Autor Tema: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!  (Posjeta: 229989 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #36 : Prosinac 27, 2008, 22:22:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
hahah pegulice ma nisam baš tolki jeremija :D :D :D bitno da motor radi hahahahhah dok motor radi dobro je kad nebude onda denis na otpad hahahahah :D :D

Sve mi se čini Denise da kod tebe nije upaljeno stanje,već uspaljeno ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #37 : Prosinac 28, 2008, 13:19:09 poslijepodne »
Hahahha Worfii da bar je uspaljeno hahahahh davno to bilo al motori rade a upaljeno nedo bog ufffffff samo to ne jel bi mi nesto osmjeh s lica zato worfi udri brigu na veselje hahahahha mene boli po cile dane al znaš onu pismu BRIGA ME NEK BOLI :D :D :D :D

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #38 : Veljača 24, 2009, 20:34:26 poslijepodne »
Dragi moji forumaši i križoboljci. Vidim raznih iskustava u raznim toplicama. Ja vam mogu jamčiti da za Topusko nećete pogriješiti. Sobe su uredne i renovirane dobro uglancane i svaka soba ima TV. Bazen sa ljekovitom vodom. Terapije OK. Restoran nudi svakodnevno tri vrste obroka za ručak i večeru koje sami birate svaki dan i koje kuhaju jako dobri kuhari a poslužuje nadasve ljubazno osoblje. Jedina mana što se čeka dugo ali na kraju se isplati. Ako imate nekih pitanja u vezi Toplica u Topuskom slobodno pitajte rado ću vam odgovoriti sve što bude u mojoj mogućnosti.

Kraljeznica.com forum

Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #38 : Veljača 24, 2009, 20:34:26 poslijepodne »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #39 : Veljača 24, 2009, 21:34:46 poslijepodne »
Da goga čuo sam da su Topusko super toplice ove godine sam se mislio i na karaju nisam ništa smislio,te otišao u Makarsku jer mi je bilo puno za čekat u Topusko,al iskreno zažalio sam jer mi je bilo za plakat :'( dogodine sigurno dalolaze u obzir Topusko nijedne više taman čekao 5 godina ;)

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #40 : Veljača 24, 2009, 21:45:32 poslijepodne »
Dobro Denis, nećeš čekati 5 godina ali 10mj do 1g hoćeš, al mislim da se nećeš pokajati. Javi kad budeš odlučio doći da ti poželim dobrodošlicu! :) ;D

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #41 : Veljača 24, 2009, 21:53:51 poslijepodne »
Evo ljudi moji nakon 6 dana bockanja i glumljenja sestrama metu za njihove injekcije danas sam bio u Ortopedskoj bolnici Biograd te sutra počinjem s zvaničnim fizikalnim terapijama,neznam što da vam kažem osoblje me je poslije 5 godina tako srdaćno doćekalo poćevši od doktora ortopeda,dr fizijatara,fizioterapeuta i fizioterapeutkinja kao i ljubaznih sestra na odjelu Bolnićkog smještaja  kao i i djelu za fizikalne terapije a posebo Dr Šapini jako dobrom fizijatru  te njegovim kolegamai,Eto ne znam što bih vam rekao,jedina mala mana je što bazen ne radi radi tehničkih problema,a sve drugo je ok,struje su mi na popisu,manualne  masaže,hidro terapija ,Uz magnet ,sve vrste struja,individualne vježbe i ostalo da ne nabrajam.Što da vam kažem na noge sam stao jer sam na vrijeme počeo dobijati protuupalne injekcijea nisam se trovao tabletama koje sam prvi put zbog neznanja pijo na tone pa mi se stanje od ležanja iskompliciralo te me dovelo u stadij oduzimanja nogu.Ovaj,put sam reko sam sebi bolje jedna injekcija nego brdo tableta i eto manje sam ih dobio i na vremenu uskratio tako da sam sad polako na štakama mobilan te sutra krećem u akciju zvana TERAPIJA ;)Baš sam sretan i nema ljepše stvari kad vas tako neko doćeka poslije toliko godina,dok sam imao iskustva do prije godinu dana samo razmaka u Makarskoj doživio živčani slom jer niko nije obratio pozornost pri ulasku a kamo li rekao dobar dan, brrrrrr nikad više u onaj bazen pun žohara i žbuke koja otpada sa plafona istog :D :D,zato  ljudi moji ja osjećam jedni dužnost da ovim putem prije početka odlasakna na iste fizikalne treapije,moram zahavlit cjelom osoblju Ortopedske bolnice Biograd,te vam ujedno reći da sam nekima spomenio za bojanov Forum te ću ga ovih dana predložiti i drugom osoblju,a ujedno se nadam da bi neki mogli biti i članovi istog pa bi svi mogli imati informacije iz prve ruke,sve je sad na istom osoblju da odlući dali želi sudjelovati ili ne ja ću svoj dio odraditi da ipak ovaj forum oživi malo više sa dolaskom medinciskog osoblja koje radi u istoj bolnici,daću sve od sebe da ipak ti ljudi strućni posjete ovaj forum :) :)
« Zadnja izmjena: Veljača 24, 2009, 21:58:55 poslijepodne denis 68 »

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #42 : Veljača 24, 2009, 22:01:54 poslijepodne »
goga vjerujem i siguran sam da neću požalit sad trenutno nemislim još dolazit jer sam prije koji mjesec bio u mkarskoj u svakom slućaju kad se bude išlo sigurno idem u Topusko ,a prilikom dolaska ja ću biti sretan da vas upozna te da s vama poijem piće u krugu Toplica ;) :-*

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #43 : Ožujak 30, 2009, 22:37:12 poslijepodne »
posljednji tjedan dana puno razmisljam o toplicama jer ce mi mama morati negdje otici. Fizioterapeut koji s njom svaki dan vjezba rekao je varazdinske ili krapinske. Do sada sam cula sve najbolje o krapinskim a sada su me vasi postovi malo uznemirili. Predpostavljam da ipak malo bolje paze na nepokretne osobe. Zna li netko dali sve toplice primaju nepokretne ili koje su specijalizirane za nepokretne? Koja je uopce procedura? Sto trebam napraviti da mama sto prije dodje do toplica? Ja sam mislila da to bolnica rijesava ali mozda mislim po svicarskom. Nama je jako bitno da ona sto prije prohoda i nije nam bitno kakva je soba i hrana. Navikla se mama u splitskoj bolnici na sobu i hranu, sve bolje od toga je luksuz. Meni je bitno da dodje u ruke strucnjaka koji ce joj se posvetiti.
Cula sam da je Biokovka ocajna, dobra je za ljude koji su pokretni i kojima treba odmor ali nikako nisu dobri za terapije a navodno su i sve terapije vremenski srezali. Teta mi dolazi sutra iz Biokovke pa cu sve ispitati.
Za Kalos sam cula da je sve staro ali da su djelatnici predivni i cura koja je bila nepokretna za Kalos ima samo pohvale.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #44 : Ožujak 30, 2009, 23:03:31 poslijepodne »
Manula što s tiće Bikovke ni za živu glavu tamo ako je mama nepokretna,neznam što da vam kažem dva put sam tamo bio katastrofa što se tiće uvjeta terapija,mislim da je tamo jedino dobro doć na koji dan opustit glavu al terapije su im nikakve,hrana je tako podnošljiva i osoblje je ljubazno,dok je recepcija grozna radu razno razne mučke tako da vam daju sobu ajme ti ga meni ako nadolpačujete,ma neznam što reći ja više ni u snu neidem tamo ,jer sam u jednom svom postu opisao kad sam bio tamo kakvo je stanje istih.Eto moja preporuka Topusko Krapinske ili Vraždinske a čuo sam da su i neke u Istri dobre nemogu se sjetit kako se zovu ;)

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #45 : Ožujak 31, 2009, 19:58:55 poslijepodne »
U Varazdinskim toplicama ima dio (stariji, pa su i sobe malo derutnije) u kojem su nepokretni bolesnici. I za tamo se, mislim ne nadoplacuje, mada nisam sigurna. Tocno kako tamo izgleda, ne znam, jer ja sam bila pokretna pa sam isla u hotelski dio. Ali mislim da je Jasna bila bas u tom dijelu koji je vise bolnickog tipa.
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #46 : Travanj 01, 2009, 19:44:13 poslijepodne »
dosla sam do informacija preko poznanika da je u Varazdinskim toplicama super. Poznanik je imao mozdani udar i ostao nepokretan. Bio je u Varazdinskim i nahvalio je sve ali on je platio smjestaj jer nije htio cekati. Inace sam saznala da ce mama primati kemoterapiju sigurno 2 mjeseca tako da toplice nece jos doci na red. Fizioterapeut ce nam navodno dolaziti kuci s njom vjezbati pa se nadam da ce u tom periodu i prohodati.
Teta je za Biokovku rekla da su sve terapije vremenski smanjili. ono sto je trajalo 15 minuta sada traje 10 min i kao sto je Denis rekao, dobro je ako si se dosao odmoriti a nikako ako ti je terapija itekako potrebna. Oni inace i ne primaju nepokretne.
Mislim da ce mama u petak kuci iz bolnice i glavni fizioterapeut cu biti ja i moj brat!

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #47 : Travanj 02, 2009, 17:39:02 poslijepodne »
Manuela, otiđite u Klub žena liječenih od karcinoma dojke u Splitu (Iznad Prime 3),i potražite terapeutkinju Ljubinku (Ljubicu)te je zamolite da vam 2-3x tjedno dođe kući vježbati majku. Terapeutkinja o kojoj vam pišem ima 25 godišnje iskustvo rada s takvim bolesnicima jer je radila u jednoj SB  a vjerujem da će i cijena usluge biti prihvatljiva.

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #48 : Travanj 03, 2009, 19:13:40 poslijepodne »
Manuela poslušajte Kokolinu, mislim da je to najbolje riješenje za mamu. Neznam kakva je voda u drugim toplicama ali u Topuskom je puna raznih minerala i radioaktivna je tako da sve probuđuje u organizmu što je potrebno za oporavak. Isto tako bi i rak probudio i ponovo ga pokrenuo a to je Vašoj mami sad najmanje potrebno. Želim joj brz oporavak i uspješno liječenje.  :-*

manuela

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 34
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #49 : Travanj 03, 2009, 22:02:46 poslijepodne »
mama je danas dosla kuci. Dobili smo uputnicu za fizijaztra koji ce odrediti vjezbe i svaki dan ce doci fiziopterapeut kuci vjezbati s mamom. U principu su vjezbe jako jednostavne i ja s njom vjezbam svaka 2-3 sata po 15 minuta. Noge reagiraju dobro ali je jos daleko od stajanja. Vjerujem da ce brzo i na noge stati.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #50 : Travanj 07, 2009, 22:20:27 poslijepodne »
Prvo morate vježbati vertikalizaciju što znači sjedenje. Za početak podignite uzglavlje kreveta (najbolje je nabaviti bolnički na daljinski upravljač što možete u svakoj kući koja prodaje ortopedska pomagala), gad majka savlada sjedenje minimalno 20 minuta sa spuštenim nogama niz krevet bez nesvjestice možete je u dvoje podići da na kratko stoji uspravnio tik uz krevet tako da je u slučaju nesvjestice možete vratiti na krevet.Nekoliko puta dnevno vježbate vertikalizaciju a onda polako uz pratnju dvije osobe i hodalicu započmete vježbe hoda par koraka po sobi.

glagen

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #51 : Travanj 30, 2009, 09:39:24 prijepodne »
joj, čini se da te toplice nisu neka sreća... meni su rekli da će me ravno iz bolnice odvesti tamo ili eventualno poslati kući na par dana pa onda u toplice.
mogu li sama odabrati koje toplice želim ili sam prepuštena (ne)milosti nekog drugog?

i pošto su te toplice? moja plaćica se gadno smanjila zbog bolovanja i sad sva bolna radim...
a nemam dopunsko, zapravo čekam da se aktivira, valjda hoće do operacije.

ekstruzija l5-s1, srpanj '09. interlaminektomija. dobro mi je, što jest jest :)

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #52 : Travanj 30, 2009, 10:23:22 prijepodne »
u toplice ideš nakon operacije o trošku HZZO-a. Najviše pacijenata ide negdje 4 tjedna iza operacije. Neke bolnice imaju ugovore s nekim toplicama (kao Vinogradska u Zg) pa te već iz bolnice najave u toplice..  U nekim drugim slučajevima sam pacijent poziva i dogovara slobodan termin.

Dopunsko se prije aktiviralo 15 dana nakon dogovaranja dopunske police. Al ima besplatni broj HZZO-a 0800 7989, pa se možeš detaljno raspitati.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Superman

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #53 : Travanj 30, 2009, 10:44:23 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
joj, čini se da te toplice nisu neka sreća... meni su rekli da će me ravno iz bolnice odvesti tamo ili eventualno poslati kući na par dana pa onda u toplice.
mogu li sama odabrati koje toplice želim ili sam prepuštena (ne)milosti nekog drugog?

i pošto su te toplice? moja plaćica se gadno smanjila zbog bolovanja i sad sva bolna radim...
a nemam dopunsko, zapravo čekam da se aktivira, valjda hoće do operacije.

Kak to mislite sreća??
Pa toplice su napravljene da pomognu ljudima na određeni način.
Na rehabilitaciju u toplice idete cca. mjesec dana nakon operacije i
mislim da to kud idete određuje lječničko povjerenstvo ( komisija).
Preporučam Varaždinske.
I da, ako imate dopunsko ili oslobođenje od participacije onda ne košta ništa

Bolovi unatrag 6-7 godina
Dijagnoza: Extrusio disci i.v. L V dorsomedialis
               Lumboischialgia bil. preciouae I dex.
OP :25.02.2009. desnostrana interlaminektomija   L5-S1

Kraljeznica.com forum

Odg: Toplice: iskustva, pohvale i pokude!
« Odgovori #53 : Travanj 30, 2009, 10:44:23 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com