez neurokirurga...Pogotovo ako si privatno na fizikalnim...možda ti žele izvući pare..ja nebi išla bez da pitam neura..Evo možda se to smije samo mi neznamo..ali još dok sam prvi put operirala kralježnicu rekli su mi ne ni čuti...ja bi prvo pitala neurokirurga... ???
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #46 : Ožujak 06, 2017, 20:24:55 poslijepodne »
Da, slažem se sa Ljiljanom i Makom, pa rastezanje kralježnice mi se nikako ne čini dobra opcija. Neurokirurg se po meni jedini posve razumije u biomehaniku kičme i može procijeniti što dolazi u obzir. Ovi ostali su tako "idi mi - dođi mi". Nemoj se igrati s time jer može jako loše završiti!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #47 : Ožujak 08, 2017, 13:23:37 poslijepodne »
Eto ja opet poslusala mog fizijatra...bila na trakciji...najmanja tezina....snaga...i nije bolilo nista..jos uvik sam ok..javit cu kako sve to ide...svaki put pomalo cu bit na tom stolu..nadam se da ce prolazit ok...

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #48 : Ožujak 08, 2017, 15:58:52 poslijepodne »
bez uvrede bilo kojoj grani medicine, ali iskreno mislim da je fizijatrija najmanje evoluirala...ili jednostavno se neke stvari i procesi u tijelu ne mogu pozurivati.
drzim fige da uspije  ;)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #49 : Ožujak 09, 2017, 19:20:07 poslijepodne »
Da, ja mislim da je čak i psihijatrija više napredovala od fizijatrije! A drže se najpametniji na svijetu!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #50 : Svibanj 30, 2017, 11:49:22 prijepodne »
Evo moje iskustvo, pred par godina ( znači prije ovih operacija) počela me boljet lijeva ruka , bol je bila sve jača do te mjere da je ruka bila neupotrebljiva. Otišla sam na te trakcije vratne kralježnice. Već nakon prve ( za koju sam zatražila da bude jača jer sam htjela brzinski rješit) moji problemi su se počeli povlačit. Napravila sam ih deset i nikad više nisam imala problema sa tom rukom ,ni trnce ni bol. A da prije trakcije napravila sam dva puta blokade koje su djelovale po dva tjedna , tri tjedna klasične fizikalne terapije i ništa od toga nije pomoglo.
Kad su sad počeli problemi sa lumbalnoj kralježnicom probala sam opet trakciju ali nije mi pomogla.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #51 : Lipanj 02, 2017, 19:06:53 poslijepodne »
Evo, nako duljeg vrenena da se i ja opet javim,,

Ovaj puta sa konkretnim pitanjem, sa molbom da mi odgovoriš, ok ?"
... citiram Tvoje riječi.,,,
"Otišla sam na te trakcije vratne kralježnice. Već nakon prve ( za koju sam zatražila da bude jača jer sam htjela brzinski rješit) moji problemi su se počeli povlačit. Napravila sam ih deset i nikad više nisam imala problema sa tom rukom ,ni trnce ni bol. A da prije trakcije napravila sam dva puta blokade koje su djelovale po dva tjedna , tri tjedna klasične fizikalne terapije i ništa od toga nije pomoglo"...
 
Naime, sada je i kod mene ista situacija, kao i kod Tebe, lijeva ruka mi je totalno u komi nakon 2 operacije lumbalne kralježnice i blokade ESI-a u Osijeku, u 3.mj.

Do sada nisam čuo za taj pojam trakcije vratne kralježnice ! Meni su dosta oštečenik kralješci C5-C6 i C6-C7, a lijevu ruku ne mogu ispružiti u horizontalu, a boli i "pod tramalom". Kakav je to postupak i gdje se provodi...?  Hvala Ti na odovoru...

Ja naime 8.6. idem opet na ESI u Osijek, pa sam mislio eventualno i o blokadi ramena, ali Tvoje iskustvo me ponukalo na razmišljanje...!!! Inače sve su dijagnoze potvršene MR-cama.

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #52 : Lipanj 02, 2017, 19:36:35 poslijepodne »
Trakcije ili dekompresijska terapija kralježnice , ja sam to tad radila u nado centru a kasnije sam za lumbalni dio radila kod jednog lokalnog fizijatra. Ima toga na dosta mjesta samo treba vjerojatno pažljivo odabrat. Ja tad nisam previše razmišljala jer je bol bila ubitačna. Čula sam reklamu na radiju nazvala i otišla. Neznam dali si ti već operirao koji segment pa da to nebo bila kontraindikacija za tu metodu? Mnogi fizijatri kažu da je to zastarjela metoda ali vidim da se ponovo vraća i sve više koristi. Kako sam ja nakon te terapije na lumbalnoj djelu završila ubrzo na operaciji ,pitala sam svog neurokirurga dali sam si sa time naškodila, njegov odgovor je bio da mi zbog toga nije moglo doć do takve ekstruzije ali nestručnom ručnom maniplulacijom da.
Uzmi u obzir da je to samo moje iskustvo i da je svaki problem individualan.
Lp
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Mak

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 35
    • Profil
Odg: Stol za trakciju kralješnice
« Odgovori #53 : Lipanj 04, 2017, 13:54:06 poslijepodne »
fALA tI PUNO NA ODGOVORU. Ja sam Ti dosada imao 2 teške operacije lumbalno/sakralnog djela. i već sam bio na jednoj ESI- blokadi u Osijeku, i to je bio najlijepši dio mog života bez bolova - u tih 5 tjedana ja nisam popio niti jedan jedini lijek protiv bolova od tramala do najobićnijij analgetiksa, LEKADOLA J  NALGESINA.,  od kojih sam poćeo krvariti na nos.. tako da su mi protiv bolova davali koktel injekcije dexič/tramal ili dexić)neofen i neznam kaj još drugo i to -  i.v, i.m. -  jer oralno više nisam smio uzeti bilo kakav analgetik.Želudac potpuno eloksiran od lijekova za srce nakon preživljenog prvog infarka sa klin. smrću kad su me "roštiljom" i direktnom injekcijom u srčani mišić vratili u život. Isto se opet ponovili 3 godine kasnije 1986 ( prvi 1993 g.), da bi kasnije bio dilatiran i stentiran 1998 god.i od onda mi je srčana bolest uzh redovito uzimanje lijekiva se stabilizirala, i sada je kaj se toga tiče, sve pod kontrolom i ok !!!
Tak da su me i operirali na "poluživo" bez ful anestezije nego me samo kljukali morfijem, a svaka je operacija trajala od 5,5, pa druga i 8 sati... Srećom da me operirao najbolji neurokirurg u KB Dubrava dr. T.D. inače bi već završio u kolicima. Prva je bila 2014, a druga 2016 god.,
E sad poslije prve bio sam super,  - u vikendici uz kosinu od cca 45 % kosio sam travu, šišao živicu. penjao se po javuki i rukom brao jabuke--- sve do 2016.g. u 4 mj. kada sam pao na skliski pod u Varaždinskim Toplicama i ono totalno nagrabusio. Sve se pošemerilo, - lumbalni dio stradali diskov od ,L-4 do S-1 , uz to "zaradio i oštetio vratnu kralježnicu od C5-Cz, dobio  i rupturu ramena - napukla m ovojnica i oštetio tetive ramena i lijeve ruke koju više ne mogu bez veće boli dignuti onak u horizontalan položaj.
Stvarno grdi nalazi MR-ci tak da sm sada u postupku ESI-a, dr.Radoš je fantastičan oslobodio me svih bolova,  kažem 5 tjedana, a sada 8.6. idem ponoviti ESI a i  porazgovarato i EPIDURALIZI. Po mom Neuru više nema mjesta -  mesa za operacju stabilizacije kičme šipkama i ploćicama, previše je riskanto, jer kao što sam napisao sam kardiopat, tak da je to grda otežavajuća okolnost. Kaj češ takve sam sreće da "vrag se.e na veliki kup. Dakle, da me je očekivala operacija vratne kralježnice koja je za sada dogovorno odgođena dok se ne sredi lumbalni dio i da mogu biti na svojim nogama. Jedino MR ramena je grda i moram kod reumatloga i ortopeeda da se vidi kako mi mogu pomoći..pr
Sory, previše sam se raspisao, da Te ne gjavim, previše,
Da nema Vas forumaša ( Henrika, lady anite, natali. ddaria i drugih, neka mi oproste ako sam koga zaboavio..evo kao buhtlici šokačkog tajfuna - koje sam imao sreće i osobno upoznati Vž. T. a sada i Ti, vjeruj da bi davnih dana popi.dio skroz na skroz.

Zato fala svima Vama dragi moji Forumaši, jer puno mi pomaže saznaje koje ovdje dobijem!  Pozdrav svima od srca

 

Nagradne igre